Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

Nie wiem czy jakiś pakiet li-pol się zmieści do środka, trzymanie pakietu na zewnątrz odpada tym bardziej lipolka, nie obchodzę się z repliką jak z porcelaną, co oczywiście zwiększa ryzyko uszkodzenia pakietu :)

 

@Jangi - dzięki wielkie :)

 

@tafi - aby uzyskać większego ROFa... jak nie aku to pozostanie zmiana silnika :)

Edited by putinn
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Li pol mają to do siebie że są bardzo małe , wejdą bez przeróbek tej płytki z tyłu takie choćby :

 

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2758

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2759

 

A duży ROF zawsze się przydaje , ja tam używam 9.6 tylko dla tego że przy M100 do tego skróconej o 2 cm magi nie nadążały podawać na 10.8 .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Mam silniczek PJ i na ROF nie mogę narzekać, przy baterii 9,6v staram się bardzo rozważnie używać auto, low-capy kończą się w kilka sekund. Zbyt duży ROF możne bardzo utrudnić używanie karabinu, wymiana magów w takim tempie jest już uciążliwa.

Link to post
Share on other sites

Tafi sądząc z powyższego posta rozumiem, że zadowolony jesteś z sugerowanych zmian? ;-).

Masz możliwość zmierzenia jaki rof dokładnie masz? Bo jak rozumiem poza silnikiem żadnej zmiany nie robiłeś?

 

Zmiana miała na celu poprawienie reakcji na naciśniecie spustu. ROF to niejako efekt uboczny ale częściowo zamierzony. Z doświadczenia z chińskimi "mocniejszymi" replikami wiem że ich reakcja na spust jest wprost proporcjonalnie słabsza od ich mocy. Pomimo sugerowanego pozostawienia jednak silnika stockowego zdecydowałem się na wymianę i nie żałuję. Mam moją firmowa gietke z tym silnikiem i sprawuje się rewelacyjnie. Co do ROF'u to muszę przy pomocy stopera sprawdzić ile sekund zajmuje wyplucie 60 kulek. Inna zmiana to gumeczka systemy ale to już chyba standard w większości replik. Nie dokonywałem innych zmian ponieważ używam repliki jako broni bocznej do para-snajperki. Pomimo tego na kuleczkach 0,25 zasięg i celność są bardzo dobre. Repliki posiadające znacznie dłuższe lufy nie miały takiej celności (kałaszki cymy). Jako replika stockowa, (prawie), spisywał się bardzo dobrze. Żonglerka magami wymaga pewnej wprawy ale wolałem już to niż podkręcanie zacinającego się hi-capa (nie od P90).

Link to post
Share on other sites

Siemacie!

 

Może mi ktoś pomoże z następującym problemem:

 

Moja P90 GFC przestała mi podawać kuli z maga - czasem poda jedną, dwie kulki ale generalnie wali na pusto... przeczyściłem lufę, hopka skręciłem na zero, kurde nawet rozkręciłem maga na elementy pierwsze, sprawdziłem sprężynę, wszystko śmiga... a gun nadal nie podaje tych kulek z maga... jak wrzucę pojedynczą kulkę z góry do podajnika, to jej nie pobiera, muszę dopiero włożyć w to trochę siły i dopchać popychaczem albo innymi kulkami :poddanie:

 

Any ideas?

Link to post
Share on other sites

Stok czy coś wymienione ?

 

Czyściutki stock GFC - sprawa o tyle dziwna, że leży od 1,5 miesiąca w szafie i teraz są problemy, a wcześniej strzelał przyzwoicie...

 

... zresztą przez net i tak nie da się w 100% dojść do przyczyn problemu.

Edited by siemionman
Link to post
Share on other sites

Popychacz IMHO. Albo walnięty, albo spadł z dyszy np. zdejmij zespól lufy i strzel, zobaczysz czy lata toto w ogóle.

 

Dysza chodzi ładnie, gun jest na dobrą sprawę nówex - wystrzelałem z niego może 2 low-capy na próbę i od tamtej pory leżał sobie w szafie. Wczoraj przeczyściłem lufę, zmontowałem wszystko z powrotem i nagle zonk - nie podaje kulek :(

Link to post
Share on other sites

Ściągnij ten zespół lufy, oglądnij i weź załóż raz jeszcze. Jeżeli nic więcej nie robiłeś, to musi być jakiś mały babolek w sztuce technicznej ;-). Może się lufa z komorą obróciła? wtedy kulki też nie trafią jak powinny. Może się nie zatrzasnęło do końca jak powinno, źle trafiła komora na dyszę. Sprawdzić trzeba proszę Kolegi, to co się ostatnio psuło ;-).

Link to post
Share on other sites

Sam zamontowałem, choć stockowa jest o jakies 2mm krótsza, systema pasuje bez problemu :) co do ruszającej się komory wydaje mi się że może to powodować skręcanie kulek, zostają inaczej podkręcone... jutro sprawdzę czy widać różnice po przechyleniu komory i napisze. Postaram się sprawdzić czy wyklejenie body od środka matą bitumiczną zredukuje brzęczenie sprężyny, w zamkniętym pomieszczeniu strasznie to słychać.

Link to post
Share on other sites

No i już - wykleiłem matą bitumiczną cały środek, faktycznie warto to zrobić jeśli chce się jeszcze wyciszyć p90 :) poprawiłem tez tłumik, wywaliłem większość badziewnej gąbki i zrobiłem przegrody właśnie z tej maty, też słychać różnice... niestety wpływu ruszającej komory na trajektorie kulki nie sprawdziłem - trochę wczoraj wiało... :-F

 

Można prosić o scalenie wypocin?

Edited by putinn
Link to post
Share on other sites

Też Ci się zacinają kulki na kołnierzu? ;) Coś mi się zdaję że nie tylko ja mam krzywą komorę... tzn tam gdzie już wchodzi koniec gumki komora jest jakaś jajowata (ledwo co to widać), przez to źle się układa guma i czasem zdarzy się zacinka... ale nie jest tak źle, na jakieś 1k kulek tylko 3 razy się zacięło.

 

Znalazłeś jakąś na której kulki się nie zacinają? ;>

 

Btw. Polecam wstawić lufę promyka xD, kupiłem b.tanio na allegro, praktycznie nową, kulki latają jak po sznurku :D

 

 

A granatnik pasuje jak ulał :D

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Na gumeczce systemy strzela miodzio :) muszę dystanser zmienić bo za mało podkręca trochę (stockowy jest za miękki), nic się nie podwija :) wczoraj wystrzeliłem 2 tys bb rożnych firm- zero zaciek, poza tym że hi-cap nie trafi chińskich kulek :-F

Link to post
Share on other sites

Ten hi to niczego nie trawi ;-). Ja już się na lowy przerzuciłem.

Tak czytam, czytam i mi się pytanie nasuwa, po jakiego grzyba Wy tą stokową gumę zmieniacie? Ona bardzo ładnie kręci przecież, ani dubletów nie ma, ani zacinek na niej. Tylko wymyć dobrze toto trzeba ;-).

Link to post
Share on other sites

W mojej P gumka Systemy spisywała się najlepiej. Próbowałem teraz DeepFire z wypustkami + precka DF 6.02 300mm - efekt? Mam wrażenie, że strzela dużo gorzej niż na stock lufie + gumka Systemy. Pomiary na chrono pokazały że na gumce DFa mam 25fps mniej niż na Systemie (nie chciałem wierzyć kumplowi, że DF odejmuje FPSy...) a tor loty kulki wcale nie jest "stabilniejszy".

 

Jeszcze przetestuje konfiguracje precka DF + gumka Systemy - mam nadzieje, że uzyskam efekt jakiego oczekuje.

Link to post
Share on other sites

Panowie bądź Panie :P mam takie pytanie w jaki sposób wyczyścić komore hop upa czy gumkę sam nie wiem co to jest nie znam się :P bo ewidentnie widać że tam aż za dużo tego smaru czy czegoś tam jest, a nie chciał bym niczego uszkodzić i dlatego pytam .Prosił bym o pomoc. Przeczytałem cały temat, ale nie znalazłem instrukcji jak to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...