Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Witam. Szukałem na tym forum i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat m4 WE. Jeśli ktoś się orientuję bliżej w temacie to proszę o info(z tego co wiem cena jest niższa od WA a body jest metalowe), ale jak to miota kuleczki i jaką ma wytrzymałość oraz wykonanie. Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam kamillo

 

WE M4A1 Open Bolt - krótki poradnik jak sprawić, by replika była bezawaryjna.

 

Pierwszy kontakt z M4 WE miałem przeszło 2 lata temu. Była to replika jeszcze w systemie Closed Chamber, więc jej działanie dawało wiele do życzenia. Uciążliwy Hop up i wiecznie rozszczelniającę się magazynki przesądziły o decyzji sprzedaży ów repliki.

Od roku z zaciekawieniem śledziłem jednak wrażenia i spostrzeżenia użytkowników konwersji Open Bolt. Przełomowym momentem była wszak premiera nowych, poprawionych magazynków.

 

Będąc znudzony kolejną repliką gazowej emki w systemie Magna postanowiłem kolejny raz spróbować przygody z WE.

Różnica pomiędzy starym Closed Chamber, a Open Bolt z magazynkiem v.2 w praktyce była ogromna.

Wreszcie Hop Up działał i dało się go ustawić dla lżejszych kulek.

Nowe magazynki v.2 nie rozszczelniają się nawet gdy pozostawimy je bez gazu.

Do gustu przypadły mi też wykonane z mocniejszego tworzywa i krótsze, a przez to mniej podatne na uszkodzenia szczęki magazynka. Zrzucenie magazynka na twardą powierzchnię kończy się teraz pęknieciem szczęk o wiele rzadziej.

 

Oczywiście jak każdy gaziak także i WE wymagało kilku usprawnień:

 

1. NPAS - dzięki niemu uzyskujemy zakres regulacji 300-480fps co pozwala na używanie repliki do dynamicznych rozgrywek CQB.

Jest jednak jeszcze kolejna niezwykle ważna zaleta montażu NPAS.

Mianowicie zmniejszą on gazożerność repliki.

Dziętki temu na 1 nabiciu Green Gazem bez problemu wystrzelimy 3 magazynki.

Również przy magazynakch CO2 widać zwiększenie ilości oddanych strzałów.

 

Montaż NPAS:

Wybijamy pin w Suwadle:

DSC00613.JPG

 

Wybijamy pin w Nozzle:

DSC00612.JPG

DSC00610.JPG

 

Wkładamy NPAS:

DSC00611.JPG

 

 

 

2. Magazynki.

TSC - Bolt Catch Plate. Niezwykle prosty i przydatny Upgrade.

Wymiana stockowych Bolt Catch Plate na TSC pozwoli nam uniknąć problemów z nieblokowaniem suwadła po ostatnim strzale.

 

 

 

 

 

3. Lufa i komora HU.

Gumka Hop UP A+ Studio REAPS oraz lufa precyzyjna Angry Gun.

Zastosowanie stalowej lufy precyzyjnej 380mm pozwoliło mi uzyskać 60m zasięg skuteczny.

Jak na szturmowego gaziaka jest to bardzo przyzwoity wynik i w praktyce pozwala używać replikę do skirmishu.

Przy instalacji lufy precyzyjnej warto poświęcić chwilę na jej stabilizację w komorze HU.

Po prostu nawijamy odpowiednią ilość taśmy teflonowej, aż lufa będzie siedziała stabilnie w komorze. Podobny zabieg stosujemy na końcu lufy prec by siedziała stabilnie w lufie zewnętrznej. Na gwint śruby trzymającej 2 połowy komory HU warto wlać Loctite, gdyż ma ona tendencję do wykręcania się pod wpływem wstrząsów z BB.

 

Teflon nawijamy przed 2 wyżłobieniami na lufie:

DSC00408.jpg

 

Zabiegi te pozwoliły mi niedużym kosztem uzyskać w pełni skirmishable replikę.

Od maja strzelając regularnie podczas intensywnych treningów na strzelnicy, dynamicznych gier CQB jak i cało weekendowych Milsimów udało mi się bez problemów dobić 6k strzałów.

Jedyną awarią jaka mnie spotkała było pękniecie plastikowego zamka podczas używania CO2. Lecz miało to miejsce jeszcze przed założeniem NPAS - stockowa dysza przepuszczała więcej gazu.

 

Stal czy znal?

Największym zaskoczeniem jest fakt, że udało mi się dobić do końca sezonu na stockowych znalowych częściach Lower Receivera. Mimo, iż postanowiłem za wczasu zaopatrzyć się w stalowe CNC części zapasowe to jednak wstrzymałem się z ich montażem bo jak ukazały doświadczenia z Magny, włożenie chociaż jednego elementu stalowego obciąży cały mechanizm i spowoduje konieczność wymiany reszty części na stalowe, włącznie z suwadłem.

Warto więc się zastanowić nad kosztownym Upgrade'm. Znalowe części mimo wszystko wytrzymują dużo więcej niż w Magnie czy VFC, a ich cena sprawią, że nawet jak się zużyją po kilku tysiącach strzałow to ich wymiana nie nadwyręży naszego budżetu. Natomiast stalowe części Lowera to wydatek rzędu 1/3 wartości repliki. Sporym rozczarowaniem okazał się także aluminiowy Nozzle Ra-Techa z nowym NPAS'em. Niestety nie trzyma on stalej prędkości początkowej, a skoki kolejnych strzałów mogą się nawet wynosić 100 fps. Pośrednim rozwiązaniem jest przerobienie nowego Nozzle i zainstalowanie do niego starego NPAS'a.

Lecz mimo wszystko póki co lepiej się wstrzymać i poczekać, aż Ra-Tech sam to poprawi.

 

Podsumowując WE wypuszczając konwersję Open Bolt i poprawione magazynki v.2 oddało nam do dyspozycji zupełnie nową replikę. Co najważniejsze replika ta jest jedną z tańszych na rynku a kolejnym atutem jest niska cena magazynków. Aktualnie magazynki na GG dla WE są najtańszymi na rynku ze wszystkich gazowych M4. Wielką zaletą jest też odwzorowanie 1:1 i zgodność wszelkich akcesoriów od AR-15. Również Magpulle pasują od ostrej bez żadnych przeróbek

Niezwykle przydatna jest tez możliwość konwersji ostrych P-Magów:

DSC00426.jpg

Dzięki temu tylko użytkownicy M4 WE mogą się cieszyć P-Magami na CO2.

 

 

Poniżej kilka Range Testów:

 

- 50m na lufie 250mm

http://www.youtube.com/watch?v=JqPBrOibQpk

 

- 60m na lufie 380mm

http://www.youtube.com/watch?list=UUGSoG6VjvfukUwRgRUsNWjA&v=EoLsqr9l4xU

 

Chrono test przy 0 stopniach + bonusowo P226

Edited by -Otto-
podklejenie postu Amadema
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Jakoś nikt nic nie pisze o tej replice, nikt jej nie ma?

 

Przymierzam się do zakupu tej M4, i mam takie pytania.

 

Jak jest z wytrzymałością, czy wszystko jest dobrze spasowane. Jak jest z gazem, ile magazynków około na jednej butli można wystrzelać?

 

Na WGC są 3 modele (tam chcę zamówić), ale tam pisze, że ma 330-350fps. Naprawdę mają tyle czy się pomylili? Bo na innych stronach prędkość podawana jest od 450fps w górę...

 

I jeśli ktoś może to niech poda jakieś jeszcze istotne informacje dotyczące tego modelu. Z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na AB już są części do M4, w tym część którą możemy zwiększyć moc do 480fps za jedyne 18$. Są dodane także zestawy i jedna customowa replika Mk18 M4.

 

Jako że będę zamawiał replikę w lutym/marcu to chciałem się zapytać co to jest "Shipping Fee - by Air Mail". Ma to coś związane z wysyłką chyba.

 

Może ktoś wie już, czy jakiś polski sklep ma zamiar sprowadzić tę replikę (oprócz Capri) i w jakiej cenie.

 

 

Pozdrawiam,

Roxxar

Link to post
Share on other sites

"Shipping Fee - by Air Mail" - oplata za pocztę lotniczą. Większość sklepów w HK i okolicach nie wysyła juz od dawna nic statkiem lub koleją, bo za długo to trwa, a i potrafi się ulotnić mimo, że nie w locie ;)

 

Część częsci (większość bym powiedział) jest na indywidualne zamówienie od producenta. Te najbardziej prawdopodobne do uszkodzenia i do tuningu są na miejscu w sklepie.

Link to post
Share on other sites

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum to przy okazji Witam Wszystkich

 

A wracając do tematu zasatanawiam się nad kupnem tego karabinka, dokładnie tego zestawu: WE Gas Blow Back M4 - AFC

W związku z powyższym mam pytanie, jeżeli ktoś widział lub miał do czynienia z tą repliką. Jak jest z wykonaniem tego karabinka, konkretnie chodzi mi o spasowanie częsci tzn czy posiada on jakieś luzy czy jest wszystko dokładnie spasowane jak w orginale. Jaka jest jakość powłoki anodyzowanej na całości i w końcu czy dostępna jest w AB (lub gdzie indziej) wersja custom tj z grawerunkami na body tak jak np w replikach WA ?

Link to post
Share on other sites

Witamy, też zamierzam kupić tą replikę i szukałem trochę informacji o niej.

Z wykonaniem to lepiej niż z WA, nikt się nie skarżył na luzy.

 

Wersji custom nie ma, ale są przecież ładne oznaczenia colta na standardowym korpusie.

 

Jest wersja Noveske N4, z oznaczeniami Noveske, 40$ droższa.

 

Trochę czytania:

http://www.gasguns.info/forum/viewforum.php?f=7

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...howtopic=152411

 

Pozdrawiam,

Roxxar

Link to post
Share on other sites

WE jako pierwsze pochwaliło się prototypami magazynków na kapsuły CO2. Są to pierwsze prototypy i wymagają kilku poprawek.

 

Fotki:

link do picasa

 

Wiadomo na razie tylko, że idzie wystrzelić na jednej kapsule maks jakieś 60-70 kulek, a producent zapowiada rozpoczęcie produkcji za 2 miesiące. Wstępnie szacuje się, że cena będzie w okolicach 40-50$.

 

Airsoft Buddy testował już magazynki i wg jego pomiarów:

WE M4 (zwykłe nie upgradowane) na green gazie - 330-350 fps. Na CO2 - 370 fps.

Ciekawe jak to upgradowane (około 400fps) zachowuje się na CO2.

Dodatkowo całość podobno pracuje bardziej stabilnie - co by to nie oznaczało :)

 

Z dodatkowych zapowiedzi ma być kilka różnych modyfikacji wewnętrznych do WE oraz kilka wersji górnych części korpusu (upper receiver - jak kto woli) tzw. custom.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Dziwna ta moc repliki. Nie znalazłem opisu WE M4, aby na jakimś gazie miał te 400 fps w jakiejś konfiguracji.

Albo jest to jakaś kombinacja w stylu ekstremalny gaz i wersja "330", albo wersja "480" z jakimś baaardzo słabym gazem, albo ktoś sobie te 400 fps... Da się to pewnie wyjaśnić :D

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Nie da się już edytować, więc poprosze o scalenie z powyższym postem.

 

A oto i odpowiedź sklepu na prośbę o weryfikację tej wartości fps:

Witam

Wersja którą posiadamy ma 400 fps, sami mierzylismy.

 

Pozdrawiam,

Specjalista

Roman Markowski

gunfire.pl

 

Nie ma info o rodzaju użytego gazu.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...