Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy sprężynowe pistolety to tylko wypełniacze kabury?


Recommended Posts

Proszę was o odpowiedź na pytanie zawarte w temacie, bo chciałbym się dowiedzieć czy kupno takiej pobocznej sprężynówki przyda się w boju czy tylko będzie ładnie wyglądać w kaburze. Jeśli chodzi o sprecyzowanie jakby ktoś nie wiedział o czym pisze to tu podaje przykłady:

 

http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-99...Full-Metal.html

 

http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-22...FULL-METAL.html

Link to post
Share on other sites

Co się zaś tyczy tematu - wartość w boju jest raczej zerowa. Zasięg to ma taki, że będąc te 5 metrów od przeciwnika, to lepiej mu powiedzieć, że nie żyje (w dodatku będzie nam on wdzięczny, że nie strzelaliśmy z bliska ;)).

 

Wg mnie pistolet sprężynowy może się sprawdzić jedynie jako back up. Ale musi wtedy spełniać kilka warunków. Nie może być ciężki (dlatego full-metal bym sobie odpuścił), musi być mały, musi być schowany w kieszeni, która jest rzadko używana, ale gwarantuje, że wydobycie pistoletu nie będzie trwało wieków oraz musi być gotowy do strzału - czyli naciągnięta sprężyna oraz najważniejsze - musi być niezawodny ;).

 

Mi przydał się raz w życiu w budynku. Był to Walther PPK za 6 zł z Airsoftguns.pl (hehe wiem, że brzmi to wszystko bardzo niefajnie ;), kiedyś kupowałem tam i zostało mi parę punktów, to pewnego dnia postanowiłem kupić tam coś poraz ostatni, a za punkty wybrać sobie paczkę kulek 0.12 i właśnie ten pistolecik ;)). Przyznam, że byłem nim miło rozczarowany, gdyż podczas przebiegu 200-250 kulek działał niezawodnie - brak pustych strzałów, ani dubletów. Wracając do sytuacji: Wchodząc do budynku zostawiłem przed nim emkę (za długa) i wyjąłem boczniaka z kabury. Wbiegłem do pomieszczenia i zacząłem strzelać się z kolesiem z naprzeciwka. W pewnej chwili zamek mojego gaziaka nie odskoczył do samego końca powodując otwarcie się zaworu gazu, jego opróżnienie i charakterystyczny dźwięk. Przeciwnik go usłyszał i na pewniaka zaczął biec do mojego pomieszczenia. Nie zapomnę jego miny, gdy zaraz po wbiegnięciu usłyszał 'puk' i musiał wyciągać czerwoną szmatę ;).

 

Była to jedyna sytuacja przez moje półtora roku w AirSofcie, kiedy taka zabawka mi się przydała.

Link to post
Share on other sites

Pistolet sprężynowy jako "BROŃ BOCZNA" jest w zasadzie bezużyteczny. Dlaczego:

1) dzisiaj na większości strzelanek przeważają repliki samopowtarzalne, automatyczne. W sytuacji kiedy "skończy" się główna i wyciagniesz sprężynę o zasięgu 20-25 metrów masz w zasadzie tylko jeden strzał bo po nim masz na sobie kilogramy kulek.

2) nawet jak jesteś mistrzem "krótkiej sprężyny" to z drugiej strony wystarczy zwykły przeciętniak który choc troche pomyśłii pozamiatane.

3) generalnie fajnie sie z tego strzela do tarczy, albo na imprezach "spring party only". Nawet dopuszczenie do tego typu imprez samopowtarzalnych replik zabburza olidnie "harmonię" a co dopiero full auto aegi...

 

HOWG!

Link to post
Share on other sites

Jak na mój gust to już lepiej kupić AEP np.: Glock. Nie jest rewelacyjny ale obsługuje się go szybciej niż sprężynę co przy dynamice strzelań na krótkim dystansie ma duże znaczenie. Sprężyna to najczęściej jeden strzał z zaskoczenia i resp. Twój lub przeciwnika.

Link to post
Share on other sites

Tak jak niektórzy powiedzieli sprężyna to broń ostatniego strzału.

Kończy ci sie amunicja w aegu i gaz w gaziku.

Wtedy sprężyniak może się przydać.

 

Mi osobiście sie przydaje mam tą berette m92f full metal co podałeś ale przydaje sie tylko dlatego że biegam z shotgunem a 3 magi po 14 kulek łatwo wyładować nie wiadomo kiedy.

A ta beretta hmmm....

Awaryjna to na pewno , ja już 3 raz ją rozkręcałem.

Ale naprawdę strzela ładnie.

20 m wyciąga a najlepsze jest to że kulka nie zmienia praktycznie kursu lotu.

W pomieszczeniu bez problemu trafiam w wystawiony łokieć z 5m.

Link to post
Share on other sites

cezii tutaj nie ma co do doświadczenia tylko racjonalne myślenie xD Skąd 13 latek może mieć 800 zl na dobra klamkę ze stajni ICS,G&P itd. ? xP

 

Co do postu wyżej:

 

W pomieszczeniu bez problemu trafiam w wystawiony łokieć z 5m.

 

Z 5 m już należy raczej powiedzieć nie żyjesz... a z 20 to gwarantuje Ci ze lepsza efektywność miał bym rzucając kamieniami niż Ty z tym szajsem :)

 

 

Jeszcze jedno Wyso. Nie uważasz że nie należy się kłócić ze starszymi? Szczególnie nie mając ani racji, ani doświadczenia?

 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Po 1 to chyba po to sie robi takie słabe sprężyny żeby strzelać w CQB.

Z tego pistoletu nie boli praktycznie w ogóle nawet z 15 cm

Poza tym nie wiem czy on jest starszy.

Nie napisał tego w swoim profilu.

Czemu piszesz że nie mam racji.

Koleś sie pyta do czego nadają sie pistolety sprężynowe jedni mówią że do niczego inni mówią ze są dobre.

 

A cezii nic do tematu nawet nie wnosi.

Edited by wyso
Link to post
Share on other sites

Wiem miałem się nie wypowiadać ale... :twisted:

 

Po 1: Te sprężyny nie dlatego są słabe bo są do CQB, tylko dlatego że przy silniejszej sprężynie by się rozsypały...

Po 2: NIGDY! Nawet mając replikę ze 100fps nie strzela się do nikogo z 5 metrów

Po 3: Ja tylko napisałem że temat jest o czym innym, a ty zaraz się oburzyłeś i uniosłeś... Dlaczego nie napisałeś tego na PW? Chciałeś się popisać tym że twoich kolegów stać na chińskie AEGi?

Po 4: Nie chce mi się już z tobą dyskutować... Idę spać, bo późno już... DOBRANOC!

Link to post
Share on other sites

Cezii, wszystko ok, ale znowu nie przesadzaj z tymi 100 fpsami, że nie strzela się z 5 metrów, bo w CQB bardzo często są sytuacje, że ludzie strzelają z 350 fps nawet z mniejszych odległości niż te 5 metrów, bo to normalne w CQB i wcale nie świadczy to o ich braku rozumu ;).

 

Ale dość o tym, bo robi się kolejny już dzisiaj OT.

Link to post
Share on other sites

Cezii ja akurat odpowiadałem Mykpykcykowi.

Masz racje one są słabe bo przy mocniejszej sprężynie sie rozsypią.

Ale w CQB bez przesady.

U mnie jest pełno pomieszczeń i bardzo często dochodzi do strzałów nawet z 1m.

I to zależy w jakim CQB sie strzelasz jak w małym tak jak ja to nie da rady strzelać z większej odległości niż 5m.

 

Ps.Czemu mówisz że nie powinno sie strzelać z 5m mając 100fps ?

Przecież pistolety z bazarku mają te 100 fpsów i można walić nimi po twarzy sprawdzałem osobiście i boli bardzo mało a śladów niema.

Link to post
Share on other sites
I to zależy w jakim CQB sie strzelasz jak w małym tak jak ja to nie da rady strzelać z większej odległości niż 5m.

 

A ja mam CQB bardzo male bo sobie zrobiłem z kartonu... :wink:

Wyso dpbra rada jak ne do końca rozumiesz coś to nie używaj nazw, określeń czy skrótów OK?

 

Czemu mówisz że nie powinno sie strzelać z 5m mając 100fps ?

Przecież pistolety z bazarku mają te 100 fpsów i można walić nimi po twarzy sprawdzałem osobiście i boli bardzo mało a śladów niema.

 

Bo nie powinno i tyle. Dlaczego? Jak trafisz kiedyś na kogoś, kto strzeli Ci w pyszczek z poniżej 5 metrów z repliki mającej 200 albo więcej fpsów wtedy zrozumiesz.

 

I jedna PODSTAWOWA sprawa Wyso fajnie, że masz shotguna, i sprężynowa klamkę ale żeby doradzać niestety nie wyglada żebyś miał jakies odpowiednie doświadczenie. Musisz sobie uzmysłowic jedna rzecz: jak kogoś swoimi radami doprowadzisz do zakupu sprężynowego pistoletu a potem będzie zawiedziony to oddasz mu kasę?

 

PISTOLETY SPRĘŻYNOWE NIE NADAJĄ SIE DO ZABAWY chyba że tam gdzie wszyscy używaja sprężyn.

 

KAŻDY KTO UWAŻA INACZEJ MA NIE POKOLEI W GŁOWIE. Nawet najlepszy sprężynowy pistolet nie ma szans w zabawie z osobą ktora choć trochę myśli i używa shit aega z plastikowym GB.

Link to post
Share on other sites

Thor.

Po 1 CQB to znaczy Close Quater Battle Jak sie mylę to spoko.

Sama nazwa wskazuje że mówimy tu o małych pomieszczeniach.

Po 2 Mówimy o 100 fpsach nie o 200 czy 300 (kurs czytania ze zrozumieniem sie kłania).

Po 3 Już kumpel mówił " ja nie każe nikomu kupić sprężynowego pistoletu.

Temat jest pytaniem czy pistolety sprężynowe są przydatne."

Jedni sądzą że tak inni że nie.Ty sądzisz co innego ja co innego proste nie ?

Edited by Yaramo
Link to post
Share on other sites
Po 2 Mówimy o 100 fpsach nie o 200 czy 300 (kurs czytania ze zrozumieniem sie kłania).

 

Pokaż mi ŚREDNIEJ KLASY pistolet sprężynowy który ma poniżej 200 fpsów. Z góry uprzedzam, nie pisz mi o odpustowych zabawkach czy wynalazkach za 20 PLNow ze sklepów typu AirSoftGuns.pl

 

Pistolety sprężynowe warte czegokolwiek zaczynaja się od około 50 PLNów i kulki z nich wystrzelone latają w okolicach 200 fpsów poniżej tego nie ma o czym dyskutować.

 

Po 1 CQB to znaczy Close Quater Battle Jak sie mylę to spoko.

Sama nazwa wskazuje że mówimy tu o małych pomieszczeniach.

 

Taak?

I to zależy w jakim CQB sie strzelasz jak w małym tak jak ja to nie da rady strzelać z większej odległości niż 5m.

 

Hmmm Więc może mi wyjaśnij co to jest "małe CQB", "duże CQB", "średnie CQB", "ogromne CQB", ... hmm i jeszcze mam mam kilka tego typu jak z tymi sobie poradzisz...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W moim przypadku w stopniu znacznym przydaje się mi mój sprężynowy Glock (P.818 Cymy), choć jego osiągi oscylują na granicy 7-10m zasięgu skutecznego. Nie jest zbyt silny, więc strzał nawet z bliska jest w zupełności bezpieczny. Tak więc jak wchodzę do budynku, lub jestem na rogu budynku a za drugim rogiem jest mój przeciwnik to z przyzwyczajenia wyciągam pistolet. Wolę strzelać kulkami a nie słowami typu ,,dostałeś". Nie ominą mnie wiadomo sytuacje kiedy jestem zmuszony powiedzieć przeciwnikowi ,,właśnie cie wyeliminowałem" stojąc blisko np. za nim. No ale takie sytuacje zdarzają się rzadko i uważam że są głupie. Poto są słabe, krótkie sprężyny żeby móc strzelać z nich z bliska nie robiąc nikomu tym krzywdy. Moim zdaniem każdy kto chce uniknąć głupich sytuacji w postaci rozmowy ,,Dostałeś! A nie bo ty dostałeś" powinien nosić ze sobą krótką sprężynę. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Ja noszę na udzie sigmę kwc, raczej dla lansu :P ale dwa razy z niej załatwiłem przeciwnika. Obydwie sytuacje miały miejsce gdy leżałem a koleś mnie zaszedł niespodziewanie z boku. Sigma to jest spring z "tych lepszych" więc i zasięg ma ładny. Chce się przesiąść na AEPa bo jego przewaga nad springiem jest oczywista i niezaprzeczalna. Sprężynowy pistolet czasem się przyda ale generalnie to jest wypełniacz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jeżeli moge się wtrącić...

pistolet (gaziak czy spreżyna) nie ma szans z AEG zwlaszcza na duzy dystans.

Tak więc wydaje mi się że sens pistoletu zaczyna sie w pomieszczeniach i na bardzo malych dystansach. A jeżeli mala odleglość to i nie potrzeba mocna dobra broń, bo to raczej na dystans mniejszy niż 10m.

 

Przy starciu a AEG czy gaziakiem nawet sprężyna ma jeden strzal i ukrycie, tak więc wywnioskowac można że jest albo jako awaryjna i sporadycznie uzywana.

 

taka broń która ma poniżej 100fps ma może zasieg ok 10m, ale po co więcej? przecierz to na takie dystanse jest przeznaczenie.

 

I myśle że przy dystansie mniejszym niż 5m w wyjątkowych sytuacjach mozna strzelić, ale raczej celując w mniej bolące partie ciala.

 

Podsumowując:

-ladnie wygląda

-raz na jakis czas się może przydać więc nie musi być super

-nie wymaga się dobrych osiagów a wręcz odwrotnie

-dobrze umiejscowiona nie przeszkadza

 

Tak więc myśle że warto kupić i nawet ten chiński pistolecik za 10zl czy 20... dużo to nie jest a może się przyda ;)

 

Ale to tylko moje zdanie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...