Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A3 i H&K USP od Umarexa


Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post na forum, więc grzecznie się przywitam.

 

Wyczytałem tutaj wiele niepochlebnych opinii na temat "tanich" sprężynowców zakupionych w bron.pl., tych firmy Umarex.

Bracia broni, nie zgodzę się z Wami.

Zakupiłem powyższe repliki i jestem z nich zadowolony. Sprężyny może nie biją mocno, ale celność jest dobra na 25-30 metrów, przy maksymalnym zasięgu ok. 40 m (MP5). A chodzi o to, żeby przyłożyć celnie, niekoniecznie mocno, prawda? Porównywałem jakość - USP Ux dorówuje TM, MP5 nie tak dobry, ale też rześko wygląda - nie mam zastrzeżeń co do wykonania, Ux również posiadają oznaczenia producenta.

+ Magazynki TM pasują do obu w/w broni.

Bardzo proszę, odróżniajcie "tanie repliki" za 15 złotych od Umarexa, bo to CO NAJMNIEJ średniak.

Link to post
Share on other sites
Witam. To mój pierwszy post na forum, więc grzecznie się przywitam.

Również Cię witamy ;).

 

Na wstępie chcę powiedzieć, że mój post nie będzie miał na celu obrażenia Ciebie, bądź Twoich poglądów. Po prostu przedstawię moje stanowisko, a że jestem dość sceptycznie nastawiony do postów tego typu, co napisałeś, to od razu postaram się powiedzieć co mi na sercu leży.

 

1. Pierwszy Twój post - może to i nie początek Twojej przygody z AS, choć wszystko wskazuje, że o replikach nie masz jeszcze pojęcia, czyli:

a) Twój arsenał w profilu,

b) fakt, że kupiłeś jedne z najbardziej nieopłacalnych replik - UMAREXu.

Fakt, że prawdopodobnie nie miałeś do czynienia z większą ilością replik może być powodem subiektywności Twojej opinii.

 

2.

Sprężyny może nie biją mocno, ale celność jest dobra na 25-30 metrów, przy maksymalnym zasięgu ok. 40 m (MP5)

 

Mierzyłeś taśmą? Bo jeśli nie to wątpię w te dane. Replika ta posiada wg danych sklepu około 290 fps na kulkach 0.2g, a sklepy często mają tendencję do zawyżania danych replik. Tokyo Marui słynące ze swojego słynnego hop-upa będzie miało problem strzelenia przy takiej prędkości wylotowej na taką odległość - ale uda mu się. Jednak w porządku - jestem w stanie uwierzyć w te 40 metrów, gdyż chińskie repliki takich firm jak DE, czy AGM są w stanie strzelić na taką odległość, ale pozostaje kwestia celności. Co rozumiesz pod pojęciem 'dobra celność'? Trafienie w człowieka, czy w kartkę A4? I dlaczego, skoro ta replika strzela na 40 metrów, to w sklepie piszą, że jej zasięg MAKSYMALNY, to 30 metrów?

 

3.

Bardzo proszę, odróżniajcie "tanie repliki" za 15 złotych od Umarexa, bo to CO NAJMNIEJ średniak.

Po kolei:

"tanie repliki za 15 zł" - gdyby zmienić tą wartość na 30 złotych, to otrzymalibyśmy możliwość kupna pompki M47 z DE. Znasz ją? Jeśli nie - ona strzela na odległość właśnie 40-45 metrów. Jest masywniejsza, i szybciej się ją ładuje. UMAREX również strzeli na taką odległość i nic poza tym. Śmiem twierdzić, że nawet bliżej strzeli. Za to kosztuje - 5 razy więcej.

 

Odróżniać tanie repliki od UMAREXa - on właśnie jest taką tanią repliką, wylansowaną firmą, która o ASG nie ma pojęcia zbytniego. Inaczej ma się sprawa z wiatrówkami tej firmy.

 

Co najmniej średniak? Nie zgodzę się z tym. Uważam, że jest to jedna z najmniej opłacalnych replik, a jej osiągi są grubo poniżej przeciętnej (zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę). Ówczesne, chińskie średniaki w podobnych cenach (może o 50 złotych wyższych) są w stanie strzelać na tą odległość 45-50 metrów - serią. Mówię tu o niczym innym, jak o przykładowym G.5 (MP5) z Galaxy, które da się dostać za mniej niż 200 złotych, a jest pełnoprawnym, przyzwoitym elektrykiem.

 

 

Prawda jest taka, że przepłaciłeś. Mając 200 złotych (czyli gdybyś nie miał tego pistoletu i pmu) miałbyś do wyboru dwie możliwości:

a) kupić replikę shotguna (DE, AGM, JT) za 30-50 zł, która będzie przebijała Twoje MP5 pod względem funkcjonalności i osiągów,

b) kupić za 200 zł replikę MP5 z Galaxy, która posłużyła by Ci długi okres czasu i dała 100 razy większą przyjemność z użytkowania (50 metrów zasięgu, a do tego strzelanie serią).

 

Jeśli masz możliwość sprzedaży tych replik - zrób to. Może stracisz na tym niewiele pieniędzy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie czuję się obrażony, bynajmniej. Dziękuję za konkretną odpowiedź.

 

Faktem jest, że nie znam środowiska AS, ponieważ zaczynam. Biorąc pod uwagę funkcjonalność, na pewno przepłaciłem. Nie znam wszystkich replik na rynku i zapewne nie poznam.

 

Zasięg potwierdzam, bo przestrzelałem je w terenie. Paradoskalnie, USP ze stałym HU ma lepszą celność - trafia w człowieka, choć nie za pierwszym razem. Pozytywnie się zdziwiłem.

 

Człowieka bym nie uszkodził z moich replik, co nie powoduje, że przestanę się nimi cieszyć! :) Dla mnie ASG ma być tylko dobrą zabawą na świeżym powietrzu i nie będę udawał kogoś, kim nie jestem. Moim zdaniem, im mniej fps, tym lepiej - czy już przez to deklasyfikujesz mnie, jako ASG-owca?

 

Słyszałem od kumpla, że podczas walki odrzucił elektryka z pustym magazynkiem i rozwalił czterech nacierających gości z AEG-ami ze springa 200 fps. W czasie pojedynku wszystko jest możliwe. Wiele zależy od wieku, zdrowego rozsądku i dobrej oceny pola walki - a tego nie przeliczysz na fps.

 

Może i daleko mi tak samo do profesjonalistów ASG, jak do maniaków ASG, podkręcających repliki do 700 fps, przebijających średniej jakości okulary ochronne. Na razie to tylko hobby.

 

Pozdrawiam.

Edited by Striker
Link to post
Share on other sites
Nie znam wszystkich replik na rynku i zapewne nie poznam.

Nikt nie zna, a jeśli już ktoś, to na pewno niewiele osób ;).

 

Moim zdaniem, im mniej fps, tym lepiej - czy już przez to deklasyfikujesz mnie, jako ASG-owca?

Wrecz przeciwnie - Twoje podejście świadczy o zdrowym rozsądku, a takich graczy w AirSofcie ceni się najbardziej.

Słyszałem od kumpla, że podczas walki odrzucił elektryka z pustym magazynkiem i rozwalił czterech nacierających gości z AEG-ami ze springa 200 fps. W czasie pojedynku wszystko jest możliwe. Wiele zależy od wieku, zdrowego rozsądku i dobrej oceny pola walki - a tego nie przeliczysz na fps.

 

To jest całkowita prawda. Sam podobnie zaczynałem (pompka 260 fps), a jestem również naocznym świadkiem jak kolega z podobną pompką podczas rozgrywki załatwił 3 gości z elektrykami po 400-500 fps, zarąbał flagę z bazy przeciwnika i uciekł. Z drugiej strony - przy dzisiejszym wyścigu zbrojeń (chińskich) mieć małą ilość fps, to wielkie utrudnienie. Owszem można zdziałać sporo nawet biegając z klamką, którą dalej się odepchnie od siebie niż strzeli - jednak jest to trudne i równie satysfakcjonujące (u jednych), co irytujące (u innych). Na dzisiejszych strzelankach przeciętna, to około 350 fps.

 

Może i daleko mi tak samo do profesjonalistów ASG, jak do maniaków ASG, podkręcających repliki do 700 fps

FPSy nie świadczą o umiejętnościach i często najbardziej poważani w środowisku maniacy mają w swoich replikach po 300 fps, za to ze świetną celnością, zasięgiem i szybkostrzelnością.

 

Na razie to tylko hobby.

I takim pozostanie przez długi okres czasu (mam nadzieję). Wszakże najważniejsze w AS (poza lansem oczywiście ;) <joke>) jest bezpieczeństwo.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Twoje podejście świadczy o zdrowym rozsądku, a takich graczy w AirSofcie ceni się najbardziej

No cóż, dzięki. Zdrowy rozsądek czasem ratuje d* przed kulką, a czasem nie... :)

 

FPSy nie świadczą o umiejętnościach i często najbardziej poważani w środowisku maniacy mają w swoich replikach po 300 fps, za to ze świetną celnością, zasięgiem i szybkostrzelnością

Niemal zniechęciłeś mnie do Raszówki, a dostałem już zaproszenie od Snajpera... Jeśli nie dacie mi postrzelać, to chociaż popatrzę sobie przez lornetkę, czym to pachnie. Mam zamiar pogadać z doświadczonymi ludźmi i obejrzeć dobry, sprawdzony sprzęt.

 

Pozdrawiam również, do zobaczenia (może) na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Zawsze warto wpaść choćby po to, żeby zobaczyć mechanikę takich rozgrywek. A postrzelać również się da. Poza tym bywa, że na takich zlotach niektórzy gracze nie mają okazji wystrzelenia nawet jednej kulki, a zabawa i tak im się podoba ;).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wymiary trzyma, montaż bez problemu powinieneś dać radę zamontować, jeśli nie boisz się, że ten cienki plastikowy korpus pęknie. Magazynek oczywiście niestandardowy, a chwyt przedni zdjąć się da, ale czy na jego miejsce da się wsadzić inne, to nie wiem.

 

Ogólnie znacznie lepiej w tej cenie poszukać starego używanego MP5 z Cymy (CM.027), a jeśli w ogóle nie ma strzelać, tylko wyglądać, to może nawet 023 i 025. Ale w nich nie wiem jak z kompatybilnością tego wszystkiego.

 

A jeśli chodzi Ci o oznaczenia wersji ostrej, to w tym Umarexie są one po prostu namalowane.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...