Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ch Kar 98 K D-Boys


Recommended Posts

Na Gunnerze piszą "average accuracy",

dzisiaj byłem w sklepie stacjonarnym Gunfire i potwierdziło się to... "raczej do rekonstrukcji". Chińczycy nie potrafią zrobić szczelnie powszechnie używanego

w gaziakach systemu, a co dopiero mówić o tym opartym na łuskach... :(

A szkoda, też mi się baaardzo podoba.

Link to post
Share on other sites

Tego mozna juz sie spodziewac, przy 150 fps więcej różnica powinna być na korzyść gazowego, niezależnie od odchyłek fpsów- bo lot i tak długo bedzie płaski. Ciekawe jak bedzie z tą lufą wewnętrzną - w sprężynówce jest dwuczęściowa, w gunfire dopiero co go dostali, więc jeszcze nie potrafili odpowiedziec na to pytanie.

 

Jeśli już kupować, to

przeglądałem oferty różnych sklepów i wyszło mi, że najtaniej na gunnerze - 104$

(1$=2,90) => 300zł za sam karabin, więc przy zamówieniu zbiorowym lekko ponad 400zł wyjdzie.

Z WGC łatwiej o zamowienie zbiorowe, ale 20$ drożej.

 

Pozdrawiam! ;-)

Link to post
Share on other sites

czekaj czekaj

czyli w gunfire już go mają?

kurde to dylemat...

jutro miałem zamawiać m11 od krakmana więc może się wstrzymam i chapnę pierwszą sztukę...

byle by miał normalnego Hu to się wsadzi zwykłą precke, najwyżej się dotnie, trochę uszczelni całego Hu i powinno być przyzwoicie :)

Link to post
Share on other sites

jeżeli cena będzie w granicach 500zł czyli tyle ile wersja sprężynowa drewniana to biore... bo na razie tyle mam kasy :)

na stronach zagranicznych chodzi po tyle samo co sprężynowy więc u nas też powinno być coś koło tego... :)

edit

eee dobra już jest w ofercie i powiem jedno...

przegięli...

http://gunfire.pl/product-yid-1152191976-R...KAR98K-GAS.html

725zł!!!

u gunnera za 104 dolce a tu przebitka prawie 100%

heh tylko oni mają więc walnęli cenę z księżyca

trzeba poczekać aż spuszczą z tonu

napisałem do kramana może też będe mieli...

Edited by Saillupus
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja kupiłem 8)

Świeżak jestem w dziedzinie ASG, ale pewne spotrzeżenia mam.

Cudów dokładności od Chińczyków się nie spodziewałem i tak żeczywiście było.

W jednej łusce nie było oringu, który trzyma kulkę. Ogólnie jakieś to rozklekotane wszystko.

Najgorzej denerwuje mnie, że szczerbinka i końcówka lufy z muszką latają w lewo i w prawo jak chcą. Końcówkę lufy udało mi się jako tako dokręcić. Ale ze szczerbinką to nie bardzo wiem co zrobić - klina jakiegoś zabić tam czy co? Chodzi o to, że element z podziałką odległościową i szczerbinką ma za duży luz pomiędzy elementami ograniczającymi go z obu stron. Może bym je ścisnął, żeby prowadzenie było ściślejsze, ale nie wiem czy materiał z którego są one wykonane wygnie się czy pęknie.

Pocieszam się, że ewentualny błąd celowania będzie względnie mały. Powiedzmy, że szczerbinka rusza się ok 1 mm, a odległość od szczerbinki do muszki to ok.50 cm. Na odległości 20m będzie to więc tylko/aż 4cm. Ale niesmak pozostaje.

Trochę za bardzo marudzę - wrażenie ogólne jest pozytywne. Wygląd drewna nie taki tragiczy jak na niektórych zdjęciach (aż tak bardzo nie przypomina kawałka drewna zanurzonego w czekoladzie, jak to ktoś napisał :lol: ). Zamek domyka się pięknie i pięknie wygląda (z wyjątkiem plastikowej atrapy pazura do wyciągania łusek). Nie bardzo się na tym znam, ale lufa wygląda w środku jakby była jednolita (nie widać jakiegoć połączenia, zmiany średnicy).

Strzelać to na większe odległości jeszcze nie strzelałem, także nic nie mogę powiedzieć. Ale za to mam pytanie: Jak się ustawia hop up? Zakładam, że jak za bardzo odkręcę śrubkę, to kulka będzie mało podkręcona i szybko opadnie. Ale jak śrubkę za bardzo przykręcę, to czy nie spowoduję zmniejszenie prędkości początkowej? Gdzie jest złoty środek?

Link to post
Share on other sites

złoty środek jest po środku :D a tak na serio musisz ustawić tak aby uzyskać maksymalnie długi porsty tor lotu i nie znam innego sposobu jak metoda prób i błędów. Ustawienie zależy jeszcze od kulek które używasz... Napisz jak on strzela bo na to wszyscy czekają :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Postrzelałem trochę w weekend.

Umocowałem karabin w sztywnym uchwycie, żeby moje oko i trzęsące się ręce nie miały wpływu na wynik.

Generalnie pogoda nie była zbyt dobra na strzelanie z gaziaka - zimę mamy; było jakieś 8-10 st C, a to chyba trochę za mało jak na gaz. Być może to powodowało mniejszą prędkość wylotową. Dodatkowo wiało dosyć mocno.

 

Wyniki strzelania na 20m:

Kulki (ok. 15 szt.) mieściłyby się w prostokącie o szerokości 25-30 cm i wysokości 40-50 cm. Chyba trochę słabo. Dziwiło mnie, że rozrzut pionowy jest większy od poziomego. Może to sprawa wiatru (wiało dokładnie od strony tarczy). Chyba mam za lekkie kulki (0,25g) jak na reklamowane 480fps. A może jest za zimno i gaz nie daje takiego "kopa" kulkom jak powinien. Trzeba będzie poczekać do wiosny.

 

Wyniki strzelania na 5,0m:

Mam nadzieję, że nikt nie będzie strzelał do nikogo z takiej odległości i testowanie takie może wydawać się bez sensu, ale tylko na tym dystansie mogłem wyeliminować wpływ wiatru (pomieszczenie zamknięte). Tutaj wyniki mnie pocieszyły. Skupienie 5 kulek - koło o średnicy ok. 1 cm, następnych 5-ciu - ok. 2cm (muszę zmierzyć dokładniej). Geometrycznie do sprawy podchodząc na 20 m powinno być 4 razy więcej - czyli koło o średnicy 4-8 cm.

 

Na koniec najprzyjemniejsze - strzelanie z ręki (z ok. 8 m). W puszkę po piwie można trafić za każdym razem (pomimo latającej szczerbinki). Kulka przebija z tego dystansu jedną ściakę puszki, a czasem obie.

 

Bardzo przyjemne wrażenia odnośnie działania mechanizmu Mausera. Przy odrobinie wprawy każda łuska wyciągana jest z zamka i każda wprowadzana bez zacinania do komory. Nie wolno się tylko z tym pieścić i zbytnio zastanawiać.

Filmik w internecie ośmieszający podatność na zacinanie się tego modelu byłbym w stanie powtórzyć - wystarczy powoli zamykać i otwierać zamek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To jedna opinia, czy jeszcze ktoś się pochwali, pytam bo nie wiem czy sciągać to z tajwanu, czy tez nie warto.

 

A ściągac musze bo w Polsce już wszsystko wykupiono... więc ktoś kto mi wykupił niech teraz opisuje wrażenia :-P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Dziwiło mnie, że rozrzut pionowy jest większy od poziomego

 

Wg mnie najprawdopodobniej jest to duza roznica predkosci miedzy poszczegolnymi strzalami. Dlatego tez na dystansie 5m miales trafienia w punkt.

Na chlopski rozum nawet te wolniejsze kulki nie zdazyly opasc ;D

 

Pozdr!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam takie pytanie, czy poza faktem wypadających i co za tym idzie 5 naboi jest coś co dyskwalifikuje tego kara w asg ? Naprawdę mi się podoba lecz wydać około 700zł na replikę która będzie wisiała tylko na ścianie jest mi żal :???:

Link to post
Share on other sites

Już w innym temacie o to pytałem, ale nie mogę go znależć, więc zapytam tu. Czy w wersji gazowej jest tak samo dwuczęściowa lufa jak w wersji sprężynowej? I czy ktokolwiek może podać w miare dokładne osiągi tej repliki (w stocku)? Chodzi mi o to o co Digizabiemu - czy można tej repliki używać na strzelankach, czy posłużyć może jedynie jako eksponat?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...

no to też stałem się szczęśliwym posiadaczem mausera :)

WRESZCIE!!!! :D

Drewno faktycznie wygląda jak zanurzone w czekoladzie, ale bejca nie wygląda na mocno wsiąkniętą więc chyba pokuszę się o zeszlifowanie całości i pomalowanie na nowo :)

praktycznie wszystko z metalu, zdziwiło mnie tylko że element łączący pierścienie mocujące przednie części łoża jest z plastiku, taki kawałek co leci z prawej strony z przodu broni ( w weekend wrzucę fotorelację i pełną recenzję)

przyrządy celownicze nie latają tak jak kolega wyżej pisał

spasowanie elementów jak dla mnie na 5,

nie odbiega od japończyków

zamek przesuwa się płynnie bez zacięć, też bardzo dobrze wykonany

żeby go zablokować trzeba użyć trochę więcej siły, do czego trzeba przywyknąć,

najpierw wyciągając łuskę z magazynka musimy użyć trochę siły żeby wprowadzić ją na prowadnicę, gdy to nastąpi już idzie gładko i potem zaskoczenie z tym ostatecznym dociśnięciem zamka,

dla większości osób jest to zaskoczenie i muszą powtórzyć ostatnią część ruchu gdyż zamek się nie zamknął

nie miałem za bardzo jak postrzelać gdyż mam problemy z butą z gazem, chyba zaworek w butli się zepsuł bo albo wcale nie napełnia, albo jak zaczyna podawać gaz to nie może przestać - ale to nie istotne

wracając do broni

jak wreszcie udało mi się załadować go gazem to przystąpiłem do testów

wystrzeliłem 10 kulek 0,25 i 10 0,32 dla porównania

wrażenia... nie do opisania

pierwszy strzał na 0,25 kulka poszła w miarę prosto i po odległości jakiś 60-70m poszybowała w niebo i zniknęła w drzewach... szok

druga i trzecia tak samo

po zmianie na 0,32 ten sam efekt, więc zmniejszyłem trochę podkręcenie

od siebie z okna mam widoczność jakieś 60-75m

i nie zaobserwowałem żeby kulka opadała!

wydaje mi się że HU ustawiłem dobrze

w sobotę będę na otwartym terenie to sprawdzę dokładnie

ale wydaje mi się że kulka ma większą prędkość niż stockowy SVD A&K

ze swoim SR25 - 550fps sprawdzę w sobotę...

przy okazji też przestrzelam na madbulach 0,36

 

zaraz po wyciagnięciu z pudełka miałem trochę problemów z repliką, ktoś genialnie przesmarował całe wnętrze magazynka tak że łuski wychodziły aż lepkie i zostawały w komorze

po uporaniu się z tym wszystko wróciło do normy

kolejnym problemem było to że łuski niezbyt chętnie wypadały, a z kolei druga łuska w ogóle nie chciał się trzymać w magazynku i jak na złość wyskakiwała

po wyjęciu magazynka okazało się że sprężyna jest pęknięta

dziś pojechałem do znajomego rusznikarza i kupiłem za 10zł oryginalną

pasuje idealnie i od tej pory zero problemów

wszystko działa wyśmienicie :)

jeżeli ktoś ma jakieś pytania to z chęcią odpowiem

lufa wygląda na jedną całość

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...