Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

A co konkretniej trzeba by tam zrobić? Jakieś piłowanie grubsze?

 

 

Lufy zewnętrzne WA / GP / INO są inaczej skonstruowane w miejscu montażu z UPPEREM.

Ponadto inaczej są wiercone pod komory HU od tych z WE.

 

Jak kupisz front GP i odkręcisz barrel nuta WE to zobaczysz różnicę.

 

Ale nie da się tego wyszlifować / wypiłować na kolanie czy wywiercić. Potrzebna pomoc tokarza.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam zamiar kupić u krakmanów m4 WE i tak pytanie takie, co najlepiej pasuje by zmienić okładziny na te z szynami bezinwazyjnie??

 

 

? A po polsku można?

 

Jak chcesz założyć szyny bezinwazyjnie? Ni chcesz dotykać M4?

 

Zdejmujesz THERMOSET HANDGUARD czyli okładki / przedni chwyt i zakładasz szyny. Ot co.

Link to post
Share on other sites

? A po polsku można?

 

Jak chcesz założyć szyny bezinwazyjnie? Ni chcesz dotykać M4?

 

Zdejmujesz THERMOSET HANDGUARD czyli okładki / przedni chwyt i zakładasz szyny. Ot co.

 

Jasna sparawa też i dla mnie ale czytałem gdzieś że może być z tym problem, bo niby inna skala niż AEG, ale skoro nie ma problemu to git majonez:)

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić u krakmanów m4 WE i tak pytanie takie, co najlepiej pasuje by zmienić okładziny na te z szynami bezinwazyjnie??

Polecam 7 calową szynę typu Omega produkcji Daniel Defense (kopię oczywiście). Z założenia miał to być tzw. "drop-in replacement" dla plastikowych okładzin.

Link to post
Share on other sites

A oto obiecane fotki "ryśka" z "DANIEL DEFENSE":

Zamontowany do WE wraz z dorabianą stalową lufą zewnętrzną 10,5 '' i małym węzłem gazowym PJ.

Na ostatnim zdjęciu widoczne stalowe gniazda strzemienia pasa nośnego "wciśnij kropek", których nie ma normalnie w replikach szyn DD. Głębiej widoczne imbusy, które unieruchamiają szynę na sztywno.

dsc6906.jpg

dsc6907.jpg

dsc6908.jpg

dsc6909.jpg

dsc6910.jpg

 

Szyna, jak już wspominałem, wraz z rurką gazową i kpl wkrętów oraz stalowym barrel nutem do sprzedania.

Link to post
Share on other sites

... bez dużych przeróbek i zaplecza warsztatowego nie da rady...

 

Potrzebne "zaplecze warsztatowe":

Drobny pilnik do metalu; wiertarka; wiertło do metalu 4,2mm(o ile dobrze pamiętam)

obcinarka do rur miedzianych, albo zwykły chamski brzeszczot.

 

Trochę zabawy jest, ale jak ma się zbędną preckę to można się bawić. Jeśli chodzi o kupno czegoś nie pasującego, a później przerabianie, to chyba już lepiej kupić oryginał.

Link to post
Share on other sites

A da radę wstawić komorę hop up RA-tech do mojego M4 WE v.2 ?

 

Jeśli nie jest pod WE robiona to nie. W WE komora jest zespolona z cylindrem BB i to komplikuje sprawę... Gdzieś wcześniej jest link do poprawionego HU stinger? -to możesz zapodać.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

@ues - zaj ... znaczy się rewelacyjna replika.

Tak przy okazji - Panowie przecież lufy precyzyjne WE nie są drogie więc po co kombinacje ?

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Są. Ja zadzwoniłem do "Krakmanów" i zamówiłem. Złożyli mi cały Upper (widoczny wyżej na foto). Tak że teraz mam 2 z długą i krótką lufą.

 

Czekałem na konkretny zestaw części około miesiąca. Dostałem wszystko poskładane, gotowe do założenia.

 

Koszt. Jak na WGC + % podatku.

Link to post
Share on other sites

Jakiej usługi?

Powiedziałem tylko że ceny części jak z WGC + %

 

Poskładane toto było u Krakmanów i takie dostałem. Lufa zewnętrzna robiona na zamówienie - przypuszczam że przerabiana z WA / INO ???

 

() mówiąc. Szyna DD już sprzedana.

Link to post
Share on other sites

Zaraz, chwila. Dostałeś poskładane, czy gotowe do złożenia? Lufa oryginał (bo o dostępność oryginałów chodziło, dla jasności dodam luf wewnętrznych) czy przeróbka?

Coś się w zeznaniach mieszasz ues... ;-)

Edited by polch
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie z innej beczki, bo jakoś nie mogę nigdzie znaleźć info... Które kolby (w sensie: "zwykłe" AEGowe, military standard, a może PTS Magpula) będą pasować do eMeczki WE?

Nazgool swego czasu napisał, że PTSowa kolba wymagała drobnego pilniczenia. Z drugiej strony - teoretycznie WE jakoby trzymało wymiary RS... Z kolei ja przymierzyłem przed chwilą dwie różne kolby typu SF - typowe AEGowe, JG i Boyi - i pasują lepiej, niż natywna kolba od WE (tzn. wchodzą bez problemów, nie latają tak jak kolba "od kompletu"...)

Sprawdzał ktoś może inne kolby? Np. chińskie "kopie replik" CTRek?

 

I drugie pytanie: czy ktoś może próbował zmienić pistol grip na taki: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...h_p_j-1998.html ?

A jeśli tak, to jak rozwiązaliście temat sprężynki w pistol gripie eMkowej (część nr 76)? Bo w chwycie z linku niestety nie bardzo chce siedzieć...

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Kolby RS pasują do M4, ja mam Magpula PTS CTR, a piłowałem ją bo nie szło tego nałożyć na rurkę. Zajęło jakieś 15 minut z pilnikiem półokrągłym. Przejechałem tylko plastik Magpula. Chodziło mi o to by siedziała ciasno, ale dała się regulować razem z blokadą. Od tamtej pory siedzi jak ta lala i nie fruwa jak to g... z WE. Skądinąd wiem, że Magpul MOE coś nie siedzi, ale nie pamiętam dokładnie o co chodziło. AEG'owych nie próbowałem więc nie wiem.

 

Na zdjęciu nie widać by ten chwyt miał otwór na sprężynkę blokady selektora ognia więc się nie wypowiadam.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...