Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSBS-5,56 "Grot"


Recommended Posts

Masz jakiegoś linkacza do nowej klamki ?

 

Co miałem powiedzieć nowego, jak wszystko jest w newsach od altair :P

Wiem tylko to, że najnowsza odsłona jest bardziej budżetowa i bardziej delikatniejsza. Poprzednia odsłona miała mieć mały nadmiar materiału tak na wszelki wypadek, ale "po co?". Mieliśmy mieć kopie SCAR'a, ale Nasi komandosi nie są optymistycznie nastawieni dla tej broni.

Ale to też pewnie wiecie ;)

 

A jakiś niepotwierdzonych informacji nie będę siał, więc wolę postękać, że tamten był i był na 100% lepszy niż ten obecny.

W skład rodzinki MSBS miała być też broń wyborowa 7.62 i jakaś broń gładkolufowa. Wie ktoś może coś na ten temat ??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Masz jakiegoś linkacza do nowej klamki ?

Nowy w internetach?

 

Co miałem powiedzieć nowego, jak wszystko jest w newsach od altair :P

Wiem tylko to, że najnowsza odsłona jest bardziej budżetowa i bardziej delikatniejsza. Poprzednia odsłona miała mieć mały nadmiar materiału tak na wszelki wypadek, ale "po co?". Mieliśmy mieć kopie SCAR'a, ale Nasi komandosi nie są optymistycznie nastawieni dla tej broni.

Ale to też pewnie wiecie ;)

 

A jakiś niepotwierdzonych informacji nie będę siał, więc wolę postękać, że tamten był i był na 100% lepszy niż ten obecny.

W skład rodzinki MSBS miała być też broń wyborowa 7.62 i jakaś broń gładkolufowa. Wie ktoś może coś na ten temat ??

 

Nie napisałeś, że była lepsza tylko bardziej Ci się podobała. To różnica.

Link to post
Share on other sites

Mieliśmy mieć kopie SCAR'a, ale Nasi komandosi nie są optymistycznie nastawieni dla tej broni.

Po pierwsze - pojęcia nie mam, co ma opinia "komandosów" wspólnego z bronią dla "ogółu wojska".

Po drugie - "kopia SCAR", oj chłopie, masz Ty pojecie o tej broni... Raczej mizerne.

Link to post
Share on other sites

Najwidoczniej w/g kolegi "Miszcza" broń dla wojaków musi być ładna. Bo jak nie jest to jest be.

No i bagnet. Musi być uberpr00 taktyczny. Bo inaczej też się nie nada...

Szczęście że inżynierowie o tym wszystkim nie wiedzą,

Link to post
Share on other sites

Masz jakiegoś linkacza do nowej klamki ?

Google wysiadło?

 

Co miałem powiedzieć nowego, jak wszystko jest w newsach od altair :icon_razz:

Altair to nie jedyne źródło informacji. I w sumie tez nie najlepsze z możliwych.

Wiem tylko to, że najnowsza odsłona jest bardziej budżetowa i bardziej delikatniejsza. Poprzednia odsłona miała mieć mały nadmiar materiału tak na wszelki wypadek, ale "po co?". Mieliśmy mieć kopie SCAR'a, ale Nasi komandosi nie są optymistycznie nastawieni dla tej broni.

Ale to też pewnie wiecie :icon_wink:

Ale o co chodzi?

 

A jakiś niepotwierdzonych informacji nie będę siał, więc wolę postękać, że tamten był i był na 100% lepszy niż ten obecny.

Możesz sobie stękać. Bo coś tam przeczytałeś bez zrozumienia i dopowiedziałeś sobie kilka słów od siebie.

 

 

W skład rodzinki MSBS miała być też broń wyborowa 7.62 i jakaś broń gładkolufowa. Wie ktoś może coś na ten temat ??

No mają być. Ale trzeba poczekać trochę.

 

Generalnie wakacje 8) i mamy wysyp debilnych postów na forach ynternetowych (ynternety to zuo i na nie powinno być wydawane pozwolenie jak i na rozmnażanie się).

Link to post
Share on other sites

Przecież to kruche jak jasny pieron, i tylko kałach a w zasadzie beryl jest słuszną opcją po wsze czasy, i w ogóle jest najlepszy cudowny niezniszczalny, bo tak w internecie czytałem, że amerykanie dają tonę m4 za jednego beryla, i MSBS to w ogóle kopia masady i syf.

To był sarkazm.

Link to post
Share on other sites

Bo przecież każdy wie, że jeżeli coś nie jest zrobione ze STALI, DREWNA I nie jest wykuwane przez starego mistrza prze trzy dni i trzy noce w GÓRACH. To jest to kawał śmiecia ;)

 

Ja tam osobiście czekam na zakończcie prac :) Bo w końcu w naszym "zachodnim" kraju może być ogólnie stosowana broń która nie przypomina kałasza.....

Edited by Jade
Link to post
Share on other sites

Przecież i tak sami jej nie sprawdzą. Co najwyżej raz upuszczą ;)

 

Z tym "nie kupią nie sprawdzonej" też bym nie szalał. Zasadniczo to na przestrzeni lat wiele konstrukcji zostało najpierw zakupionych a następnie dopiero na polu walki przetestowanych.

Link to post
Share on other sites

To tak z dziennikarskiego obowiązku, bo przecież wszyscy Altaira czytają :icon_wink:

 

http://www.altair.co...w?news_id=13838

 

Już widzę jak Francuzi kupują 90tys. niesprawdzonych w boju karabinków :icon_biggrin:

 

A Famas był sprawdzony jak go wprowadzali na uzbrojenie? Przykładów można szukać bliżej, Rosomak był sprawdzony "w boju"?

 

Znasz takie pojęcie jak "Badania kwalifikacyjne"?

Link to post
Share on other sites

Ale ten "specjalista", jak go określasz, ma rację.

Bo to badani kwalifikacyjne i spełnianie WZTT decyduje o przyjęciu czegoś do uzbrojenia. To co Ty wypisujesz, to zwyczajne bajki, co nawet ja, mając lat 13, zauważam. Bo właśnie dlatego nowy sprzęt jest nowy, że niedawno został opracowany, a jako niedawno opracowany raczej małe szanse miał na "sprawdzenie w boju".

Na dowód tego zadanie: podaj przykłady TRZECH przetargów na uzbrojenie (z Polski lub zagranicy), w których kryterium decydującym było "ma być sprawdzony w boju" (cokolwiek to oznacza). Czas start (doczekam do osiemnastki czy zrobisz to ciut wcześniej?).

 

Mógłbym Cię jeszcze poprosić o rozwinięcie pojęcia "sprawdzony w boju" - czy to oznacza, że ktoś gdzieś tego użył, czy może oznacza, że użyto 100 egzemplarzy danego sprzętu, czy może, że w boju uczestniczyły pododdziały sił zbrojnych państwa, które masowo danego sprzętu używa. Czy "sprawdzenie w boju" ma być wykazaniem się wyjątkowymi cechami, czy wystarczy tylko samo użycie, bez względu na efekty (np. ktoś miał karabinek typu A, ale po dwóch strzałach się zaciął z powodu wady konstrukcyjnej i właściciela zabito, zaś broń zdobyli przeciwnicy, pokazując światu jako nowość).

Ale na razie pozostańmy przy zadaniu numer 1. Mi, jako 13-latkowi, w zupełności to wystarczy.

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites

Myślałem, że nie tylko mnie się nie podoba nowa odsłona, ale zostałem tutaj sam... :)

 

Co do klamki, to chodzi o ta tutaj, która już dawno została zaprezentowana, a w kwietniu bodajże tego roku jej nie pokazano, bo wzór jeszcze nie był opatentowany ?? -> http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=8359

 

Komandosi, a w zasadzie Nasza elita Wojska Polskiego, ma (bynajmniej powinna mieć), znaczący wpływ na konstrukcję finalną i ewentualne poprawki. Gdyż wiadomo, że z żołnierzy, to oni najwięcej i najdłużej mają do czynienia z bronią ręczną. Ale jak jest w praktyce, to wiadomo.

 

Sprawdzony w boju - może chodziło już o broń z produkcji seryjnej, która została sprawdzona przez różnych żołnierzy, w różnych warunkach i ma być sprawdzoną konstrukcją podczas niejednej wymiany ognia oraz po ewentualnych poprawkach (wersji finalnej po liftingu, jak z samochodami) ??

 

@Królik - może w przetargach tego nie ma, tak dosadnego kryterium "sprawdzonego w boju", ale może coś o przejściu jakiś testów i parametrów, które są warunkiem przystąpienia do przetargu ? Na przykład - broń powinna być powszechnego stosowania przez daną armię lub jednostkę bojową minimum X miesięcy/lat, a nie tylko w fazie niefinalnego prototypu.

Może o broni nie mam pojęcia, ale wiem na czym się w WAT wzorowali i na czyich opiniach bazowali (do pewnego czasu) ;)

Link to post
Share on other sites

Sprawdzony w boju - może chodziło już o broń z produkcji seryjnej, która została sprawdzona przez różnych żołnierzy, w różnych warunkach i ma być sprawdzoną konstrukcją podczas niejednej wymiany ognia oraz po ewentualnych poprawkach (wersji finalnej po liftingu, jak z samochodami) ??

 

@Królik - może w przetargach tego nie ma, tak dosadnego kryterium "sprawdzonego w boju", ale może coś o przejściu jakiś testów i parametrów, które są warunkiem przystąpienia do przetargu ? Na przykład - broń powinna być powszechnego stosowania przez daną armię lub jednostkę bojową minimum X miesięcy/lat, a nie tylko w fazie niefinalnego prototypu.

Gdyby było tak jak piszesz to rozwój uzbrojenia zatrzymałby się w momencie wprowadzenia jakichkolwiek konkursów na broń (czylli najpóźniej w dwudziestoleciu międzywojennym - nie wiem czy wcześniej były rozpisywane konkursy). Bo kto ma użyć broni w boju jeżeli nikt nie wprowadzi jej do użytku bo nie była użyta w boju?

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Nowy pistolecik, też miał być niby w tym systemie MSBS, a tutaj widzę pistolet MAG. Oby była dobra i niezawodna.

Zabójcza nazwa RP-15 Ragun - nic dziwnego, że nie mogłem odnaleźć :icon_biggrin:

 

EDIT:

@MarekMac - Fakt, napisałem co innego, niż miałem na myśli. Chodziło mi o sytuację Francuzów, którzy liczą na coś innego niż rodzime konstrukcje. MSBS z przeznaczenia miała być bronią dla Wojska Polskiego, gdyż projekt (o ile dobrze pamiętam) został opracowany dla Ministerstwa Obrony Narodowej, na wniosek modernizacji armii.

Polska broń, powinna być przez Nas sprawdzona i kiedy zostanie zaakceptowana finalna wersja do produkcji, wyprodukowana i "sprawdzona w boju" spełni dane warunki. Podszedłem do sprawy mało kapitalistycznie :)

To co napisałem we wcześniejszym poście, to tylko mniemanie uogólnione.

 

Gdyby MSBS był używany nie tylko w Polsce, ale i w innych armiach świata oraz został doceniony, to można by być dumny z projektu, który wyszedł z WAT'u przez młodych ;)

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites

Co do klamki, to chodzi o ta tutaj, która już dawno została zaprezentowana, a w kwietniu bodajże tego roku jej nie pokazano, bo wzór jeszcze nie był opatentowany ?? -> http://www.altair.co...ew?news_id=8359

"Dawno zaprezentowana" - tak, wąskiemu gronu, które nikomu nie pokazało tego, jak broń wygląda.

A mogę Cię zapewnić, że wyglądała inaczej, niż ta, którą pokazano w zeszłym tygodniu.

 

Komandosi, a w zasadzie Nasza elita Wojska Polskiego, ma (bynajmniej powinna mieć), znaczący wpływ na konstrukcję finalną i ewentualne poprawki. Gdyż wiadomo, że z żołnierzy, to oni najwięcej i najdłużej mają do czynienia z bronią ręczną. Ale jak jest w praktyce, to wiadomo.
Łał, łał - nasza elita Wojska Polskiego. Przyjacielu, bredzisz.

Albo inaczej - jak spora część młodszej części społeczeństwa jesteś zafascynowany "naszą elitą Wojska Polskiego" i uważasz, że oni powinni opiniować broń, bo "najwięcej i najdłużej mają do czynienia z bronią". Niestety, nie dociera do Ciebie prosty fakt, że ich praca z bronią jest KOMPLETNIE RÓŻNA od tego, co będzie wykonywał "zwykły żołnierz". I z tego powodu ich opinie o broni mającej stanowić podstawowe uzbrojenie WP są zbędne. Wersja dla sił specjalnych - tak, ale nie w wersji dla "zwykłego" wojska.

 

BTW: "bynajmniej" to forma przeczenia, a nie synonim słowa "przynajmniej", zaś zaimki osobowe i dzierżawcze w pierwszej osobie piszemy małą literą (no chyba, że jesteś królem).

 

Sprawdzony w boju - może chodziło już o broń z produkcji seryjnej, która została sprawdzona przez różnych żołnierzy, w różnych warunkach i ma być sprawdzoną konstrukcją podczas niejednej wymiany ognia oraz po ewentualnych poprawkach (wersji finalnej po liftingu, jak z samochodami) ??
Ciekawe, jak żołnierze mieliby sprawdzać w boju broń, której wojsko nie przyjęło do wyposażenia?

Ale spoko, rozumiem, że masz gotowe rozwiązania wszystkich problemów, bo przecież to w sumie jest takie proste...

 

@Królik - może w przetargach tego nie ma, tak dosadnego kryterium "sprawdzonego w boju", ale może coś o przejściu jakiś testów i parametrów, które są warunkiem przystąpienia do przetargu ? Na przykład - broń powinna być powszechnego stosowania przez daną armię lub jednostkę bojową minimum X miesięcy/lat, a nie tylko w fazie niefinalnego prototypu.

Może o broni nie mam pojęcia, ale wiem na czym się w WAT wzorowali i na czyich opiniach bazowali (do pewnego czasu) :icon_wink:

Tak, nie masz pojęcia o broni.

Ale z chęcią dowiem się, na czym na WAT się wzorowali oraz na czyich opiniach bazowali.

Link to post
Share on other sites

MSBS jest sprawdzony w BF4 i to powinno Francuzom wystarczyć. To wie każdy 13-to latek

Rozwaliło mnie to... :icon_smile: X54 masz lajka :icon_wink: Tak jak 13-to letni Królik.

 

Co do artykułu z altair zdziwiło mnie, że FAMAS-a kupowała tez ichna Straż Pozarna. Po co im to?

 

Wracajac do MSBS. Po co tyle emocji? Robi to do czego zaprojektowano czyli strzela. Ne rozumiem tych dyskusji o wyglądzie. Sporo tego jak wygląda wynika z ergonomii. Jak chcesz wersje w kwiatki to módl się o wersje cywilną, kup sobie i namaluj.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Posty, które zawierały informacje na temat MSBSa (choćby szczątkowe) - wróciły na swoje miejsce. Twórczość "wakacyjna" - leży w piachu i leżeć będzie.

 

Na przyszłość: jeśli macie wątpliwości co do słuszności działań podejmowanych przez moderatorów lub innych załogantów, to od tego jest PW, a nie publiczny wątek.

Link to post
Share on other sites

Co do artykułu z altair zdziwiło mnie, że FAMAS-a kupowała tez ichna Straż Pozarna. Po co im to?

Straż pożarna Paryża jest formacją militarną (podległą pod Armię) i na paradach występują jako żołnierze w pełnym rynsztunku (karabiny itp.) Straż pożarna Marsylii to z kolei marynarze podlegli flocie. Taka tradycja, ponoć od Napoleona :)

Reszta kraju - jak u nas - cywile i ochotnicy.

Link to post
Share on other sites

Straż pożarna Paryża jest formacją militarną (podległą pod Armię) i na paradach występują jako żołnierze w pełnym rynsztunku

Z tego co wiem to oni sa normalnymi zolnierzami, nie zadna formacja militarna. Maja po prostu inne zadania niz reszta ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...