Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Planuję wrzucić lufę i gumkę ML bo kilka stron wcześniej ktoś opisywał niezłe osiągi. 

Jasne, że w pierwszej kolejności wymęczę oryginalne flaki. Ale mam odrobinę metlik w głowie bo zawsze słyszałem rewelacyjne opinie o Ra-T a w tym temacie ktoś pisał,  że ich stal jest wątpliwej jakosci. Nie mniej jednak liczę się z tym, że prędzej czy później znalowe bebechy padną i trzeba będzie je wymieniać. 

Z racji tego, że wręcz uwielbiam grzebanie w replikach (swojego E&L AK74 doprowadziłem do świetnego działania) chciałbym ewentualne zużyte graty wymieniać na mocniejsze. Finalnie chciałbym aby ten karabinek wywoływał wzwód xD

Wiele linków, zdjęć i filmików już nie działa ale z tego co udało mi się ustalić to:

Na dzień dobry wywalić ze 3 magi, rozebrać i sprawdzić czy coś się nie wyciera. Dokręcić/spasować itd. Wymienić lufę i gumkę. Dysza z alu jeśli będzie prwcyzyjnie ustawiona powinna działać ze stockowym hopkiem ale w razie W hop idzie do wymiany. Rączka przeładowania dość szybko pada ale pasuje od RS (znajomek ma lejsce na rs i sporo karabinków i gratów do nich więc coś pomoże w tym temacie). Warto dorzucić NPAS. Znalowy zespół spustowy może się zjechać w niedługim czasie i tutaj chciałbym wsadzić coś pancernego ale muszę wiedzieć na co negatywnie wpłynie taka wymiana. Na co się szykować po zmianie spustu? 

Jeszcze zaintrygował mnie temat zasilania propanem. 11kg jest w granicy 50 zł. Objaśni ktoś z czym to się je? Jak to działa w niskich temp?

Jakieś linki, fotki, filmiki?

Dziękuję 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

co do propanu to kupujesz dużą butle 11kg czystego propanu, zamawiasz u tokarza przejścówkę do butli turystycznych np. brenzomatic ja posiadam tego typu https://www.walmart.com/ip/Coleman-Propane-Cylinder-16oz/20923696  najważniejsze żeby była stalowa a nie aluminiowa.

Potrzebujesz małą wagę aby móc sprawdzać poziom napełnienia turystycznej butli lepiej nie przesadzić.

kupujesz  https://www.airrattle.com/Madbull-V2-Metal-Propane-Adapter-for-Green-Gas-Gun-p/xg02.htm i nakręcasz na butle turystyczną po napełnieniu i możesz łądować czysty propan do magazynków na green gas.

Doświadczenia są różne ale jedno wspólne, tanio. Ale nie każda replika dobrze współpracuje w mojej g36 mam wrażenie że nie napełnia się mag do pełna propanem i jedno napełnienie jest może na 1,5magazynka, propan daje więcej fps, śmierdzi, jest bez olejku silikonowego więc częściej trzeba smarować replikę ale to pikuś.

 

u tego pana zamówiłem z kolegą wężyk do napełniania.

Link to post
Share on other sites

Super sprawa. Na alledrogo zaworek madbull z Twojego linku jest za ok 90 zł. 

A na czym polega konwersja do HPA? Czy taka replika jest zasilana powierzem? Jak to działa w zimę? Czy zostają wszystkie zalety gbb takie jak blow back, huk, działający bolt? Czy można z takiej repliki strzelać z gazu i na zimowe, niedzielne łupanki konwertować na HPA czy wprowadza się jakieś nieodwracalne zmiany? Dzisiaj pierwszy raz natrafiłem na HPA.

Przepraszam, że tyle pytań odnośnie jednej repliki ale chciałbym znać wszystkie możliwe opcje a nie ukrywam,  że aeg zwyczajnie zrobiły się jakieś takie mdłe :) i szukam nowych wrażeń. 

Dzięki 

Link to post
Share on other sites

jest tez jeszcze inna firma poza madbullem robi z polimeru i sporo tańsza jest. Ale nie pamiętam nazwy producenta.

tak jest zasilana powietrzem które masz w butli którą dodatkowo nosisz przy sobie czy to na plecach czy na pasie kwiestia wielkości i osobistych preferencji.

Jedna opcja

https://alyanairsoft.com/product/we-kit/  tutaj trzeba ingerować w mechanizm spustowy i jest to nie odwracalne z tego co pamiętam (trzeba trochę spiłować)

a druga to wkręcasz zaworki z szybko złączką do magazynków na green gas i musisz się przełączać po zmianie maga lub robisz sobie hi capa.

HPA strzelasz cały rok ale w opcji numer jeden nie działa bolt catch. Za to możesz używać aegowych magazynków. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ok to mniej więcej wiem co i jak. 

Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Niebawem zamawiam dwie repliki. Jak zostaną przestrzelone po kilka magów to zabiorę się za rozbieranie i weryfikację spasowania.

Z pewnością jeszcze poproszę Was o pomoc przy ewentualnych problemach, wymianach, etc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam wszystkich ponownie. 

Pojawiła się jeszcze pewna wątpliwość i bardzo proszę posiadaczy o odpowiedź. Mianowicie chodzi mi o materiały, które zostały użyte do produkcji repliki. Na stronie Taiwangun w opisie M4A1 jest informacja, że lufa zewnętrzna jest stalowa a korpus został wykonany z aluminium. W odpowiedzi na wysłane zapytanie dostałem info, że korpus jest z aluminium a nie ze znalu i lufa oczywiście jest stalowa. Ze stali dodatkowo jest bolt catch a zespół zamka z aluminium. Gunfire natomiast odpisało, że korpus repliki został niestety wykonany ze stopu cynku i aluminium.

Tutaj gorąca prośba do posiadaczy o potwierdzenie, która informacja jest prawdziwa. Nie ukrywam, że stalowa, skracana lufa byłaby świetnym dodatkiem, a aluminiowy korpus zapewniłby znacznie lepszą wytrzymałość od znalowego. Gdzieś wyczytałem, że korpus stokowy jest z alu 6061, jednak wiele osób pisze, że po wymianie bolt carrier na stalowy pęka korpus co wykluczałoby dobry stop aluminiowy. Dodatkowo jeśli bolt carrier jest z aluminium nie ze znalu to nie powinien zbyt szybko wymagać wymiany. 

Zamierzam zamówić dwie identyczne repliki i jestem nastawiony na różne wydatki związane z tym produktem, ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć co kupuję zanim złożę zamówienie. Niestety odpowiedzi jakie otrzymałem od dwóch różnych sklepów na temat tego samego produktu są ze sobą sprzeczne.

 

Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

Panowie,

Ta replika wyciągnięta z pudełka to ZnAl. Body jest ze znalu, lufa jest ze znalu i caly środek jest ze znalu. Stalowe są tylko piny, dźwignia bolt catch i nakrętka kontrująca prowadnicę kolby. Kiedyś były wersje AFC, które podobno wykonane były z lepszych materiałów. Można było je rozpoznać po oznaczeniach Colta na lowerze.

Edited by NorvicK
Link to post
Share on other sites

Sprawdź całą lufę. Jest pewnie skręcana i część od body do muszki może być stalowa a tylko przedłużenie od muszki do końca będzie znalowe. Ja mam wersję CQB i lufa jest stalowa. Mam również lufę z M16 i jest cała stalowa (jest jednoczęściowa).

 

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jako ze doprowadziłem swoją m4 do stanu jaki chciałem, może pokuszę się o taka recenzje gdzie omówię cześć po części każda ingerencje, przeróbkę co było ok co trzeba było zmienić, dlaczego na co itd. Itp. Jako ze przerobiłem praktycznie wszystko w tej replice i praktycznie wszędzie było coś grzebane to może komuś się przyda. Moim celem było zrobić maxymalnie niezawodna replikę z której mogę sobie od czasu do czasu postrzelać rekreacyjnie. Szczerze mówiąc to kupując ja pare lat temu niezdawalem sobie sprawy ze tyle będzie z tym zabawy i czasem wydatków. Jest w tym wątku sporo moich postów w których dopytywałem innych a później sam pomagałem i pisałem o różnych problemach i fajnie było by to podsumować i wrzucić pare foto. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bazując na Waszych wpisach wnioskuję, że warto zaczekać na taki "opis męki", żeby uniknąć powtórzenia błędów lub niepotrzebnych wydatków. Sam zakupiłem używaną WE M4 jako "project gun", nad którym mógłbym sobie popracować i to czy owo raz na jakiś czas podrasować. Ale raczej dla zabawy w "domowego rusznikarza" niż do jakiegoś wyczynowego wykorzystania na strzelankach. Do tego zostawię sobie AEG'a :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Tak na szybko i z ostatniej chwili.... Jak wiadomo jedna z bardziej wkurzajacyh rzeczy w gazowkach od WE jest umiejscowienie regulacji HU. Od jakiegoś czasu wymyśliłem jak można to przerobić i ostatnio udało mi się to zrobić - opisze krotko etapy tej modyfikacji:

1. Dodanie drugiej śrubeczki - aby poprawić szczelności oraz docisk, komora jest teraz sztywna i nie ma nigdzie luzów.

2. Wykręcenie oryginalnej szczekuszki (mogla by w zasadzie zostać tylko po co ?) i nawiercenie nowej dziurki na  nowa śrubkę regulacyjna w odpowiednim miejscu. Nie ma zbyt wielkiego marginesu błędu wiec trzeba zrobić precyzyjnie.

3. Dobranie nowej śrubeczki która musi być krótsza i ja akurat wybrałem tez troszkę grubsza.

4. Wywiercenie dziurki w delta ringu oraz przewodzie gazowym

Regulacja działa idealnie i dzięki troszkę grubszej śrubce z trochę większym oporem dzięki czemu raczej nie ma obaw ze ustawienie zmieni się pod wpływem wstrząsow. Regulacji możemy dokonywać teraz w każdym momencie w trakcie strzelania co zdecydowanie ułatwia sprawę.

 

87529734_2488603398123382_5332267383350362112_n.jpg

87863463_592373671347186_9183261208428412928_n.jpg

88013807_248965926115056_6092290605478576128_n.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zacząłem nawet pisać coś takiego z tym ze nie da się napisać tego w kilku zdaniach a widząc aktywność w tym wątku to szczerze mówiąc  to nie wiem czy jest sens. Chyba większość osób posiadających gazowe karabiny jednak przerzuca się na elektryki ze względu na miliony problemów, koszty i sezonowość...

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A miałbyś czas i ochotę wysłać mi na priv spis części, które według Ciebie warto zakupić i wstawić, żeby dawały łącznie dobry efekt? Chodzi mi głównie o stabilną pracę repliki (dobra powtarzalność, stabilność lotu kulki, rozsądna gazożerność itp. - nie chodzi mi o podbijanie mocy, raczej systematyczność i wytrzymałość).

Edited by viper
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...