Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich, mam do was sprawe... wiem ze nie jest to komis, ale chyba tu predzej uda mi sie to zalatwic :) Otoz potrzebuje tylna polowke stockowej dyszy. Moze byc uzywana i bez oringow, byle by byla cala i bez uszkodzen, pekniec. Mam dwie szt. ale obie przerobione pod NPAS, niestety moj NPAS pare dni temu rozlecial sie podczas strzelania - rozpadl sie na kawalki !!!! Bylem w lekkim szoku, bo nie myslalem ze to mozliwe, ale jednak... No i teraz potrzebuje wsadzic stockowy zaworek.

Moge tez zamienic sie za przednia czesc dyszy, ktora najczesciej peka a wiec przyda sie komus na zapas. Mam 2 szt. praktycznie nowe. Albo po prostu kupie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam pytanie dotyczące spasowania tylnej części suwadła z sprężynowym pinem, który zapobiega wysunięciu się bufora z kolbowego przedłużenia dolnej części korpusu.

 

Zauważyłem, że u mnie zarówno w M16 i M4 ten sprężynujący (wciskany) pin powoduje rzeźbienie przedniej krawędzi, tylnej części suwadła od dołu przy tym rowku na pin. W M16 miałem fabrycznie niedokręcony i spowodował on większe uszkodzenia na początku używania, ale potem we wszystkich egzemplarzach dokręciłem te piny w dół do oporu. Pomierzyłem to i wychodzi mi, że gdy suwadło cofa się maksymalnie w tył to pin prawdopodobnie podskakuje powyżej krawędzi suwadła a gdy ono wraca pin jest dociskany.

 

Nie ma możliwości powkręcać tych pinów już bardziej, chyba, że są do tego jakieś narzędzia specjalne - ja wkręcałem płaskim śrubokrętem.

 

Czy wy też macie tam dość wyraźne wytarcia. Obecnie zrobiłem już 2,5k kulek z czego chyba więcej z M16 niż M4.

Edited by Pawelt
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem, suwadło w ogóle nie powoduje zmiany wysokości tego pinu (nie wciska go). Porusza się on w tej wydrążonej prowadnicy.

Przynajmniej w moim egzemplarzu. Przebieg mamy podobny a na moim suwadle nie mam żadnych uszkodzeń w opisanym miejscu.

Pytanie czy mówimy o stockowym suwadle? Możesz mieć za płytko wydrążoną prowadnice.

Link to post
Share on other sites

To pomierzę jeszcze ile u mnie to wystaje od podstawy.

 

Mierzyłem od szczytu pina do zewn. krawędzi lower receivera, do wypłaszczenia na dźwignię przeładowania i wychodziło mi 25 mm podczas gdy w upperze od dolnej krawędzi dźwigni do wcięcia w suwadle jest 26 mm. Daje to około 1mm kolizji. Muszę to precyzyjnie zmierzyć suwmiarką.

 

Zużycie nie jest jakieś tragiczne, ale ten pin w M16 u mnie był na pewno niedokręcony i spowodował spory ślad na krawędzi - obicie. Warto to co jakiś czas skontrolować.

 

Poza tym we wszystkich mam tak (M16A1 M4A1, M4CQBR), że jeśli chcę bardzo powoli popuszczać dźwignię przeładowania to suwadło stanie w pewnym miejscu i mam wrażenie, że ono właśnie krawędzią staje na tym pinie (no bo na kurku chyba nie). Gdy suwadło idzie rozpędem ze sprężyny to nic się nie blokuje. Sprężynka tego pina jest w końcu dość słaba.

Edited by Pawelt
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam półroczną emkę, z przestrzałem około 8k kulek i od jakiegoś czasu zaczynają się problemy. Zaczęło się od chmury gazu (mocne wyrzucenie gazu przez wyrzutnik, na auto wylatuje jeszcze lufą) przy pojedynczym strzale, 2-4 pierwsze po nabiciu magazynka, teraz jest przy każdym strzale. Przy tym nasilały się objawy nierównego strzelania - z dwa miesiące do tyłu było tak, że pierwszy strzał miał około 430 FPSów, kolejne już dosyć szybko spadały i kończyło się na około 320-330 FPSach. Trochę duży ubytek mocy jak na 30 kulek. Nie da się jakąś mądrze ustawić hopa. Teraz pierwsze strzały to czasami nawet 300 FPS, potem szybko rośnie do około 380 i sobie spada do 330 z każdym kolejnym. Na co2 nie ma takich skoków, ale systematycznie spada z 400 do 330. Na początku sezonu na CO2 śmiało wystrzeliłem dwa magazynki, a w trzecim już ostatnie kulki z ledwością, teraz wystrzele jednego maga, a drugi to może do połowy. Strzelałem w miarę powoli na pojedynczym. Ktoś pomoże w nakierowaniu na problem? Wszystkie uszczelki wyglądają na dobre.

 

Przyglądając się wszystkiemu dokładnie okazało się, że bolt tak ładnie podpiłował suwadło, że pękło ^^. Oczywiście pęknięcie jest mikro, ale pod naciskiem palca dobrze widoczne.

Gdyby ktoś miał podobne objawy i nie widział przyczyny - polecam sprawdzić :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Za cho cho nie wiem jak zwiększyć ten opór selektora ognia, musiałbym mieć to na zdjęciach, żeby nie bać się, że coś zepsuję.

 

Mam za to drugie pytanie. Czy są na rynku (poza oryginalnymi, ostrymi magpulami) magazynki AEG z tworzywa, które pasują do gniazda magazynka WE i w które da się zmieścić bebechy od gazowego maga? Znalazłem pasujące magi, ale nie ma tam za bardzo miejsca, żeby wcisnąć bebechy od maga GBB bez szlifowania od środka - a tego z kolei nie bardzo mam jak przeprowadzić, bo nawet nie mam pomysłu jak zeszlifować ścianki od środka na całej długości skorupy...

Link to post
Share on other sites

Witam, jakieś 3 sezony temu padły mi bolty w m4 i KAC PDW od WE. Po przemieleniu jakiś 20tyś kulek po prostu nie wytrzymały i rozpadły się.

Postanowiłem reanimować te dwie repliki ale... pojawił się problem z dostępnością części. Czy poza AST (https://ast-gun.airsofttaiwan.com) dostanę gdzieś (bardziej lokalnie i krócej niż miesiąc oczekiwania) następujące części ?

1. https://ast-gun.airs...product_id=1755 RA-TECH Magnetic Locking NPAS Complete bolt carrier

2. https://ast-gun.airs...&product_id=113 RA WE NPAS Open Bolt Carrier

 

Poszukałem trochę w wujku google ale wyniki były rozczarowujące. Postanowiłem zapytać tu - wśród bardziej "aktualnych" użytkowników i będących w temacie. innymi słowy HELP :icon_smile:

 

Pozdrawiam.

P.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...