Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prawdopodobnie w tym tygodniu, jak przyjdzie paczka ze specshopu z kulkami, paczka z UDGRwLPAK TSC [czemu to nie ma takiej ładnej, chwytliwej nazwy jak npas ;D] i dogadam się z gościem z chrono, będą testy na .2, .25, .3 i .36

 

Ja jestem chętny, pewnie Shank również bo sporo gadaliśmy na gg i wiadać że też grzebał w emce (regulował prędkość stocka)

 

Moja regulacja fpsów stocka to było 100% know-how Nazgoola, ja byłem tylko fizycznym ;P W dodatku wyjątkowo kiepskim :P

 

Z innych spraw: też bardzo szybko zgubiłem przedni pin z podstawy muszki.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Całe dwie strony czekałem na tą odpowiedź:). Jeżeli sprawa wygląda tak jak ją opisałeś to duży plus dla GBB. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, skoro na kulce 0,43 GBB daje radę wyciągnąć prawie 500fps to jest to już karabinek którym można zrobić porządne kuku. W swoim RAMie na kulkach 0.43g i ustawieniu powyżej 700FPS (dane dla 0,2g) giąłem 1,5 milimetrową blachę z 50m. Można więc chyba porównać GBB na 0,43 - podchodzące pod 500fps i RAMa.

Zdaje się, że nie rozumiesz różnicy pomiędzy działaniem GBB i RAM. Dla WE mamy dostępny zakres 250 - 550 fps (dane z zaworu TSC). Rozumiem, że jest to podawane dla kulek 0.2. Stockowa waliła 520 fps z palcem między pośladkami, mierzyli mi ją na polu. 3 razy zmieniałem gaz na słabszy, aż do HFC134A, na którym w ogóle nie chciała działać. Choć producent podawał TS One podawał 350 fps. Było to spowodowane takim ustawieniem zaworu, odpowiedzialnego za ilość gazu wpuszczanego do lufy wewnętrznej. Oczywiście to jeszcze zależy od ciśnienia samego gazu. Obawiam się, że gdybym wtedy miał CO2 wskazania byłyby wyższe. Następną rzeczą odpowiedzialną za liczbę fps jest długość lufy wewnętrznej. Ma się to tak do siebie, że kulka na zaworze 520 fps i lufie 272 mm nie osiągnie prędkości 520fps. Ponieważ opuści lufę wewnętrzną i zawór zostanie zamknięty. Czyli skończy się napędzanie kulki. Z kolei dla lufy 373 mm dane będą też się różniły i powinna osiągnąć prędkość zbliżoną. Z racji małej stabilności WE wskazania są takie jak pisałem wcześniej. Ponieważ 373 mm są najbardziej popularne, z tego powodu wszelkie dane fps WE są właśnie podawane na podstawie pomiarów na tych lufach. Kulka przebywa dłuższą drogę, zawór pozostaje otwarty i rozprężający się gaz napędza kulkę dłużej. Mimo to replika nie osiągnie wskazań 700 fps dla 0.2 a dla 0.4 będzie to 500. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi. W RAM masz stałą dawkę gazu, która napędza kulkę, i waga kulki ma spore znaczenie. W GBB jest inaczej. Nie twierdzę, że wskazania dla kulek 0.4 o 0.2 będą identyczne. Twierdzę jedynie, że nie będzie takich dużych różnic. Natomiast instalując lufę wewnętrzną n.p. 470 mm, na ustawieniu zaworu 550fps 0.2 poleci ponad 600 fps, bo będzie dłużej napędzana. Strzelam tak pi razy okno, żeby zorbazować o co chodzi, bo nie ma luf wewnętrznych 470 mm do WE.

Gdzieś na forum widziałem: Sebin i kilku chłopaków od WA GBB prowadzili podobną dyskusję między innymi z Thorem, wnioski były takie same.

Dobra już dość o tym bo się off top robi. Ja zresztą dziś podjąłem decyzję kupna AR11 RAP, więc za jakieś 2 -3 miesiące powinienem go mieć i wtedy może przetestować z WE M4 GBB.

 

Chrono jest w planach zakupowych na następny miesiąc, więc podam wskazania mojej M4.

 

@shank - mam 2 komplety pinów mogę Ci odstąpić.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Za piny dzięki wielkie, ale wydaje się trzymać bez problemu na tylnym pinie i imbusie.

 

Wyglądają super, za to załatwienie ostrych pmagów to może być problem. Z drugiej strony, na podobnej zasadzie może da się wsadzić środek WE do zwykłych ostrych magów, byłby klimat :>

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Ja mam za to ładne zdjęcie:

nozzle.jpg

CO2 system trafił ... . Wynik testu full auto.

 

Eso potrzebujesz nowego. Najlepiej ze stali, ale z 7075 też jest dobre.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

nie ,chodzi mi nie o sam zaczep tylko body karabinu i to miejsce w którym zaczep rączki się zaczepia ;P

 

A no i dostałem swoją emkę no i co odkryłem to że dziura przez którą z maga do komory przedostaje się gaz jest krzywo wywiercona i schodzi na lewo. Co do lufy to idzie ona przez całą lufke zewn. Natomiast nie wiem w którą stronę się hopa reguluje :/

Gumka patrząc w przewód lufy wydaje się czarna :?

Edited by eso
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

nie ,chodzi mi nie o sam zaczep tylko body karabinu i to miejsce w którym zaczep rączki się zaczepia ;P

Upper Ci się wyrabia w miejscu gdzie zahacza się dźwignia przeładowania ? Czy może tylko farbę zdrapuje ?

A no i dostałem swoją emkę no i co odkryłem to że dziura przez którą z maga do komory przedostaje się gaz jest krzywo wywiercona i schodzi na lewo.

Masz na myśli mosiężną komorę zaworu i ten otwór na dole ?

Co do lufy to idzie ona przez całą lufke zewn. Natomiast nie wiem w którą stronę się hopa reguluje :/

Gumka patrząc w przewód lufy wydaje się czarna :?

Zakręcasz, powinna bić w dół, odkręcasz w górę. Gumka się może wydawać czarna bo w lufie ciemno jest :D

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

1. Zrób jakieś zdjęcie. U mnie odrapało farbę, trochę się wyrobiło, ale trzyma.

2. To samo, zdjęcie zrób. Może tylko jest krzywo nakręcona. Tu trzeba rozebrać upper receiver i zobaczyć w środku

3. Tym bardziej trzeba rozebrać upper receiver i sprawdzić gumkę. Zakręcasz czarną nakrętkę na komorze, gwint jest prawoskrętny więc odkręcając powinieneś zobyczyć zwoje gwintu.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nie jest krzywo wywiercony, tylko źle skręcony. Musisz wyjąć całą komorę podgrzać, odkręcić. Nasmarować jeszcze raz klejem do gwintów i skręcić poprawnie. Przy okazji zobaczysz jak ma się sprawa z gumką. Bo będziesz musiał wyjąć lufę wewnętrzną. Uwaga na tą kulkę, ona ma tendencję do uciekania.

Link to post
Share on other sites

Byłem na działce no i rozkręciłem całą górną część emki.

Gumka niestety jest zielona :/

Komory gazowej nie udało mi się rozkręcić więc spróbuje na ciepło.

Dziwna sprawa jest z hopkiem, niedość że kręci do góry i nie reaguje to na dodatek po wyjęciu tej kulki nadal kręci w kosmos. Więc myślę żeby przyciąć ten wystający dzyndzel w gumie żeby słabiej podkręcał kulke.

Bo słyszałem o jakimś fixsie hopka ale nie mogę go znaleźć :/ Może ktoś mi powiedzieć co mam zrobić?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Kupić nowe gumki. To niestety wspólny problem zielonych gumek. Ja w końcu dopasowałem jedną, która działała, ale wczoraj zmieniłem ją na nową czarną. A no i najważniejsza sprawa, pamiętasz, w którą stronę był skierowany pierścień dociskowy ? Już tak przy okazji, który R.A.S. zainstalować ?

 

Do sprzedania - nowiutka kolba WE M4. Zdemontowałem z niej "buffer tube", mogę dołożyć za darmo swoją starą z zespołem mocowania. Malowana poniszczona.

 

 

Info:

Kolba Magpul PTS CTR przy instalacji wymaga podpiłowania prowadnic.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Tak pamiętam :P Ten pierścionek ma wycięty pod kątem frez i on ma iść w strone kulki.

Zamówiłem już 5 gumek czarnych, tylko nie chce mi się na nie czekać :D Czyli nie ma jakiegoś domowego sposobu na zrobienie hopka?

Możesz spróbować coś podłożyć pod kulkę, żeby mocniej przyciskała wypustki gumki.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
ale ona sama z siebie za mocno dociska kulke (BB'sa) :?

Jest dokładnie odwrotnie, nie dociska i dlatego kulki lecą w niebo. Zakręcając hop up powodujesz, że sprężyna dociska pierścień regulacji, a ten węższym końcem naciska mocniej na kulkę. Kulka przesuwa się w dół i naciska mocniej na gumkę. Kulki powinny lecieć w dół. Znów odkręcając nakrętkę powodujesz przesuwanie się pierścienia naciskowego w stronę wylotu lufy, czyli szersza jego część jest na kulce, i wywołuje mniejszy nacisk. Gumka wypycha kulę do góry i wtedy replika powinna bić w górę. Przynajmniej u mnie tak to wygląda. Teraz po zmianie gumki, będę musiał jeszcze raz ustawić hop up.

Powtarzam pytanie o R.A.S. / R.I.S. ? Jakie pasują ? W miarę dobra cena.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

O kurna ale dziwny ten system :D

Ja wczoraj przymierzałem risy boyia i pasują, tak samo a&k, mają drobne luzy ale wynikało to z braku mocowania do rury gazowej (tzn w standardzie jest tylko kumpel pogubił). No i wykonanie jest porównywalne z najlepszymi firmami (bez CA oczywiście :P).

Link to post
Share on other sites

Powtarzam pytanie o R.A.S. / R.I.S. ? Jakie pasują ? W miarę dobra cena.

Z doświadczenia i informacji jakie udało mi się zebrać na temat pasujących szyn RIS:

1) Szyny 7 calowe pasujące bez żadnych modyfikacji:

- G&G (np. od modelu GR16R4)

- chińskie kopie Daniel Defense Omega Rail

- Dboys (podobno lekko się telepie)

2) Szyny 9-9,5 calowe pasujące bez większych modyfikacji:

- chińskie kopie Daniel Defense Mk18 II Lite Rail

- chińska kopia Daniel Defense Omega Rail 9 cali

W przypadku montażu szyn typu free float konieczne jest dobranie odpowiedniego niskoprofilowego bloku gazowego

3) Szyny 10 calowe i większe

- Madbull Noveske Free Float Rail (pytanie co do ewentualnej modufikacji barrel nut, Madbull daje w zestawie kopię Noveske będącą zupełnie innym systemem niż standardowe)

4) Inne systemy szyn montażowych:

- Dboys CASV (pasuje jak ulał bez żadnych modyfikacji)

Brak danych na temat kopii szyn LaRue.

Tyle udało mi się zebrać informacji w ostanim czasie. Z doświadzcenia potwiedzić mogę jedynie G&G, które mam na swojej M4. Prawdopodobnie będę próbował zamontować DD Mk18. Zdam wtedy relacjęz ewentualnych problemów montażowych. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...