Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Mam pewne zapytanie. Ostatnio przeglądając sporą galerię ze zdjęciami Marines w (prawdopodobnie) Iraku zauważyłem, że wielu z nich nie składa się do broni, nie opiera kolby na barku, tylko przykłada celownik (z reguły kolimatorowy) do oka, a kolba znajduje się wtedy w okolicy policzka/ucha. Czy to jakaś nowa doktryna? Nowy sposób? Czy tak się teraz szkoli żołnierzy w strzelaniu? Mnie uczono, że kolbę wspiera się na barku, korpus ma być prostopadle do przeciwnika (w celu uzyskania jak najlepszej ochrony przez płyty). Dawniej strzelało się ze skręconego tułowia (bokiem do przeciwnika). A teraz? Czy taka pozycja strzelecka jest wypadkową niechlujstwa i małego odrzutu w karabinkach serii M4? Czy tak teraz należy robić?

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

EDIT: literówka

 

EDIT 2:

Przykładowe zdjęcia

http://picasaweb.google.com/kaymemes/Infan...335707775994914

 

http://picasaweb.google.com/kaymemes/Infan...142647295674146

 

http://picasaweb.google.com/kaymemes/Infan...125920069347010

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
Mnie uczono, że kolbę wspiera się na barku, korpus ma być prostopadle do przeciwnika (w celu uzyskania jak najlepszej ochrony przez płyty).

Ktoś Cię doszkalał po tym, jak Ci pokazałem którą stronę cymki masz zwrócić do wroga? :D

Edited by Popski
Link to post
Share on other sites

W pancerzu jest trudniej przyjąć poprawną pozycje strzelecką.

Poza tym zdjęcia są pozowane i mogło im się nie chcieć - inna sprawa, że w tych warunkach cel jest bardzo blisko, czyli szybkie celowanie, niewielki odrzut i krótkie serie ( coś trafi... ).

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Nie zaczyna się zdania od "a" :)

 

 

Co do zdjęć uważam dokładnie jak Lambert. Czasami kamizelka przeszkadza w celowaniu ( szczególnie jak jest nowa i jeszcze sztywna ;) ). Nie da się wtedy bez niezbędnych manewrów ( bardzo specjalistyczne szarpanie się z kamizelka ;) ) ułożyć kolby w dołku strzeleckim.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi tu o to, że im się nie chce - Właśnie ze względu na niski odrzut, podwyższają sobie linię celowania w ten sposób - Jest po prostu wygodniej celować i strzelać również

 

 

Popatrzcie na film od 0:40 do 0:58 - wdziałem więcej takiego strzelania ale nie mam siły szukać.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem gość na zdjęciu nr 1 zdecydowanie bardziej obserwuje niż celuje, bo takie ułożenie i trzymanie broni nie zapewniłoby mu dostatecznej kontroli w chwili wystrzału (broń trochę "wisi" i jest z przodu podparta ledwo ledwo za na końcówce chwytu.

 

Poza tym podpis też o tym świadczy: Pfc. Robert Cooper, a Glouster, Ohio, native, looks for suspicious activity.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem gość na zdjęciu nr 1 zdecydowanie bardziej obserwuje niż celuje, bo takie ułożenie i trzymanie broni nie zapewniłoby mu dostatecznej kontroli w chwili wystrzału (broń trochę "wisi" i jest z przodu podparta ledwo ledwo za na końcówce chwytu.

 

Poza tym podpis też o tym świadczy: Pfc. Robert Cooper, a Glouster, Ohio, native, looks for suspicious activity.

 

A obejrzałeś film na youtube?

Link to post
Share on other sites

@ Sziptar: Ten ACOG 4X32 TA31F na zdjęciach poza tym, że jest lunetą ma również podświetlany punkt celowniczy ( przy pomocy światłowodu umieszczonego na tubusie, skupiającego promienie słoneczne ) służący do szybkiego celowania - czyli taki kolimator z czterokrotnym powiększeniem. Red Chevron BAC Flattop Reticle. Sprytne ustrojstwo... ;-)

http://www.skdtac.com/index.asp?PageAction...&ProdID=733

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Nie zaczyna sie od "a" ponieważ jest to zabronione w pisowni ;) Tak samo jak nie pisze sie "gUra" tylko góra ;)

 

Jednym słowem - bullshit. Jak chcesz już poprawiać to może najpierw sam się upewnij czy masz rację.

Edited by Lajon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...