Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPD (rkm D)


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eeee dzięki :P

Części to rarytasy więc masówka nie wchodzi w gre, poza tym myśle już o następnej produkcji (zdradze tylko, że tym razem kalibru 12,7mm)

 

Chociaż... od kiedy zakupiłem swoje części do RPD poza podajnikiem wszystko było do dostania na allegro

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Pie...$%^&$^%$ jeb...%^&*%&^ sprzęt do ASG.

 

Człowiek pół roku klepie 10 kg blachy grubej na palec, żeby było jak najsolidniej, a tu pęka plastikowe gówienko grubości pół milimetra w kole napędowym magazynka (mocowanie sprężyny). Musze kupić jakiegoś hi-capa i przełożyć stamtąd to koło. Dwa dni pracy nad magazynkiem w ..... poszło

Link to post
Share on other sites

1) Rączka napinająca rusza się w szynie szczelinie wyciętej z boku. Nie ma tam żadnej sprężyny (brak miejsca) więc po prostu można ją przesuwać tył/ przód.

2) HU reguluje się z zewnątrz przestawiając ostatnie z kółek w komorze HU (niejako zieje ona na zewnątrz, pomiędzy zawiasami pokrywy).

 

Przynajmniej takie są założenia, bo na razie z racji mechanizmu magazynka który po pół godziny działania padł, rzuciłem wszystkim o ścianę i do szafy.

Link to post
Share on other sites

No, udało się skanibalizować starego hicapa od AK 47 cymy.

Magazynek podał 3000 kulek do korpusu więc mogę uznać , ze działa poprawnie.

 

 

Aktualnie replika z GB, baterią, nabojami, kulkami, paskiem (krótko mówiąc waga finalna)- waży ...uwaga...około 8800 gram. :-F

Farba i kilkanaście centymetrów kabli wagi już nie zmienią.

 

Oryginalny pasek od rkm D baaaardzo ułatwia operowanie repliką.

Ostatecznie nie jest źle- jest to jak obracanie metrowym kijem ważącym tyle co zgrzewka wody mineralnej.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie nie jest źle- jest to jak obracanie metrowym kijem ważącym tyle co zgrzewka wody mineralnej.

 

Dobre porównanie :wink:

Może lepiej od razu zbuduj sobie na waszym poligonie jakieś stanowisko obrotowe? :twisted:

 

Generalnie wole M249, ale jak zobaczyłem ten cud, to zmieniłem wole na wolałem.

Ten projekt mnie powalił. Jedyne sensowne słowo, które przychodzi mi na myśl to

GRATULACJE!

 

No i oczywiście czekam na sprawozdanie z poligonu z tym cudeńkiem w roli głównej :twisted:

Link to post
Share on other sites

Powtórze po raz kolejny- dziękuje na słowa uznania ( tu spuścił skromni oczęta)

 

W następny "łykend" umówiony jestem do kolegi na wspawanie zawiasów do komory, tym samym cały korpus będzie zakończony. Pozostanie malowanie (oksydowanie odkładam na czas nieokreślony).

W środku trzeba zrobić układ spustu (oryginalny spust będzie uderzał w mikrostyk) - to ostatnia rzecz do zrobienia przy replice.

 

Będzie to rzeczywiście replika raczej do użytkowania na pojeździe bądź w stanowisku ogniowym.

Ale... następne moje marzenie :P to dopiero będzie się nadawało na pojazd (12,7 mm hehe). Tylko, że to za jakiś czas...

 

Aktualny wygląd (niczym specjalnie nie różniący się od poprzednich :P)

9d76fd4b3c085f27m.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chwilowo sprzedaliśmy mieszkanie i nim się wprowadzimy do nowego mieszkamy pod mostem (czytaj- u rodziców). Stąd brak doniesień o postępach.

 

ad rem

Pierwsze strzały już padły ;)

Obiecuje obszerną fotorelacje po zakończonej pracy.

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Niestety nie mam ani czasu, ani sił by dokończyć replike, a w ASG już się nie bawie- tak to jest jak się buduje i urządza dom.

Jako , że całość z zewnątrz jest skończona- pomaluje na czarno i postawie jako eksponat- z taśmą nabojową wygląda bardzo ładnie.

 

Może kiedyś coś z tego wyjdzie.

Na razie nie przewiduje pozbycia się jej- no chyba, że ktoś zaproponuje nieprzyzwoite pieniądze za bądź co bądź wykonaną w 50-60% z oryginalnych części replike ;) (reszta robiona z ciężkiej stali na zamówienie).

Pzdr

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...