Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25 vs. PJ SPR Full Metal Long


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jako iż przed miesiącem moja G3 poszła na śmietnik (połamana w pól i skrzywiony Gearbox) zaczołem szukać czegoś nowego. Po długim i kilkudniowym przeglądaniu forum mam już jako takie pojęcie gdyż z kilkunastu karabinów zostały tylko 2 które biore pod uwage.

 

PJ SPR Full Metal Long

http://www.taiwangun.com/shop,show,1135

 

PJ 25

http://www.taiwangun.com/shop,show,1145

 

Zanim zadam pytania napisze jakie plusy i minusy ja widze w obu modelach :

 

PJ 25:

+gearbox V2 long

+długa lufa (509 bez dodatkowych kosztów jak tłumik itp)

+dobry silnik (spotkałem sie z ta opinią tu na forum)

 

-wygląd (moze marudze ale to również sie dla mnie liczy chodz wystarczy wymiana kolby i już ujdzie w tłumie)

 

PJ SPR Full Metal Long

+wygląd

+składana kolba (zanim stanie sie typowym karabinem wyborowym bedzie latwiej z nia biegać)

 

-gearbox v2 "zwykły"

 

Jak już wspomniałem wyżej karabin ma mi słuzyć z czasem jako karabin wyborowy a najpierw będe pewnego rodzaju spotterem. Mam pojęcie ze PJ 25 będzie łatwiejszy i leprzy do tuningu do 580+ FPS jaki zakładam na końcu drogi.

A teraz moje pytania :

1.Jaka lufe optymalnie moge wsadzic do obu modeli ? (PJ 25 ma 509 w strocku a SPR 470)

2. Jak z tuningiem obu gearboxów ? Mam pojęcie że tak naprawde praktycznie wszystko idzie do wymiany łącznie z silnikiem i baterią ale jak sie ma V2 long a zwykly do tuningu do tej mocy ?

3.Jako iż cieżko tak na raz wszystko napisać/zapytać sie o co bym chciał będe dopisywał pytania jak tylko sobie o czymś przypoine :) Jednak będe wdzięczny za par zdań od siebie, moze jakies porady w sprawach których jeszcze nie wspomniałem ?

 

NAJWAZNIEJSZE : BAZUJE TYLKO NA TYCH 2 MODELACH !!!

 

Wiec bardzo prosze o brak rad typu "wez G&G albo Ca"

Z góry dziekuje za każdą odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Edited by Aranos
Link to post
Share on other sites

Myślę, że jako osoba, która posiada w domu i PJ25 i PJ SPR mogę się wypowiedzieć.

 

1. Pierwsze co mnie zdziwiło, to waga obu karabinów. Wbrew temu, co pisze taiwangun - wyraźnie czuć, że replika SPR jest cięższa od SR - nie wiem, czy jest to kwestia wyważenia, czy coś, ale różnica jest wyraźna.

 

2. Co do luf - do PJ25 możesz wsadzić maks 650mm, a do SPR nie więcej jak lufę 510mm (taka jak do długich emek).

 

3. Co do składanej kolby - bateria dołączona przez taiwangun (Firefox 9.6, 2000 - tak sama jak do SR, z tym, że Stick) jest bardzo dobra, ale i duża - efekt jest taki, że przynajmniej w egzemplarzu, który jest u mnie kolby nie da się całkiem złożyć i zawsze jest rozłożona przynajmniej na kilka cm.

 

4. Części - są niemal identyczne zarówno w SR, jak i SPR (w końcu ta sama stajnia - A&K), oczywiście pomijając gb v.2 long eSeRki i części bezpośrednio z nim związanych. Myślę jednak, że pewniejsze będzie SR - mój egzemplarz wywalił ponad 10 000 kulek na sprężynie SP 140 Guardera, bez dalszych ingerencji w gb. Jak do tej pory - żadnych awarii. SPR ma na koncie na razie około 3-4 tysięcy na stockowej sprężynie M125. W SPR sprężyny nie zmieniam ze względu na strach o szkielet gb.

 

5. Silnik - w obu replikach znajduje się ten sam.

 

6. Wykonanie - obie repliki stoją na równym poziomie, choć SPR może pozazdrościć SR szyn montażowych ;).

 

7. Użytkowanie - z SPR łatwiej biegać, a także kolba znajduje się troszkę niżej niż w SR, co wpływa na komfort celowania z lunety.

 

8. Osiągi - w obu replikach przeprowadzone są zmiany:

SR:

- precka Systemy 6.04, 590mm

- sprężyna SP 140 Guarder

- komora hop-up King Arms

- gumka hop-up Systemy

 

SPR:

- precka Systemy 6.04, 470mm

- komora hop-up King Arms

- gumka hop-up Systemy

 

SR wyciąga w tej konfiguracji 480 fps i ma zasięg skuteczny ~60 metrów oraz całkowity ~70 metrów. SPR nie mierzyłem na chrono, ale porównywałem zasięgi - ma tylko o kilka metrów (3-5) krótszy zasięg.

 

9. Kompatybilność - weź pod uwagę, że w przypadku SR trudniej dostać niektóre części - magazynki są droższe, już o szkielecie gb nie wspominając.

 

Jeśli jednak chodzi o klimat gry i lans - nie zastanawiałbym się i brałbym SR. SPR jest równie dobre, ale mi się po prostu mniej poodoba ;).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

DZieki wielkie za tak wyczerpującą odpowiedź. Wiesz sa gusta i guściki mi sie SPR bardziej podoba (PJ 25 miałem w łapkach i oglądałem ja kilka godzin i dalej mi nie bardzo pasuje , może wymiana kolby na identyczną jak w SPR dałoby coś). Hmm lufa 509 czyli taka jaką miałem w G3 i dłuzszej nie trzeba. Na forum niema za bardzo tematów o SPR (jest jeden ale to recenzja i zamkniety temat). Jednak w tym dziale forum są pokazane 2-3 SPR tuningowane pod 600FPS. Jaki z tego morał ? Da sie i nawet nie jest to tak bolesne jak bym myślał.

 

Jako iz dostałem na GG wiadomość od jakiegoś uzytkownika forum uż jestem hmm idiotą porównujac karabin wyborowy (PJ25) do SPR (karabin szturmowy). Wiec specjalnie dla niego :

Przeczytaj prosze dokładnie opis ostrego odpowiednika SPR. Pisze tam jak wół że jest to replika karabinu Mk 12 SPR (SPR - Special Purpose Rifle – Karabin Specjalnego Przeznaczenia) aa wiecej info masz tu :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_Mk_12_SPR

Link to post
Share on other sites

Może i ludzie tuningują swoje gb v.2 do tych 600 fps. Ale proponuje się najpierw z nimi skontaktować. Myślę, że Jack Pirat powie Ci coś o tuningu do takiej mocy.

 

Bądźmy szczerzy, w ASG nie ma różnicy czy to karabin szturmowy czy snajperski, bo coś o mocy snajperki można nawet z mp5 zrobić :]. Więc też ta wiadomość była zupełnie bez sensu, pozdrowienia dla tego pana.

Link to post
Share on other sites

Owszem ale zachwoujac troche realizmu z MP5 juz sniperki nie zrobisz :-) A ten czlowieczek najprawdopodobniej sugerował sie tym ze na Taiwangun jest w dziale karabiny szturmowe a nie sniperskie :)

 

Tak BTW do SPR stosuje sie ten sam numer co w G3 ? Tzn wymiana cylindra na typ zero ? (tak na początek boo kasy nie mam na full tuning a precka 509 + gumka + cylinder typ zero nie kosztuja wiele )

Link to post
Share on other sites

SPR ma cylinder typ zero ;]. Wymieniasz gumke HU i kupujesz jakąś precke, to Ci wystarczy.

 

Co do tuningu mocowego to odpuść sobie tuningowanie zwykłego v.2 do tych 550+ fps. Będziesz musiał wymienić cały GB, co będzie kosztować jeszcze więcej niż ta replika. Jeżeli zależy Ci na takiej mocy kupuj SR25.

Edited by blaszko
Link to post
Share on other sites

Z założenia z czasem cały Gearbox idzie do wymiany wiec tu nie ma problemu. Temu właśnie zdecydowałem sie na PJ a nie CA lub G&G gdyż zapłaciłbym słono za samą body (wiem pewnie wiekszość zjadła by mnie żywcem za te stwierdzenie). Nie miałem w łapkach modeli tych replik z Ca czy G&G ale miałem PJ i o ile SPR jest tak samo dobrze wykonana jak PJ 25 to takie body mi odpowiada w 100% :-) I tak pojdzie na nie maskowanie itp wiec bez znaczenia co jest na nim napisane. Co prawda dalej bardziej mi sie SPR podoba jednak zaczynam powoli mysleć nad przeboleniem sprawy i kupieniem SR25.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś myśłi o tym żeby mieć coś co w "realiach symulacji/odwzorowania" ma być coool to powinien myśleć o SR. To w rzeczywistości pożądny karabinek snajeprski/wyborowy a dodatkowo często wykorzystywany również jako karabinek przeciwsprzętowy. Jak dla mnie takie podejscie ma sporą wartość w naszym hobby.

Ale ja mogę być zboczony ;)

Link to post
Share on other sites

No to zamówienie na PJ 25 poszło :-) teraz takie pytanie. To cus sie nada do tuningu mocowego czy all czesci oddzielnie lepiej lub poprostu są w tym zestawie częsci zbedne do wymiany ?

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1488

 

 

 

Chyba lepiej wziąć kompletny gb G&P. Masz już tam wszystko pięknie spasowane. Wsadzasz zestaw cichych głowic systemy, sprężynę m170, prowadnicę i przy szczelnym układzie powinieneś mieć to 580 fpsów. Do tego jeszcze silnik Magnum, lepsza komora, odpowiednia gumka, dystanser typu H i lufa. Chyba że chcesz mieć więcej to wtedy borek od m16,cylinder, dysza i wio :P

Link to post
Share on other sites

Oczywiście 1 rzeczą będzie lufa precyzyjna, gumka hop up i komora hop up. Ale rozglądałem sie po sklepach mniej wiecej za ile i gdzie mam to wszystko kupić.

 

http://asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=117&mid=166

Ten GB będzie OK ? W opisie widze że jednak kilku rzeczy brakuje. I czy ten szkielet jest wzmocniony czy nie ?

Edited by Aranos
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy takie pytanie było, ale czy komora Hop up jest metalowa i standardowa ? Czy tak jak w starym PJ z absowym body, gdzie gumka jest o 1mm mniejsza ?

A widział ktoś gdzieś tłumik płomienia w kształcie tłumika od Barretta M82? :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście 1 rzeczą będzie lufa precyzyjna, gumka hop up i komora hop up. Ale rozglądałem sie po sklepach mniej wiecej za ile i gdzie mam to wszystko kupić.

 

http://asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=117&mid=166

Ten GB będzie OK ? W opisie widze że jednak kilku rzeczy brakuje. I czy ten szkielet jest wzmocniony czy nie ?

 

 

Tak ten będzie ok. To jest kompletny gb więc nic nie powinno brakować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...