Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

PJ16 to praktycznie to samo co PJ16A4, a o tym już była mowa. Ten drugi jest tylko trochę dłuższy. To wszystko. Kolba w obu sprawia wrażenie plasticzane, no bo taka w końcu jest. Stukniesz to słychać że puste w środku. Poza tym nie jest do końca wygodna bo trochę mało miejsca na policzek strzelca. Osoby o szerokiej twarzy muszą przechylić nieco głowę żeby sięgnąć okiem do muszki i szczerbinki. Jednak to chyba dotyczy też ostrego m16. Pomimo plastiku kolba jest jednak dość mocna i dobrze się trzyma korpusu (śruba mocująca biegnie przez całą długość kolby). Mi przez rok użytkowania nic nie pękło ani się nie wgniotło, a nie szanuję zbytnio mojej luśni.

Odniośnie magazynków to magazynki firmowane przez GG i MAG u mnie normalnie podają (co prawda midy).

Edited by st45
Link to post
Share on other sites
  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, po półtora roku od kupna mojej emki, i po pół roku dość intensywnego użytkowania stwierdzam, że cały front- risy, muszka i wszystko co znajduje się przed korpusem, oprócz lufy- rusza się. Nie wiem czy tak było wcześniej, czy tego nie zauważyłem, ale wygląda na to, że obluzowało się toto. Przykręcam tę srubę która trzyma to ustrojstwo, ale niewiele to daje. Co prawda luzy nie wpływają ujemnie na strzelanie, ani nie jest to znowu jakieś uciążliwe, bo sama lufa trzyma się dziarsko, no ale jest. Także tego, wersja risowa pj m16 jest troszku "luźna". To tyle zwierzeń.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Zdecydowałem się już na kupno m16a4 PJ, ale mam jeden mały problem, mianowicie w zbrojowni jest do kupienia za 750zl, a w krakmanie po 820. Czytałem, że w taiwangunie dodawane są lepsze bebechy, ale czy są one na tyle lepsze żeby dołożyć 70 zł? W sumie za taka kasę mógłbym dokupić sobie 2 magi ;-).

Link to post
Share on other sites

Opis produktu:

Magazynek low-cap do M4 [P&J] o pojemności 62 kulek

 

Magazynek pasuje do WIĘKSZOŚCI modeli bez potrzeby dodatkowego dopasowywania.

 

PJ16A4

 

 

Jedni mówią że trzeba piłować, a taiwan że nie... Ja już nie rozumiem... Czy mógłby ktoś wyjaśnić tę kwestię? Planuje zakup dość sporej ilości tych magazynków, a boje się czegokolwiek piłować.

Link to post
Share on other sites

Moje wrażenia z 2 dni użytkowania repliki PJ4 RIS:

 

PJ 4 RIS

Dane:

Waga : 3065g

Gearbox v2

Prędkośc 430fps

Hop-Up regulowany

Replika wykonana w całości z metalu z abs-u jest chwyt pistoletowy i kolba.

 

Zacznijmy od początku…

Godzina 17:30…

Oglądając telewizje, słyszę –ding dong- dzwonek do drzwi. Tak to już ten dzień! Odebrałem paczkę, szybko otwieram i ukazuje się replika. Od razu moją uwagę zwróciły bardzo dobrze wyglądające szyny RIS (zrobione na maszynie numerycznej CNC), dokręciłem chwyt przedni, wziąłem replikę i co się okazało dolna szyna RIS ma lekki luz, co prawda niewielki, bo rzędu 2-3mm, ale jednak ma. Korpus repliki wygląda dobrze, został wykonany z aluminium, na którym widnieje logo producenta i niepowtarzalny numer seryjny. W zestawie mamy także rączkę transportową. Akumulator NiCd jaki dostajemy nie jest wcale taki zły, jest to bateria firmy Firefox o pojemności 2000mAh i napięciu 9,6V. Jedynym minusem zewnętrznym broni jest kolba. Wykonano ją z abs-u , posiada 6-cio stopniowa regulacje. Jaki minus? Otóż już przy 2 poziomie wysunięcia kolby zaczyna mieć luz, który zwiększa się wraz z wysuwaniem jej coraz dalej. Odłożyłem replikę, podłączyłem akumulator do ładowarki i …

Następnego dnia rano …

Dzwoni budzik, wstałem, odłączyłem baterię. I tu zaczynają się problemy. Napotkałem na duże trudności umieszczenia baterii w kolbie. Po paru minutach meczenia się sukces. Jednak kolby wraz z baterią w środku nie da się złożyć do końca. Możemy jedynie manipulować miedzy poziomem 2-6. Napełniłem magazynek hi-cap o pojemności 300 BB i zszedłem do garażu oddać kilka strzałów. – Replika posiada moc rzędu 430fps , na przeglądzie zerowym mojej broni odnotowano siłę wystrzału pierwszych 10 strzałów na poziomie : 1-450fps , 2-451fps , 3-452fps , 4-450fps , 5-456fps , 6-455fps , 7-457fps , 8-451fps , 9-452fps , 10-458fps. To nie jest żadna pomyłka, być może trafiłem jakiś szczelny egzemplarz lub coś w tym stylu. – Kiedy byłem już na dole w garażu , ustawiłem cel , naciskam spust i niemal natychmiast kulka wylatuje z lufy, reakcja gearboxa jest szybka, lecz pracuje on trochę głośno.(Niestety pogoda nie pozwoliła mi wyjść na zewnątrz i sprawdzić zasięgu repliki) Szybkostrzelność jest do przyjęcia

Takie są moje wrażenia z użytkowania repliki przez dwa dni. Wszystko okaże się w walce …

 

Pozdrawiam tygrysek_

Link to post
Share on other sites

To ja może podziękuje za takie recenzje. Temat ma już 26 stron i robi się z niego, za przeproszeniem, burdel. Absolutnie wszystko było już wiadomo wcześnie, czego byłbyś świadom, o ile czytałeś temat przed spłodzeniem swojego tekstu. Dodatkowo, nie uważam by najlepszym pomysłem było pisanie recenzji po 2 dniach użytkowania repliki w garażu.

Edited by $limak
Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanie. Słyszałem że krakmani dają do tych replik dobre batki, osobiście mam zamiar kupić PJ4 RIS. Jednak strzelanki będą trochę daleko od domu, i tu pytanie. Ile wytrzymuje taka oryginalna bateryjka. Prosił bym także o odpowiedź czy te baterie dobrze i długo działają na mrozie. Proszę wybaczyć mi że pytam się o takie rzeczy, ale dopiero zaczynam ^^.

Edited by Jachu123
Link to post
Share on other sites

ja tam nie wiem, ale na 2000mAh FFox jade 2 strzelanki a potem juz laduje bo nie chce ryzykowac. A jeszcze w domu strzelam czasem.

A i jak ostatnio bylo z -5 to ludziom po 2-3h zaczely batki padac i ogolna tragedia w terenie a moje malenstwo jakby nigdy nic. PJ16A4

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

co do P&J m4 CQB to zna dwie osoby, które takie mają i używają z zadowoleniem od ponad pół roku...

co do m4 ICS (universal) nie wypowiem się, bo jej nie widziałem, ale z opisu wynika, ze ma body z tworzywa, nie wiem jak z wytrzymałością tego body...musisz iść do tematu o ICS i poczytać troche.

 

Konkludując dodam, że kupiłbym P&J +wymiana gumki HU, albo dozbierał do zwykłego ICSa.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko dotyczące demontażu muszki w modelu Pj4 RIS. Jak to wygląda i czy bezproblemowo się to zrobić?

Jestem posiadaczem repliki ACOG-a Trijicon, którą chciałbym umieścić na karabinie (po zdjęciu uchwytu transportowego) a podejrzewam, że muszka może być trochę za wysoka i będzie blokować widok.

 

Dokładnie takiego:

858626701.th.jpg

 

Niestety, nie mam pod ręką "spluwki", żeby sprawdzić to samemu a zamawiać ją będę dopiero za jakieś dwa/trzy tygodnie.

 

ps.

"świerzak" tutaj więc proszę nie krzyczeć jeśli pytanie jest dziwne. ;-)

Edited by dakota73
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...