Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty taktyczne z zamkiem


Recommended Posts

Już 2 rzeczy dyskfalifikują ten but. 1. Producent :wink: "renomowany" i "mil-tec" to całkowite przeciwieństwa, 2. Brak wewnętrzej osłony zamka, który i tak prawdopodobnie wyjdzie ze szwów. Nie warto, szkoda pieniędzy. Poszukaj czegoś lepszego. Jeżeli chodzi o wybór suwak + speed lace, a same speed-lace, zdecydowanie wole suwak + speed lace.

Link to post
Share on other sites

Zachodzilem/zabiegalem juz okolo 8 - 10 par butow (w sposob zupelnie nie zwiazany z airsoftem), i jakos nigdy nie bylem w stanie zaufac bocznemu zamkowi. Sily, jakie musi znosic but podczas 10 km biegu albo 45 km marszu nawet niekoniecznie w gorach sa tak duze i tak regularne, ze nie ryzykowalbym opierania ich na jakimkolwiek szwie.

 

Czy "speed lace" i boczny suwak stanowia nieodzowny element lansu jedynie, czy maja do czegos sluzyc? Bo nawet na milsimach rzadko masz koniecznosc momentalnego zalozenia butow, a jesli taka sie przewiduje to przewaznie spi sie w butach.

 

A w kazdym innym przypadku chyba po prostu lepiej normalnie, mocno zawiazac sprawdzona konstrukcje?

Link to post
Share on other sites

Ja używam belleville 610, na miasto, czy do prowadzenia pojazdów super sprawa. W teren wole mocniejsze buty (czyt. nie z zamszu).

Hoplita chodziło mi bardziej o 1 dużą wewnętrzną warstwe materialu wszytą po obu stronach, która by chroniła noge przed nieszczelnością zamka.

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites

Nosze skórzane z bocznym zamkiem i jest mały problem, bo podczas biegania po lesie i klękania zamek się zaczyna powoli rozpinać. Efekt jest taki że co kilometr trzeba oba buty dopinać suwakiem. Obecnie odradzam. W prawdzie w tych jest dodatkowo rzep ale podejrzewam że jeśli się zmechaci i przestanie trzymać to efekt będzie podobny

Link to post
Share on other sites

Dawno, dawno temu na wzór z jakiegoś katalogu zrobiłem sobie zamek wsznurowywany w buty. Używałem tego w "opinaczach". Sznurówka służyła tylko do jego mocowania, a sam but zapinał sie na zamek. Całkiem fajny paten z tego był.

Nie był tak narazony na obciżenia jak boczny, był tez troszke mniej wygodny od niego, ale w przypadku awari można go było po prostu wysznurowac i wciągnąć samą tradycyjną sznurówke.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...