Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPD (rkm D)


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

NA razie czesci są jedynie luźnn ułożone, jest między nimi sporo luzu, a GB nie wchodzi nawet pod pokrywe,

GB od M249 będzie podlegał przeróbkom:

1) spiłowane zostaną wypustki na boku

2) usunięty zostanie zaczep na szczycie GB (zysk ok 7-8 mm)

 

Inaczej nie da rady- trzeba liczyć się z tym, że będzie ciut wyższy- inny GB nie wejdzie, a użycie GB v3 z plastikową rekojeścią nie wchodzi w grę.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ten zaczep na szczycie GB to jest on od wyciągania sprężyny... więc zastanów się czy chcesz się go pozbyć...

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

Nigdy nie rozbierałem GB od M249. Jest to kwestia przyszlości. Dzieki jednak za tę uwagę. Oczywiście nim zaczne coś obcinać 2 razy się zastanowie...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

NO, wreszcie- zwłoka wynikała z konieczności odesłania części do wytwórcy.

Wstępnie złożone- brakuje części od tokarza- obsady lufy wewnątrz komory- wtedy lufa będzie siedziała prosto jak trzeba.

Poza tym nitować, wiercić, śróbować.

 

Zwracam uwagę, że komora zamkowa (grubość ścianek 1,5 mm ;) )jest "wpuszczona" w tylec repliki, a nie "nasadzona " od góry na niego. Wymagało to dodatkowego zachodu ale chyba było warto.

 

I tak. Wiem. Komora jest wyższa i dłuższa niż w prawdziwym- ale takie życie- to jest ASG.

 

 

5c9c81209e6dfa1em.jpg

 

792ec098017d46edm.jpg

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

A masz coś przeciwko "śróbkom" ;) ?

 

Co do blow back- to nie ma szans- to nie jest wersja gazowa-zresztą w oryginale rączka przeładowania nie pracuje.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=zFVbKsRy29w

W opcji full screen, wyraźnie widać, że rączka jest złożona do góry.

 

 

Z tego co wiem to jest to (będzie 8-) ) pierwsza na świecie wersja AEG. Gorzej, że waga będzie jak w oryginale.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Taśma od RPD nie jest rozsypna- to jest radziecka myśl techniczna.

Zerknij na film na youtube (link powyżej), po opróżnieniu z naboi, łuski idą dołem natomiat taśma wysuwa się z prawej strony broni oprózniona

 

Przy okazji- włożony GB (zmieścił się bez żadnych przeróbek- lekko rozepchnął ścianki, do ew. spiłowania) i założyłem rączkę do przeładowania.

3e8174f9ddb85509m.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...