Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja właśnie się zastanawiam czy ma jakikolwiek sens przystosowanie p90 do walk leśnych, bo podejrzewam, że z taką długością lufy nie nadaje się do walk na dłuższe dystanse. Konkretnie chodzi mi o zamontowanie długiego tłumika + porządna lufa precyzyjna.Mam na myśli następujący układ:

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3074

+

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=439

 

Podsumowując: będzie to skuteczna kombinacja w walkach leśnych czy nie ma to żadnego sensu?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Podsumowując: będzie to skuteczna kombinacja w walkach leśnych czy nie ma to żadnego sensu?

 

Celność na pewno się poprawi ale czy jest sens ?Dając taki tłumik tracisz jedną z największych zalet tej repliki . Jesteś kolejną osobą która chce tuningować replikę nawet nie sprawdzając jak strzela stok który i tak bije na głowę wszelkiej maści chińskie Mki z lufami 509 mm .

 

Ja bym radził systeme 229 mm , w AS długość lufy ma znacznie mniejsze znaczenie niż wiele osób sądzi , a ta replika spokojnie nadaje się do lasu zadbaj tylko o porządny ROF :mrgreen:

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Panowie napiszcie jakąś taką zgrabną reckę bo już jakiś czas niektórzy z was mają w łapkach cegiełkę. Opiszcie ogólnie jak to strzela (ale proszę o testy mierzone a nie na oko) jak tam GB się trzyma czy trzeba coś wymienić na dzień dobry poza silnikiem i gumą? i co tam jeszcze uznacie za stosowne ;)

Link to post
Share on other sites

Mam do Was takie pytanie. Jak sądzicie, czy magazynek z TM będzie pasował do tej repliki?

Ja nie rozumiem tuningowania tego typu repliki do takich osiągów. Broń została wykonana do CQB i tak samo, przynajmniej ja tak myślę, jest z repliką. Tutaj więc powstaje jeszcze jedno pytanie: Po co Ci 18 kulek/s i 450 fps w pomieszczeniach?

Link to post
Share on other sites

Ja nie rozumiem tuningowania tego typu repliki do takich osiągów. Broń została wykonana do CQB i tak samo, przynajmniej ja tak myślę, jest z repliką. Tutaj więc powstaje jeszcze jedno pytanie: Po co Ci 18 kulek/s i 450 fps w pomieszczeniach?

A ja nie rozumiem takich dylematów.

 

To co, jak wyjdę przed budynek i strzelę, to mi kulka nie wyleci?

Link to post
Share on other sites

Jakby kogoś interesowało jak pozbyć się szmatławych strzałów (parę metrów zasięgu), które zdarzają się często w stocku, to należy:

1. Rozebrać gearbox

2. Wywalić 627645986243 ton smaru ze środka

3. Przesmarować wszystko sensownie jakimś porządnym smarem

4. Wymienić uszczelkę głowicy tłoka - w stocku ma ciut za małą średnicę. Ja wymieniłem na uszczelkę ze stockowej głowicy tłoka z G36C [JG] :D

5. Wypodkładkować porządnie zębatki

6. Ewentualnie wymienić sprężynę (ja wsadziłem 120 Systemy, bo akurat taką miałem pod ręką)

7. Poskładać wszystko do kupy i cieszyć się porządnie strzelającą deską.

 

BTW, wcześniej wymieniłem jeszcze gumkę hop-up na Systemę - musiałem jednak dorobić dystanser z kawałka izolacji przewodu, bo stockowy dystanser ma za małą średnicę.

Link to post
Share on other sites

Też nic nie wymieniałem w samym GB i strzela bardzo dobrze. Wymieniałem tylko silnik, ale czuję, że jednak zaglądnę do środka i zrobię szimming i dam springa 100-110 (nie wiem co w śmieciach znajdę) żeby z tym do budynku w miarę nie bać się wejść.

 

[flame_ON]

A gumka Szitstemy to jest jakieś nieporozumienie ;-).

[flame_OFF]

Link to post
Share on other sites

Chciałbym jeszcze na chwilę wrócić do wątku, który zacząłem stronę wcześniej.

 

Celność na pewno się poprawi ale czy jest sens ?Dając taki tłumik tracisz jedną z największych zalet tej repliki . Jesteś kolejną osobą która chce tuningować replikę nawet nie sprawdzając jak strzela stok który i tak bije na głowę wszelkiej maści chińskie Mki z lufami 509 mm .

Ja bym radził systeme 229 mm , w AS długość lufy ma znacznie mniejsze znaczenie niż wiele osób sądzi , a ta replika spokojnie nadaje się do lasu zadbaj tylko o porządny ROF :mrgreen:

 

 

W takim razie jak już bez tłumika to brał bym KM Head albo Prometheus.

Zależy mi na konkurowaniu z zasięgiem AK cymy(cm.028 cm.031), które wielu moich kolegów posiada.I przez zadbanie o ROF mam rozumieć wymianę silnika repliki na

np. Systemy?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Coś kijowo testowałeś. Dziś w końcu ustawiłem koli, na kulkach .25g G&G, ustrzelona puszka od piwa z odległości 50m. Trafiana średnio raz na 5-7 strzałów, reszta lekko bokiem, ogółem rozrzut w/g osoby stojącej koło tej puchy to koło średnicy ze 20-30 cm maksymalnie. Moja Kobita się pierwszy raz przypięła na serio do niego i tą puchę ustrzeliła chyba za 6 strzałem.

Odległość mierzona, replika poza silnikiem (bo jest od MP5 Galaxy) total stok.

 

Jak widać na załączonym obrazku, nie nadaje się do lasu wcale, ale to wcale :-P.

Link to post
Share on other sites

Co do testowania to nie wiem czy to kwestia egzemplarza jak to bywa w chińczykach ale po założeniu w celach ... rozrywkowych celownika optycznego wykonałem kilka strzelań (kilka magazynków). Ku mojemu i nie tylko mojemu zaskoczeniu celność na dystansie 40m była o wiele lepsza niż repliki parasnajperskiej ze znacznie dłuższą lufa.

Żeby było jaśniej... 85% kulek wchodziła w cel wielkości pudełka od zapałek, pogoda była bezwietrzna.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Z 40 metrów to bez problemu 10/10 wchodzi w człowieka. Jeden z moich oponentów poczuł już taki ból :D. Jeden z lepszych chińczyków jakiego miałem.

 

Jedną dziwną sprawę zauważyłem. Na mocniejszej batce dysza głębiej mi wraca.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...