Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
W dniu 3.06.2018 o 03:22, I3ongo napisał:

Nie widziałem lepszej lufy do WE niż crazy jet z maple leafa, i to z dużym zapasem do czegokolwiek innego. Z dobrym hopem ML i dystanserem ML możesz sobie DMR zrobić nawet na lufie 350. Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że jeżeli mówisz na poważnie a nie na żarty, strzelać będziesz musiał z kulek .40 i cięższych, a to kosztuje (a nadal to nie będzie laserowa dzida jak hpa). Ja na otwartym NPASie i lufie 280mm strzelam na .36 i dopiero one dają stabilność lotu na bardzo wysokim poziomie nawet przy tak krótkiej lufie (fps ~400 na .20). 3 lata strzelałem na .30 i mogę z łatwością powiedzieć, że różnicę widać BARDZO szybko.

Mógłbyś napisać jaką dokładnie gumke hop up polecasz od ML i dystanser?

 

Porównywałeś może osiągi z lufami angry gun i gumka a+ studio reaps z twoim zestawem?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Problem z boltcathem nie jest po stronie magazynka tylko luzu dźwigienki w body. Jak dźwignia kiwa się przód-tył to trzeba dołożyć podkładkę na jej osi obrotu. U mnie szczelina była taka, że idealnie spasowała podkładka wycięta z puszki po piwie. Od tego czasu ani razu nie zdarzyło mi się, żeby nie załapało po opróżnieniu magazynka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jesli chodzi o problem blokowania sie zamka to tyczy sie on zarowno samego przycisku bolt catch jak i plytki w magazynku. Czasem pomaga jedno czasem drugie ale najlepiej zrobic obie te rzeczy, wtedy mamy pewnosc. Bolt catch - wiadomo podkladki, plytki do magow najlepiej kupic stalowe od ra techa - kosztuja chyba 3$ ale nie wiem czy sa jeszcze dostepne. Mozna tez lekko podpilowac jedno miejsce w tym mechanizmie ale jako ze to znal to pytanie na jak dlugo...

a tak przy okazji z mojego postu wczesniejszego znieknelo gdzies foto grawerki wiec dodaje jeszcze raz.

IMG_0364.JPG

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ponownie z kolejną dawką problemów! :D

Sytuacja wygląda następująco - emka nie ma pełnej siły odrzutu, jakby nie dostawał pełnej dawki gazu, kulka leci w miarę normalnie. Suwadło jest sprawne, sprawdziłem w drugiej emce. Magi sprawne - występuje ten problem na każdym. Jeden na 10 strzałów jest poprawny. Występuje full auto nawet gdy nie trzymam spustu, ale jest to bardzo słabe full auto. Ktoś się z tym spotkał.

Numer dwa - jak zmniejszyć ROFa? Czy w ogóle jest to możliwe? 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dla wszystkich zaintrygowanych kupnem, ale nieśmiałych - nowa dysza Anti-Ice Poseidona to fantastycznie wykonana robota. 

Bardzo dobre tolerancje i spasowanie, lepszy materiał niż oryginał, kilka elementów projektu zmienionych tak, jakby goście z Poseidona czytali mi w myślach. Przetestowane na strzelance przy 10 do 13 stopniach C, bez zarzutu (Abbey Brut Sniper gas)! Waliło jak petarda, blokował się zamek po ostatnich strzałach, dysza znosiła nawet krótkie serie po 3 kulki, co mnie onieśmielało przy tej temperaturze (choć wiadomo, nie warto z Auto przesadzać). FPS na poziomie stockowej, naciętej pod NPAS dyszy z NPASem odkręconym na maksa. Oczywista wada to brak sterowania ciśnieniem jak w NPASie, ale do CQB zostawiam sobie drugie suwadło ze starą dyszą - do plucia na 20m nie potrzeba mi anti-ice'a :D

Mam dzisiaj dzień dobroci więc podsumuje moje ostatnie 30 stron dla wszystkich leniwców:

Po kupnie stockowego M4/416/MSK (zresztą SCARów też):

- Lufa maple leaf crazy jet

- Gumka HU maple leaf Autobot (większy zasięg) albo Decepticon (większe skupienie), twardość 60 na zimę, 70 albo 80 na wiosnę i lato (60 jest miękka i przekręca strasznie jak się rozgrzeje)

- Dysza Poseidon anti-Ice

Każdy to kupi to skończy się może to internetowe pierdolenie że gaziaki z AEGami nie mają szans a na dodatek ciągle się psują... :D

Ostatnia rzecz na jaką czekam to dobry zestaw spustu, bo ten z WE może i dobry ale ta część jest mega eksploatowana i (co ok 35k kulek u mnie) zużywa się albo wysiada część #50 albo #66.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Moje emka na fabrycznej dyszy i GG Protecha bez problemu strzelała w zeszłym roku przy -2 stopniach. Jedynie FPSy spadły. Nie było żadnych syfonów i boltcatch działa prawidłowo. Przy dyszy poseidona na pewno też spadają fpsy, bo fizyki się nie oszuka. Propan w niższej temperaturze ma mniejsze ciśnienie.

Link to post
Share on other sites

Fajnie! Też lubię stockowe części WE.

A dla każdego innego, komu w tym lub zeszłym roku a nawet dwa lata temu podczas 5 godzinnej strzelanki przy ~10 stopni C gaz jednak marznął na tyle, że stockowa dysza wypluwała kulki na 15-20m albo z rozrzutami FPS 30+ utrudniającymi trafienie w cokolwiek, wciąż polecam poseidona, bo jest lepiej zaprojektowany, ma znacznie lepsze tolerancje, drastycznie zmniejsza rozrzut FPS i faktycznie działa podczas zimnych, długich strzelań.

I tak, potwierdzam - to nie jest to emDrive, nie zaprzecza prawom fizyki gazów.

Edited by I3ongo
Link to post
Share on other sites
W dniu 26.10.2018 o 23:11, I3ongo napisał:

Fajnie! Też lubię stockowe części WE.

A dla każdego innego, komu w tym lub zeszłym roku a nawet dwa lata temu podczas 5 godzinnej strzelanki przy ~10 stopni C gaz jednak marznął na tyle, że stockowa dysza wypluwała kulki na 15-20m albo z rozrzutami FPS 30+ utrudniającymi trafienie w cokolwiek, wciąż polecam poseidona, bo jest lepiej zaprojektowany, ma znacznie lepsze tolerancje, drastycznie zmniejsza rozrzut FPS i faktycznie działa podczas zimnych, długich strzelań.

I tak, potwierdzam - to nie jest to emDrive, nie zaprzecza prawom fizyki gazów.

Brzmi fajnie, jak temperatury jeszcze spadną to podziel się wrażeniami, jestem ciekawy jak Poseidon wypadnie. Dla mnie temperatura graniczna przy której jestem zadowolony z osiągów repliki to 10 stopni, a to i tak przy mocniejszym gazie, ale na dyszy i suwadle ratecha (samo suwadło to +15% wagi vs stock).

Temperatury przy których lubię grać ze względu na równowagę między rozrzutem FPS a mocą to mniej więcej 15-20 stopni. Im więcej tym początkowa moc będzie większa, ale z kolei im mniej tym mniejszy rozrzut i np. przy 10 stopniach opróżnienie całego magazynka na singlu w sekundowych odstępach zbija FPS o 10, gdzie w lecie w ciepły dzień już o 30-40.

Link to post
Share on other sites

tak jak tutaj radzicie zakupiłem crazy jet oraz gumkę autobot 75 do mojej giety i zauważyłem mały problem. Gumka hop up od maple leaf autobot jest trochę krótsza niż np. a+ studio reaps i musiałem przyciąć wystający stablizator na zewnątrz gumki. Czy wy także tak musieliście zrobić?

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to mam stocka, wymieniłem gumkę tylko na uj wie jaką, ale ona wiele nie poprawiła. Jedyne co pomaga to waga kulki, im cięższa tym lepsza, ale to już wiecie. A że szkoda mi kasy to walę 30stkami od pj. Zasięgu skutecznego mam dobre 60-70 metrów, powtarzalność jest dobra na pojedynczym i max serii 3 kulkowej. Ogólnie wszystko zależy od temperatury, poniżej 15 stopni nawet emki nie ruszałem... ale teraz, zamówiłem dyszę poseidona i wierzę, że to coś poprawi!

Im cieplej tym lepiej, w trakcie upałów kulki lecą mega daleko, nabicie magazynka gazem pozwala na co najmniej dwukrotne opróżnienie go z kulek. Celownik w poziomie mam tak zgrany, że z 30 metrów trafię w rurkę calową, w pionie jest znacznie gorzej :D Sprzęt mam już blisko dwa lata, przeciorałem dwa letnie sezony wystrzeliwując około 45-50 tysięcy kulek. Pękło suwadło i jeden element w mechanizmie spustowym. Zabawa przednia, ale koszty też wysokie...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...