Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam,

 

może wy mi pomożecie bo jak na razie nikt nie udzielił mi wyczerpującej odpowiedzi.

 

Zastanawiam się nad kupnem emki i wybieram między tymi dwoma:

 

PJ4 CQB [P&J]

 

BI-3981 FULL METAL[P&J/Boyi]

 

Jak dotąd polecano mi żeby wybrać ta drugą broń, ale gdzieś przeczytałem, że korpus aluminiowy jest lepsze a takowy posiada PJ.

 

Interesują mnie też baterie w obu replikach, różnica między 6 a 7 mm łożyskami.

 

Chciałbym też zmniejszyć liczbę fps tak do 360. Czy wymiana sprężyny wystarczy?

 

z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

S

Edited by Sajmoon
Link to post
Share on other sites

Replika ma z 60m zasiegu i bardzo celna.Szybkostrzelnosc jest srednia ,ale osobiscie wolalbym troszeczke szybciej.Moim zdaniem replika jest warta tych 700zl.

 

I to jest ta szumnie zapowiadana i oczekiwana "recenzja"? :poddanie:

Z całym szacunkiem, ale skoro już masz tą replikę w rękach wysil się trochę. Zasięg nie na oko... Tylko metrówka w rękę ;D

Heh no nie wiem może za dużo wymagam, ale "recenzja" do czegoś zobowiązuje ;)

 

P.S. 60m skutecznego to można pomarzyć... Niedawno na łamach portalu była recenzja SR-25(PJ) i tam po wymianie komory, gumki i sprężyny na m140 co dało ok 480fpsow dopiero właściciel osiągnął tyle zasięgu skutecznego. Już nie wspominam o różnicy w długości lufy wew ;)

 

Pozdrawiam!

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

heh...a czego się spodziewacie? Trochę inny korpus a bebechy te same....

Ja wczoraj po przerwie znowu byłem na strzelance, w temp ok +3 st. C M16A4 spisywał się bardzo dobrze... ciekawe jak by to wyglądało przy -10st.C,ale wątpie żebym w taką pogodę ruszał tyłek z samego rana żeby marznąć na strzelance:P

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Również się rozczarowałem brakiem recenzji, ale miałem dziś okazję pomacać PJ4RIS.

 

BODY: Spasowanie recieverów bardzo dobre. Żadnych szczelin poza JEDNĄ. Body było nieco ukruszone przy szczelinie między połówkami. Takie trójkątne wyszczerbienie jak nieraz na porcelanowych filiżankach. FAIL jednym słowem.

Ale i tak lepiej w porównaniu z absowym body w II generacji. +

Ogólnie wrażenie przyjemne... gdyby nie ten "drobiazg".

RIS: bardzo ładnie wykonane. Do złudzenia przypominają G&P. Osłony podobnie.

+ w porówaniu z poprzednią generacją, gdzie RISy i tak były całkiem dobre.

KOLBA: niestety zaniedbałem ją i nie sprawdziłem czy dobrze siedzi, jak się przesuwa po prowadnicy, ale moją uwagę zwrócił ładny plastik z jakiego jest wykonana.

Myślę, że + w porównaniu z poprzednią generacją.

GEARBOX: Pracuje głośno, zwłaszcza uderzenia tłoka są dobrze słyszalne.

SPRĘŻYNA: tu jest zagadka. Krakmani twierdzą, że pakują tam M125, ale w takim razie w PJ są chyba najlepsze Boreupy na świecie. Po wymianie komory, gumki i lufy na systemowskie, kolega uzyskał 480 fps w replice. Na stockowej sprężynie. Dla mnie osobiście to jest zagadka.

Nie wiem czy to + czy - dlatego tu nic nie dam. Ale generalnie replice wyszłoby chyba na dobre wsadzenie markowej M120.

 

Właściwości balistycznych nie sprawdzałem.

 

Pozdrawiam.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Kto tam wie jakie licho siedzi w chińskiej M125, ale na pewno nie markowe M125.

Takie osobiste odczucie. Dzięki Viamortis za sprawozdanie, replika wydaję się być sensowna, ale niestety wszystko podrożało, a ja muszę jeszcze poracować nad MP5 :killer:

 

Pozdrawiam,

 

TS.

 

EDIT: literówka

Edited by Don Drzewuu
Link to post
Share on other sites
Ile replika wytrzyma i jak by się spisywała po wymianie lufy,komory oraz gumki HU na systemowskie i włożeniu jakiejś markowej spreżyny M110?

Replika ma bore up fabrycznie wmontowany, który zapewne wymaga sprężyny minimum M120. Przy takiej konfiguracji jak podałeś + M120 byłoby pewnie ok. 440 fps.

Link to post
Share on other sites

Witam. Jestem tu nowy, mimo że na forum siedzę już jakiś czas :)

PJ4, o której Viamortis pisał była moja :)

Fakt, wyszczerbienie na body jest, ale sam się zastanawiam z jakiego powodu. Jeszcze przed strzelanką się pojawiło(możliwe, że w transporcie w samochodzie). Materiał body - prawdopodobnie aluminium stopowe, czytajmy "prosty ZnAl" - czyli krucha kicha, nie powinno tak być - FAIL zasłużony.

 

Właściwości balistyczne można opisać skutecznie w ten sposób - na 40-45 metrów leci idealnie przy kulkach 0.25 excela, ale więcej nie ma co wymagać, na większe odległości znosi i sieje. Gearbox faktycznie chodzi głośno, słychać te uderzenia tłoka - minus moim zdaniem, zwłaszcza że stock miał mieć podobno stożka do zestawu cichego. Dodatkowo, ma się wrażenie jakby się miał rozpaść czasami, uderzenia są mocne i jak ktoś przykłada twarz do kolby to je czuje.

ROF i ilość strzałów dosyć słabe (poszło zaledwie 2000 kulek na jednej baterii 2000 mAh), ale mogło być to spowodowane 2 czynnikami:

 

Pogoda, temperatura oraz pierwsze ładowanie baterii dopiero (na procesorowej ładowarce). Ogólnie jestem zadowolony, dobrze leży w rękach, nieźle się trzyma i wypruła z siebie ponad 2000 kulek dziś.

Fakt faktem, założone mam lufe, komore i gumke systemy, więc nie wiem jakby stock działał. FPS na poziomie 471-480 stabilne, na kulkach 0.25.

 

Magazynek ma lekkie luzy na boki, kolba leży dobrze, ale po wsadzeniu baterii nie dochodzi na ostatni "zatrzask". Prowadzenie ma dobre, aczkolwiek są lekkie luziki.

Jak Viamortis powiedział, plastik jest faktycznie ładny i jest gładki, dobrze się prezentuje i dobrze się o niego "opiera" :)

 

Celem podsumowania - po 3 rocznej przerwie, inwestycja w sam karabinek w wysokości 975 zł była tego warta. Bardzo dobrze się spisywał :)

 

BTW - za chwilę wstawię kilka fotek

 

EDIT

Wyszczerbienie na body i widok ogólny - zdjęcia są na taiwangunie, a repliki nie rozbierałem jeszcze - jutro rozłożę body, ale GB nie ;)

P.S. Sorry za takie kupiate fotki, ale jest po północy, a że ja mam lustrzanke to sadziłem na automacie, za długo by go ustawiać ;(

 

p1262617au5.th.jpg p1262618rk8.th.jpg p1262623zb9.th.jpg

Edited by xMaverickx
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...