Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Odnośnie gazu to ja używam ostatnio Protecha/Smartgas i mam wrażenie, że to czysty propan tylko bez dodatków zapachowych. Silikonu to też prawie w nim nie widać. W każdym razie jest dużo mocniejszy od Abbey Brut Sniper.

30 kulek w magu to też nie problem. Obecnie biegam z dwoma po 19 kulek. Ja należę do tych co zastanawiają się przed każdym strzałem :). Myślę, że 5 magazynków wystarczy, w końcu semi auto podniesie zużycie kulek.

 

Wracając stricte do M4 WE: jakie stockowe części warto od razu kupić, żeby mieć pod ręką zestaw naprawczy? Co pada najczęściej poza rączką przeładowania?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W stocku lufę na pdi jeśli jest dostępna, a swego czasu jak nie było km-headów w Polsce to ściągałem ludziom zielone gumy km-head w standardzie vsr do emki i scara WE, tyle wiem z tego co się klienci do mnie zwracali o ściąganie części.

W WE mechanizm spustowy, chociaż jest on żywotny jak nie będziesz używać co2.

 

Jeśli będziesz chciał tak wiesz serio serio strzelać się karabinem gazowym to kup butle 11 kg czystego propanu (dobra wiem że tam jest tylko 10kg) daj ją do góry nogi, wąż i adapter madbulla na gwincie 1 calowym i tankuj z tego, a w teren mała butla turystyczna np 0,5kg zostawiana na respie, podpowiedziałbym jeszcze inne fajne opcję no ale to może na pw jak zasilać się propanem.

Link to post
Share on other sites

No ja dość mocno przerabiałem temat WE M4 to tez coś dodam od siebie i powiem tak ze WE m4 jest naprawdę fajna ale.... i tu zaczynają się schody, dopiero po zainwestowaniu w nia nie malej kwoty i po osiwieniu z nerwow :icon_biggrin:. Zaraz po zakupie miałem problemy ze trybami strzelania, pomogło dopiero jak wymienili mi całego trigger boxa. Następnie rozwaliło sie suwadło (obluzowal sie stalowy pazurek o ktory zachacza sie bolt catch) wymienili mi na nowe w którym bardzo szybko stało sie dokładnie to samo. DODAM TYLKO ZE NIE JESTEM TYPOWYM AIROSFTOWCEM ! Kupilem ja z ciekawości - po prostu lobie bron i M4 i chciałem mieć coś takiego żeby postrzelać sobie rekreacyjnie do celu przy weekendzie. Po tych przygodach uznalem ze nie ma sensu brnac w znal i trzeba zainwestować, wiec kopiłem zestaw czesci spustowych od Ra-Techa oraz suwadło oraz NPAS i lufe angryguna. Generalnie z WE M4 i czesciami tiuningowymi jest taki problem ze praktycznie nic nie dziala odrazu, najczesciej trzeba cos poprzerabiac pokombinowac - przynajmniej ja tak mialem. pozniej wymienilem jeszcze front dyszy na alu i z tym tez mialem niezle przejscia a kiedy to ogarnalem to dodalem jeszcze mocniejsza sprezynke pwrotna dyszy od angry guna. Nie bede sie juz rozpisywal o akcjach z bolt catchem - no chyba ze to kogos interesuje, gdzie tez trzeba zrobic pare rzeczy aby dzialal on jak trzeba. Odnosnie raczki przeladowania z ktora niektorzy maja problemy u mnie smiga jak trzeba od dwoch lat, a w ogole jej nie oszczedzam przy uzytkowaniu.

Podumowujac, tak jak pisalem na wstepie trzeba w nia wpakowac sporo czasu, nerwow i $ niestety, zeby wszystko dzialalo jak trzeba no i jeszcze czasu na szukanie informacji jak rozwiazac poszczegolne problemy.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

No ja dość mocno przerabiałem temat WE M4 to tez coś dodam od siebie i powiem tak ze WE m4 jest naprawdę fajna ale....(...)

 

Twoje podsumowanie niestety ale nie mówi prawdy w żadnym stopniu. Napisałeś że trzeba wpakować sporo czasu, nerwów i $ co absolutnie nie jest prawdą. W swoim poście opisałeś w 15 linijkach jak robiłeś wszystkie możliwe błędy z WE...

 

- wymieniałeś całego triggerboxa kiedy padł selektor ognia...proszę Cię...część odpowiedzialna za to kosztuje 25 zł.

- "rozwaliło się suwadło" - bolt catch to rozwalone suwadło? Błagam Cię, bez takich tekstów...suwadło działa bezbłędnie, najwyżej w niektórych sytuacjach nie zablokuje się po ostatnim strzale.

- cała ta rzewna historyjka z RAtechami? Każdy, kto korzysta długo z WE i jest zadowolony, powie Ci, że kupowanie części ratech to strata czasu i pieniędzy. Ratech jest dobry tylko w jednym przypadku - gotowy korpus AAC wraz z wszystkimi elementami wewnętrznymi, a i wtedy trzeba zrobić kilka poprawek.

 

Bardzo Cię proszę nie reklamuj w ten sposób m4 WE na forach, bo to duby smalone i zrażasz potencjalnych przyszłych użytkowników. A bardzo sympatycznie byłoby, gdyby ludzie zaczęli je kupować, strzelanki "GBB only" są naprawdę fajne.

 

Edit: I btw na dogaszenie twojej teorii, używam WE gbb M4 od 3 lat na strzelankach, przewaliłem ponad 10k kulek wiosną, latem, jesienią, a nawet trochę zimą. Na wielu częściach widać zużycie, ale jedyne części, które zawiodły przez ten czas to rączka przeładowania i części #54 i #66. Rączkę przeładowania i tak wymieniłem na oryginalną ze względu na wygląd, a przez części zapasowe 54 i 66 straciłem łącznie oszałamiające 50zł.

Edited by I3ongo
Link to post
Share on other sites

Powinienem chyba to pozostawic bez komentarza ale nie mogę... Człowieku, widzę ze masz odpowiedz na wszystko chociaż nie widziałeś i nie miales w reku mojego m4 :icon_smile: Owszem kiedy miałem problem ze spustem, nie wiedziałem jeszcze wielu rzeczy, wiec zdałem się na serwis w Taiwan Gunie, gdzie po dwukrotnym wysłaniu im repliki z tym samym problemem postanowili wymienić całego trigger boxa. Z tego co wiem akurat selektora nie wymienili, wiec to nie selektor tylko z któraś z części powodowała moj problem.

Druga sprawa to naucz sie czytać ze zrozumieniem ! Napisałem o dwóch rożnych kwestiach ! Problemy jakie są z samym bolt catchem to jedno, czyli właśnie to ze czasem nie łapie i mozna to naprawic wykonując kilka czynnosci (to powszechny problem), natomiast problem z suwadlem który miałem to inna bajka ! w suwadle obluzował sie stalowy pazurek przez co bolt catch zamiast w niego walil bezposrednio w znal z wiadomo jakim skutkiem. Czasami wręcz dochodzilo do całkowitej blokady kiedy kiedy właśnie bolt catch wchodził za ten poluzowany element ! Po prostu "wbijal" sie za niego. Zrobilem foto wysylalem do taiwan gun i na szczęście na podstawie zdejcia wymienili mi na nowe suwadlo (w ramach gwarancji) z ktorym szybko stalo sie to samo. NIE WIEM CZY DOBRZE ROZUMIESZ CO PISZE BO NIE LATWO TO OPISAC, ALE JESLI NIE TO DOPYTAJ A NIE WYMADRZAJ SIE !.

Ja z czesci ra techa jestem akurat zadowolony, a przynajmniej z czesci spustu i suwadla. Byc moze trafilem w jakis pechowy egzemplarz ale takie wlasnie mialem problemu.

Wcale nie mowie ze GBB sa zle, wrecz przeciwnie - dlatego wlasnie kupilem M4 GBB ! ale ja osobiscie po moim egzemplarzu M4 od WE spodziewalem lepszej jakosci. Teraz kiedy usunalem wszystkie mankamenty, tez moge powiedziec ze to fajny sprzecik, ale byly momenty kiedy żałowałem tego zakupu.

U mnie problemy z trybami strzalu, zaczely sie po ok 1K strzalow, u wielu osob czesci wytrzymuja ok 3K Jesli u ciebie wytrzymaly 10K to gratulacje, musiales trafic na naprawde mocna sztuke.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

Personalnie bierzesz wypowiedź i emocjonujesz się, zamiast w spokoju przeczytać ze zrozumieniem. Zupełnie niepotrzebnie, tak jak użycie caps locka.

 

Doskonale zrozumiałem twoje bolączki bo wiem o co Ci chodzi, przeczytaj jeszcze raz mój post dokładnie:

 

- "padł selektor ognia...proszę Cię...część odpowiedzialna za to(...)" - napisałem, że część odpowiedzialna za selektor ognia uszkodziła się i wiem która to część, bo rozkładałem tego gnata i wymieniłem ją. Tak jak wspomniałem, to część 54 lub 66 zależnie co padło, jedna za 30 a druga za 15zł.

 

- wiem dokładnie, o jaki element Ci chodzi. Po pierwsze u mnie też był luźny, po drugie czytam posty uważnie i wiem, że sam przerabiałeś suwadło i pinowałeś ten element po to, żeby był solidnie wzmocniony, opisałeś to 3 albo 4 strony temu. Możliwe, że u Ciebie skrajnie się poluzował, dlatego miałeś sytuacje przyblokowania zamka. Najwyraźniej nie spróbowałeś klejów typu liquid steel, które przy poprawnej aplikacji blokują na sztywno ten element i uzupełniają szczeliny, dodatkowo utwardzając ten element.

 

- A co do ratecha fakt, jeżeli wykluczy się cenę z kalkulacji, można być tymi częściami zadowolony. Policz natomiast ile zamienników WE musiałbyś kupić, żeby osiągnąć cenę części RaT.

 

A że nie rozwaliłem po 3k? Nie wiem, może dlatego, że dbam po każdym strzelaniu i korzystam na pojedynczym trybie strzału, może dlatego że takie szczęście.

 

Pomijaj zbędne emocje bo moim celem nie było obrażanie Ciebie, tylko obalenie teorii, którą bardzo bezpośrednio sformułowałeś w swoim podsumowaniu: "trzeba w nia wpakowac sporo czasu, nerwow i $ niestety, zeby wszystko dzialalo jak trzeba". Przejrzyj ten temat, rok temu sam Ci pomagałem zaraz po tym jak kupiłeś WE i zacząłeś zadawać pytania. Między innymi napisałem, że pakowanie stalowych części mija się z celem. Pomimo tego skorzystałeś z nich (co dało przeciętne efekty) i proszę bardzo, nikt oczywiście nie broni. Ale nie zrażaj ludzi jasno stwierdzając, że to żmudne, drogie i skomplikowane, kiedy można używać tej repliki naprawdę bez większych komplikacji.

Link to post
Share on other sites

Szybkie dwa pytanka bo dziś modziłem home made pmaga z ostrego i nie wiem czy coś nie spasowałem czy to normalne a mianowicie chodzi o szybkostrzelność na auto czasem strzela szybciej a czasem wolniej ten typ tak ma ? Czy ja coś skopałem ? I pytanko nr.2 czy poza zaworkiem npas coś trzeba jeszcze zmieniać żeby uniknąć problemów ?

Link to post
Share on other sites

Właśnie lubię też cqb i wolał bym raczej mieć możliwość zmiany fps no i replika teraz ma jakieś 420 fps a chiał bym ustawić raczej coś pod 380 na stałe a zdaje sobie sprawę że przy zmianie jednej części na jakąś tjuningową a zostawiając resztę w stocku można zrobić więcej szkody jak pożytku ...

Edited by asmo
Link to post
Share on other sites

Racja działa jak złoto rozebrałem komore i usztywniłem w niej lufę i kręci super jedyne co mnie martwi to nieregularna predkość na auto czasami wali wolniej czasami szybciej ale nie wiem czy to kwestia pogody 12 stopni czy tego że tłok w bolcie chodzi moim zdaniem źle co jest spowodowane nie zbyt gładką powierzchnią wewnątrz :/

Link to post
Share on other sites

Ok, rozmawiałem z GF. Twierdzą, że pasuje i to jest faktycznie nowsza poprawiona generacja. No to tanim kosztem obkupiłem się w magazynki :icon_smile:.

 

Szukając części po internetach trafiłem na wzmocnioną dyszę od Army Force o ile dobrze pamiętam. Ma ona regulację fps tak samo jak npas. Czy ktoś ją testował?

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś chciał strzelać lekkimi kulkami (0,20-0,25) to mam sprawdzoną szarą gumkę shs dedykowaną do vsr. Pasuje bez przeróbek i daje szeroki zakres regulacji.

Interesuje mnie jak podnieść moc. Przeróbka zaworu magazynka na highflow odpada. Mam z tym złe doświadczenia, tylko magazynek szybciej się schładza a przyrost mocy jest niewielki. Zrobiłem próbę z dłuższą lufą (500mm) ale niewiele to zmienia nawet na ciężkich kulkach. Chodzi mi po głowie przeróbka na dmr. W zasadzie wygląda na to, że wszystko będzie zależało od dyszy. Są jakieś sprawdzone, które podniosą moc?

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Czytajcie ten temat, a nie ostatnią stronę...wszystko już było dawno klepane. Trzeba zmodyfikować dyszę wewnątrz, ja dojechałem do 490 fps. I nie zgadzam się, że nie ma różnicy w długości luf, bo to samo nastawienie daje 490 na 509mm jak i 400 na 260mm.

 

A ciężkie kulki nie dodają FPS, tylko energię i fakt, im cięższa kulka tym więcej gazu z wystrzału wykorzystasz także nie polecam strzelać 0.2 - 0.25. Polecam strzelić i sprawdzić fps na kulkach 0.4 i na 0.2 - po przeliczeniu energii z 0.4 wynika, że ma więcej FPS na 0.2 niż przy faktycznym teście na 0.2.

 

Nie chcę też wyjść na pesymistę ale DMR na green gazie nie zrobisz ze względu na ciągłe zmiany w ciśnieniu sprężania, chyba że celność sylwetkowa na 50m wystarczy Ci na DMR. Da się na 509 trafiać celnie z 65m przy 25-30 stopniach ale wystarczy, że temperatura spadnie o 5-10 stopni i twoje ustawienie HU będzie nagle zupełnie nieodpowiednie. To samo tyczy się magów, które po 30 kulkach mają zupełnie inną temperaturę niż przed.

Edited by I3ongo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...