Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam mosfet GATE NANO AB. W pudełku przychodzi ze wszystkimi kablami i wtyczkami T-deans. Instrukcje do instalacji są na stronie producenta: http://gatee.pl/index.php?lang=pl. W drugiej replice P90 mam mosfet home-made nie znam autora ale działa. Co do kabli używam 16 AWG. Co do baterii,kabli oraz wtyczek to zamawiam sobie tu: http://www.hobbyking...store/index.asp

 

Całą dyskusje przenoszę do działu technicznego bo przestaje pasować od "Jak zacząć?". Niech potomni też mają dostęp. Buniek92

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Na poprzedniej stronie kolega Stress opisywał problem z podawaniem na pełnym magazynku, który naprawił mu się sam.

 

Ja tez trafiłem na ten problem ale u mnie bezczelnie nie chciał się sam naprawić ;-) .

Więc coś musiałem wykombinować.

 

Najpierw geneza problemu.

Element metalowy, trzymajacy komorę z czasem się rozgina. Bardzo niewiele ale drobna różnica jest. Na tyle jednak duża, zę pełny magazynek ma dość siły by pchnąć komorę nieco w dół. Wówczas dysza haczy o góre komory, blokuje się, cuduje i ogólnie robi się słabe podawanie albo i slabe strzelanie.

 

Wniosek taki, ze trzeba pchnąć lub podciągnąć komorę do góry.

Pchnąć nie ma za bardzo jak, bo od dołu nie miejsca.

Zatem podwiesić.

Z jakiegoś innego dzieła miałem na graciarni kawałek tworzywa w kształcie litery "U" z dwiema gwintowanymi dziurkami. Wyciąłem odrobinę te płytki wzdłuż komory by było miejsce i delikatnie przykleiłem to kropelką.

 

pMuf7uj.jpg

 

Tu sidać jak te płytki komory wyciąłem:

 

SP4fcjP.jpg

 

Wsunąłem górne body z komorą i dokładnie zmierzyłem w jakiej pozycji jest dziura na kulki. Potem bardzo dokładnie wymierzyłem w jakiej pozycji i odległości są dziury z gwintem tego dodanego plastiku względem otworu na kulki.

No i w plastikowym body zrobiłem dwie dziurki dokładnie nad tymi w czerwonym patencie.

Jak wkręciłem lekko śrubki i stwierdziłem, że pasują to zamazałem ten patent i komorę poxipolem, by to wszystko razem się trzymało.

 

 

 

O tę gumkę nie pytajcie, ktoś nalepił i tak została. A, ze w niczym nie przeszkadza to jej nie usuwałem.n4oYTsK.jpg

 

No i koniec konców zrobiłem lekkie fazy by skośne łby śrubek schowały się na poziomie body.

 

YT5nTh4.jpg

 

Efekt może nie jest najpiękniejszy na świecie a i do rozsuniecia repliki trzeba śrubki wykręcić...

Ale działa! Dysza nie haczy, komora jest podniesiona i problemów nie ma.

Oczywiście trzeba uważać by nie podnieść komory za wysoko, bo wtedy dysza bedzie haczyć o dolną stronę ;-) .Ale akurat ustawienie tego jest łatwe i szybkie. Wystarczy pełny mag nabić, sprawdzić i ewentualnie podciągnąć ;-) .

 

 

Oczywiście taki kawałek plastiku każdy moze sobie zrobić wiertarką i szlifierką, albo dremlikiem. Może być i aluminiowy i stalowy, co kto lubi...

To tylko dwie dziurki i pętelka, kształt mojego jest akurat przypadkowy ;-) .

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W sumie czy kupisz chińczyka czy KA, to niewielka różnica wewnętrznie KA wg. mnie nie jest niczym wybitnym, choć w stocku będzie lepsze od chińczyka i ma oznaczenia i ładniejsze body. Jednak stanowczo odradzam wersje z szybką wymianą sprężyny, w prawdzie body ma naprawdę ładne, ale dużo łatwiej zrobić z niego ozdobę na ściane.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

Nie, nie zależy, po prostu się dziwię, że sami nie wiedzą co mają. A jest to na pewno bardziej opłacalne no i ogólnie dostępne.

W ogóle gdzie jeszcze można szukać P90? Bo przeszukałem naprawdę dużo sklepów i tylko Militaria to chyba mają...

Link to post
Share on other sites

Bo tego prawie nigdzie nie ma, bo ściągniesz 2szt. to będą leżeć na sklepie 3 lata, bo praktycznie nikt tego nie kupuje.

A, że nie widzą co mają, to no cóż te repliki są tak do siebie podobne, że naprawdę ciężko się połapać co jest co. Sam mam problem odróżnić, nawet po numerach, muszę wyciągnąć pudło i zobaczyć jakie mam.

Albo szukają głupiego, który kupi. Ja jak swoje kupowałem, też wg. sklepu miało mieć szybką wymianę sprężyny. Na szczęście nie ma.

Tylko jak bierzesz KA, weź od razu inną gumkę hop-up bo stockowa to porażka. Ogólnie używam tego jako głównej repliki od niecałego roku, więc jak byś miał jakieś pytania, to śmiało, na wszystko odpowiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...