Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

Cześć chłopaki, szybkie pytanie. Jakiej jakości jest stockowa kolba SF/Crane w emkach PJ? Głównie mi chodzi o kwestię luzów, względy estetyczne średnio mnie obchodzą. Mam okazję kupić takową w niezłej cenie. Zastanawiam się czy nie wymienić stockowej kolby ze swojej specny.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam pytanie na temat low-capów do emki od Specna Arms, na gunfire jest fajny pakiecik 5 po ok 100zł i mnie to kusi, ale nie wiem czy to nie będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto. Miał ktoś takie low capy i wie jak się sprawują z emką od pj?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, mam na oku jedną emkę z serii P&J. Jest ona co prawda już używana ale chciałem się dowiedzieć czy warto jest ją kupić.

Replika to m4a1 ris z kolba SF, oraz wymienione częścI:

- głowica cylindra na mosiężną doszczelnioną z zestawu bore-up P&J,

- głowica tłoka na łożyskowaną cichą ULTIMATE ,

- łożyskowana aluminiowa prowadnica sprężyny,

- tłok M150 blue ULTIMATE,

- przerywacz ULTIMATE,

- kable niskooporowe z wtykiem T-conet

- mosfet GATE NanoSSR,

- metalowa komora hop-up Guarder z czarną gumką 50 ULTIMATE.

Cena to ~600 zł z bateria i 3x hicapami

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Cześć, zastanawiam się ostro nad zakupem PJ M4 RIS.

 

Domyślam się że nie jest to "super boska och my god" replika w stylu G&P ale jednak szkoda mi 1500zł na sucho za G&P a dolar dość za wysoko skoczył aby ściągać sobie z H&K. Więc tak się zast. czy nie kupić sobie PJ (na start wymienić tylko hopa oraz ew. mosfet, i poczekać aż gwarancja "umrze"). A potem co jakiś czas wymieniać resztę bebechów (precka, komora etc).

 

Mam też parę pytań (chciał bym coś takiego zrobić w przyszłości):

1) Czy da się wymienić body? Np. na G&P

2) Czy da się jakoś wykminić imitację ruchu zamka? Tak jak w blow-backu ale bez samego efektu EBB.

 

Jaki jest jej przeciętny zasięg na stocku? Tak na oko? Było by fajnie gdyby było lepiej niż w G36k od JG (stock ze zmienioną gumką).

 

Są jakieś rzeczy, które powinienem wiedzieć przed zakupem? Czytałem trochę o M4 PJ ale większość to posty z ok. 2010, 2011, 2012 roku. Przez ten czas coś się zmieniło?

Link to post
Share on other sites

Jaki jest jej przeciętny zasięg na stocku? Tak na oko? Było by fajnie gdyby było lepiej niż w G36k od JG (stock ze zmienioną gumką).

Na stocku spokojnie wyciągniesz 35-40m i to tak, że ktoś to trafienie na 99% zauważy. Ja mam PJ4A1, ale o ile mi wiadomo bardzo się one wewnętrznie nie różnią

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Panowie, aby zmienić uchwyt zawieszenia muszę zdjąć prowadnicę kolby. I tutaj pytanie- ją się normalnie wykręca czy wewnątrz jest na śrubie jeszcze ?

Odkręć trochę pierścień na prowadnicy, żeby był luźno, zdejmij kolbę, i na dnie prowadnicy jest śruba (baaaaardzo długa) wykręcasz ją, ściągasz prowadnicę i uchwyt zawieszenia :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam czy ktoś już nabył PJ4 CASV http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Jakieś opinie ?

Witam. Kupiłem ją miesiąc temu i jestem bardzo zadowolony. Znawcom nie jestem ale mogę powiedzieć o własnych odczuciach.

Jest naprawdę solidnie wykonana zero jakichkolwiek luzów ( poza kolbą - niewielki luz) magazynki testowałem od Boyi, A&K, APS bez zacinek niewielki luzy, co do minusów to szczerbinka jest krzywa i kulki powyżej 40m zaczynają skręcać w prawo ( nie znam się nie wiem z czego to wynika) i przez to ciężko się celuje. Testowałem ją na kulkach 0,30g Rockets Platinum lecą ponad 50m. Właśnie kupiłem 0.28g także dopiero będę testował.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, mam pytanie. Do swojej eM'ki PJ wsadziłem nową sprężynę Guardera sp120 i rof jest dla mnie niezbyt satysfakcjonujący. Czy ktoś tutaj wkładał silnik pokroju GFC high torque F2? Dodam, że replika jest w środku cała stockowa i nie chciałbym, żeby jakaś część zakończyła swój żywot. Strzelam na li po 7,4 20C. Wydaje mi się, że wymiana silnika jest lepszym rozwiązaniem, niż wkładanie li po 11.1. Korzystając z okazji, poleca ktoś jakiś szybki silnik w granicach 150 zł?

Link to post
Share on other sites

W ogóle to z tą M'ką od PJ jest problem, bo kupiłem ostatnio sporo części do tuningu gearboxa: tłok z 14 metalowymi zębami SHS, prowadnice łożyskowaną SHS, głowicę tłoka, głowicę cylindra SHS, dyszę i oddałem do serwisanta, po czym stwierdził, że nie ma sensu nic wymieniać, bo nic do siebie nie pasuje i będzie wszystko luźne.. :/

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

To nie problem z emką, tylko z serwisantem :icon_lol:, nie pasować może prowadnica (jeśli przez przypadek kupiłeś v3), lub/i dysza (na długość). Oddaj to komuś, kto się zna :icon_razz:

 

P.S. "argument" o tym, że nic do siebie nie pasuje i wszystko będzie luźne niszczy :icon_lol:

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...