Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tutaj info na temat Echo1 i JG:

znalazłem te komentarze na gunnerairsoft

 

"It's made by the same OEM manufacturer as Echo1's. This is actually the 2nd production run (1st was exclusively for Echo 1), and a lot of changes have been made to the internals since then (gears were changed, gearbox was re-worked, and the cylinder was redesigned)."

 

 

"Hi all , Its the same some than Echo 1 ... Hop Up Chamber / ABS body ... the Gear Box have been reinforced. Many people have already bye it in France. Many reviews appears and the conclusion is : ACM but the same than ECHO 1 ... This version have a metal picatiny rail ... and the real markings.

 

But think to dismount the gearbox for degrease it ... replace this "potatoes chips oil" by teflon grease ... and that's ok!

 

Try it and u you love it !"

 

Mam nadzieje, że szybko będą dostępne magazynki dodatkowe, bo nie uśmiecha mi się płacić 100zł za low-capa :/

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Dołącze do grona posiadaczy P90 ;) Kupiłem wczoraj w promocji na Gunfire. Niepokojąca jest dla mnie tylko kwota jaką trzeba dać za dodatkowe magazynki...

 

Ma ktoś może informacje na temat pojawienia się jakiś chińskich (tanich ;) ) magów do P90 w Polsce? Wydawać 1/4 ceny repliki na low capa to troche niezbyt ekonomicznie.

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli z powyższych postów wynika że ma silnik do d....

 

Natomiast ja mam takie pytanie: czy opłaca się dorzucić 350 pln i kupić TM czy lepiej ten GFC i wymienić silnik (czy w TM płaci się tylko za markę czy za coś więcej)? Mi osobiście zależy na jakości wykonania (stąd mój brak zaufania do pistoletu prawie dwa razy tańszego).

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj strzelałem do drzewa oddalonego o 40m, i określam tą odległość jako zasięg skuteczny. (wymieniona gumka HU na MB oraz lufa precyzyjna systemy 25cm)

Kulki 0,25g GFC

Całkowity jest dość duży, ok 60m.

Na tych 40m rozrzut przy upgradzie (lufa + gumka) jest bardzo mały, bez problemu za 7/10 kulek wchodzi w drzewo o średnicy 40cm.

Repliki nie trzeba tuningować, wystarczy wymiana silnika, lufy i gumki HU.

Ja kupiłem dodatkowo silnik G&P High Speed m120 powinien on dać ROF na poziomie 17-18 kulek na sek przy standardowej sprężynie (M120) i standardowej batce (9,6V 1100mAh).

 

Ale sprawdzę to w praktyce oraz dokładny pomiar z chrono dam od koniec tego tygodnia.

 

Ogólnie replika sprawia dobre wrażenie i jestem z niej zadowolony. Można się bawić z uszczelnianiem mechanizmu (wymiana cześci: dysza, głowica tł i cylindra oraz cylinder)oraz zamianą sprężyny na markową, aby sprawdzić rzeczywistą szczelność zestawu.

 

pozdrawiam pidżej

Link to post
Share on other sites

To teraz ja.

 

1) Wygląd

 

Przód faktycznie fajny. Full metal, fajne oznaczenia, niezła farba. Niedoróbki małe, de facto niezauważalne.

 

Tworzywo body - (tu nie zgodzę się zpidżefjatem) jest zauważalnie gorsze niż TM. Jest delikatniejsze, lżejsze jakby, trudno to opisać, ale sprawia wrażenie tańszego.

 

Ogólnei niezłe wrażenie psują niestety szwy i nadlewy na łączeniu połowek. Magazynek poprawny, ale też nieco brzydszy od TM (szwy).

 

Selektor ognia lata trochę luźniej niż w TM.

 

Ogólnie wszystko jest trochę mniej idealnie dopasowane zatrzask maga, stopka, spust, wszystko chodzi mniej gładko i lekko lata.

 

Czyli TM to to nie jest.

 

2) GB

 

Nic do dodania, Zobaczymy ile wytrzyma. U mnie kultura znośna, jak kiepski AEG I klasy, albo fobry II klasy. Coś jak G36C JG. Będę kombinował z łożyskami kulkowymi 7mm i podkłądkami, może da rade poprawić. Oczywiście daleko mu do P90 TM. Ale nie jest potwornie.

 

3) Osiągi

 

Na LiPo 11.1V przywoity ROF ok 20k/s. NA stockowym aku raczej bieda, zwłaszcza jak przymrozkiem łupnie.

 

wymierzyłem 390-400fps, średnio 395fps, niestety rozrzut fps raczej chiński. P90 TM ma +/- 1.

 

Zasięg - jak to zasięg. Niestety nie moge dokładnie sprawdzić, bo to co dostałem ma kiepską lufę/gumkę HU, dodatkowo pokrętło samo się rozregulowuje. Celność bardzo słaba, typowo chińska. Komora z tego paskudnego plastiku koloru męskiego nasienia. Nie można czarnego używać?

 

Lufa do zmiany.

 

4) Wymiennośc modułów. Przód TM pasuje do GFC, GFC nie pasuje do TM. Magi pasują w obu kierunkach. Magi GFC lekko latają, wchodzą przez to trochę lżej.

 

Nie pasują komory, nie wiem czemu, z oględzin nic nie wynika.

 

5) Podsumowanie.

 

P90 jest genialne samo w sobie i w wykonaniu GFC też się sprawdzi. Osobliwie po wymianie lufy, z 400 w stocku podoła. Od TM jest prawie dwa razy tańsze, zaletą są te łożyska i ogóleni chińskie zamienniki (przerywacz). Daje to pole do popisu i mozna się teraz bawić bez strachu, że coś rozwalimy i nie dostaniemy zamiennika.

 

Jako pierwsza replika, albo druga do CQB lub boczna - może być.

 

Za sukces kopii należy uznac to, że gdyby mi kazali powiedzieć co jest lepsze - nowe GFC za 500 zeta, czy używka TM w tej samej cenie, to miałbym problem z odpowiedzią.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem dzisiaj silnik na G&P M120 HS i ROF na standardowej baterii tak jak zapowiadałem w granicach 20 kulek na sekundę, na li-po nie testuję na standardowych flakach bo jest tutaj ok 25-26 kulek na sekundę...

Jutro sprawdzę replikę na chrono i sprawdzę dokładnie szybkostrzelność.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przetestowałem moją P90 w boju i musze powiedzieć, że jestem bardzo mile zaskoczony. Replika prosto wyciągnięta z pudła, jedynie batke wczesnie ładowałem "normalną" ładowarką. Stockowa gumka dobrze kręci, kulki lecą naprawde daleko. Co prawda o jakimś skupieniu nie ma co mówić, ale przy krótkiej serii na 40-50m można bez problemu trafić stojącego człowieka.

 

ROF przy stockowym aku niski, ale jak już było pisane - silnik jest niskiej jakości.

 

Kolejnym pozytywnym aspektem było to, iż bateria mimo niskiej temperatury działa bardzo dobrze, przetrwała kilku godzinne manewrowanie. Fakt faktem że dużo kul nie rozpyliłem, bo ciężko z jednym low capem siać na lewo i prawo, ale... I tak dobrze jak na stocka ;)

 

Jestem bardzo zadwolony z efektu jaki dał tłumik dźwięku - replika staje się baaardzo cichutka. Nigdy wcześniej zastosowanie samego tłumika dźwięku nie dało tak kolosalnej różnicy w dźwięku jaki wydaje replika. Założyłem na P90 tłumik z Silesia Factory o wymiarach 80x35 (malutki, świetnie się prezentuje na P90 ;) ) i dał bardzo zadowalające efekty. W przypadku dłuższego tłumika (200mm, również z SF) efekt wytłumienia był jeszcze lepszy, a cała replika pracowała jeszcze ciszej.

 

Chciałem małą, cichą replike i chyba trafiłem z zakupem w dziesiątke. Nie miałem porównania z TM'ką, ale jak dla mnie P90 z GFC nie wygląda źle. Zresztą nie moge powiedzieć o niej zlego słowa, bo jestem w niej zakochany :P

 

Jak za te kase, dla fanów P90 - Polecam.

Link to post
Share on other sites

Właśnie rozpakowałem, bo mi się pod choinkę taki zaszwędał (pewnie Meekołaj w postaci Żoneczki zadziałał ;-) ). Do tego doszedł koli o TAKI dokładnie i repliczka zyskała na wyrazie. W pudle standardowo - 1 low, badziewna ładowarka (już zapoznała się z Panem Śmietnikiem ;-) ), batka i szybkoładowarka, tudzież parę kulek nieznanej prowiniencji, badziewna instrukcja-ksero po polsku i standardowa instrukcja do chińskiego AEGA po angielsku i w krzakach ;-). Po podłączeniu bakterii replika strzelała, Żona twierdzi, że się nie bawiła w ładowanie, znakiem tego ani chybi małe żółte roboty, lub Ludzie z Ganfajera się bawili ;-). Teraz bata leży pod mikroprocesorem i się powoli rozładowuje ;-), może nie będzie konieczności wymiany na lipola, tylko wystarczy wymiana silniczka, na czarnego PJta.

Głośne toto niesłychanie, jak będę miał chwilkę to ściągnę tłumik z SA Żony i zobaczę czy coś pomoże.

Nie chce mi się go rozbierać, ale widzę, że raczej by się zdało, bo pokrętło od regulacji hopa całe pływa w jakimś zylcu. Jak znajdę chwilę to pojadę sobie go przestrzelać, tudzież podepnę do niego chrono ;-), bo jakoś w Wigilię nie wypada robić testów w domu ;-).

Ogólnie wrażenie miłe, wyważony podobnie jak TM, nic nie trzeszczy (bynajmniej teraz), mag zapina się pewnie, podaje ładnie, replika strzela - same plusy ;-), zobaczymy co wyjdzie w praniu.

Link to post
Share on other sites

Moda poproszę o sklejenie postów.

 

Replika dzisiaj przestrzelana na chrono i dodatkowo tak sobie próbnie do celu pt: "rynna z kolektorem na budynku".

CHRONO - 10 strzałów, 6 pierwszych 114 m/s (dla nie potrafiących przeliczać - 373,77 fps), 7 strzał - 117 m/s (383,6 fps), następne 3 strzały znowu 114 m/s. Powtarzalność wysoka, użyte kulki .2g G&G. Hop oczywiście na 0.

Strzelanie rynnowe ;-) - kulki .25g G&G, założony kolimator, regulacja zrobiona na oko (trzeba strzelać o palec wyżej i w lewo niż kropka ;-) ), jeżeli chodzi o powtarzalność strzału i rozrzut - tu już bym się nie zakładał, że trafię 5 na 10 strzałów w hobok po farbie 20 l na odległość 40 m ;-). Donieść spokojnie donosi, ale raz, że totalna świeżyzna i stok, dwa, replika nasmarowana tak że kiński_smar_pierwszego_tłoczenia wypływa z niej każdą spoiną ;-). Wystrzelaliśmy razem z Małżonką 4 magi i wnioski jak powyżej, donośność dobra jak na stoka, celność "okrutna", MP5K mojej Żonki mając 370 fps i lufę 229 mm przy tym to snajperka, nawet bez optyki i strzela jak po sznurku w punkt ;-). W niedzielę część "bojowa" testu.

 

Ogólnie - repliczka jak pisałem wcześniej miła, wykonana jak na chińskie standardy nieźle, na europejskie - średnio, widać spoiny, leciutko krzywe RISy i takie tam duperele. ROF nie powala, wręcz przeciwnie, jak na batę 9.6V to woła o pomstę do nieba.Na początku przez pierwszego maga moja w ogóle nie chciała strzelać serią (podejrzewam dużą ilość zylcu na stykach i musiało nastąpić "wypalenie"). Strasznie jest głośna, ale po założeniu tłumika z SA mojej Żonki (podróba "Black Watersów" z P&J) ucichła o połowę, jak nie o 2/3. Nie podejrzewałem, że aż tak można samym tłumikiem coś wyciszyć, nadto wygląda dużo lepiej i w miesiącu styczniu chyba takowy tłumiczek otrzyma na stałe. Ogólnie mam w końcu P90, może nie TM, ale mi wystarczy, a i tak nie ma się w nim co zepsuć, żebym sobie sam nie naprawił :-). Najśmieszniejsze jest to, że koli kosztowało prawie tyle co replika, ale jest bardzo przydatne.

 

Dwie takie luźne fotki z dzisiaj:

Ja z "Pimpusiem":

2c01241c847a9afem.jpg

Mój Śliczny Meekołaj ze swoim jakże trafionym prezentem:

441b2f21668d5a3fm.jpg

 

EDYTKA: Czapki "posiedliśmy" na scenariuszu Szczecińskiej grupy "Sfora" można o nim przeczytać w zachodniopomorskim ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem zobaczyć co w GB piszczy ;) Po otwarciu ukazuje się nam przesycony lepkim smarem taki oto widok:

p1020904li5.th.jpg

 

Smar jaki został użyty to prawdopodobnie Łt-43, jednak użyte ilości grubo przewyższają granice zdrowego rozsądku ;)

Smarowidło jest dosłownie wszędzie, chłopaki z GunFire chyba są troche nadgorliwi. Ten sam smar, który oblepia zębatki znajduje się także w cylindrze (w równie okazałych ilościach, skutecznie zatykając dziurki na głowicy tłoka) i nawet w komorze HU i lufie... A dziwiłem się skąd taki kosmiczny rozrzut.

 

Jak widać na załączonym wyżej obrazku, prowadnica to plastik fantastik, głowica cylindra, dysza i popychacz (ten wygląda najdelikatniej) także. Tłok nie nie wygląda aż tak źle, więc nie martwiłbym się zbytnio o niego. Pochwalić za to można metalową głowice tłoka, metalowe łożyska i całkiem solidnie wykonane zębatki, przy czym głowica - mimo że metalowa - wykonanie ma typowo chińskie, słabe wykończenie, zadziory, itd.

 

Podkładkowanie zrobione jest raczej na odwal się, a użyte podkładki są parszywej jakości, mają kształty elipsy oraz liczne zadziory - ja od razu wywaliłem i wsadziłem shimming Promyka.

 

Złota sprężyna (bling bling ;) ) jest dość krótka i bardzo twarda, tak prezentowała się w zestawieniu z M120 Guardera (20k przebiegu):

p1020910ad3.th.jpg

 

 

 

Obecnie w mojej P90 wymieniłem:

- łożyska na kulkowe CA 7mm

- shimming Prometheusa

- prowadnice na łożyskowaną, metalową Deep Fire

- stockową M120 na M120 Guardera

 

Do tego przesmarowałem GB jak Bozia przykazała i wszystko zyskało na kulturze pracy, i na stockowym silniku nawet wzrósł ROF o mniej więcej 2bb/s ;)

 

Ponadto próbowałem w koszyk wcisnąć silnik CA, ale za Chiny ludowe nie dało się tego zrobić, CA jest może niecały milimetr grubszy, ale wystarczyło to aby koszyk się nie domknął. Próbował ktoś wsadzać inne silniki? Też były problemy?

 

 

 

Odnośnie fenomenu jaki daje sam tłumik dźwięku - już w przypadku replik M4 zauważyłem, że replika z body wykonanym z plastiku pracuje dużo ciszej niż replika z korpusem metalowym. W P90 dodatkowo GB nie jest w żaden sposób przykręcany do łoża (czy też raczej body), jest on jedynie wkładany i usztywniany plastikową płytką. GB z body styka się jedynie w paru miejscach, a samo body ma dość grube ścianki, co (wg. mnie) także wpływa pozytywnie na głośność strzału (Fani ciszy mogą więc jeszcze użyć maty bitumicznej do wyłożenia przestrzeni wokół GB i uzyskać jeszcze lepsze efekty :] ). Tak więc po założeniu tłumika wyciszamy miejsce z którego w największym stopniu wydobywa się dźwięk pracującego GB. :)

 

Mam nadzieje, że informacje w moim przydługawym poście komuś się przydadzą. :]

 

 

PS:

Radze wyczyścić także styki, są równie uwalone smarem jak i reszta GB.

 

 

Pozdrawiam,

C.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

*silnik mam od G&P M120 High Speed, bez żadnej regulacji wsadziłem go na miejsce starego, działa idealnie! Szybkostrzelność zwiększyła się znacznie, pisałem już wcześniej o tym...

 

*Jaką prowadnicę sprężyny zamontowałeś? (jaka wersja)

 

*Im krótsza lufa tym tłumik spełnia lepiej swoją rolę, w P90 jest masa możliwości wyciszania i dużo miejsca wewnątrz.

 

*Jeżeli masz możliwość, sprawdź ile masz teraz fpsów, czy mierzyłeś ile miałeś wcześniej?

 

Pozdrawiam pidzejfat

Link to post
Share on other sites

 

*Jaką prowadnicę sprężyny zamontowałeś? (jaka wersja)

...

*Jeżeli masz możliwość, sprawdź ile masz teraz fpsów, czy mierzyłeś ile miałeś wcześniej?

Prowadnica sprężyny to mosiężny Deep Fire z łożyskowaniem do GB V.2, dokładnie taki:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1394

 

Co do FPS jestem ponownie bardzo, bardzo mile zaskoczony. Dziś przed strzelanką przy mrozie ok -4*C wyniki na chrono to 397FPS z odchyleniami +/- 1 FPS co pare strzałów... Po prostu miód. :mrgreen:

 

W eMcach już tyle się nakombinowałem i takiej powtarzalności nie moglem uzyskać w temp 20*C na plusie, nie wspominając o tym co sie działo w zimie, ale to już tak na marginesie wspominam.

Link to post
Share on other sites

Wiecie może czy ta Petka pojawi się w innych sklepach, np u Krakmana? Jakoś nie mogę się przekonać do Gunfire'a :P

A co za różnica z jakiego sklepu bierzesz? Jak się z**bie to i tak masz gwarancję, a jak nie to rękojmię. A prawda jest taka, że jak sobie sam nie naprawisz, to nikt Ci tego dobrze nie zrobi :-P.

 

Tak Pany widzę i czytam o tym Waszym rozbieraniu wynalazku, to aż mnie korci, żeby się do tego dobrać z kluczami ;-). Tylko boję się, że mi Małżonka łeb urwie jak znowu będę fabrykę poprawiał ;-).

Mój egzemplarz powoli chyba się dociera, jak na razie poleciało z niej ogółem z 10 magazynków i jest coraz lepiej.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...