Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Guest Nazgool

Jak pisałem. Mam zainstalowane z TSC, ale oczywiście blokada nie dość, że zardzewiała leżąc w oryginalnym opakowaniu to na dodatek straciłem semi auto. Choć na oryginalnych częściach WE wszystko było OK. Głupi chciałem zmienić za w czasu nim się całkiem blokada zetrze. Do kompletu zakleiłem śrubę mocującą zespół spustu i nie mogę jej teraz odkręcić. Ponoć te same elementy opracowane przez CWI mają być lepsze. Zdjęcia są na Gas Guns. Korzystając z czyszczenia i rozbierania repliki zakładałem RAS Knights Armament Guardera. Siedzi bez modyfikacji, ale trzeba go wciskać jak dziewicy. Musiałem rozmontować podstawę muszki by zamknąć dolną część z chwytem. Przestrzeliłem w domu na spiłowanej delikatnie gumce. Niby kulki lecą prosto, ale dowiem się dopiero w sobotę na milsimie.

Jeśli planujecie zakup części z TQM to napiszczie najpierw do Marka pytanie czy ma. TQM przestało robić interesy z WETTI ponieważ Mark nie otrzymywał części z WE. Tak więc kolejna bajka WETTI o budowaniu sieci dealerów ostatecznie została rozwiana.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...zakleiłem śrubę mocującą zespół spustu i nie mogę jej teraz odkręcić...

 

Zalej ją wrzątkiem, albo podgrzej w jakiś mało inwazyjny sposób - powinno pomóc.

Czerwony klej do gwintów, niebieski anaerobowy i kropelka, puszczają po tym zabiegu.

Edited by polch
Link to post
Share on other sites

dobra wiadomość dla ludzi nie lubiących wymysłu WE -> miedzianej rurki w komorze nabojowej :)

 

http://tw.myblog.yahoo.com/godweapon_braso...&next=21754

 

w pewnym momencie dochodzimy do zdjęć PDW z nowym systemem - otwartym zamkiem - czyli czymś co widzimy w systemach WA oraz KJW. WE potwierdziło, że system ten ma być dostępny do PDW jak i do wszystkich wcześniejszych replik czyli do HK 416, M4 i SCAR'a.

 

ma to być konwersja drop in czyli wyjmujemy stary system i wsadzamy nowy.

oprócz zmiany samego zamka i dyszy WE potwierdziło pracę nad nowym systemem HU współpracującym z otwartą komorą nabojową. Do tego najprawdopodobniej stare magazynki mają współpracować z nowym systemem po zmienieniu pewnej części w magazynku na zdjęciach zaznaczonej na czerwono.

 

cóż... nie pozostaje nic jak czekać na premierę i potem tylko kupować :)

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić gazową M-kę (na CO2) i po tym co przeczytałem wydaje mi się, że raczej będzie to sprzęt produkcji WE, ale mam jeszcze kilka pytań.

 

Na którejś z wcześniejszych stron przeczytałem, że planowana jest już czwarta generacja/wersja M4 WE. Wie ktoś może kiedy mniej więcej można się jej spodziewać i czy w ogóle warto na nią czekać? Planuję zakup gdzieś w okolicach maja/czerwca, ale jeśli ta IV gen. ma nieść ze sobą jakieś poważniejsze zmiany, to mógłbym się ewentualnie jeszcze wstrzymać z zakupem.

 

Ten temat przeczytałem w całości, ale nie da się ukryć, że lekki chaos tu panuje, więc jeśli ktoś byłby tak miły i jeszcze raz podsumował co należy wymienić po zakupie repliki żeby cieszyć się długą, bezawaryjną pracą, to byłbym (i może nie tylko ja ;-) ) bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

nie mam jeszcze mojej repliki ale napiszę to co wyczytałem na gasguns info :

 

- Stinger HU ( bardzo poprawia celność )

- NPAS by też się przydał

- firing pin

- valve locker

- hammer

- sear

- spust

- sprezyna do hammer'a

 

jeśli chodzi o hammer i sear to praktycznie każdy odradza części firmy TSC gdyż są niedokładnie wykonane i trzeba nad nimi niekiedy sporo popracować by je wpasować.

do tego jeśli dokupi się te części ze stali trzeba koniecznie wymienić też spust i firing pin gdyż jeśli tego nie zrobimy stal będzie stykała się z częściami wykonanymi z innego, słabszego ( nie pamiętam jakiego ) materiału co spowoduje awarie.

 

inne rzeczy :

 

- chromowana lufa wew. - można kupić ale nie odczuje się takiej różnicy jak przy wymianie HU na Stinger'a

 

- rączka przeładowywania ( charging handle ) - często pęka więc warto zaopatrzyć się w stalową lub z aluminium 7075

 

- bolt catch - z czasem się wyciera

- bolt catch plates - również z czasem się zużywają

 

- 90 % recoil spring - podobno zwiększa odczucie odrzutu, zmniejsza szybkostrzelność, zmniejsza efekt schłodzenia systemu.

 

są to informacje tak jak na wstępie napisałem z forum gasguns.info. nie mówię że wszystkie są prawdziwe ale większość jest potwierdzona przez conajmniej kuilku użytkowników ( vide części TSC, Stinger HU, lufa wew. )

 

pozdr.

Bocian.

Link to post
Share on other sites

dokladnie, ja zamawilem hk 416 z RA tech'u za 430 $ + 2 magi za 93 $ - na razie czekam na wysylke od nich od 2 tygodni bo przez ten pier... chinski nowy rok fabryka miala przestoj i nie maja magazynkow na stanie ale w poniedzialek maja mi juz to wyslac.

 

w kazdym razie jak kupujesz z RA TECH masz juz wymienione :

 

HU na stinger HU

NPAS

Firing Pin

Valve Locker

 

do tego w standardzie mag na CO2 - jesli chcesz wymienic go na GG to trzeba im o tym napisac przy zamowieniu.

 

do tego wysylka za free :)

 

mnie sam sprzet wyniosl niecale 1800 zl, zobaczymy ile dolicza mi cla i VAT'u

Link to post
Share on other sites

Bocian, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Tego właśnie potrzebowałem.

 

tytus_5, to faktycznie wygląda na świetną opcję. :) Dzięki za info.

 

Rozumiem, że ta customowa wersja o której mowa, to "Custome WE GBB NPAS M4(carabine) +WE new co2 mag", który na stronie widnieje za 430 $. Jeśli dobrze liczę, to przy dolarze kosztującym 2,80 zł za replikę musiałbym zapłacić 1204 zł (+ 2 dodatkowe magazynki po 46$, czyli w przeliczeniu jakieś 1450 zł). Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo z matmy nigdy nie byłem orłem i na kupowaniu w zagranicznych sklepach też się nie znam, więc mogłem czegoś nie doliczyć. :) Cena bardziej niż kusząca. Warta chyba nawet zrezygnowania z gwarancji na ten sprzęt.

 

Bocian, jak już dostaniesz sprzęt, to napisz, proszę, parę słów o nim i daj znać, czy ominęło Cię cło i VAT. :)

Link to post
Share on other sites

Bocian, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Tego właśnie potrzebowałem.

 

tytus_5, to faktycznie wygląda na świetną opcję. :) Dzięki za info.

 

Rozumiem, że ta customowa wersja o której mowa, to "Custome WE GBB NPAS M4(carabine) +WE new co2 mag", który na stronie widnieje za 430 $. Jeśli dobrze liczę, to przy dolarze kosztującym 2,80 zł za replikę musiałbym zapłacić 1204 zł (+ 2 dodatkowe magazynki po 46$, czyli w przeliczeniu jakieś 1450 zł). Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo z matmy nigdy nie byłem orłem i na kupowaniu w zagranicznych sklepach też się nie znam, więc mogłem czegoś nie doliczyć. :) Cena bardziej niż kusząca. Warta chyba nawet zrezygnowania z gwarancji na ten sprzęt.

 

Bocian, jak już dostaniesz sprzęt, to napisz, proszę, parę słów o nim i daj znać, czy ominęło Cię cło i VAT. :)

 

Ja płaciłęm 1770 z groszami za dokładnie taki sam zestaw 430 $ + 93 $ za dwa magi CO2 ale płaciłem przez paypala a oni w przeliczniu waluty mają jakieś swoje 0,5 czy 1,5 % ale mimo wszystko i tak jest to bardziej opłacalne, szybsze i bezproblemowe w porównaniu z przelewem bankowym do zagranicznego banku.

 

na dzień dzisiejszy 523 $ to 1514 zł w paypal'u ( teraz to sie wkurzyłem :P ) dolar ładnie spadł w dół :evil:

 

a cło i VAT to wątpię żeby mnie ominęło.

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

Witam icon_smile.gif

 

Przymierzam się do kupna HK416 WE custom REA-Tech z magazynkiem CO2 z strony augdal.net

 

I tu moje pytania:

 

1. Lepiej wziąć magazynki w CO2 czy GG? Bo jeśli wziąłbym GG to mógłbym napełniać je propanem i wtedy to by mnie nic prawie nie kosztowało a CO2 to jedna kapsułka 2zł.

A z takiej kapsułki wystrzelę 2 magazynki czyli na strzelankę sporo by poszło kasy icon_smile.gif

Ogólnie czy wogóle opłaca się stosować propan czy coś z nim nie tak?

 

 

Pozdrawiam Pablo...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...