Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkielet V2 [BFT CNC 8mm]


Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Glin (Al, łac. aluminium) – pierwiastek chemiczny, metal z bloku p układu okresowego. - zaczerpnięte z www.wikipedia.pl

 

Aluminium - Al - odpowiednik polskiego GLINU :)

 

ZnAl - stop cynku i aluminium

 

 

 

Link

http://www.lincolnelectric.pl/pl/17939.xml

 

Tam jest napisane , że 7075 należy do serii 7000 (logiczne :D) , a seria ta to Aluminium + cynk.

 

Pozdrawiam

Edited by BAATT57
Link to post
Share on other sites

Kolejny nowy "ynteligent" który wie lepiej, stary jak masz takie pierdoły pisać to spadaj do zielonych. Stop Aluminium 7075 (AlZn5,5MgCu) to bardzo wytrzymały materiał, a porównywanie go do ZnAl'u to jak porównywanie plasteliny do żelaza.

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites

Ej no bez przesady, napisałem u góry , że należy do tej rodziny, jednak jest z nich najlepszy. To jak porównywanie malana do nowej e90 - oba to samochody prawda?

Zadałem spokojnie pytanie, a reszte napisałem , żeby wyprowadzić z błędu kolegę Wojdatuza. Napisał "Gdzie masz napisane, że to ZnAl? 7075 to stop aluminium..." ale musi wiedzieć, że ZnAl to też właśnie stop aluminium.

Link to post
Share on other sites

Strzelane na full auto? To nieźle. Cena niestety spora. To dalej jest ZnAl ale 7075 jest troszku wytrzymalszy, no i ponoć spawalny...

 

Sorry stary, ale twoje uogólnienia są za ostre.....

 

Za cholerę nie mogę skumać jak 7075 to dalej ZnAl, stary wiesz cokolwiek o metalurgi czy cwaniakujesz tylko bo w stopie 7075 jest Zn ?

Link to post
Share on other sites

Strzelane na full auto? To nieźle. Cena niestety spora. To dalej jest ZnAl ale 7075 jest troszku wytrzymalszy, no i ponoć spawalny...

 

 

Teraz widzisz o co mi chodzi ?

7075 jest zajebiście wytrzymalszy od ZnAl'u z którego robi się klamki do tanich drzwi.

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites

A może zauważyłeś, że użyłem tych skrótów myślowych, bo nazwanie kogoś "debil" itp nie wypada ? Może za długo tu jestem, może za dużo widziałem wygłupów nowych, ale jak widzę nowego który próbuje zaistnieć na forum przez różne, mało pomysłowe sposoby to mnie krew zalewa.

Link to post
Share on other sites

On nowy nie jest, strzela się już parę lat, a na tym forum był już wcześniej pod tym samym nickiem bez numerka.

 

I może jestem ślepy, ale nie zauważyłem, że "próbował zaistnieć". Po prostu poruszył sprawę, która na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo ważna i kontrowersyjna zarazem (mnie również dziwiło dlaczego szkielet, który nadal jest wykonany z Zn i Al kosztuje 500 zł). Teraz już wiem (dzięki Wam), że sama obecność Zn w stopie nie świadczy o tym, że jest słaby. Po prostu można to było sprostować nieco uprzejmiej.

 

Myślę, że nie ma sensu dalej przedłużać tej sprawy i robić OT. Wątpliwości zostały wyjaśnione, a modom nie trzeba robić dodatkowej pracy kłócąc się tutaj.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanej nocki.

Link to post
Share on other sites

dodatke Zn o ile pamietam ułatwia topienie mieszanki oraz (ale nie jestem na 100% pewien) polepsza niektóre właściwości przy odlewaniu (lepiej penetruje itepe).

 

Skoro nie ZnAl to niech juz będzie "Zn i Al", wychodzi na to samo i równie dobrze oddaje skład i zapewne jakość mieszanki (bo niby co stoi na przeszkodzie zrobienia gearboxa z durnej st3 czy czegoś podobnej wytrzymałości?)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

widze ze topic zszedl na chemie molekularna i teoretyzowanie o tym z czego sa kwarki i szczerze g... mnie to obchodzi z czego jest ten gearbox i ile jest modeliny w zacierze do sokowirówki.

U mnie sprezyna M140 ok. 10K kulek wystrzelonych (rownierz na mrozie) Full Auto , batka 12V naładowana na starcie ma 14,6 V i smiga :twisted: . Cena dobija ale i tak polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mój trzyma się ślicznie, jednak jest pewien problem.

W serwisie okazało się, że karabin ma o około 50fps za mało. Nie pomogła wymiana sprężyny itp, po prostu nie mogli tego usunąć.

Gearbox ma pewne luzy wewnątrz body, spróbuję popodkładać tam coś, może problem zniknie - jednak nie mam pewności, że to właśnie on jest przyczyną.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W AK 104 G&G hulała mi M170 na full auto, mrozy nie mrozy itd. Jak dobrze poskładasz karabin i podłożysz w odpowiednie miejsca np. gumę albo blaszkę aluminiową, GB nigdy nie pęknie ba! Kupiłem AK 103 G&G z pękniętym GB i po zastosowaniu moich metod i dodatkowemu tuningowi z 390fps do 470Fps bez BU M130 AK pięknie hula. W AK serii G&G CA ( metalowy front) w Emkach ten GB jest zbędny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...