Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to kup sobie NPAS i zbij do 350 ;)

NPASy do WE mają być na dniach w Caprim. Zamówiłem, trudno, kartę kredytową będę spłacał do listopada.

A i troszkę zmieniając temat przestrzegam: bardzo, bardzo uważajcie żeby nie zostawiać magazynków w miejscu, gdzie może je dorwać słońce! Jeden z moich magów eksplodował, z całkiem pokaźną siłą... Dobrze, że nikomu nic się nie stało.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam nadzieję, że o tym nie było mowy, a ja przeoczyłem, ale jednak zapytam.

Czy owe M4 w wersji v3 (CO2 ready) ma podobną mechanikę do SCARa III gen.?

Jeśli mam wybierać między SCARem, a HK416, to która replika będzie bardziej niezawodna? Jeśli chodzi o FPS, to zamierzam w przyszłości skombinować sobie NPAS Kit. Może lepiej zebrać na M4, lub M16?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo, wszystkie gazówki broni długiej od WE mają zbliżony do siebie układ spustu, a dysza itd. jest taka sama. Co do Scara to pytaj się w odpowiednim dziale, tak jak o Hk416, to jest temat o M16 i M4 i wszystkich jego odmianach :D

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam nadzieję, że o tym nie było mowy, a ja przeoczyłem, ale jednak zapytam.

Czy owe M4 w wersji v3 (CO2 ready) ma podobną mechanikę do SCARa III gen.?

Jeśli mam wybierać między SCARem, a HK416, to która replika będzie bardziej niezawodna? Jeśli chodzi o FPS, to zamierzam w przyszłości skombinować sobie NPAS Kit. Może lepiej zebrać na M4, lub M16?

 

Pozdrawiam

Owszem, gen3/3,5 (jak by tego nie określać) "mechanikę" mają w zasadzie identyczną. Oczywiście w szczegółach części od SCARa różnią się od rodziny eMek (M4, M16, HK), natomiast kwestia nie_zawodności... tu specjalnie różnic nie ma, we wszystkich modelach pewne części warto wymienić na starcie. Natomiast pytanie: SCAR, M4/HK czy M16 - to temat długości lufy,długości całej repliki tudzież RISów w przypadku HK416 - a więc tak naprawdę osobistych preferencji.

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że ogólnie z konwersji RA-Tech wszystkie te repliki różnić się będą jedynie lufą. A na hopku z RA-Techa i precce do HK416 jak bardzo byłby celny? Słyszałem o rozrzucie w tych replikach, ale to chyba wina HU? Strzelać zamieram z propanu (inaczej nie kupiłbym gaziaka)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Generalnie: mechanicznie i technicznie GBBRy od WE różnią się długością lufy i szczególami części (w przypadku PDW jest jeszcze opcja open_bolt). Jak bardzo byłbyś celny? Hmmm..., to trudne pytanie. Powiem tak - ja na hopku Stingera i natywnej lufie WE w M4A1 na dystansie ok 35-40m trafiam w kartkę A4 6-10x na 10, przy czym im więcej wywalonych BBsów, tym rozrzut większy (ale to IMO wina silikonu zawartego w GG). Myślę, że w M16 - przy lufie 509mm - celność byłaby lepsza. Natomiast trzeba pamiętać, że w przypadku WSZYSTKICH replik bardzo dużo zależy od konkretnego egzemplarza (np. u mnie jest minimalny luz w osadzeniu lufy wewnętrznej), a także wiatru, jakości i wagomiaru BBsów, wyregulowania hopsiupa, w gaziakach także temperatury, jakości gazu itd. W każdym razie - niestety moja eMeczka jest mniej celna niż M4A1 CTW z cylindrem 450 (ok. 470-480 fpsów). Ale klimatu ma więcej ;-)

Link to post
Share on other sites

A jeśli wsadzę precke i będę strzelał na propanie, a nie GG, to celność pozwoli m zbudować snajpę? Czy dalej będzie pozwalać na użycie go jako karabinu szturmowego?

Btw. czy M4 z konwersją RA-Tech będzie miał podobną niezawodność jak Tanio Koba?

 

Pozdrawiam

Edited by krzysiek2222
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po ponad roku bezawaryjnej pracy pojawiło się u mnie pierwsze "niehalo". Replika wypluwa kulki z lufy na parę cm lub po prostu z niej wypadają luzem. Zakładam, że gdzieś szczelność systemu jest kiepska (zapewne od ciągłego grzebania w bebechach). Ktoś ma jakieś pomysły jak to rozwiązać? Z góry dziękuję za trafne odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Po ponad roku bezawaryjnej pracy pojawiło się u mnie pierwsze "niehalo". Replika wypluwa kulki z lufy na parę cm lub po prostu z niej wypadają luzem. Zakładam, że gdzieś szczelność systemu jest kiepska (zapewne od ciągłego grzebania w bebechach). Ktoś ma jakieś pomysły jak to rozwiązać? Z góry dziękuję za trafne odpowiedzi.

#117 ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy powinienem bardziej zapytac o to w temacie ze SCARa czy M4, ale takie pytanie, moze glupie... W moim PDW, tam gdzie kulka zaczyna swoja droge,jest jakby w lufie taka mala nierownosc, od gory. Czy to normalne? Czy to ona trzyma kulke zeby nie wypadla z lufy gdy karabinek skieruje sie lufa w dol?

Moze lepiej jakbym zrobil zdjecie bo nie umie tego precyzyjniej wyjasnic :-F

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nierówność ? Tam powinna być czarna gumka część #117 właśnie. To ona utrzymuje kulkę w komorze i zabezpiecza przed wytoczeniem się przez lufę.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Panowie pogubiłem się w tych wersjach we m4.

Co jest bardziej niezawodne na dzień dzisiejszy?

 

WE m4 a.w.s.s. z Tajwangun

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow..._type-1544.html

 

czy

 

WE m4 NPAS RA-TECH z Capri

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=400

 

Szukam w miarę niezawodnej repliki na CO2, do której nie będę musiał zamawiać części z zagranicy.

Link to post
Share on other sites

Hi, hi, hi, nie Ty jeden sie pogubiłeś...

Generalnie wersja z Capri to replika od Krakmanów, uzupełniona o NPAS, hopka Stingera i dwa elementy mechanizmu spustowego. Inaczej mówiąc - standardowa eMka WE z update-kitem Ra-Techa; zdecydowanie ulepszona w stosunku do wersji podstawowej. Jakkolwiek śmiem twierdzić, że części i tak będzie trzeba zamawiać...

Link to post
Share on other sites

Rozbroilem PDW. Zamieszczam zdjecia tej "nierownosci":

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec6fccdf30df6251.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4030ad8e76c6f62e.html

 

Pewnie tak jak pisaliscie, hop-up. To tak powinno byc? to PDW to 2dniowa nowka z CAPRI, bez open-bolta.

Generalnie z wystrzalem nie ma problemu, ale mag na GG co chwile puszcza chmure gazu, pare strzalow i pssssss...

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Ta delikatnie wystająca część to gumka hop up, czarna jak widzę.

 

Tak powinno być.

 

Chmury co kilka strzałów nie powinno być. Masz syfon ? Czy mag bokami puszcza ?

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Padł mi wczoraj charging handle w tym miejscu co wszystkim (podczas strzelania, nie przeładowywania O.o). Co mnie zdziwiło - nie wpłynęło to w ogóle na działanie repliki - dalej da się przeładować, bo na końcu "prowadnicy", przed pęknięciem, jest pogrubienie, które wystarcza do dociągnięcia suwadła do końca. W takim razie po co w ogóle ją wymieniać? Coś przegapiłem?

 

Sorry za jakość drugiego zdjęcia, ciężko było jednocześnie robić zdjęcie i trzymać rączkę ;P

http://img404.imageshack.us/i/20100618028.jpg/ - pogrubienie

http://img205.imageshack.us/i/20100618029.jpg/ - przeładowanie

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Możesz mówić o szczęściu bo tylko "zaczepy" odłupało, standardowo cała przednia część odpada. Pewnie to tylko kwestia czasu i resztę też ułamie. Jak odłamie całość się już strzelać nie da. Kółko, które jest na szczycie bolt carriera właśnie w zagłębieniu dźwigni przeładowania się przemieszcza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...