Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Sorki. Przeczytałem cały wątek ale jakoś nie utkwił mi wpis na temat modyfikacji dyszy.

Właśnie mam wersję z lufą 260mm i na początek zrobiłem pomiary na kulkach 0,2 0,25 0,32 i 0,43. Sam się zdziwiłem, że energia jest w miarę stała. Zatem zmajstrowłem lufę 500mm, będąc przekonany, że cięższe kulki potrzebują więcej lufy żeby się rozpędzić. Strasznie się zdziwiłem uzyskując niemal identyczne wyniki jak na krótkiej lufie.

Mam gazowego aw338 i tam przyrost energii ze zwiększeniem ciężaru kulek jest ogromny. Tam mechanizm gazowy pracuje na innej zasadzie (nie ma bb) i na kulkach 0,2 jest 480fps a na 0,43 jest 430.

Przez weekend porobię pomiary i podeślę. Niestety nie notowałem wcześniejszych i nie będę próbował odtwarzać z pamięci.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm podasz link do tej gumki ? Ja za to miałem problem z nieregularnym rofem i postanowiłem wypolerować niedorobione wnętrze boltcariera i co ciekawe po wypolerowaniu na lustro problemu nie ma kulturka lepsza i ustabilizowały mi się fps :) wcześniej skakały o około 30 teraz zrobiła się strzykaweczka i nic nie trze wcześniej tak tarło że na oringu aż byłobwidać

Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić Falcona: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=9188

 

Mam też A+ reaps ale jak dla mnie ta gumka jest z kamienia, zaczynała kręcić dopiero przy 25-30 stopniach celsjusza i to na FPS rzędu 480. Poniżej tylko mnie wpieniała, bo nie dało się jej sensownie "uruchomić" nawet przy maksymalnym wkręceniu śruby HU. Może gdybym strzelał na kulkach 0.4 byłoby lepiej, ale nie testowałem.

Link to post
Share on other sites

Czyli ten reaps jest trochę przereklamowany. Generalnie wygląda na to, że pasują gumki do VSR. Szukam jakiejś fajnej precki. Wszędzie są wzmianki o lufie Angry Gun. Jest jakaś ciekawa alternatywa? Może warto wziąć aeg-owego promyka i przerobić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam ponownie ;)

 

Nadszedł ten cudowny czas kiedy wreszcie czuję przypływ gotówki, więc od razu muszę ją gdzieś roz... Rozdać.

Jak na złość jednak ze wszystkich polskich sklepów zniknęła HK416 od WE, znalazłem tylko używane na stronach z ogłoszeniami. Ale niestety nie mam PS4 więc nie mam jak się wymienić :P

 

No więc stwierdziłem, że jak szaleć to szaleć i będę zamawiał replikę na częściach RA-Techa.

http://en.ratech.com.tw/english/index.php?option=com_content&view=article&id=70:rag-customrag-custom-work-we-23&catid=20:c-w-we-series&Itemid=139

 

Różnica w cenie sklepowej to 300-500zł zależy od promocji, więc niech zyskam. A NPAS jest mi bardzo na rękę, więc tym bardziej. Pytanko do osób lepiej zorientowanych w tej materii - co jeszcze może być konieczne do wymiany w tej replice? RA-Tech założył swoje własne, wzmocnione części, ale nie wymienili przecież wszystkiego (chyba, że w droższej o 100$ wersji :P)

No i generalnie jak patrzycie na taki zakup? Wiem, że z czasem w stockowej replice i tak by trzeba było wymienić kilka części.

Link to post
Share on other sites

Chyba słabo szukam :icon_smile:. Potrzebuję wydłużyć swoją M4 CQB i szukam lufy zewnętrznej z M16 . Przedłużki nie do końca mi pasują wizualnie.

 

Przy okazji: założyłem dyszę Angry Guna

http://www.wgcshop.c...=AGY-MPALN-WEM4

 

Posiada regulację FPS na tej samej zasadzie co NPAS. Przy ustawieniu maksymalnej mocy uzyskuje się słabszy wynik niż na podciętej fabrycznej dyszy. Wytrzymała kilka magazynków i poszedł się paść kołnierz w wypustkami, wchodzący do komory. Stock lepszy.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

W sobtę z rana miałem trochę prac w ogrodzie. Stwierdziłem, że sprawdzę sobie jak m4 spisuje się na GG w niskich temperaturach. Replikę z magazynkami wystawiłem na zewnątrz, żeby się wychłodziła i zabrałem się za swoją robotę. Po jakiejś godzinie zabrałem się za strzelanie. Było wtedy około -1C. Szkoda, że wziąłem tylko 2 magazynki, bo okazało się że bez problemu można strzelać na semi w tempie nawet 1 strzału na sekundę. Auto nie próbowałem, bo w praktyce i tak nie używam tego trybu.

Generalnie wielki + dla tej repliki. Moje pistolety (Beretta KJW i 1911 Army) nie dają rady wystrzelić pół magazynka w takich warunkach. Nie zabrałem chronometru ze sobą, bo spodziewałem się raczej syfonu i byłem tylko ciekaw po ilu kulkach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Aluminiowe dysze oprócz ich wytrzymałości jako takich mają wiele zalet jak np:

- uszkadzanie kulek

- niszczenie szczęk

- w przypadku pęknięcia nawet suwadło może się rozwalić przy dobrym szczęsciu, pomijając szczęki i komorę hop-up

Aluminium ma swoje plusy jak i minusy, jesli wszystko zrobimy jak trzeba to ma w zasadzie same plusy. Jesli nie to mozemy sobie narobic klopotow. Inna sprawa ze z czesciami ra-techa bywa roznie, wiec wiele zalezy od tego jak sie trafi i czy potrafimy w razie czego poradzic sobie z usprawnieniem danej czesci o ile sie da. Ja mam u siebie aluminiowy front i zadnej kulki mi nie uszkodzil ani tez nie uszkodzil szczek magazynka a nawet nie uszkodzil stockowej komory HU :icon_smile:, po mimo ze mam tez stalowe suwadlo i troszke ciezszy buffer. A niektorzy tutaj uwazali zupelnie inaczej. Jesli wszystko jest dobrze spasowane to nie bedzie problemu... oczywiscie mowie tu o GG nie wiem co by bylo na CO2 ale mysle ze tez bylo by ok. To jest bardzo podobna sytuacja jak z bolt catchem... jesli chociaz troche bedzie zle ustawiony wzgelem bolta to owszem bedzie lapal bolt ale bedzie go deformowal.

Mam też A+ reaps ale jak dla mnie ta gumka jest z kamienia, zaczynała kręcić dopiero przy 25-30 stopniach celsjusza i to na FPS rzędu 480. Poniżej tylko mnie wpieniała, bo nie dało się jej sensownie "uruchomić" nawet przy maksymalnym wkręceniu śruby HU. Może gdybym strzelał na kulkach 0.4 byłoby lepiej, ale nie testowałem.

Moje zdanie jest podobne kiedys kupilem gumke A+ ale jak dla mnie dzialala gorzej niz stockowa i w ogole mialem problemy z jej regulacja :/

Witam ponownie :icon_wink:

 

Nadszedł ten cudowny czas kiedy wreszcie czuję przypływ gotówki, więc od razu muszę ją gdzieś roz... Rozdać.

Jak na złość jednak ze wszystkich polskich sklepów zniknęła HK416 od WE, znalazłem tylko używane na stronach z ogłoszeniami. Ale niestety nie mam PS4 więc nie mam jak się wymienić :icon_razz:

 

No więc stwierdziłem, że jak szaleć to szaleć i będę zamawiał replikę na częściach RA-Techa.

http://en.ratech.com...ries&Itemid=139

 

Różnica w cenie sklepowej to 300-500zł zależy od promocji, więc niech zyskam. A NPAS jest mi bardzo na rękę, więc tym bardziej. Pytanko do osób lepiej zorientowanych w tej materii - co jeszcze może być konieczne do wymiany w tej replice? RA-Tech założył swoje własne, wzmocnione części, ale nie wymienili przecież wszystkiego (chyba, że w droższej o 100$ wersji :icon_razz:)

No i generalnie jak patrzycie na taki zakup? Wiem, że z czasem w stockowej replice i tak by trzeba było wymienić kilka części.

W zasadzie to co najwazniejsze masz tutaj ra-techa, mozna jeszcze pomyslec o bolcie stalowym i alu dyszy bo jedno i drugie w stocku tez ulega uszkodzeniom, zwlaszcza plastikowa dysza. Najwazniejszy jest zespol spustowy, gumka i lufa. Ewentualnie jeszcze selektor stalowy bo tu jest pewnie stockowy, znalowy i tez moze za jakis czas sie obrobic przy stalowych czesciach sputu.

Do WE najlepsze są tego typu dyski obniżające FPS.

Problem z tym jest tylko taki ze za kazdym razem kiedy bedziesz chcial zmienic FPS, bedziesz musial rozbierac bolta dysze aby to zrobic bo te czesci chyba montuje sie w srodku dyszly. Z NPAS nie ma tego problemu. Z tym ze jesli chcemy wsadzic NPAS do plastikowej dyszy musimy odpowiednio przyciac tylna jej czesc bo inaczej bedzie ok 350 fps max.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to co najwazniejsze masz tutaj ra-techa, mozna jeszcze pomyslec o bolcie stalowym i alu dyszy bo jedno i drugie w stocku tez ulega uszkodzeniom, zwlaszcza plastikowa dysza. Najwazniejszy jest zespol spustowy, gumka i lufa. Ewentualnie jeszcze selektor stalowy bo tu jest pewnie stockowy, znalowy i tez moze za jakis czas sie obrobic przy stalowych czesciach sputu.

 

To co wymieniłeś idzie dostać w PL czy też trzeba kombinować z zagranicznych sklepów? No i czy dalej wszystko ra-techa czy to już będzie bez znaczenia?

Link to post
Share on other sites

Witam, jeżeli chodzi o części ra-techa, to w kraju jest kiszka.

Na szczęście wszytko idzie kupić u chińczyków (AST airsoft, J.K.Army), przesyłka do polski 11$.

Ra-tech, Angry gun, - Te firmy mają bogaty asortyment jeśli chodzi o repliki we, nie powiem ci która lepsza, bo nie wiem :icon_lol:

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dokladnie, w kraju nie kupisz nic po za stockowymi czesciami a i tak nie kazda dostaniesz... Nawet jak bys cos znalazl to cena z kosmosu. Teraz wielkiego wyboru nie masz jesli chodzi o producentow Ra tech i angry gun, kiedys bylo wiecej. Co do tego ktora lepsza to zdania sa jak zwykle podzielone, ale wydaje mi sie ze angry gun ma lepsza kontrole jakosci chociaz tez z tego co czytalem to roznie to bywa z nimi. Czytalem tez ze w ostatnich latach Ra-tech sie pod tym wzgledem troche poprawil no i czesci sa tansze niz od Angy guna. Ja osobiscie nie mialem zadnych problemow z czesciemi spustu, po za jednym. Sprezyna hammera ktora byla w zestawie byla za slaba i musialem dac stocka. Z selektorem od New Age mialem juz troche zabawy ale glownie w kwestii wyraznego klikniecia przy zmianie, bo po wsadzeniu praktycznie go nie bylo - udalo mi sie to zrobic i jest jak trzeba. Z aluminiowym frontem tez mialem ostre przejscia ale udalo mi sie ogarnac temat, chociaz nie bylo latwo. Stalowy bolt Ra-Techa tez ok, musialem go tylko troche spolerowac no i pobawic sie bolt catchem, zeby dobrze go zgrac z boltem bo tak jak pisalem wczesniej ich nieprawidlowe ustawienie spowoduje na 100% uszkodzenie nawet stalowego bolta. O NPAS juz pisalem wczesniej, wymienilem tez sobie dosylacz zamka bo byl akurat w promocyjnej cenie na stalowy od New Age i tu akurat nie bylo zadnego problemu. Nawiasem mowiac New Age to tak na prawde Ra-tech.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze ze z czesci stockowych na pewno nie ma co ruszac: body pinow i klapki wyrzutnika lusek bo sa stalowe i sa bardzo dobrej jakosci, podobnie jak stockowy bolt catch. Te czesci sa dostepne z New Age/ra tech ale to wywalanie kasy w bloto bo kazda z nich dziala gorzej niz te stockowe, a klapka czesto juz na starcie ma problemy z zamykaniem. Tych czesci nie ma od AG, to tak informacyjnie :icon_smile:

Nie ktorzy maja tez problemy z stockowa dzwignia przeladowania, ktora czasem peka. U mnie ich nie ma po mimo ze mam m4 juz ok 2 lat i nie szczypie sie przy przeladowaniu.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dodam taki mały hint, który wyrobiłem sobie po wielu strzelankach. Strzelając (szczególnie poniżej 15 stopni C) gazy mocno plują z dyszy i na gumce HU osadza się silikon zmieszany z brudem. W razie znacznego osłabienia zasięgu podczas strzelanki polecam przetrzeć gumkę HU bagietką do uszu - prosty manewr a daje duże efekty. Zawsze podejrzewałem ciśnienie gazu i schładzanie magów o mocne spadki zasięgu, a jak widać przyczyna jest dość prozaiczna. Czyszcze też zawsze replikę po strzelaniu, ale o czyszczeniu podczas dotychczas nie myślałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem lufę wewn. Maple Leaf Crazy Jet (260mm) z WGC i dedykowaną do niej gumkę HU Maple Leaf Autobot (twardość 60). Lufa ma bajerancki system odprowadzania gazu (ma porty i wypuszcza nadmiarowe powietrze równomiernie dookoła kulki) a gumka symuluje R hopa (równomiernie przylega do górnej części kulki zamiast tradycyjnych wypustków). Daje 10/10, polecam w ciemno. króciutka lufa a na 50m skupienie praktycznie jak z bardzo postaranego AEGa. Ze względu na długość lufy zasięg trochę krótszy niż na mojej lufie Angry Gun 363mm z gumką Falcon (ok 5-10m nie mam jak zmierzyć dokładnie) ale skupienie jest wyraźnie lepsze, widać gołym okiem bez testów na tarczy.

 

Wisienką na torcie jest cena - za 250 zł całość z wysyłką.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...