Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operation Poland Protect


Recommended Posts

Troche w IC:

 

Wprowadzenie:

Rok 2013...

Rosja pod zamiarem olbrzymiej ofensywy na Europę zbiera gdzieś na Syberii ogromną armię...

I wrzeszczcie stało się; Generał rosyjski wydaje rozkaz do ataku...

Wielka armia szybko zajmuje tereny Ukrainy, Białorusi i Łotwy łącząc w ten sposób swoje państwo w jedno.

Tymczasem zdezorientowane siły NATO posyłają do Polski, Węgier i Słowacji wszystko co się da.

Wkrótce na lotniskach RP pojawiają się nowi żołnierze z USA i innych krajów NATO, we wszystkich polskich portach dokuje właśnie amerykańska flota wojenna a z nowych, polskich fabryk pod nadzorem amerykanów wyjeżdżają nowe kołowe transportery opancerzone "Rusomak" ( :-F) oraz czołgi "Arbams 54f" ( :-F ).

 

Miejsce akcji:

Zalesiony teren gdzieś na granicy naszego kraju...

Polscy żołnierze wraz z żołnierzami sił NATO okopali się i wybudowali prowizoryczny bunkier <można bez bunkru>.

Szybko przemieszczający się żołnierze rosyjscy docierają w końcu do miejsca bitwy.

przygotowani NATO'wcy czekają na odpowiedni moment i... Zaczyna się...

 

 

Teraz OOC:

 

Cele:

NATO:

- Obraniać pozycje i zapobiec przedostawaniu się rusków przez granicę.

 

Rosja:

- Atakować pozycje NATO i przeprowadzić czołgi przez granicę

 

Uzbrojenie i umundurowanie:

 

Żołnierze NATO:

Broń:

- oczywiście emki, mogą być też jakieś km'y do bunkru a dla polskich mogą być beryle (AK'a z czarnymi okładzinami).

- Dowolne pistolety

- Granaty, flary, i zasłony ilość musi być większa od ruskich.

Ammo:

- Po 700 kulek na żołnierza

Umundurowanie:

- Najlepiej woodland ale może być też inne.

- Dla polaków wz. 93

- Jakieś hełmy, berety cokolwiek

 

Żołnierze ruscy:

Broń:

- Przede wszystkim AK47, AKs74U ale mogą być też inne (prócz emek).

- Dowolne pistolety

- Tylko Granaty, i zasłony ilość musi być mniejsza od NATO'wców

- Jeden z nich ma bombę (granat hukowy) którym rozwali blokady przeciwczołgowe.

Ammo:

- Po 600 kulek na żołnierza

Umundurowanie:

- dowolne oprócz woodland i wz. 94

- Jakieś hełmy, berety cokolwiek

 

Obrażenia:

 

66174fcb8bdb1399.jpg

 

Oberwanie w strefę obrażeń lekkich (A):

Wyleczenie:

-2 min. pomocy medyka

-Przy nieudzieleniu pomocy przez mniej więcej 5 min obrażenie przechodzi do strefy obrażeń średnich (B)

Możliwości:

- Nie możemy biegać tylko chodzić

- Można spokojnie wołać o pomoc

 

Strefa obrażeń średnich (B):

Wyleczenie:

- 4 min. pomocy medyka

- Przy nieudzieleniu pomocy przez mniej więcej 5 min obrażenie przechodzi do strefy obrażeń ciężkich ©

Możliwości:

-Nie możemy chodzić tylko się czołgać.

-Możemy spokojnie wołać o pomoc.

 

 

Strefa obrażeń ciężkich ©:

Wyleczenie:

- 6 min. intensywnej pomocy medyka

- Przy nieudzieleniu pomocy przez mniej więcej 5 min gracz przechodzi jak najprostszą drogą do respa :-F

Możliwości:

- nie możemy się ruszyć; widząc kolegę o ciężkich obrażeniach gracz ma obowiązek odciągnąć go w bezpieczne miejsce

- nie możemy wołać o pomoc bo jesteśmy nieprzytomni (robią to za nas koledzy z drużyny)

 

Proporcje:

 

Drużyna Ruska:

- od 10 do nawet 50 graczy

- 1 medyk na 10 graczy

 

Drużyna NATO:

-od 10 do 50 graczy (mniej więcej tak jak u ruskich)

- 1 medyk na 10 graczy (też tak jak u ruskich)

 

 

Dodatkowe informacje:

- Medycy powinni być oznaczeni czerwonym krzyżem, mieć stoper do odmierzania czasu oraz posiadać tylko pistolet i 500 szt. amunicji. Nie wolno im także odpalać piro.

-Oznaczcie granice jakimiś gałęziami siatkami i czymś tam jeszcze i zbudujcie blokady przeciwczołgowe.

- Ruscy mają czołg i ich zadaniem jest zniszczyć blokady przeciwczołgowe i przeprowadzić czołg przez granice.

 

Wzory kart trafień zamieszczę później.

To jest mój 1 scenariusz więc nie naskakujcie na mnie zbytnio.

Cały scenariusz opracowałem ja sam. (żeby nie było :-F )

Jak czegoś zapomniałem to piszcie, poprawimy. :mrgreen:

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Edited by _Zygus_
Link to post
Share on other sites

hmm.. Czytałeś ten dział? Jeśli tak powinieneś wywnioskowac że to co przedstawiłeś nie jest niestety ciekawym scenariuszem a jedynie zwykłą niedzielną strzelanką z pozorami fabuly.. Do tego te limity kulkowe... Nie wróżę ci niestety świetlanej kariery po tym scenariuszu :P

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że głownym celem Rosjan ma być rozwalenie tej blokady i przeprowadzenie czołgów. Opisz jak ma wyglądac rozwalanie blokady bo nie napisałeś o tym :D A limity ammo IMO mogą urozmaicić rozgrywkę. No i leczenie - jaka jest rożnica między leczeniem a "intensywnym" leczeniem :D ?

Edited by elessar
Link to post
Share on other sites
700 kulek i pytasz co jest nie tak? Ustalmy czy robimy tu scenariusze (będące niejako takimi "małymi" milsimami) czy robimy (i tak bardzo szczątkowe) tło do niedzielnej strzelanki która i tak będzie wyglądać tak samo?
Nie rozumiem o czym do mnie rozmawiasz. Co ma milsim do scenariusza? Co Ci nie pasuje w ograniczeniach w scenariuszu?
Link to post
Share on other sites

Kolega dobrze zaczął ale się nie przyłożył. Nie każda gra gdzie ograniczymy limit ammo i gdzie są medycy jest milsimem - nie mylmy pojęć.

 

To że jest zarys mechaniki - to bardzo dobrze, trzeba dopracować.

 

Za to fabuła? My tu, wy tam, teraz przyjdziecie i nas zabijecie (tudzież: przyjdziecie i my was zabijemy - "na kulki" of kors). W fabule gry najważniejsze jest nie tło "polityczne" (które czyta się tylko przed grą, i zaraz się o nim zapomina) ale prawdziwa "grywalność", zadania dla stron, urozmaicenia, sprawna mechanika i łańcuch dowodzenia.

 

Podział mundurowy jest dla mnie jasny, natomiast wymogi co do broni to bzdura (przynajmniej dopóki repliki nie będą kosztować 50 zł i każdy nie będzie miał ich po kilka). Bo jak mam woodland i kałacha to do której strony mnie przydzielisz? Nie dopuścisz mnie do gry czy każesz mi zamienić replikę z kolegą? A jak mi połamie to kto ma za to odpowiadać? On czy ty? I tak dalej...

Póki co większoćść z nas luźno się bawi a nie rekonstruuje siły zbrojne danego państwa, więc mundur zwykle ma się tani lub dostępny a replikę tą o której zawsze się marzyło a nie tą, która w realu wygrała przetag dla danych sił zbrojnych...

 

Niestety - widać u autora kompletny brak doświadczenia w organizowaniu, i znów mam wrażenie, że tworzy się scenariusz z perspektywy filmu, gry czy książki...

Link to post
Share on other sites

hmm albo źle sformuowałem albo źle zrozumieliście. Chodzi mi o to że: kolega wprowadza limity, robi mechanikę gry a strzelanka ogranicza się do "wy tu my tam - strzelamy". Także moim zdaniem albo robimy zwykłą niedzielną strzelankę albo po prostu coś bardziej rozbudowanego, z innymi celami, zadaniami etc itd. - porównanie do milsima było może nie fortunne, ale chodzi po prostu o to by dążyc w tą strone a nie do czegoś takiego jak ten scenariusz.. A ograniczenie 700 kulek to jak dla mnie żadne ograniczenie..Chyba że ktoś ma 20 realcapów :) . Co do reszty zgadzam się z tym co napisał wyżej kolega Sybir. Może to nie scenariusz tworzony "na kiblu" ale przeczytaj sobie np scenariusz jarka2707 (przyklejony w tym dziale)..

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Myślę że należałoby dodać zadania dodatkowe bo bez tego wyjdzie zwykła jebanka. Do tego jakaś rozbudowana historia która już na starcie pozwoliłaby wczuć się w rolę. Żołnierzy rosyjskich powinno być trochę więcej ze względu na to że Polacy i NATO będą okopani.

System ran jest dość ciekawy ale wielu ludzi może go nie skumać (są tacy).

Trochę pracy i może z tego wyjść całkiem fajne dzieło, na razie jeszcze strzelanka jebanka.

Powodzenia w udoskonalaniu bo pomysł ciekawy. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...