Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Tak samo jak w przypadku AR-11 tak i tutaj nie zalecamy stosowania go do gry w airsoft !!! Bardzo duża moc (min ~520fps i max ponad 700fps) może spowodować poważne uszkodzenia ciała w przypadku nie odpowiedzialnego posługiwania się tą repliką.

 

Modele RAM 6mm dysponują prędkością początkową rzędu 240m/s na kulkach 0,25g

 

To raz.

 

Dwa. Skoro nikt nie ma tej repliki to jak chcesz ją porównywac do RAMa? To jest w ogóle głupota ponieważ M4 WE jest repliką airsoftową, a owy RAM repliką paintballową PRZYSTOSOWANĄ do ASG.

 

Proponuje poszukac na forum dyskusji nt RAMów zanim zacznie się pisac głupoty.

 

Sorki za OT

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To raz.

 

Dwa. Skoro nikt nie ma tej repliki to jak chcesz ją porównywac do RAMa? To jest w ogóle głupota ponieważ M4 WE jest repliką airsoftową, a owy RAM repliką paintballową PRZYSTOSOWANĄ do ASG.

 

Proponuje poszukac na forum dyskusji nt RAMów zanim zacznie się pisac głupoty.

 

Sorki za OT

 

Po pierwsze zacznę od końca

Głupoty to zdaje się że ty piszesz, ja zadałem proste pytanie i jeżeli nie potrafisz na nie odpowiedzieć to może najlepiej nie pisz nic.

 

Po drugie

Gdybym znalazł na forum odpowiedzi na pytania które zadałem napewno mój post tutaj by się nie pojawił.

 

 

A wreszcie po trzecie

Skąd mam wiedzieć czy ktoś ją ma czy też nie, nie zadając pytania ?

 

I jeszcze jedno RAM o który pytałem to również replika ASG ( jedynie o większej mocy od typowych) Przeczytaj sobie dokładnie jej opis a wtedy może zrozumiesz czym różni się od RAM-ów paintballowych przystosowanych do ASG

Poza tym nigdzie nie napisałem że chcem którejkolwiek z tych replik używać do gry w airsoft :!:

Edited by maark
Link to post
Share on other sites

A może stary wystarczy tylko pomyśleć, kiedy WE znalazł się w PL ? a kiedy ty pytasz o niego ?

Pomijam idiotyzm pytania o porównanie do RAM, ale reszta opiera się na logicznym myśleniu. Tak więc uciekaj do "zielonych" zanim cię inny gorzej pojadą.

Link to post
Share on other sites

A może stary wystarczy tylko pomyśleć, kiedy WE znalazł się w PL ? a kiedy ty pytasz o niego ?

Pomijam idiotyzm pytania o porównanie do RAM, ale reszta opiera się na logicznym myśleniu. Tak więc uciekaj do "zielonych" zanim cię inny gorzej pojadą.

A może wystarczy pomyśleć kiedy został wyprodukowany i wprowadzony do sprzedaży niekoniecznie w Polsce ?

Co do idiotyzmu to zastanów się sam albo może lepiej zapytaj kogoś kto nie będzie miał z tym problemu; na czym miałby polegać idiotyzm w porównywaniu chociażby np jakości czy materiałow z których wykonane zostały te dwa karabinki wypluwające kulki ASG? A póżniej odpowiedz sobie sam na pytanie. Czy to idiotyzm czy może jednak z tobą coś nie tak?

 

Poza tym sorry w jednym muszę przyznać ci rację moja pomyłka. Zdaje się że trafiłem rzeczywiście po prostu na nieodpowiednie forum i do nieodpowiedniej grupy wiekowej, której niektórzy przedstawiciele w dodatku mają problem z logiką i zrozumieniem czytanego tekstu nie wspominając o kulturze :roll:

Link to post
Share on other sites

Z uwagi na to, ze czekałem na dostawę tych gazowych M'ek, to w poniedziałek oglądałem je sobie w GF, porównałem WA z WE, pojechałem z kasą będąc gotowym zakupić WE jeśli mi przypasuje (wzrost ceny WA wyeliminował go na wstępie).

 

Efekt był taki, że wolałem zaczekać, wydać więcej i kupić WA na ASGshopie. Dlaczego?

 

WE naprawdę ma dużo plusów i pozytywów. Jest full mtal, body jest szare, a nie czarne, czyli bliżej mu do Coltowskiego oryginału. Spasowanie lower/upper receivera dobre, nic nie lata, mówi sie tez, że części wewnętrzne są lepsze niż w WA i ogólnie na "stocku" mocniejsza jest replika mocowo.

 

Co wiec skłoniło mnie ku WA?

 

Już pomijając to, że oglądałem wersje bez oznaczeń, to najbardziej zraził mnie złoty element ukł. gazowego (cylinder?) na stałe przytwierdzony na początku lufy i ciągnący się przez zamek/suwadło. Pewnie zapewnia to lepsza pracę układu, stabilniejszy ruch zamka itp, ale wygląda w efekcie koszmarnie i daje -100 do poczucia realizmu. Poza tym otrzymujemy wersje bez szyn, które w WA mamy standardowo.

 

Ponadto praca samego zamka wydawała mi się gorsza niż w WA, ale to może kwestia przesmarowania itp, natomiast coś wyraźnie tam o niego tarło w WE.

 

Według mnie również dopracowanie szczegółów jest gorsze niż w WA, wszystkie piny i reszta oznaczeń sprawiały gorsze wrażenie. Choć z drugiej strony w WA widać łączenia body.

 

WA jest wymiarów ostrej, wiele elementów/ akcesoriów z ostrej do niego przypasuje, w WE już z tym gorzej.

 

Do WA G&P robi cały szereg wysokiej klasy części, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, poza tym cały czas powiększa się gama części wew. różnorakich zamków chociażby. WE jest nowsze, więc pewnie jeszcze i takie elementy się pojawią, ale na pewno tacy producenci jak G&P się za to nie wezmą no i stawiam, że będzie tego mniej. A, no i magi do WE są tańsze o wiele, ale z czasem i do WA pewnie tanie odpowiedniki się znajdą.

 

Z WE nie strzelałem, wiec nie wiem jak kopie, ale Ci co strzelali mówią, ze raczej porównywalnie z WA, dużych różnic nie ma.

 

Na GF przy WE jest napisane, że forward assist (dosyłacz zamka) jest w nim funkcjonalny, więc napisze, że w WA tak samo, działa dokładnie jak w ostrym wykorzystując ząbki na zamku.

 

I jeszcze tak już prywatnie ode mnie, biorąc pod uwagę moje negatywne doświadczenia z replikami WE średnio mi się widzi wysoka wytrzymałość tego M. Pistolety z którymi miałem kontakt miały bardzo różne przypadłości, często zawory puszczały gaz, poza tym metal, z którego były wykonane był strasznie kruchy, zdarzały się pęknięcia rożnych elementów zamka itp. Nie, żeby WA było bezawaryjne, ale lepszych części do niego cała gama.

 

W podsumowaniu mogę napisać to, co już gdzieś na tym forum się znalazło i mogę to w 100% potwierdzić. WE to replika typowo airsoftowa, lepiej przystosowana od początku do strzelanek, ma o wiele tańsze magazynki i sama w sobie jest tańsza niemalże dwukrotnie od WA (biorąc pod uwagę ceny z HK). Dla przeciętnego airsoftowca będzie lepszym wyborem, bo dodatkowo ma metalbody, a większe różnice wymiarów w stosunku do oryginału i ten nieszczęsny zloty cylinder nie beda takowemu przeszkadzały.

 

WA to większe możliwości i więcej realizmu. Cena startowa jest wyższa i na dodatek wypadałoby z czasem zainwestować w parę rzeczy. Ale właśnie tutaj jest duża możliwość wyboru zarówno części wewnętrznych jak i zewnętrznych. Docelowo stawiam, ze stworzyć można replikę lepszą pod niemal każdym względem od GBB Inokatsu, za podobną cenę. O wiele lepszy wybór dla osób, które chcą więcej realizmu, które chciałby tego używać do rekonstrukcji czy do treningu, można by ta replikę zaliczyć do gatunku "kolekcjonerskich", gdzie człowiek cieszy się detalami.

 

Wniosek? Najlepszym wyborem będzie zakup WOC G&P i jego modyfikacja pod własne potrzeby. Cena koło 100$ wyższa od WA, a już mamy świetną jakość zewnętrznych elementów G&P :).

 

W sumie tyle na teraz

 

Procent

Link to post
Share on other sites

Poczytałem na arnies trochę o GBB G&P i WE, strasznie tam potrafią pojechać WE, ale zdarzają się także opinie pozytywne, ale i tak większość posiadaczy WE twierdzi, że wszystko chodzi gorzej niż w WA. G&P jest chwalone, chociaż niektórym użytkownikom nawala "hammer spring" a jego efektem jest niedostateczna siła uderzenia "młotka" w zawór po pierwszym przeładowaniu, przez co pierwszy strzał jest dużo gorszy od następnych.

 

Ale i tak wole G&P od przereklamowanego Inokatsu i taniego WE.

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites

No gdybym kupował parę miesięcy później to brałbym G&P pewnie, ale że WA udało mi się kupić po cenie jeszcze z dostawy po starym, "cudownym" kursie dolara, to zdecydowany jestem je przerabiać na częściach G&P, cena wyjdzie zbliżona w sumie. Dolar lekko spadł w ostatnich dniach, ale ogólnie grubo ponad 2000 wychodzi za sprowadzenie z RW G&P. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś sie zastanawia Inokatsu vs G&P, to jak dla mnie oczywiste - G&P i 100$ w kieszeni :).

Link to post
Share on other sites

Abstrahując od wypowiedzi o tym co lepsze i dlaczego mam pytanie do Procenta.

 

Czy metal i tworzywa z którego zrobiona jest replika są przyzwoitej jakości? Oczywiście na oko.

 

Druga sprawa. Czy miałeś w rękach maga z tej emki? Na którymś forum wyczytałem, że magi są lżejsze i sprawiają wrażenie bardziej wytrzymałych niż w WA.

 

Złoty element pomijam bo od czego jest farba w spraju :D

Link to post
Share on other sites
Czy metal i tworzywa z którego zrobiona jest replika są przyzwoitej jakości? Oczywiście na oko.

 

Mam wrażenie, ze metal ten sam co w każdym WE, czyli sprawia dobre wrażenie, na pewno bardzo estetycznie wszystko zrobione i spasowane, natomiast może być on kruchy. Na tworzywa (mówię tu głównie o front gripie) narzekać nie można, ale żadne cudo to nie jest.

 

Maga miałem, ale nie porównywałem z WA, z tego co wiem jest ok 2x lżejszy niż ten z WA, ale czy wydaje się solidniej zrobiony? Na pewno więcej w nim plastiku i ogólnie dla mnie sprawiał gorsze wrażenie, nie tyle pod względem solidności, co "kunsztu" w wykonaniu, po prostu znowu mając odniesienie do ostrych magów bardziej do gustu przypadł mi WA, bo kolorem i wagą przypomina ostry , załadowany odpowiednik, co sprzyja odpowiedniemu wyważeniu, no i te trademarki na dokładkę :).

 

Złoty element pomijam bo od czego jest farba w spraju icon_biggrin.gif

 

Ta, ale to półśrodek, bo wielki mosiężny kawał rury nadal tam będzie :P. Mniej widoczny tylko, ale dalej realizm siada mocno :).

Link to post
Share on other sites

"a couple of hours in, back at the rest zone, we found a guy who was having problems with his WE, thus we offered to give him a hand. he had a WE M4, modded into an SPR, and it had a jam he couldnt seem to fix. Upon opening the upper receiver, we found that the entire brass chamber had been twisted horribly out of shape, i mean, imagine you were twisting a wet piece of rag to drain the water from it... now, replace the rag with the brass chamber, thats what it looked like. How that happened, we have no bloody idea, but according to him, he was just happily plinking away when it jammed..."

 

Opis sytuacji jaka się przytrafiła jednemu z recenzentów giwer z Redwolfa, facet bawił się chyba wszystkimi długimi GBB więc ma pojęcie o czym pisze. Ogólnie mówiąc, on miał WA i mu działało bez zarzutu.

 

 

Ogólnie polecam ten temat:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...howtopic=159611

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites

Doczytaj tylko dalej ten temat na arnim.

 

1. Większość osób mających WE i wypowiadających się w tym temacie doszło do wniosku, że coś nie tak z tym opisem. Doszli raczej do wniosków, ze takie uszkodzenie, bez złamania czegoś z elementów zewnętrznych nie jest w ogóle możliwe. Nie rozstrzygniemy tu, ktora strona co sobie dorobiła.

 

2. Człowiek ten sam przyznaje, że jego WA było kompletnie do d... póki nie zajął się nim pewien spec z HK, ale już nie pisze ile go to kosztowało.

 

Większość właścicieli WA i WE w podsumowaniu pisze najdzęściej, że WA na starcie jest do niczego i wymaga dodatkowych nakładów, a WE od razu nadaje się na strzelanki. Podkreślają też to co napisał Procent, że jak chcesz mieć Mkę jak najbliższą prawdziwej to bierz WA, ale na tym zakup się nie skończy. Jak chcesz się tym strzelać to bierz WE tylko możliwie z najnowszej partii, bo pierwsze miały kilka elementów z tendencją do padania.

Link to post
Share on other sites

"Większość właścicieli WA i WE w podsumowaniu pisze najczęściej, że WA na starcie jest do niczego i wymaga dodatkowych nakładów, (...)"

 

nie przesadzaj, WA nie jest na starcie do niczego, ma parę części niższej jakości, co nie znaczy, że dobrze zadbane nie będzie w ogóle strzelać i pełnić swojej roli. Jeśli ktoś do gnata podchodzi czysto jebankowym sposobem, obstawiam że i GB z G&P będzie uważał za kijowy, bo przecież nie jest stalowy.

Link to post
Share on other sites

No body stalowego nie ma, ale elementy wewnętrzne już w dużej części tak, a to one najwięcej przeciążeń przyjmują :). Co nie zmienia faktu, że są one zapewne wytrzymalsze od WE, natomiast stockowo WA zapewne przy intensywnym użytkowaniu padnie szybciej niż WE.

Link to post
Share on other sites

Jako że jest to pierwszy post na tym forum, na początku witam wszystkich :-).

 

Temat repliki M4A1 z GBB bardzo mnie zainteresował, a szczególnie pojawienie się repliki firmy WE. Dość solidna jak na moje wymagania no i atrakcyjna cenowo.

 

Co prawda repliki G&P oparte na podzespołach WA też są grzechu warte, no ale przy tych kursach dolara to chyba tyle kasy nie uzbieram. Ale może na raty ...

 

Generalnie jestem mocno zainteresowany kupnem M4A1 GBB. I najchętniej kupiłbym w Polsce. Wolę zapłacić parę stówek więcej i mieć pełen serwis.

 

Jestem z Wrocławia i byłem w GunFire. Niestety już M4A1 z WE została sprzedana i o dziwo zniknęła też ze strony... czyżby GunFire już nie będzie sprowadzał tej repliki...?

 

 

Ktoś na forum wspominał, że ta replika ma się pojawić w Capri. Zadzwoniłem do Capri i potwierdzili, że na wiosnę pojawią się repliki gazowe M4A1 zarówno firmy WE jak i WA.

I o ile dobrze zrozumiałem, to dostawa WA będzie z G&P, czyli domyślam się, że będą to repliki G&P z serii WOC.

 

Mam 2-3 miesiące, więc ostro zbieram kasę, może uzbieram na te G&P WOC. Fajnie by było mieć taką ze stalową lufą.... ehhh. A jak nie uzbieram to może kupię WA i później zrobię upgrade do G&P... zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze zastanawiam się nad replikami M4A1 w systemie RAM/RAP firmy ASP. Może ktoś wypowie swoje za i przeciw...? :-)

Widziałem, że temat RAM jest mało popularny :-) w tym wątku ale może ktoś jednak coś napisze... Bo z mojego punktu widzenia można próbować je porównać chociażby pod kątem zgodności z wersją ostrą. Co dla mnie jest najważniejsze :-)

 

Generalnie to co wiem to wyczytałem na forach, a że jest to wiedza raczej chaotyczna i teoretyczna, więc proszę o pomoc w ocenie różnic.

 

Bo z tego co wyczytałem, to repliki RAP pod względem wymiarów są zgodne z wersjami ostrymi i nawet rozkładają się jak wersje ostre.

 

To, że są bardzo mocne wiem ale jakoś to nie jest dla mnie specjalnym atutem.

 

Tylko bardzo boli mnie, że nie mają GBB, bo trochę się napaliłem na GBB :-). To bardzo podnosi realizm repliki. I chyba, żadna nie ma oznaczeń Colta. Oznaczenia Colta mógłbym odpuścić ale kształt i zachowanie repliki podczas strzału/zacięcia jest dla mnie bardzo ważne.

 

No i jak jest z awaryjnością replik RAP vs ASG? Czy zastosowane materiały w replikach RAP nie są lepsze?

 

Repliki RAP wychodzą dosyć korzystnie cenowo. Co prawda jest to ok. 2000zł (tu chyba mamy ceny jeszcze po starych kursach USD) ale chyba warto się zastanowić...

Link to post
Share on other sites

@ szadok

troche nie w tym temacie ale

 

 

porównanie asg WA z RAP4

więc mi się wydaje że WA pod względem realizmu lepsze (ze wskazaniem na G&P+WA ... inna sprawa że ram/rap nie odwzoruje tak dokładnie karabinka - np łączenie body z kolbą jakieś dziwne :D ... no i WA (i WE) ma blowjob :D nie ma to jak latający w te i z powrotem zamek i mały kopniak gnata ;)

 

odnośnie WOC w pl ... dobra wiadomość :) ale tanio nie będzie , dobrze by było żeby w paru sklepach się pojawiły - będzie konkuręcja a co za tym idzie może gdzieś będzie opcja kupić taniej :P

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

sjzmisiek, dzięki za linka do youtube.

Tam też szukałem ale jakoś nie znalazłem :-). Może dlatego, że wpisywałem "RAM +M4A1" a nie "RAP +M4A1"...

 

Co do łączenia, masz rację też to widziałem. Rozmawiałem z gościem, który prowadzi sklep internetowy z RAP'ami, to jest łączenie dużej butli z korpusem i faktycznie odbiera to dużo z realizmu. Ale podobno jak się kupi adaptację do 2x12g, to wtedy ponoć wygląda już OK. Tylko ma się już mniej gazu. Ale nie wiem, nie widziałem.

 

Co do GBB (GasBlowBack) to chyba jest to rzecz, która spowoduje, że zapomnę o RAP'ach :-). No i filmik też mnie przekonał :-)

 

A ja muszę podjąć decyzję WA czy WE. A jak WA to zobaczymy czy G&P WOA, czy może WA + zakup konwersji od G&P.

 

Wg informacji zebranych z forum (być może niektóre z poniższych problemów wynikają z niewłaściwej eksploatacji):

WE to:

- to raczej niepewny materiał z jakiego została wykonana replika. Co prawda na

gunfire napisali, że jest to aluminium ale...

- "złoty element", o którym pisał Procent,

- jest to nowa replika chyba jeszcze mało znana i słabo ostrzelana, ciężko

powiedzieć coś tu o awaryjności, no ale poczytajcie sobie w komentarzach do

tego filmiku na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=YmaWTcLGTD4...feature=related

- ale generalnie wygląda OK.

WA to:

- korpus z ABS'u (chociaż znowu na gunfire piszą, że z metalu),

- Hop-up do wymiany

- magazynki zaczynają cieknąć po 10 napełnieniach, wymagają uszczelnienia,

- duże możliwości rozbudowy, no ale to kosztuje

 

No to byle do wiosny... może dolar trochę spadnie...

Edited by szadok
Link to post
Share on other sites

Dla tych którzy to tylko WA , G&P WOC lub Inokatsu.

Bawiłem się trochę M4 systemu "magna blow back" czyli tego wykorzystywanego przez wyżej wymienione firmy i muszę powiedzieć, że rozłożenie a następnie złożenie repliki i przeładowanie daje mnóstwo radochy 8)

 

Gdyby nie drożejący dolar.... panowie dzisiaj 3,61 zł !!! to jest chore.

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...