Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSBS-5,56 "Grot"


Recommended Posts

to przez to były jakieś zgrzyty z prawami do wzoru przemysłowego?
Nie było żadnych zgrzytów, po prostu przed potwierdzeniem przez prawników ochrony wzoru, poproszono wszystkich o wstrzymanie się od publikacji. Na szczęście całość jest już chroniona, więc nie ma problemów z pokazaniem.
Za to bezkolbowa wersja "special" jest kosmiczna! Oby Radon pojawił się na tegorocznych targach w CK.
Tej nazwy nie używają już nawet pomysłodawcy, a w zespołach konstruktorów w FB czy WAT już z pewnością, tak samo, jak można napisać, że raczej wojsko też jej nie przyjmie. Dla wszystkich na razie jest to tylko MSBS-5,56.

 

Przy okazji, nieco więcej szczegółów i trochę nowych zdjęć jest tutaj:

http://www.altair.com.pl/start-4907

Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tej nazwy nie używają już nawet pomysłodawcy, ]

 

 

Masz na myśli FB ? Bo nazwa byłą chyba efektem konkursu ?

Cy też była to hucpa jednej z gazet ?

 

Czy obudowa broni będzie pełniła także rolę komory zamkowej ? Na tym zdjęciu:

 

http://i62.photobucket.com/albums/h90/REMO...S-556-II_01.jpg

 

trudno jest dopasować przednią część komory zamkowej w obu makietach. Czy po prostu zasłania ją jakaś maskownica ?

 

[A zwróciłeś uwagę, że REMOV użył miniaturek?]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

W b-p jest jak sam widzisz nakładka na komorę podnosząca linię celowania i mocująca dolne szyny. W karabinkowej wersji b-p łoże da się przełożyć łoże (dolną jego część z szynami) z wersji karabinkowej układu klasycznego - to które widzisz na zdjęciu to skrócone subkarabinkowe - broń okazała się bardziej modułowa niż to było zakładane.

 

Zdziwicie to się dopiero jak zobaczycie grenadewerfer.

Link to post
Share on other sites
Zdziwicie to się dopiero jak zobaczycie grenadewerfer.
"Granatwerfer", jeżeli to miało być po niemiecku, a tak hiperpoprawnie w tym przypadku to "Anbau-Granatwerfer".

 

 

Masz na myśli FB ? Bo nazwa byłą chyba efektem konkursu ? Cy też była to hucpa jednej z gazet ?
Nie mogę się wypowiadać za pomysłodawców, jak również komentować ich marketingowe pomysły, natomiast nikt nazwy nie używa na żadnej prezentacji czy w żadnych materiałach, zaś pytani o nią przedstawiciele FB czy WAT lekceważąco machają rękami, mrucząc, że "wojsko i tak wymyśli swoją nazwę". A pytania zadawane były w czasie trwania owego konkursu...
Czy obudowa broni będzie pełniła także rolę komory zamkowej?
Nie rozumiem pytania - co to jest "obudowa broni"!? Komora zamkowa to komora zamkowa, łoże to łoże, komora spustowa to komora spustowa, a ta "obudowa"?
trudno jest dopasować przednią część komory zamkowej w obu makietach.
Komora zamkowa z natury rzeczy jest monolityczna i nie ma żadnej "przedniej części". Tobie chodzi o łoże?
Link to post
Share on other sites

co to jest "obudowa broni"!? Komora zamkowa to komora zamkowa, łoże to łoże, komora spustowa to komora spustowa, a ta "obudowa"?

 

Komora zamkowa z natury rzeczy jest monolityczna i nie ma żadnej "przedniej części". Tobie chodzi o łoże?

 

Chodziło mi o to, czy linie podziału pomiędzy modułami są widoczne, czy też są czymś obudowane/zamaskowane. Stąd obudowa - może powinienem napisać maskownica.

 

Co do drugiego pytania - chodziło mi o to co w pierwszym. Gdzie łączy się komora zamkowa z łożem w obu wersjach - ponieważ na zdjęciach jest to słabo widoczne.

 

Czy oliwkowy kolor jest kolorem docelowym ?

Link to post
Share on other sites
Chodziło mi o to, czy linie podziału pomiędzy modułami są widoczne
Nadal nie rozumiem pytania. Co to znaczy "widoczne"? Czy widzisz je na zdjęciach? A, bo ja wiem, widzisz je w G36?
Stąd obudowa - może powinienem napisać maskownica.
Nie rozumiem co miałoby maskować co.
Co do drugiego pytania - chodziło mi o to co w pierwszym. Gdzie łączy się komora zamkowa z łożem w obu wersjach - ponieważ na zdjęciach jest to słabo widoczne.
Tworzywo sztuczne wychodzące z drukarki 3D ma kolor biały, a sama makieta po prostu została pomalowana w takim, a nie innym kolorze. Jaka będzie docelowo, to naprawdę nie ma znaczenia, bo domieszki kolorystyczne dołączane do tworzywa w celu uzyskania odpowiedniej barwy dodaje się łatwo i prosto, tak samo, jak odpowiednie pokrycie części aluminiowych. Decyzja w tym przypadku należy do potencjalnego odbiorcy - dajmy na to widziałem już SCAR czy AUG żółte, zielone, piaskowe (w kilku odcieniach) i czarne.
Link to post
Share on other sites

Wygląda bosko :) jako że miałem w łapkach ACR zgaduję że jest to cudeńko wygodne . Jak dobrze rozumiem jest to "wydruk" 3D czy też 3D plus "jakieś" elementy dokładane? [ pytam z czystej ciekawości ]

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites

Czyli lufy, magi, szyny, stopki i piny to również wydruk?

Lufy i szyny tak, magazynki (o ile to są Twoje "magi" oczywiście nie, to samo dotyczy bolców łączących (Twoich "pinów", to dosyć straszne nie umieć znaleźć prawidłowego słowa na określenie rzeczy). Czego dotyczy stopka tego nie wiem.
Bo raczej nie wygląda mi toto na dwie zwarte bryły plastiku...
A kto Ci powiedział, że drukarka 3D tworzy cały obraz? Przecież na niej robi się określone komponenty, z których później została złożona makieta.
ile kosztuje taka drukarka?
Zależy od wielkości najdłuższego elementu, który chcesz na niej tworzyć. Tworzywo sztuczne też jest do niej stosunkowo drogie. Ale powiedzmy około 80-100 tysięcy złotych.
Link to post
Share on other sites

"Stopka", czyli "to gumowe, co jest na końcu kolby, żeby ci się wygodnie opierało broń, jak się składasz do strzału". Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie jasno.

Wybacz mi skrajny laicyzm, używam określeń z AS, bo nie pamiętam fachowych dla broni ostrej, albo- jak w przypadku "magów"- z przyzwyczajenia używam airsoftowego żargonu.

 

Swoją drogą za pomocą takiej drukarki można by było zaprojektować i "wydrukować" body do wersji ASG, wykorzystującej standardowe podzespoły i stworzyć pierwszy egzemplarz AEGa MSBS! :D

Edited by paint
Link to post
Share on other sites

Właśnie chodziło mi o lufę głównie... Jestem pod wrażeniem tej technologii muszę przyznać :) Wracając do MSBS , Jak przebiega wymiana lufy? coś w stylu ACR / Masady [ dźwignia na nakrętce ]czy też może jak w SCAR [ śruby gniazdowe ] ?

Link to post
Share on other sites
Przy okazji, nieco więcej szczegółów i trochę nowych zdjęć jest tutaj:

http://www.altair.com.pl/start-4907

Zaciekawiło mnie to : "Podczas seminarium zaprezentowano pierwsze makiety nowej konstrukcji, która – trzeba przyznać – prezentuje się nad wyraz futurystycznie".

Czy mógłbyś REMOV uchylić rąbka tajemnicy?

 

Od siebie dodam że wersja bull-up to absolutna miazga. Za design należy się komuś medal.

Link to post
Share on other sites

Jak już mamy być tak poprawni językowo i fachowo to drukarki trójwymiarowe są zwrotem z poziomu wspomnianych pinów. Literatura rozróżnia je w zależności od technologi np. przyrostowe.

Najlepsze efekty uzyskuje się przy prototypowaniu kiedy łączy się techniki kształtowania tworzyw na takich drukarkach z elementami metalowymi obrabianymi CNC czyli przy użyciu obrabiarki sterowanej cyfrowo.

 

Ciekawe ile osób z grona airsoftowców zacznie kombinowac jak masadę czy ACR-a przerobić na MSBS-a. :)

Link to post
Share on other sites
Jak już mamy być tak poprawni językowo i fachowo to drukarki trójwymiarowe są zwrotem z poziomu wspomnianych pinów. Literatura rozróżnia je w zależności od technologi np. przyrostowe.
"Techniki", a nie "technologii". "Jak już mamy być tak poprawni językowo".
Link to post
Share on other sites

"Techniki", a nie "technologii". "Jak już mamy być tak poprawni językowo".

 

Technologia obróbki materiałów. A dokładnie ich utwardzania lub spajania z wstępnej formy proszkowej. Mogą one bazować na procesach chemicznych lub termicznych przy spajaniu, a przy utwardzaniu dochodzą jeszcze dwie inne metody.

Technika to szersze pojęcie. Przynajmniej przez 5 lat mi tak kiedyś wpajano :)

 

 

@mg34, a owszem nawet są tacy co chcą porównywać wymiary :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo ładna konstrukcja wychodzi póki co, ewidentnie nasuwająca skojarzenia z koncepcjami Magpula, Masada i PDR w jednej paczce :)

Ciekawe czy projekt się rozwinie, potencjał jest, i to duży. Choćby wariant z cięższą, dłuższą lufą.

 

I czy jeśli zostanie zaproponowany MON, to z jakimi magazynkami? Może powstaną w końcu jakieś polskie plastiki? W FB sprzęt do tego już jest.

Tej nazwy nie używają już nawet pomysłodawcy, a w zespołach konstruktorów w FB czy WAT już z pewnością, tak samo, jak można napisać, że raczej wojsko też jej nie przyjmie.

Mam nadzieje że masz na myśli tylko nazwę, nie zaś sam wariant bezkolbowy z krótką lufą. A są jakieś przesłanki konkretniejsze aby tak sądzić? Nazwa jest zgodna z 'tradycją', ładnie brzmi, odpowiednio nawiązująco, a zarazem groźnie.

Edited by Pritcher
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...