Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Dotarł do mnie aluminiowy nozle z NPAS'em... i jedyne co mogę powiedzieć to - PO-RA-ŻKA... (kasa wywalona w błoto)

 

Zamawiane bezpośrednio w Ratech'u.

 

Zestaw po zamontowaniu - rozbieżność w fps ponad 80 fps (max 120fps) - innymi słowy nie da się z tego korzystać.

 

Zmiana sprężynki na tą ze stockowego - poprawiło... na chwilkę i tylko trochę.

 

Udało mi się zminimalizować skoki fps do około 15 - montując obie sprężynki - tą ze stockowego jak i tą z aluminiowego .

 

Jednakże czekam jeszcze na sam zaworek NPAS do zamontowania w stockowym nozzle i liczę że będzie lepiej...

 

Po dzisiejszych testach w polu i dokładnym przyjrzeniu się npas'owi w aluminiowym nozzle stwierdzam że w obecnej konstrukcji nie ma to prawa działać jak należy. Winy za to nie ponosi sama sprężynka - choć czyni ona wiele zła w tej konstrukcji.

 

Największą wadą jest nieprecyzyjne wykonanie i spasowanie elementów. Górna część zaworu NPAS - ta którą kręcimy podczas regulacji, nie ma możliwości prawidłowo się uszczelnić z aluminiowym nozzle. Przeszkadza jej w tym właśnie sprężynka, ale i sama konstrukcja powoduje że zaworek nie domyka się szczelnie co powoduje właśnie skoki fps, a czasami zbyt słaby ruch zamka do tyłu co z kolei powoduje że replika nie przeładowuje i nie pobiera kulki.

 

Reasumując - odradzam aluminiowy nozzle z NPAS'em. W mojej opinii nie ma czegoś takiego jak ver.2 tego nozzle - bo zmiana samej sprężynki nic tu nie zmieni. Wymagana jest zmiana samego zaworu ...

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Pritcher

 

Wszystko o co pytasz było wałkowane na GGI i tutaj.

Polecam poprzeglądać tematy o RS Build.

 

1. Do wymianu full auto sear (albo musisz skrocic ten od CB).

2 i 3. Wszystko pasuje, często ludzie w USA wymieniają zwłaszcza Selector Spring (bo jest twardsza) i Buffer Lock.

4. Tak.

5. Poszukaj, ew. napisz : http://www.bbdragon.com.tw/

6. Nie.

7. Pasują. Jedynie natknąłem się na opinie, że DPMS trzeba było szlifować.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Komora zamkowa też pasuje od ostrego? (upper)

Lufa M4 od WE jest kompatybilna z ViperTech lowerem?

 

Marzy mi się M4 GBB z frontem i lufą Raptora, sprężyną buffera chrome-silicone, na CO2 (lub jakieś niezawodne mocne propanowe magi), z upperem MUR od VLTORa i lowerem MAGPULa (reszta pierdół nieistotna)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ma taki problem z moim HK, a mianowicie, po przeładowaniu repliki i naciśnięciu spustu słychać uderzenie młotka, jednak nie pada strzał (magazynek sprawny, nabity gazem). Po otworzeniu repliki, wszystko jest na miejscu. Jak ręcznie nastawiam "iglice" i zamykam replikę, naciskam spust, pada strzał. Po wyciągnięciu magazynka, włożeniu go z powrotem i ręcznym przeładowaniu, znowu brak strzału. Zrobiłem "Function check", na auto nie ma reakcji jaka powinna być, jednak żadna z części nie jest złamana lub starta. Co może być przyczyną? Czy ktoś miał podobny problem?

Drugi, mniejszy problem, chociaż trochę denerwujący, dotyczy klapki wyrzutknika łusek. Klapka nie zamyka się i wciąż opada. Wymieniałem pin na dłuższy, jednak nic nie pomogło. Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Amadem

Dzięki za odpowiedzi, nie wpadło mi do głowy szukać takich informacji na Picture Threads, dzięki :)

I a propo, pojawiły się zawory do magów CO2 i ich uszczelki, niestety do PL jeszcze nie dotarły. Milspec Solutions i Evike już je mają.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

jak wam strzela na full auto? ja mam problem bo na full auto pierwsza kulka leci super, druga gorzej a trzecia ledwo wylatuje z lufy. Ma ktoś pomysl? M4 cqb jest stockowe wymieniona tylko lufa precyzyjna i gumka hop-up. BTW upgrade ala Amadem sprawuje się super. Na singlu ok 70m z duza celnością (a3 kartka). W porównaniu do stocku to zupełnie inne strzelanie. WE milo mnie zaskoczylo bo wytrzelilem na razie jakies 70 magazynkow (singiel i auto) i do tej pory jedna zacinka (usunięta od razu).

Edited by Sanders
Link to post
Share on other sites

Komora zamkowa też pasuje od ostrego? (upper)

Lufa M4 od WE jest kompatybilna z ViperTech lowerem?

 

Marzy mi się M4 GBB z frontem i lufą Raptora, sprężyną buffera chrome-silicone, na CO2 (lub jakieś niezawodne mocne propanowe magi), z upperem MUR od VLTORa i lowerem MAGPULa (reszta pierdół nieistotna)

 

Tak, Upper podejdzie po przeróbkach lekkich.

Lower musiałbyś przerobić RS.

 

 

@artuu89

 

Sprawdź Valve Locker, prawdopodobnie jest pęknięty.

Do wyrzutnika skołuj grubszy Pin żeby nie był taki luźny.u

 

@Sanders

 

 

Spróbuj gazu bez silikonu.

Link to post
Share on other sites

Po jakiś 5000 kulek rozpadł się bolt i plastikowy nozzle - ukruszył się przód. Czy prócz AirsoftTaiwan udało się Wam gdzieś go zdobyć ? Sprawdzałem WGC, RW, i wszędzie brak.

 

(dodam że te 5000 kulek poszło na HP - naprawdę mocnego katowania repliki.)

Link to post
Share on other sites

Po jakiś 5000 kulek rozpadł się bolt i plastikowy nozzle - ukruszył się przód. Czy prócz AirsoftTaiwan udało się Wam gdzieś go zdobyć ? Sprawdzałem WGC, RW, i wszędzie brak.

 

(dodam że te 5000 kulek poszło na HP - naprawdę mocnego katowania repliki.)

tu masz kompletnego bolta drogo ale jest. http://www.milspecsolutions.co.uk/shop/gas-blowback-parts/we-parts/we-rifle-parts/m4-m16-t91-hk416-xm177-we-parts/we-4168-m4-m16-series-complete-bolt-carrier/
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

[podnosi rękę w górę] Gdzie można dostać, szukać lub dopytywać o CNC uppery do hk416 lub M4 kompatybilne ze standardem WE? Nie mówię o ostrych odpowiednikach, choć było by to nie ukrywam kuszące :icon_wink: Pozdrawiam

 

:google:

http://www.scopeandl...=&more=&lang=en

 

W grę wchodzą też przeróbki ostrych oraz PTW.

 

Czy lower receivery WE w M4 i HK są takie same?

jeśli tak, to czy są chętni na zamianę M4 w HaKaśkę?

 

Tak, są - ale, tak jak w ostrej HK nie pasują P-Magi.. :icon_biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=hlz0deFN3Bc&list=UUphhhDYMYfLbRwGrtewurdg&feature=player_detailpage#t=321

 

 

Rozebrałem cały trigger box i żadna część nie była pęknięta/złamana. Tutaj> http://www.gasguns.i...php?f=54&t=6565 jest mniejwięcej opisany mój problem, tyle że u mnie nawet jak przeładuje na semi i nacisne spust, jest kliknięcie, jednak brak jest strzału.

 

Gdyby faktycznie nic nie było zużyte to by działało :icon_wink:

Zresztą autor tematu na GGI również doszedł do takiej konkluzji, że mimo, iż zamówił nowe części to przypadkiem włożył stary Trigger i Disconnector, które były przyczyną usterki.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z innej beczki. Niska wydajnosc gaziakow zima, wynika z faktu, ze gaz wewnatrz magazynka ochladza sie , przez co maleje jego cisnienie. co gdyby podczas strzelanek, magazynki okleic czyms takim

http://allegro.pl/ogrzewacz-ogrzewacze-do-rak-warmer-promocja-fv-i3720692152.html

wystarczylby prosty patent - z jednej strony okleic ogrzewac folia aluminiowa, i jakas tasma, druga przylozyc do magazynka. replike trzymac za magazynek z ta "otulina". na pewno wplyneloby to pozytywnie na temperature gazu wewnatrz.

 

jak myslicie, warto sprobowac?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Drodzy Panowie

 

Mam następujący problem z moja repliką, szukam następującego oringa jak na zdjęciu, wypróbowałem już kilka rozmiarów i żaden niestety nie pasował : 14.3x2.4 ; 14.0x2.5 ; 14.0x1.78 ; 15.0x2.0 .

Czy ktoś ma pojęcie jaki rozmiar ma ta uszczelka bądź gdzie ją można dostać?

 

Pozdrawiam

6oe5.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a ja mam podobny problem jak artu po zmianie części na ra-techa. Po podłączeniu magazynka i przeładowaniu młoteczek uderza w iglicę ale strzał nie pada. Po odłączeniu maga i przeładowaniu, po podłączeniu maga strzela normalnie. Tak jakby sprężynka w fire pin byla za słaba i po uderzeniu w maga element się unosi. O ile ktoś coś zrozumiał z tego wywodu to liczę na jakąś rade :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...