Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nieszczelny Bore-Up Classic Army ?


Recommended Posts

Witajcie,

 

Właśnie instaluję zestaw Bore-Up CA do G36C.

Problem mam z tym, że dostarczona w zestawie głowica tłoka nie "uszczelnia się" z cylindrem - pomimo obecności o-ring'a i przesmarowania smarem silikonowym, kiedy wpycham tłok do cylindra zatykając palcem wylot głowicy cylindra, nie czuję oporu, który był zdecydowany nawet w najtańszych chińczykach ..

 

Ewidentnie uszczelka na głowicy tłoka (rozumiem, że to nazywamy o-ringiem) jest mniejszej średnicy niż cylinder.

 

Nie chce mi się wierzyć, że dostałem bubel, bo nic na to nie wskazuje .. co źle rozumuję ? Co powinienem zrobić ?

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Z tego co wcześniej w niezliczonych źródłach czytałem, przy niższych sprężynach miałem poprostu niezaobserwować przyrostu mocy, ale powinno strzelać normalnie.

Gietka (TM G36C) ma chodzić na "do 350fps" (w końcu to broń na krótsze dystanse), z awaryjną opcją wrzucenia max. M120.

 

Mam przed nosem M110 guardera. Może zadziała, jak nie, to podłożę coś między głowicę tłoka a uszczelkę, aby ją permanentnie rozciągnąć ..

 

Wszelkie inne sugestie mile widziane !

Link to post
Share on other sites

Wszystkie boreupy tak mają, dlatego potrzebna jest mocna sprężyna, żeby zestaw zaczął działać.

Dziwne. Mam Bore up CA i jakoś efekt strzykawki wypada jak najbardziej poprawnie. Zatem z którymś jest coś nie tak...

 

IMO sprawdzenie, czy nie zapchałeś otworków w głowicy tłoka smarem oraz sprawdzenie na innym oringu nie będzie wiele kosztowało. Jest jeszcze patent z rozciąganiem oringa. Zakłada się go na cylinder i podgrzewa. Szersze info na forum. Aha i z podgrzewaniem lepiej nie próbuj na oringu z zestawu. Taki masz zapewne tylko jeden ;).

 

EDIT: nic nie podkładaj, bo jak zatkasz wyloty dziurek w głowicy tłoka to nic nie zdziałasz.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

O-ringa sie rozciąga nakładając go a cylinder a najlepiej na coś o jeszcze większej średnicy ale bez przesady, na jakiś czas ani nie z długo ani nie za krótko bo potem powróci do dawnej średnicy. Czas zależy tez od średnicy bo np jak załozysz go na 2x większą średnice niz cylinde i zostawisz na tydzień to będzie dużo za duży.Jak już rozciągniesz to napewno na początku będzie szczelnie, musisz poczekać aż sie troche skurczy i dopiero wtedy ocenić czy jest szczelne. Czy się podgrzewa to niewiem ja bym nie prubował bo niewiadomo jak sie zachowa guma z której jest wykonany o-ring.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady, możliwe, że tak zrobię.

 

Tylko zastanawia mnie ... przecież Classic Army podobno ma pewną renomę wśród firm robiących plastikowe tandetki do karabinów ... gdyby każdy, kto kupi od nich zestaw bore-up musiał wykonywać dziwne zabiegi z rozciąganiem, szybko firma ta stała by się pośmiewiskiem. Rozumiem dostosowywanie elementów różnych producentów, ale tutaj w jednym zestawie miałem cylinder, głowicę tłoka, gł. cylindra i dyszę.

 

 

 

Wstawiłem sprężynę M115 GFC, tandeta, ale mocna, dająca normalnie wyniki podobne do normalnego M120.

U mnie nadal <200fps ..

Link to post
Share on other sites

Niestety, cylinder zamontowalem poprawnie.

 

Any other ideas ?

 

Powinienem oddac tego bubla tam gdzie kupilem, ale przewalczac polityki "nie udzielamy gwarancji na czesci, ktorych sami nie zamontowalismy" ... powienienem dla zasady, ale nie chce mi sie, chce w weekend strzelac. W serwisie tego sklepu (chyba w czolowce popularnosci serwisuw tuningujacych) koles nie potrafil zasugerowac niczego konstruktywnego, ogolnie zabrzmial niepowaznie.

 

(sorry za brak ogonkow).

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze dyszę:

 

-czy nie jest uszkodzona

 

-czy uszczelnia się dysza w komorze (może być za krótka w stosunku do stockowej)

Test: gun do góry nogami, kawałek małego papierka na wlot kulek do komory od strony maga i strzał - Jak podskoczy to ucieka Ci powietrze.

 

Przyczyn może być wiele:

 

Może tappet plate jest pęknięty?

Może głowica tłoka, cylindra są nieszczelne?

 

A tak poza tym - BU do sprężyny M100 czy M110? Mam wątpliwości czy właśnie nie to jest przyczyną złego działania - Zabiera ci fpsy po prostu...

 

Jeżeli uznasz, że wszystko jest ok to spróboj po prostu rozciągnąć o-ringa lub kupić nowego w sklepie sanitarnym

Link to post
Share on other sites

Dysza jest ok, tappet plate też, posprawdzałem.

Robiąc test kompresji zdejmowałem nawet dyszę, palcem zatykając prowadnicę dyszy (tą "rurkę" wychodzącą z głowicy cylindra).

 

Zrobiłem test:

Na głowicę tłoka, pod o-ringa założyłem dwie małe gumki-recepturki. Spowodowało to rozciągnięcie o-ringa ... i idealną szczelność układu ! Na guarderze M100 uzyskałem wyniki rzędu 330fps.

 

Oczywiście to nie jest rozwiązanie, ale ewidentnie widać, że problemem jest zbyt mały o-ring - jak wcześniej pisałem, jest on średnicy o-ring'a nie-boreup'owego.

 

Może CA dało d...y, albo sklep podłożył bubla.

Spróbuję dokupić większego o-ringa, przeznaczonego do bore-up.

 

W sklepie sanitarnym ? Może warto spróbować. Znająć Świat sprzętu ASG, pewnie byłby lepiszej jakości niż Systemy ;)

Link to post
Share on other sites

Jako, że dostałem już kilka zapytań na priv'a o sklep :

Zestaw Bore-Up kupiłem w asgshop.pl

 

I dla poprawności politycznej dodam:

Nie mam powodów aby sugerować, że sklep świadomie sprzedał bubla czy coś w tym rodzaju. Pewnie przewalają rzeczy ze wschodu doliczając marżę i tyle.

Ale że w serwisie nie byli w stanie mi nic sensownego powiedzieć ..

Link to post
Share on other sites

Mialem tak samo z borkiem CA.

Rozwiazanie jest prymitywne - idziesz do sklepu z hydraulika i kupujesz uszczelke na rure gazowa o srednicy 1 mm wieksza niz orginalna w borku (najlepiej ja wez dla porownania.)

Jest odrobine za duza - jakies pol milimetra wiec nie chodzi jakos super gladko - ale uszczelnia jak strzykawka (plus taki ze przy nizszych springach masz szczelny uklad - minus mniejszy odrobine rof).

Uszczelka w gazowym kosztuje 50 gr ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie kumpel zamawiał parę rzeczy do ASG, więc korzystając z darmowej przesyłki zamówiłem o-ringa do BU systema za 15pln.

Ryzyko niewielkie, a czuję, że to ma dużą szansę rozwiązać wszystkie problemy.

Jeśli nie, to pójdę do hydraulika.

 

Jak zrobię to napiszę co i jak - zostanie na forum wiedza dla potomnych.

Link to post
Share on other sites

Czy naprawdę na dalekim wschodzie nie potrafią wyprodukować prostej uszczelki o odpowiednim rozmiarze ? Nawet w Japonii jeszcze nie mają technologii, którą mają hudraulicy od dziesięcioleci ?

 

A tak na serio : mam poprostu ją w palcach lekko porozciągać, czy też wykonywać rytuały z zakładaniem na cylinder i podgrzewaniem ?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Właśnie zakupiłem zestaw Bore up CA i powiem że w zestawie Guardera nie miałem takiej szczelności. Rozciągnij ja palcami możesz także włożyc ją pod kran i polewac gorącą wodą i wtedy delikatnie rozciągac.

Edited by fiolek
Link to post
Share on other sites

Update:

 

Jak pisałem wcześniej, o-ring bore-up CA jest dokładnie takich samych wymiarów jak o-ringi do zestawów o standardowej średnicy. Więc nie uszczelnia. Nawet na mocnej M115,

Tandeta.

 

Dokupiłem więc o-ring systema do bore-up.

Ma on średnicę o ok. milimetr większą niż ten z zestawu CA.

Przy gwałtownym ruchu tłokiem za pomocą ręki uszczelnia ślicznie.

Profilaktycznie lekko go rozciągnąłem zakładając na starą głowiće -nie-bereup i umieszczając na pare minut pod gorącą wodą.

Teraz uszczelnia jeszcze lepiej, a i nie przeszkadza w ruchu tłoka.

 

Czyli problem rozwiązany.

 

Z o-ringiem.

 

Okazuje się teraz, że dysza jest bardzo nieszczelna względem prowadnicy (tej rurki wychodzącej z głowicy cylindra).

 

Classic Army dziękujemy.

Link to post
Share on other sites

Mogę zapytać, gdzie kupiłeś ten zestaw Bore up i jaki kolor ma głowica tłoka?

 

Bo jestem w lekkim szoku. Dwa BU CA widziałem ostatnio w akcji (z czego jeden jest mój, z asgshopu) i przyznam szczerze, że są jedwabiście szczelne zarówno na oringu jak i przy dyszy (nawet do połowy wysuniętej).

 

Widać jest to wadliwy BU nadający się do wymiany.

 

EDIT: właśnie doczytałem, że z asgshopu ten BU.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Już wcześniej wspomniałem, kupiłem w asgshop.pl, dokładnie to:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=919

 

Miałem nie kupować bore-up'a, w końcu gietka jest do CQB, ale okazało się, że tanio wychodzi, a musiałem wymienić parę części. Zawsze awaryjnie będzie można mocniejszą sprężynę wstawiać.

 

Głowica tłoka ma kolor niebieski.

 

[edit]

Dysza jest też niebieska.

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...