Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool

A które to były? Mosiężne, czy stalowe? Bo u mnie w ostatniej dostępnej u Krakmana wersji siedzi mosiężna...

No, ale to nie AWSS. AWSS miały w stocku CO2 gotowa, HU v.2, preclufę chromowaną i wzmocnioną dźwignię przeładowania.

Link to post
Share on other sites

ee to w końcu jak jest ?

Te z RA-tech spokojnie będą ciągnąc na CO2 ?

Bo zamiast GG chce używać tylko propanu.

Co trzeba w razie czego od razu dokupić do tej M16 WE z augdal ?

I gdzie dostane części zewnętrzne by przerobić M16 na SAM-R ?

 

 

M-16 AMR inaczej "Project M.A.M.R "

Edited by sadowski25
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Obydwie repliki WE M16 GBB robi WE, ale AFC AWSS V.3 miała na pewno HU v.2 i na pewno miała preclufę oraz wzmocnioną dźwignię przeładowania oraz body z oznaczeniami. Zestaw do CO2 pojawił się po wprowadzeniu replik, V.3. Miała być sieć dealerów i inne takie, a wyszła qpa. Więc to jest takie zagmatwane, że bez pół litra nie razbieriosz.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie odgrzać temat uszczeleczki, bo mój post poleciał do innego działu (taka uszczeleczka to medialna strasznie jest...).

Otóż z jednego z magów CO2 odmeldowała mi się taka silikonowa uszczeleczka, która powinna być przytwierdzona w zaworze do naboju. Co prawda zdołąłem ją zanleźć, ale już pomysłu na jej przymocowanie z powrotem nie mam :-( Ktoś coś podpowie?

A przy okazji - mieliście może w rękach precki JBU do WE ( http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_361_362 )? Warto zanabyć?

Link to post
Share on other sites

Jaki jest rozmiar gwintu na lufie zewnętrznej ? 14 mm ?

Owszem, 14 mm, tylko trzeba bardzo uważać na KIERUNEK (?) gwintu... Bo są eMki (podobnie zresztą jak SCARy) zarówno z gwintem CW, jak i CCW. Z mojego rozeznania - repliki sprzedawane w Polsce (i na specu, i u Krakmanów) mają gwinty CW.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Ja mam CCW bo kupiłem lufę zewnętrzną z TSC więc doczytałem. Dzięki Ci za pomoc. Pora wybrać tłumik, tak z 25 cm będzie pewnie wystarczająco długi ;-)

Link to post
Share on other sites

No i normalnie NA TO czekałem :-D Szczerze mówiąc - głównie zależy mi na poprawie skupienia... Mam doświadczenia z precką od JBU, ale do klameczki; M.E.U. na precce od JBU zdecydowanie poprawił celnośc, ale i zasięg skuteczny...

Zatem - dzięki za info, lecę zamawiać ;-)

Link to post
Share on other sites

Po wizycie w serwisie, dowiedziałem się paru ciekawostek na temat eMek od WE.

Otóż zarówno moja M4 (ver. 1) jak i M16 (ver. 2) mają stockowo lufę 6.05.

Czyli niemal dokładnie pomiędzy tym, co mówi producent (6.03) a co mówi polski dystrybutor (Specshop) - 6.08.

Jak widać nikomu wierzyć nie można :-)

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę problem tkwi w tym, że chyba nikt jednoznacznie nie potrafi powiedzieć, jaka lufa siedzi w gen.3 (3,5???), dystrybuowanej np przez Krakmanów... Jak pisał Nazgool - jest niezły bajzel, jak idzie o oznaczenie wersji...

Ja w każdym razie wytwarzam dłuższą wersję mojej eMki, z precką JBU 509mm...

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę problem tkwi w tym, że chyba nikt jednoznacznie nie potrafi powiedzieć, jaka lufa siedzi w gen.3 (3,5???), dystrybuowanej np przez Krakmanów... Jak pisał Nazgool - jest niezły bajzel, jak idzie o oznaczenie wersji...

Ja w każdym razie wytwarzam dłuższą wersję mojej eMki, z precką JBU 509mm...

A, i jeszcze jedno, w temacie emek i precki.

Specshop podaje, że te eMki mają prędkość wylotową rzędu 430 - 460.

Nie wiem na jakich kulkach to jest mierzone, ale...

Moja M16 - pure stock green gazem pędzony, na kulkach 0,20 ma 480 - 500 fps (!), na 0,30 - 440 - 460.

Miałem w planach założenie precki, ale teraz wiem, że tego nie zrobię. Nie chcę stworzyć potwora :-)

Link to post
Share on other sites

Załóż NPASa... Będziesz miał kontrolę - przynajmniej częściowo - nad mocą repliki, co przy założeniu np dłuższej precki (tak pod parasnajpę) jest zaletą nie do przecenienia.

To jest pieśń dalekiej przyszłości :-)

Link to post
Share on other sites

Mówisz o NPASie, czy o parasnajpie ;-) ?

A tak poważnie - IMO NPAS ma naprawdę sporo zalet, poza możliwością wpływania na moc repliki... Z drugiej strony - szkoda "marnować fpsy" eMek WE na karabinek szturmowy, toż to wymarzona baza właśnie pod parasnajperę... A na początek wystarczyć powinna dłuższa lufa (jeśli ktoś ma M4) i tłumik... I już można powalczyć ;-)

Link to post
Share on other sites

Mówisz o NPASie, czy o parasnajpie ;-) ?

A tak poważnie - IMO NPAS ma naprawdę sporo zalet, poza możliwością wpływania na moc repliki... Z drugiej strony - szkoda "marnować fpsy" eMek WE na karabinek szturmowy, toż to wymarzona baza właśnie pod parasnajperę... A na początek wystarczyć powinna dłuższa lufa (jeśli ktoś ma M4) i tłumik... I już można powalczyć ;-)

M16 WE sama w sobie jest niemalże snajpą, półmetrowa lufa i niemal 500 fps. Ale jednak czasami człowiek potrzebuje szturmiaka, i wtedy NPAS jest jedynym ratunkiem...

Jak na razie nie stać mnie na kompletne dwa gaziaki ani nawet na NPASa, więc - jako, że mam półtora gaziaka - do snajpienia będzie szesnastka, do zadań bardziej bezpośrednich - szesnastka z upper receiverem i lufą od czwórki :-) właśnie testuje taki zestaw i działa, tylko boję się co wyjdzie na testach fps.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

No, ale nie powinieneś być zaskoczony wynikami fps. To było wiadomo od dawna, że na 0.2 M4 z lufą 363mm bije około 500 fps. Ja mam lufę precyzyjną, nie zauważyłem jakichś specjalnych zmian w fps.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...