Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam jeszcze jeden drobny problem a mianowicie chodzi o magazynki. Mam 5 low capów ACM. 4 z nich podają idealnie co do ostatniej kulki a jeden się zacina. Strzela co drugi strzał i trzeba go tak jakby docisnąć. Po dociśnięciu słychać delikatny "pssyyt" czyli pobiera kulki ale wystrzeli z 5 i ponownie zacinka. Co z tym zrobić? Pozostałe magi niezależnie od kulek czy pejoty czy g&g podają idealnie.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj rozkręcić i przesmarować sprężynę dopychającą kulki olejem siliconowym. Sprawdź też czy plastikowa część, która jest na końcu sprężyny i popycha kulki nie ma jakiejś nierówności, która mogłaby o coś haczyć. No i ostatnie co mi przychodzi do głowy, to sprawdź mechanizm blokujący kulki (taki mały trójkącik przy miejscu do którego ładujesz kulki) zobacz czy nie jest za duży, albo czy dźwignia która go odblokowuje nie jest za mała.

 

Obstawiam że coś jest właśnie z tym mechanizmem blokowania kulek

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po mału tracę cierpliwość, wymieniłem dyszę na stockową z P90 TM'a, humkę na Guardera, jest bardzo dobrze zdystanserowana, GB po wyczyszczeniu ze smarków złożony prawidłowo, dysza umieszczona w popychaczu prawidłowo, cylinder otworem dalej od strony dyszy.

A jednak objawy są takie:

 

Spadł zasięg o jakieś 10m a zanim doszczelniłem gumkę HU smarem teflonowym to pluła na 15-20m.

Czasem kulka na ciągłm się zatnie, trzeba przestrzelać, wypadną 2-3 i dalej strzela normalnie.

A jak założę konwersję do eMek to jak lekko nakręcę to J.W.

A jak nakręcę prawie do oporu magazynek to zacina praktycznie każdą kulkę.

 

Wydaje mi się, że komora HU może być cośz nią nie tak.;/

Bo pomysły mi się już skończyły.

 

Edyt:

I teraz zaobserwowałem też, że nie da się założyć uppera z komorą HU jak nie nacisnę mocno dyszy w dół czymś, żeby weszła do komory.;/ W ogóle spasowanie cześci pozostawia wiele do życzenia u mnie...

Edited by stress
Link to post
Share on other sites

Dodam, że problem pojawia się głównie tylko na konwersji magazynków od eMek.

Mało tego, jak zaczynam podkręcać hi capa, słyszę że kulki dotarły do komory, podkręce jeszcze odrobinkę, to strzela w miarę.

Jak dokręce hi capa mocniej, to wtedy zaczynają się cuda dziać.

Ale tak na logikę, w low capie sprężyna też ciśnie te kulki nieźle, ale co to ma do rzeczy...

 

Na logikę:

Kulki w rządku są ustawione i czekają na swoją kolejkę, kolumna kulek pcha się na dół, dysza wraca wypycha z rzędu kulek jedną i w fazie końcowej wyrzuca ją powietrze, cofa się, pobiera kulkę i powietrze ją wyrzuca i tak dalej...

Więc co tu ma do rzeczy siła z jaką się pchają na doł w dolną ściankę komory.......... Dysza nie ma siły wypchnąć kulki? No bez jaaaaj.

Aż tak mocno to one tam nie siedzą. Tym bardziej że w tej samej kombinacji ale z P90 TM miałem rofa 30k/s i NIC się nie działo... A hi cap był podkręcony aż sprężyna przeskakiwała.

 

Zrozumiałe było dla mnie, że się zacinała jak zauważyłem, że kulka podwinęła kołnierz stockowej gumki.

Ale po wymianie gumki na Guardera? Jak kulka po prostu siedzi po zacince w środku i można ją wypchnąć wyciorem?!

 

Na kulasach G&G, King Arms, Gunfire, Blaster Pro, na każdych tak samo.

Poddałem się, odesłałem do Krakmanów bo jest na gwarze, ciekawe w czym tkwi problem.

ja postawiłem na wadliwą komorę HU. Zaczekam na opinię stwórcy i dam znać.;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy ktoś może mieć pomysł co może być powodem nie podawania kulek?

Wybebeszyłem całe P90, chciałem wsadzić do środka:

 

• Cylinder stalowy typ 2 - Ultimate

• Głowica cylindra Alu - Ultimate

• Głowica tłoka Alu - Ultimate

• Dysza uszczelniona o-ring ABS - Ultimate

• Prowadnica sprężyny łożyskowana - Ultimate

• Spręzyna główna m120 - Ultimate

• Łożyska kulkowe 6mm - KA

• Popychacz dyszy wzmocniony - KA

• Opóźniacz popychacza tytanizowany - Deep Fire

• Silnik High-Speed Revolution 40000rpm - Guarder

 

Po tym zabiegu P90 przestała podawać... wygląda na to jakoby dysza za mało się cofała do tyłu. Próbowałem ze starym popychaczem dyszy, ze starym opóźniaczem popychacza, nawet wsadziłem słabszą sprężynkę od popychacza (myślałem że stockowa dawała za duży opór i dysza nie chciała się cofnąć do końca). Dodam że próbowałem na różnych magazynkach, jak również dociskając kulki paluchem do wewnątrz komory. Prócz tego silnik się strasznie grzeje.

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Z góry dzięki!

Edited by rogieroger
Link to post
Share on other sites

Zębatek nie ruszałeś? W tych od P90 inaczej położony jest trzpień ciągnący popychacz.

Może za ciasno złożony jak silnik Ci się grzeje zbyt mocno?

 

EDYTA: @stress - kijowo układa się rurka podajnika z komorą. Miałem tak z magami hajami chinolami. Nie dość że problem z podawaniem był, to kulki latały jak chciały. Na lowach bez stresu, wszystko w porządku było.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Zębatek nie ruszałeś? W tych od P90 inaczej położony jest trzpień ciągnący popychacz.

Może za ciasno złożony jak silnik Ci się grzeje zbyt mocno?

 

Ruszałem zębatki bo wymieniałem łożyska na kulkowe. Musiałem inaczej spodkładkować (poprzednie łożyska miały grubszy kołnierz). Sprawdzałem podczas podkładkowania, zębatki obracały się swobodnie z luzem w skorupie może z 0,5 mm. Na trzpieniu mam opóźniacz popychacza. Po złożeniu popychacz wraz z dyszą chodzi gładko. Dyszę mierzyłem suwmiarką, jest identycznej długości co stockowa. Tyle że wciąż nie chce podawać...

Link to post
Share on other sites

Nie o to chodzi. Pytałem, czy zębatek nie zmieniałeś przypadkiem? Ponieważ tłokowa ma inaczej położony trzpień i zębaty z V2/3 nie pasują. Objaw jest właśnie taki, że nie pobiera kulasów bo dysza cofa się z 1-1,5 mm za mało.

Jak masz oryginalną, to ściągnij z niej popychacz. To, że zębatki mają luz z 0.5 mm to pikuś, sprawdziłeś, jak wygląda podkładkowanie po założeniu silnika?

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Nie o to chodzi. Pytałem, czy zębatek nie zmieniałeś przypadkiem? Ponieważ tłokowa ma inaczej położony trzpień i zębaty z V2/3 nie pasują.

 

Ja montowałem do swojej 90-tki shsy 16:1 i normalnie replika podawała przy 25 rps.

 

Sprawdź,czy gumka jest prawidłowo założona,i jej kołnierz nie wystaje za bardzo w kanale,którym kulki są dostarczane.On też może kulki blokować.Miałem taki przypadek ostatnio w mp5'tce.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Nie o to chodzi. Pytałem, czy zębatek nie zmieniałeś przypadkiem? Ponieważ tłokowa ma inaczej położony trzpień i zębaty z V2/3 nie pasują. Objaw jest właśnie taki, że nie pobiera kulasów bo dysza cofa się z 1-1,5 mm za mało.

Jak masz oryginalną, to ściągnij z niej popychacz. To, że zębatki mają luz z 0.5 mm to pikuś, sprawdziłeś, jak wygląda podkładkowanie po założeniu silnika?

 

Zębatek nie wymieniałem. Tylko części z listy. Opóźniacz popychacza był na zębatkach od samego początku, tyle że plastikowy (ten sam kształt, ze stockowym też próbowałem, próbowałem też ze stockowym popychaczem). Podkładkowanie zaczynałem od zębatki silnikowej, więc powinno być dobrze...

 

@Nitro

Gumka jest założona prawidłowo. Ewidentnie jest to problem nie cofającej się do końca dyszy. Widać to w komorze hop siup - kulki do niej po prostu nie wchodzą bo dysza wystaje z jakieś 1,5 mm. Jak to naprawić?

Link to post
Share on other sites

Tuksiak, ale jak może się rurka podajnika źle układać?

Przecież to tylko podaje kulki, nie dociska komory ani nic, podobno w P90 był cylinder założony na odwrót, ale wyczuwam ściemę z tym związaną, bo wcześniej dysza nie chciała wchodzić w komorę przy zakłądaniu uppera, a teraz wchodzi i nawet nie czuć kiedy...

A jak zakładałem z cylindrem tak, strzelało kijowo, zakładałem z cylinderm odwrotnie, strzelało tak samo.

Więc w sumie nie wiem nadal co było nie tak, ale teraz strzela i na lowie i na konwersji z eMek.

Link to post
Share on other sites

Otóż widzisz może i to nie tylko moje spostrzeżenie. Czasem jest tak, że komora naddaje się odrobinę i dysza nie uszczelnia się dokładnie jak powinna na kołnierzu gumy, czasem się ukosuje. Zwróć uwagę, że komora w P nie jest jakoś szcególnie nieruchoma, magi są czasami krzywo wykonane i nie włażą idealnie pionowo w replikę, itp. itd. Czasem właśnie nacisk kijowego maga/konwersji powoduje odchylenie komory i rezanie dyszy, szczególnie od góry. To nie czary, to tylko chińskie repliki ;-).

 

Co do kółek, będę na dniach moje P robierał to pokaże różnicę pomiędzy odległościami w kółkach z V2/3 a w kółku z P. Zresztą to w sumie to samo kółko, tylko ma tulejkę nabitą, ale to szczegół, koncepcja jest ważna.

 

Obiecane zdjęcia:

Koło z GB V3 akurat KA bodaj -

2013021018402181.jpg[/img]

 

 

Koło z P90 stokowe, ale bez tej tulejki, musiałem tamto komuś zapodać do gejboksa kiedyś:

20130210184117469.jpg[/img]

 

 

Widać wymiary na syfmiarce. Ten najczęściej brakujący 1mm cofania się dyszy, to róznica między wymiarami. Czasami nie ma pogrubionego trzpienia, tylko na koło z V2/3 jest nałożona tulejka, podobna jak na osi koła. Jak tulejka sobie spadnie przy rozkładaniu, to później dysza nie cofa się dostatecznie i jest wielkie halo, bo nie pobiera kulek. Czasem jest to też efekt różnie wykonanych rowków w dyszach, oraz o dziwo wytarcia/pęknięcia popychacza, ewentualnie źle założona sprężynka pod popychacz na której on się blokuje - często wówczas grzeje się silnik, bo ma problem z przepchnięciem kółka przez popychacz. Nic innego to być nie może i sprawdzić trzeba wsio po kolei, najlepiej za jednym rozłożeniem ;-).

Mam nadzieję, że jasno objaśniłem niuanse?

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...