Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Latarki czołówki


Recommended Posts

Właśnie kiedyś na Olendry pożyczyłem sobie od kumpla podobnego Energizera i byłem strasznie zadowolony, jednak go już nie ma i nie wiem który to był model. W każdym razie był podobny do tego z linka. Myślę, że do szukania czegoś w namiocie lub w niewielkiej odległości na zewnątrz, to ten Energizer powinien być ok.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadza się. Posiadam aktualnie czołówkę Led Lenser'a (nie pamiętam jaki model, dowiem się jak do mnie wróci, pożyczyłem). Regulowany strumień światła, kąt nachylenia, regulowana moc, wygoda, ładowarka w komplecie, akumulator wbudowany - dla mnie bomba. Co prawda cena może okazać się czasami zaporowa, ale jeśli chcemy niezawodny sprzęt to warto brać Led Lenser'y.

Link to post
Share on other sites

Ja jako czołówki używam Ultrafire h2b1 i h2b2 (dwie wersje różniące się oprogramowaniem driwera). Obie mogą służyć jako latarki kątowe zaczepione o oporządzenie a jednocześnie po zapięciu na pasku nagłownym jako czołówki. Zasilanie z jednej baterii paluszka(AA)

 

opis ze strony dystrybutora

http://www.ultrafire.com.pl/produkt/46/latarka-ultrafire-h2.html

Link to post
Share on other sites

Właśnie kiedyś na Olendry pożyczyłem sobie od kumpla podobnego Energizera i byłem strasznie zadowolony, jednak go już nie ma i nie wiem który to był model. W każdym razie był podobny do tego z linka. Myślę, że do szukania czegoś w namiocie lub w niewielkiej odległości na zewnątrz, to ten Energizer powinien być ok.

 

Co do tego Energizera z sześcioma LEDami, kupiłem tę latarkę jakoś rok lub dwa lata temu i używałem podczas wyjazdów w góry. Niestety, konstrukcja jest dość delikatna - kilka razy spadła mi z wysokości 1-1,5 metra no i teraz ma tendencje do niewłączania się lub przerywania światła.

Link to post
Share on other sites

I stało się mam latarkę... nie wspomnianego Energizera, ale Petzla Tikke2 - dostałem w prezencie od dziewczyny :wub: (skąd wiedziała że akurat to chce kupić, to mogę się tylko domyślać).

 

W każdym razie latarka wygląda solidnie. Może nie jest tak taktyczna jak TacTikki, ale w końcu kosztuje ponad 50zł mniej. Ilość światła jak dla mnie wystarczająca (40 lumenów). Co prawda nie wiem jak z wytrzymałością, bo mam ją dopiero 4 dni, ale już teraz mogę ją z czystym sumieniem polecić :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Petzl to nie gadżet. Nie wiem jak wyglądają dwójki ale mając TacTikka XP Adapt powiem wprost - to światełko spełnia wszystkie moje potrzeby, a nawet więcej. Filtry są hitem i koniec kropka. Biały rozpraszający w życiu "obozowym" jest idealny. Czerwony na noc, Zielony do mapy. Imho na gumie przydały by się dwa nosidełka na filtr a nie tylko jedno. Do tego zaczep do oporządzenia i plecaka. Nie ma konkurencyjnego produktu na runku, w mojej opinii.

 

EDIP

Dopisałem XP ;)

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak Wukasz pisał mam Energizera:

http://allegro.pl/latarka-czolowa-energizer-advanced-headlight-6led-i1540864213.html

 

Widzę,że teraz na allegro jest jakiś nowy model z 7 diodami.

 

Ja sobie chwalę, używam dużo. W górach często mnie pytają jaki to model Petzla bo światło jest dobre, wtedy zaskakuję ich firmą i ceną.

Wiadomo ,że wszystko zależy od budżetu.

Link to post
Share on other sites

Ja mam znowu Petzla Myo XP. Trochę krowa, ale za w pełni jestem z niej zadowolony. Cieszy mnie to, że akumulatorki są z tyłu, przez co ciężar dobrze się rozkłada. Daje mocne światło na znaczny dystans, a po założeniu muszego oka do obozu nadaje się kapitalnie. Używana bardzo często zarówno na rowerku, surwiwalu etc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, potrzebuje latarkę do 100zł. Latarka musi spełniać następujące kryteria:

- zasilana pospolitymi AA, AAA (nie cr 123 itp.)

- dioda czerwona (czasem idę w nocy przez jakąś wioskę ulicą, gdzie nie ma lamp i chcę być widoczny dla aut)

- mocna i ekonomiczna (chcę, by miała możliwość świecenia mocnego i słabego np. do mapy)

 

Szukając w necie napotkałem idealną jeśli chodzi o funkcje ofertę firmy MacTronic. Co o niej sądzicie?

http://www.mactronic.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=16&id=L-HLS-K1&filtr=

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zakupiłem trzy tygodnie temu latarkę firmy MacTronic. (Latarka doszła po trzech dniach,a ja zabrałem ją na wyjazd. Nie maiłem komputera i teraz to opisuje)

 

Po otrzymaniu przesyłki wziąłem się za odpakowywanie. Otworzyłem paczkę, a mym oczom ujrzała się piękna czołówka, o wiele mniejsza niż przypuszczałem. Opakowanie bardzo solidne, trochę się namęczyłem z otwarciem. Po uporaniu się z tworzywem sztucznym dzielącym mnie od latarki wyjąłem czołówkę i baterie . Stwierdzam, że wykonanie jest na bardzo dobrym poziomie, a otwarcie pojemnika na baterie jest trudne, co oznacza, że sam się nie otworzy. Po włożeniu baterii, wyregulowałem paski, założyłem na głowę i poszedłem do piwnicy na pierwszą próbę.

Po jednokrotnym przyciśnięci włącznika, ukazuje nam się bardzo mocne światło. Producent twierdzi, że jest to 80lm. Szeroki kąt światła sprawia, że rozjaśnia bardzo dużą powierzchnię, co jest bardzo przydatne w górach. Przycisnąwszy jeszcze raz przycisk, włączają się małe diody służące do oświetlania np. mapy, busoli, lub po prostu wnętrza namiotu.

Kolejne "kliknięcie" włącza tryb SOS, święcący głównym światłem. Latarka automatycznie nadaje sygnały świetlne SOS.

Przypomniawszy sobie napis na pudełku pomyślałem sobie o czujniku ruchu, więc jak to działa? Mianowicie, w najmocniejszym trybie świecenia, wystarczy machnąć ręką kilka centymetrów od latarki. Po tym, na latarce można dostrzec bardzo delikatne czerwone podświetlenie, co oznacza stan czuwania, aby włączyć główne światło wystarczy powtórzyć czynność.

Latarka na razie sprawuje się znakomicie w czasie nocnych biegów, ale to za krótko na ocenę działania w terenie.

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hej,

 

Poszukujemy ze znajomymi latarki czołowej do poruszania się nocą po lesie.

 

Naczytałem się o modelu Petzl Tactikka XP, ew. MYO XP, ale wciąż zastanawiam się nad ich osiągami podczas leśnych wędrówek.

 

Latarka nie będzie używana przez więcej niż 4-5h jednorazowo, najlepiej gdyby mogła wytrzymać ten czas na maksymalnej mocy świecenia.

 

Ciężko znaleźć jakieś konkretne dane o osiągach, nawet na "latarkowych" forach. Do zajęć obozowych wiadomo - praktycznie każda się nada. Ale jak z poruszaniem się? Czy te modele zapewniają wystarczającą moc do oświetlenia tych powiedzmy co najmniej 20m dookoła siebie na tyle szeroko i mocno, by poruszać się komfortowo? Jak sprawdza się dyfuzor?

 

Może lepiej zainwestować w jakiegoś MacTronica z większą ilością lumenów?

 

Dodam, że przez większość czasu będziemy przemieszczać się grupą ze znajomymi, co pewnie też ma znaczenie, bo co 2 czy 5 latarek świecących w danym kierunku to nie jedna.

Link to post
Share on other sites

Przedeptałem masę kilometrów nocą z Petzlem Tactikka i świeciła dość komfortowo.

Światło jest skupione i dobrze oświetla kierunek, na który świeci ale piszesz "dookoła" więc nie wiem czy ci to odpowiada bo sugeruje potrzebę światła rozproszonego.

 

W każdym bądź razie ja bym mojego petzla nie zamienił na nic innego bo w tej półce cennowej to najrozsądniejszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Posiadam Petzla MYO XP od paru lat i muszę powiedzieć, że jestem z niej bardzo zadowolony. Spełnia wszelkie Twoje wymagania. Bez dyfuzora świeci mocno i daleko. Z dyfuzorem z kolei idealnie nadaje się do oświetlenia dużej przestrzeni dokoła. Na komplecie nowych, dobrych baterii (3 paluszki AA) spokojnie poświeci te 4-5 h na pełnej mocy. Nosi się ją wygodnie i pojemnik na baterie z tyłu głowy wcale nie przeszkadza ani go nie czuć podczas użytkowania. Jedyną wadą latarki jest brak możliwości zastosowania jakichkolwiek filtrów.

Link to post
Share on other sites

JA mam MacTronica, opisywałem krótko w jednym temacie. Latarka świetna, główne światło jest bardzo mocne, a baterie starczają na bardzo długo. Czasem tylko denerwuje to, że ktoś ci machnie ręką przed latarką zaraz i się wyłączy. Znajomi Ci co wiedzieli, że mam czujnik ruchu robili tak celowo. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...