Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Disconnector #66 faktycznie czasami pada - jest na to sposób, na shapeways można kupić stalowy i teoretycznie nigdy już nie padnie, ale cena takiej akcji wysoka.

https://www.shapeways.com/product/TNNNDNXQE/new-gen-we-valve-delayer-v1-001?optionId=57830454&li=marketplace

Póki co mnie nie kusiło, bo musiałyby mi 4 paść żeby się faktycznie opłacało stalowy kupić, a dotychczas 1 siadł.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O dziwo to małe ustrojstwo działa, nie popsuło się. W domu czy na starej dyszy, czy na nowej jest OK. Na dworze lekko powyżej 10 stopni, cztery strzały i dupa. Nieważne czy GG czy CO2. Szczerze mówiąc różnicy brak na nowej dyszy. Przeanalizuje sytuację jeszcze raz bo coś mi się wydaje, że coś nawaliło.

Link to post
Share on other sites

Dziwny problem - wygląda, że wszystko jest sprawne, ale w dysze jakby nie idzie odpowiednia dawka gazu. Ma siłę lekko pyknąć i nabić kurek, ale nie wciągnie kulki. Sprawdzałem dzisiaj i na GG i CO2 na starej i na nowej dyszy, w ciepłym i w zimnym. Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie, czy komuś po zamontowaniu stalowego bolt carriera spadły fpsy i odrzut? Testowałem stalowe suwadła od Ra-tech i Angry gun i w obu przypadkach ten sam problem. Fpsy w dół o ok. 20-30 i słabiej odczuwalny recoil. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Waga stalowych zbliżona do oryginału, wymiary te same, oba chodzą płynnie i nic się nie zacina.

Ktoś ma jakieś pomysły??

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam. Chciałem kupic M4 WE i zakladac Daytone, ale znalazlem tansze rozwiazanie, a mysle ze wcale nie takie zle. Mowa o Alyan Airsoft.
https://alyanairsoft.com/
Wtedy mamy tanie magi, bo pasujace z aega, brak syfonowania i zdecydowanie wieksza kulture pracy repliki. 
Tylko teraz pytanie ile wytrzymuje standardowe suwadlo w emce, tak samo dysza. Co sie najszybciej zaczcnie zużuwać ?

Na stronie taiwan gun pisze :
"Pozostałe elementy takie jak lufa zewnętrzna, tłumik płomienia, suwadło, bolt catch, pokrywa okna wyrzutowego, piny montażowe, zaczep rączki przeładowania zostały wykonane ze stali"
Najbardziej ciekawi mnie to stalowe suwadło... 

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.01.2019 o 18:29, NorvicK napisał:

Mam pytanie, czy komuś po zamontowaniu stalowego bolt carriera spadły fpsy i odrzut? Testowałem stalowe suwadła od Ra-tech i Angry gun i w obu przypadkach ten sam problem. Fpsy w dół o ok. 20-30 i słabiej odczuwalny recoil. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Waga stalowych zbliżona do oryginału, wymiary te same, oba chodzą płynnie i nic się nie zacina.

Ktoś ma jakieś pomysły??

Stalowy waży kilka razy więcej od znalowego. Popycha go ta sama ilość gazu co znalowy = nie wystarcza do popchnięcia go tak samo mocno. FPSy spadają najczęściej dlatego, że i RA i AG robią części w tolerancjach takich, że uszczelniać można je słomą i dalej są luzy (albo zacinają się bez modyfikacji). Możesz spróbować magazynków CO2, ale wiedz, że w połączeniu ze stalowym suwadłem rozsadzą Ci korpus.

Wiele razy klepałem w tym temacie, stal w środku WE GBB jest bezcelowa i tylko szkodzi, dopóki nie wymienisz wszystkiego na stalowe (włącznie z body). A jeżeli już wymieniać wszystko na stalowe to do tego jest GHK a nie WE.

WE trzyma się w stocku i wymienia gumki i lufy, ew dysze na poseidona. A jak coś zacznie padać, wkładasz następnego stocka. W innym wypadku samemu namnaża się problemy, zamiast strzelać z tego latami bez zastrzeżeń. 

Link to post
Share on other sites

Heh fakt, chodziło mi o 7075 aluminium albo zbliżone, które wytrzyma. Mózg mi się wyłączył :) Suwadło masz drążone, że takie lekkie? O ile nie zmieniałeś dyszy albo magazynków to faktycznie nie powinno być zmniejszenia FPS czy gazu, chyba że całe suwadło jakoś inaczej siedzi - próbowałeś co się dzieje jak przeładowujesz je bardzo powoli (czy się zacina czy zwalnia itp)?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zalezy od ceny, jesli uda ci sie kupic w bardzo dobrej cenie replike (nawet uzywana) i dorwac czesci czy to w jakiejs promocji czy uzywane to jak najbardziej jest sens nie uwazam ze trzeba odrazu celowac GHK. Moim zdaniem nawet chyba lepiej isc w WE niz inne marki poniewaz wiekszy dostep czesci wlasnie do WE w polsce jest czy jakiegos serwisu jesli ktos nie potrafi poradzic sobie z czyms samemu. Tyle ze wiadomo ze moze to zajac troche czasu niestety i czesto sa problemy ze stalowymi tiuningowymi czesciami z ktorymi trzeba umiec sobie radzic. Na pewno odradzam w ogole GBB osobom ktore chca kupic replike i nie miec z nia zadnych problemow -tu chyba lepiej sprawdza sie AEG, a jesli juz to albo jechac na stocku i wymieniac to co padnie albo uzbroic sie w wiedze i cierpliwosc i powoli sobie upgradowac karabinek. Jesli chodzi o czesci stalowe to raczej azja bo w pl nawet jak cos sie pojawia to cena kosmos a tam spory wybor i mozna trafic na jakas promke ale znow trzeba poczekac na przesylke. Ja wlasnie tak robilem i mam teraz moge powiedziec niezawodnego i dopracowanego M4, ktory cieszy oko, sluch i dlonie bo wrazenia z trzymania takiego M4 sa inne niz w przypadku AEG do tego dochodzi obsluga itd. to naprawde daje sporo fanu.

Link to post
Share on other sites

W emkach i scarach od WE siedzę od dawna. Od dawna też moduję te repliki pod hpa. Myślałem, że nic mnie nie może zaskoczyć, a jednak. @I3ONGO jedynym elementem jaki zmieniam jest właśnie suwadło. Wkładam stockowe wszystko śmiga. Później dyszę przerzucam do ra techa i czuć wyraźnie słabszy odrzut a na chrono pokazuje ok. 30 fpsów mniej. Suwadło pracuje płynnie, nie zacina się nawet przy wolnym zwalnianiu dźwigni przeładowania. W pewnym momencie myślałem, że może to być wina rampy po której porusza się rolka kurka. Jest o ok 1mm dłuższa niż w stockowym suwadle, przez co napięcie kurka, a w rezultacie zamknięcie zaworu następuje o ułamki sekund wcześniej. Spiłowałem ją o ok. 2mm, ale to nie pomogło. Brakuje mi już powoli pomysłów...

Link to post
Share on other sites

Hm, jeżeli dobrze rozumiem plastikową dyszę przekładasz do RaT i wtedy zaczyna świrować. Przychodzi mi na myśl jeszcze potencjalnie, że dysza w suwadle RaT leży inaczej (wyżej?), przez co niedokładnie styka się z magazynkiem i szczelina między magiem a dyszą jest na tyle duża, że ciśnienie ucieka do korpusu zamiast prosto do dyszy. Słyszałem często o tym, że odrzut spada po założeniu suwadła RaT, ludzie na forach naprawiają to raczej high output valvem w magazynkach. Z punktu widzenia fizyki nie kumam, skoro różnica w wadze jest tak mała, z drugiej strony RaT (a przynajmniej te części które ja mam w szufladzie i na podstawie opinii wielu innych) słynie z robienia kosmicznie niedopasowanych do WE elementów. Ciekawe czy gdybyś wrzucił to samo suwadło w inny korpus efekt byłby podobny - może to z kolei kwestia słabych tolerancji WE? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A czemu chcesz wymieniać suwadło? Ra-tech może być cięższy więc może mocniej kopać, pytanie czy plastikowa dysza nie pęknie od tego, bo całe uderzenie przejmuje ona i komora. Kolejną sprawą może być problem ze szczelnością w układzie dysza suwadło, ale myślę że to kwestia wymiany oringa, ewentualnie polerka suwadła.  

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to mam takie przekonanie, że to jest mała różnica w wadze (około 10 gram)... udar na komore zamkowa nie wiele się zmieni. Tworzywo lepiej rozprasza uderzenie. A suwadlo chce zmienić, bo jest twardsze i nie będzie pękać. Jeżeli jestem w błędzie wyprowadzcie mnie z niego. To moja pierwsza gbb. Kupilem konwersję z closed bolt na open bolt, części są nowe. 

Link to post
Share on other sites

Cześć, mam problem ze swoją hk od we gbb. Mianowicie dysza nie cofa się razem z zamkiem a zostaje w tyle. Czasami mniej a czasami dalej. Kulki ledwo wylatują z lufy, a czasami wcale. Na prawej połówce komory widać brak farby czyli dysza zbyt mocno(?) przylega do niej. Wina dyszy czy komory? I jaka komora pasuje do hk? 

Link to post
Share on other sites

Podczas wyciągania dyszy, zauważyłem że nie wychodzi ona gładko, tylko blokuje się przy końcu i trzeba użyć sporo siły żeby wyciągnąć, może być to? Bo oring i sprężyna jest okej. Przypomniało mi się że ostatnio podczas czyszczenia zamek mi spadł z biurka...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...