Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSBS-5,56 "Grot"


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tak jak wyżej. Przód był dużo ładniejszy i tłumik płomienia. Rączka, osłona spustu, selektor ognia, magazynek (magpul'owy) i body też było miłe dla oka. Teraz to tak ją "ździwaczyli". Było już dobrze, to jednak nie... Wydaje mi się, że to budżetowe uproszczenia, no ale. Jak tak to polska myśl techniczna zostanie pogrzebana na dobre.

 

Dla mnie ta "poprzednia oficialna" wersja była idealna (jeśli chodzi o wygląd).

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites

Wcale nie o dupie, wzornictwo przemysłowe i zachowanie zgodności estetycznej między wersjami było od początku bardzo ważne w tym projekcie. Teraz bezkolbowiec ma wizualnie mało wspólnego z długim, chyba że teraz długiego udziwnią.

Link to post
Share on other sites

@wiciok - przecie wszystko jest na temat, więc czego się tutaj czepiać ??

Z bronią jest jak z kobietą, musi być piękne, praktyczne i niezawodne.

 

Czekam na jakieś informacje odnośnie tych "finalnych" zmian, których powodu nie podali. Mam nadzieję, że długą wersję zostawią chociaż taka jaka jest, ale znając polską zbrojeniówkę, to spierniczą też drugie cudeńko... ;/

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=13031

 

mam nadzieję, że w końcu przebrną z tą biurokracją, bo coś czuję, że jeszcze długo nasze wojska będą się bujać na starych konstukcjacch, kiedy msbsy będą już oficjalnie sprzedawane w świat.

 

ot: w wersji klasycznej, przy wprowadzaniu wymienionych poprawek, mogli byc bardziej konsekwentni w kwestii "kańcastości" komory spustowej w stosunku do wersji bezkolbowej.

Edited by dik89
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

To ciekawe, bo JEDYNE dwa egzemplarze MSBS-R były wczoraj w Radomiu. Nie wyglądały na połamane...

Swoją drogą - wątpię, by dostali do testowania broń z łożem wykonanym metodą szybkiego prototypowania.

Ale pewnie się nie znam.

Link to post
Share on other sites

Też mi się Królik tak zdawało, że plecie głupoty, ale nie chciałem z nim wchodzić w jałową dyskusję, bo już nie mam takiej cierpliwości co kiedyś. Jestem ciekaw sam jak będzie wyglądać wytrzymałość kolby i jej obsady w przypadku "stukania", bo jednak głupio by było, gdy wersja przeznaczona dla BRep na pierwszym ich treningu poszła w drzazgi.

Link to post
Share on other sites

Trepowskie podejście "ble bo nowe i będę się musiał od nowa uczyć" czyli bajki wyssane z palca by oczernić produkt, z którym nie miało się styczności.

Wracając do tematu - mnie się wersja dla Brep podoba, tylko bagnety mogliby zrobić inne - dłuższe dla tego modelu.

Link to post
Share on other sites

Ten lower receiver bardzo mi się nie podoba. Trochę całość przypomina paskudnego, włoskiego ARX 160 "Baretta". Jestem za prototypem poprzedniejszym, który ukazał się w CoD Ghosts.

 

Co do bagnetów, to one mają być uniwersalnym narzędziem/bronią. Generalnie to to nie jest bagnet, a nóż taktyczny prędzej, no ale ten kozik mogliby zrobić dłuższy i by już jako to wyglądało.

Kwestia granatników jaka jest, taka jest i stoi. Nadal klocek z "plastiku".

 

Tak to reszta OK. Mogli by dać celowniki typu MBUS'y i optykę opcjonalną (dla garnizonów o wyżej randze) coś w stylu Mikro T1 i jaki chwyt typu AFG-1 czy coś i miło by się patrzyło na karabinek :)

Jeszcze pozostała kwestia karabinu wsparcia na systemie MSBS bądź też nie oraz broń boczna, która jeszcze nie ma zarezerwowanego wyglądu i kształtu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...