Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polska kopia MICH'a 2000


Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oglądałem, przymierzałem, troche się pobawiłem i następnego dnia zamówiłem własny egzemplarz :mrgreen:

 

Hełm "dla siebie" miałem na jakieś 30 minut, ale zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. A był to MICH 2000 zielony (oczywiście mówię o kopii Volvera). I faktycznie te wkładki z gąbki są dość duże. Mam wrażenie, że latem jak będzie naprawde ciepło to będą one nieźle grzały w głowę. Ale to sprawdze dopiero na własnym egzemplarzu.

Oczywiście to nie żaden cud, ale za około 140zł moim zdaniem warto.

 

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś montował do tego michała zestaw z gunsmoka(Poduszki, velcro, odtłuszczacz, 4-point straps) czy są z tym jakieś problemy i jaki rozmiar będzie odpowiedni (domyślam się że M), co z mocowaniami pasków zostawić obecne czy brać orginały. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Paski proponuję za jakiś czas i tak oryginały zakupić albo któreś z OPS-CORE.

 

Te co są teraz na początku mi zawadzały (ale je ujarzmiłem :wink: ) ale i tak są troszeczkę za "twarde". Hełm się dobrze trzyma na głowie.

 

Gdyby tylko był grubszy o jakieś 2mm...

Link to post
Share on other sites

Nabyłem po waszych postach. Bardzo fajna kopia, mi osobiście podoba się. Nie miałem styczności z oryginałem ale odpowiedni test/porównanie jest już na stronie. W poduszkach może być trochę za ciepło latem, no ale.. Twardym trzeba być a nie miętkim :-F Polecam!

Link to post
Share on other sites

To ja też się pochwalę :P

 

michvolver.th.jpg michvolver1.th.jpg michvolver2.th.jpg michvolver3.th.jpg

 

Kupiłem tan z myślą o malowaniu, ale kolor okazał się tak ładny, że zrezygnowałem. :) Velcro i patche od Gunsmoke'a. Dojdzie jeszcze blacha NVG, goggle strapsy w CB, kwadracik IR na czubek i kontraktowe zawieszenie, bo firmowe jest niezłe, ale jednak mogłoby być wygodniejsze. Wrażenia z użytkowania - pozytywne.

Link to post
Share on other sites

To ja też się pochwalę :P

 

Kupiłem tan z myślą o malowaniu, ale kolor okazał się tak ładny, że zrezygnowałem. :) Velcro i patche od Gunsmoke'a. Dojdzie jeszcze blacha NVG, goggle strapsy w CB, kwadracik IR na czubek i kontraktowe zawieszenie, bo firmowe jest niezłe, ale jednak mogłoby być wygodniejsze. Wrażenia z użytkowania - pozytywne.

 

Jak Ci się ten hełm zgrywa w lesie z lesnym marpatem?? Mógłbyś uchylić rąbka tejże tajemnicy? ;-) Pytałem już wcześniej w tym wątku ale nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Jak Ci się ten hełm zgrywa w lesie z lesnym marpatem??

 

To znaczy tak - pod względem estetyczno/lanserskim zgrywa się wprost rewelacyjnie, bo kolor podpada niemal idealnie pod tan z mundurów MCCUU i wygląda super. Pod względem maskowania - jeśli nosisz na nim gogle (na oczach okulary), i z tym całym velcro - jakoś się to rozmywa i nie świeci się za mocno - opinia kumpla. Z punktu widzenia czystego ukrywania się zielony byłby lepszy, ale tan jest lanserski i zwyczajnie fajny. Pasuje zresztą do stylizacji, bo taki FR nosił MICHy w tanie do leśnego MARPATu, jak już zresztą było napisane w tym wątku.

 

Wyszedłem po prostu z założenia, że hełm i tak jest bardziej do CQB i do lansu, a jak będę chciał się bardzo maskować w lesie, to założę boonie...

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Ja jestem średnio zadowolony. Poduszki i paski nawet ok ale wystarczy że się zahaczy o gałąź to ściera się kolor nawet jak się paznokciem przejedzie. Byłem w nim na jednych manewrach i górę hełmu mam całą porysowaną za niedługo będzie trzeba go malować :???:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To zapewne to samo co P&J, GFC Tactical itp.

Dołóż parę złotych do Volvera.

 

Wszystko ok nie chodzi o kase ja z chęcią kupił bym condora ale niestety zostały wycofane , Volvera też bym kupił mimo lipnych pasków ale niestety wszędzie czas oczekiwania to 2 do 3 tygodni , a impreza jest w niedziele i potrzebuje hełm dla mojej dziewczyny a miejscówka jest niezbyt bezpieczna. i tylko top tacticale są dostępne dla tego o nie pytam!!

Edited by Waluś7
Link to post
Share on other sites

Ja bardzo przepraszam za zamieszanie, nie chciałem :cry:

 

Mówiąc o hipermarkecie nie miałem oczywiście na myśli byle czego za 30 pln. Stąd opcja rowerowego. Kolega z koleżanką widocznie przemyśleli wybór i musi być MICH bo inaczej kicha i frajerstwo. Ale nie o tym topik, kończmy offtopa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...