Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie się udało załatwić to całkiem głupio, ale działa. Wystarczy, że zablokuje suwadło z tyłu, wkładam torxa co kiedyś dostałem do wymiany szybki w telefonie i kręcę :D Jest on jakby nieco mniejszy od imbusa który tam pasuje, ale włożony pod kątem kręci bezproblemowo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak na szybko kilka odpowiedzi..

NA W STEPIE MAM PYTANIE... POSIADA KTOS MOZE LOWERA Z OZNACZENIAMI COLTA DO SPRZEDANIA ? :icon_smile:

 

1. Co do selektora ognia - niestety ta kwestia jest zwalona w WE i selektor nie daje wyraznego klika. Jeszcze gorzej wyglada to po wymianie na Stalowy selektor NEW AGE, jedyne skuteczne rozwiazanie ktore sam zastosowalem u siebie to dobrać odpowiednie wiertelko i pogłębić te dołeczki - oczywiscie to nie takie proste bo nie moga byc za głębokie pozniej trzeba jeszcze podszlifowac ich brzegi tak zeby trzpien ustalajacy pozycje nie zablokowal sie w ktorejs pozycji. Umnie dziala teraz idealnie, jest wyrazny klik i opor. Selektor New Age ma jeszcze ta przypadlosc ze jest troche zbyt luzny i troszke lata ale z tym nie da sie juz nic zrobic, Da sie przezyc.

2. Co do ten nowej dyszy RAT to jak juz ktos pisal - gniot ! dziwie sie bardzo tej firmie ze nie wyciaga zadnych wnioskow a nawet potrafili zjebac to jeszcze gorzej niz w zwyklej alu dyszy. Moim zdaniem w gre wchodza dwa rozwiazania... Albo pozostac przy plastiku albo kupic sam alu front i do tego zwykly NPAS. Niestety jak to z RAT i GBB czesto bywa ze trzeba cos podlubac, dopasowac, doszczelnic itd. itp. Jesli ktos nie umie czy nie lubi to zeby nie dostac nerwicy proponuje zostac przy plastiku.

3. Co do boltow, temat rzeka ogolnie nic sie nie zmienilo i oryginalne bolty to loteria z tym ze chyba u wiekszosci osob jednak dosc szybko ulegaja zniszczeniu pekaja w roznych miejscach itd. U mnie padly dwa i to bardzo szybko, wiec kupilem stalowe RATa 2015) i tu akurat duzy + bo chyba tylko musialem podpilowac troche bolt catcha zeby zgrac jak najlepiej te elementy. Im wieksza powierzchnia styku "zachaczenia" bolt catcha o bolt tym mniejsze prawdopodobienstwo uszkodzenia. Po za tym nie bylo chyba z nim zadnego problemu.

4. co do ustawiania HU, rzeczywiscie gorzej juz nie mogli tego wymyslec i nie ma na to zbyt wielu patentow. Ja zrobilem sobie male narzedzie na zasadzie przegubu elastycznego, w tym celu uzylem sprezynki. Dzieki temu po odciagnieciu suwadla i dzwigni przeladowania moge w miare swobodnie regulowac HU.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites

NA W STEPIE MAM PYTANIE... POSIADA KTOS MOZE LOWERA Z OZNACZENIAMI COLTA DO SPRZEDANIA ? :icon_smile:

 

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale myślałeś o grawerce? Tzn. jeśli nie masz żadnych oznaczeń obecnie. Ja dostarczyłem znalezione w necie pliki z oznaczeniami HK, zapłaciłem 100zł i trzy dni później odebrałem replikę z takimi oznaczeniami z jakimi chciałem. Jak pogrzebiesz to pewnie znajdziesz też oznaczenia do colta gdzieś zrobione, bo to specjalny typ pliku musi być :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

myslalem... mowisz o grawerce laserowej czy frezem ? gdzie znalazles ten plik ?

 

Ja z tego co kojarzę miałem robione laserem, ale na 100% pewien nie jestem, bo firma, której to zleciłem wykonuje takie rzeczy różnymi sposobami.

Plik z oznaczeniami HK znalazłem na jakimś zagranicznym forum poświęconym HK. Ja znalazłem pliki z rozszerzeniem .eps

Jakbyś nie znalazł, to może ktoś na forum jest w stanie te oznaczenia zrobić w tym formacie na podstawie zdjęć chociażby. Myślę, że warto spróbować, bo wyjdzie na pewno taniej niż kupować całego lowera :)

Edited by Alcarin
Link to post
Share on other sites

Na dobra sprawe to mam przygotowane wlasne oznaczenia z logo WE itd. Co prawda jedynie w paincie :) ale to juz by nie bylo problemu dla kogos kto siedzi w temacie... problem w tym ze nie bardzo interesuje mnie laser bo po prostu fajniej wyglada frezowane. U mnie w miesice i okolicach raczej nikt mi tego nie zrobi, pewnie trzeba by gdzies to wysylac.

Jest jeszcze jedna opcja w sumie najfajniejsza, nabic wszystkie oznaczenia numeratorem oczywiscie bez loga wtedy. Tylko wez tu wybij kazda literke i cyferke osobno tak zeby wyszlo wszystko rowno :/

Link to post
Share on other sites

O, takie jeszcze pytanie mi się urodziło.

 

Czy to normalne, że przy strzelaniu full auto tylko pierwsze kulki leci prosto? Każda kolejna zachowuje się coraz gorzej, jakby za mało gazu dostawały. Magazynki pełne, temperatura jak widać, gaz Abbey BRUT Sniper Gas, lufa precyzyjna od RA-Techa, gumka stock i NPAS od RA-Techa.

 

Generalnie na auto nie strzelam, bo się nie opłaca przy magazynkach na 30 kulasów i większym zużyciu gazu, który też kosztuje, ale w sumie fajnie byłoby mieć taką opcję na sytuacje podbramkowe :D Da się coś zrobić z tym faktem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

1. Czy magic pin G&P będzie pasował do WE? Na pewno ra-tech ma dedykowane ale cena jest dwa razy większa (50 vs 100 zł).

2. Jakiś patent j/w na tylny pin? Czy sam przedni załatwi sprawę i przy tylnym nie trzeba kombinować?

 

Luzy pomiędzy upperem a lowerem są naprawdę minimalne, ale chciałbym się ich pozbyć. Będę wdzięczny za każdą radę, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja pozbyłem się luzu za pomocą tej gumki AR15 / M16 Rubber Accu-Wedge

Żeby pasowała do WE musisz uciąć podstawę i zostawić samą ściankę , którą też trzeba trochę dociąć.

Ogólnie zepsułem dwie gumki zanim dopasowałem odpowiednią. Zrobię jutro zdjęcie jak to wygląda i gdzie się wkłada jak chcesz. Koszt całej inwestycji to ok 25zł za zestaw gumek (5 sztuk).

Edited by czeslaw3
Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym zbudować DMR na podstawie swojej emki i rodzi się problem doboru lufy wewnętrznej. Już nie chodzi o firmę, bo do WE wielkiego wyboru nie ma i trzeba będzie pewnie tak czy siak przerabiać jakąś od AEGa.

Jaką długość lufy wybrać?

Na zagranicznych forach piszą że dla AEG najkorzystniejszą jest 455mm. Dłuższa niby zaburza spin kulki w lufie i efekt jest odwrotny od zamierzonego. Orientuje się ktoś jak to się ma do GBB? Znalazłem info że sytuacja AEG nie dotyczy GBB ale bez konkretów. Może ktoś coś wie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 20.05.2018 o 22:17, D-grey napisał:

Witam, chciałbym zbudować DMR na podstawie swojej emki i rodzi się problem doboru lufy wewnętrznej. Już nie chodzi o firmę, bo do WE wielkiego wyboru nie ma i trzeba będzie pewnie tak czy siak przerabiać jakąś od AEGa.

Jaką długość lufy wybrać?

Na zagranicznych forach piszą że dla AEG najkorzystniejszą jest 455mm. Dłuższa niby zaburza spin kulki w lufie i efekt jest odwrotny od zamierzonego. Orientuje się ktoś jak to się ma do GBB? Znalazłem info że sytuacja AEG nie dotyczy GBB ale bez konkretów. Może ktoś coś wie?

Nie widziałem lepszej lufy do WE niż crazy jet z maple leafa, i to z dużym zapasem do czegokolwiek innego. Z dobrym hopem ML i dystanserem ML możesz sobie DMR zrobić nawet na lufie 350. Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że jeżeli mówisz na poważnie a nie na żarty, strzelać będziesz musiał z kulek .40 i cięższych, a to kosztuje (a nadal to nie będzie laserowa dzida jak hpa). Ja na otwartym NPASie i lufie 280mm strzelam na .36 i dopiero one dają stabilność lotu na bardzo wysokim poziomie nawet przy tak krótkiej lufie (fps ~400 na .20). 3 lata strzelałem na .30 i mogę z łatwością powiedzieć, że różnicę widać BARDZO szybko.

Edited by I3ongo
Link to post
Share on other sites

Właśnie się zastanawiam, jak na razie zawsze wystrzeliwywałem po 10 midów, a teraz chciałbym sprobować z gazówką do wietnamskiego szpeju. Pewnie klimat całkiem inny ale jednak strach przed nieznanym zostaję szczególnie, że w mojej okolicy nikt z gazówką nie biega. 

 

A przy okazji jaki gaz polecacie? Protech będzie ok? A może adapter madbulla i gaz z kartuszy?

Link to post
Share on other sites

Ja tam na protecha nie narzekam. Z jednego nabicia gazem wystrzeliwuję spokojnie 3 magazynki więc albo nie zabieram ze sobą butli w teren albo tylko w razie potrzeby mam jakąś małą rezerwową butlę w plaecaku.

Przy strzelaniu serią możesz mieć spadki fps i będzie rozrzut co do dystansu. Na singlu jest ok.

Link to post
Share on other sites

ok 50m, FPS w gazie średnio dużo znaczy, bardziej patrzy się na energię w joulach. A co do drugiej części, tak, mówiąc delikatnie rozpiździsz cały środek w try miga. Widzę, że szukasz bardzo podstawowych informacji - poczytaj tak chociaż z 20 ostatnich stron jak nie cały wątek, znajdziesz tam ich sporo.

Edited by I3ongo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...