Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie o długośc lufy


Recommended Posts

Siemka wszystkim mam pytanie odnośnie długości lufy. Chce wstawić lufę 410 do emki z cylindrem 2. Czy nie będzie za długa i będzie działać ok ? do emek z cylindrem 2 wstawiane są 407 i fpsy nie spadają. Może ma ktoś taką lufę przy cylindrze 2 i może się wypowiedzieć.

 

Z góry dzięki za pomoc

Edited by GRELO OASG
Link to post
Share on other sites

Mój sąsiad miał m15a2 carbine z ca i miał lufę 407 deep fire'a przy doszczelnionym zestawie z deep fire'a do m4 z cylindrem 2 ( 440 fps stałe na M120 ) więc pytam czy te kilka mm też będzie tak samo działać czy już zmniejszy fpsy przy tym.

Edited by GRELO OASG
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Niedawno montowałem lufę 509mm przy cylindrze typ.2 i po zmianie na 0 nie było absolutnie żadnej różnicy w prędkości wylotowej :roll:

 

No popatrz, prawa fizyki Cię nie lubią i omijają szerokim łukiem.

 

Myślę, że po zamontowaniu cylindra typ0 zaczęłą się gdzieś robić piękna nieszczelność....

Link to post
Share on other sites

Może i on źle... Ale czy Ty dobrze? ;)

 

Myślę, że dopasowywanie pojemności cylindra do pojemności lufy to jeden z airsoftowych mitów, który można dość prosto obalić np. przez obliczenie matematyczne pojemności cylindra i lufy. Wszystkie wymiary i wzory są łatwo dostępne. Druga sprawa, to jeśli w cylindrze kończy się powietrze, gdy kulka jest w połowie lufy, to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to ma jakieś znaczenie. Np. siła, jaką generuje zassane powietrze, może być śladowa w porównaniu z energią kulki i jej wpływ może być niezauważalny. Na przykład.

 

Pozdrawiam.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Dobór rodzaju cylindra ma pewne znaczenie. Nadmiar powietrza wypychanego za kulka po opuszczeniu lufy ma wpływ na rozrzut czasem większy, czasem znikomy. Odwrotna sytuacja była gdzieś opisana na forum. Chodzi o to że ta różnica nie zawsze będzie zauważalna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...