Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polska kopia MICH'a 2000


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Emailowałem z 4 sklepami na temat dostępności i od każdego dostałem inną odpowiedź sprowadzającą się do wspólnego mianownika: hełmy już nie są produkowane.

Odpowiedzi były typu że firma już nie istnieje, że przestali produkować itp.

 

PS. Tylko dlaczego sklepy nie usuwają ich z oferty?

Link to post
Share on other sites

Żeby jak szukasz Mich'a Volvera znalazł Micha ACM czy inne WwCH

 

Miało być NIE znalazł??

Pewnie tak.

 

Ale znalazłem Micha 2000 Volvera (czarnego). Chyba ostatniego w Polsce. W sklepie militaria.pl

Dziś kurier przyniósł, na pierwszy rzut oka niebo a ziemia między Volverem a Pasgtami i Michami moich kolegów (ACMy i WwCH oczywiście).

 

Ale jest jedno ale, wyglądam w nim jak Vader. Zastanawiam się nad zwrotem lub odsprzedażą. W weekend popozuję przed lustrem i zdecyduję.

Link to post
Share on other sites
Pewnie tak.

 

Jeden pies, chodziło mi o to że jak szukasz tego renomowanego produktu a go już nie ma to spróbują Ci wcisnąć ACM.

 

Ale jest jedno ale, wyglądam w nim jak Vader.

 

Ja w swoim wreszcie wyglądam normalnie - miałem kiedyś ten tak zwany ACM z gunfire.pl i był dużo szerszy. Wyglądało to z lekka komicznie, ale przy założonych bolle x800 i czymś na szyi było spoko. Myślę, że gdybym używał słuchawki do radia np. comtac czy bowman to wyglądało by to znacznie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Tak więc napaliłem się na Micha 2000 volvera i dzisiaj zamówiłem, przeszukałem polskie sklepy, i widziałem tylko czarne(militaria.pl - kolega wyżej mnie perfidnie wyprzedził :D). Jest jeszcze dostępny w jednym sklepie...ale nazwę napiszę jak przyjdzie na maila potwierdzenie wysłania....wole dmuchać na zimne....

 

Będę go malował na olive/green i teraz pytanie - wystarczy porządny spray matowy czy sięgać po Montana gold/krylon itp?

 

Wpadłem na pomysł, jak upodobnić bardziej fakturę powierzchni hełmu do prawdziwego miśka...

Chce wykorzystać sposób opisany przez Thora w temacie o warriorze.....tzn cukier, kilka warstw farby, i mokre szmatki, żeby się nie kleiło(nie wiem czy w tej kolejności) co wy na to, da to fajny efekt?

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam potwierdzam informacje, iz nie ma w produkcji Volverów- napisąłem bezpośrednio do producenta, mam okazję kupić używkę ale bez możliwości przymiarki w rozmiarze M mój obwód głowy to 55 cm czy hełm nie będzie za mały, czy ktos dysponuje danymi na temat rozmiarów tych kopii. Zawsze wydawało mi się, że sa wrozmiarze uniwersalnym??? pzd ŁP

Link to post
Share on other sites

Oky pomimo, że heł miał pasować idealnie musiałem usunąć wszystkie cieniutkie wkąłdki teraz jest git. Kopia jest naprawdę przyzwoita porównywałem z kontraktem kolegi i nie czułem jakiegoś znaczącego dyskonfortu, naprawdę szkoda iż firma zaprzestała produkcji. Paski to niestety porażka. Wie ktoś gdzie można dostać oryginbalne kontraktowe szukałem na aledrogo.pl niestety bez rezultatu pzd ŁP

Edited by lukasp
Link to post
Share on other sites

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem hełmu Mich 2000 firmy Condor od Gunsmoke'a, gdyż wydaje mi się dobrym wyborem w przedziale cenowym do 200zł.

Dlatego mam pytanie : Czy ta kopia będzie pasowała na głowę o obwodzie ~58cm i gogle Bolle X500 ?

Z góry dziękuję za wszelkie rady , odpowiedzi oraz wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam mam trochę nooberskie pytanie, otóż mam micha 2000 volvera, na którego chciałbym zamontować blachę do nvg. Jest napisane, że do blachy dodane są śruby, a żadnych otworów na hełmie ni ma, więc domyślam się, że wiercenie będzie konieczne. Jako, że zawsze coś mi krzywo wychodzi przy takich zabiegach, jest jakiś sposób na to, żeby wywiercić otwory w dobrym miejscu?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam mam trochę nooberskie pytanie, otóż mam micha 2000 volvera, na którego chciałbym zamontować blachę do nvg. Jest napisane, że do blachy dodane są śruby, a żadnych otworów na hełmie ni ma, więc domyślam się, że wiercenie będzie konieczne. Jako, że zawsze coś mi krzywo wychodzi przy takich zabiegach, jest jakiś sposób na to, żeby wywiercić otwory w dobrym miejscu?

 

Pozdrawiam

 

 

A jaki rodzaj montażu? Bo standardowy używany przez armię ma jeden otwór. Chyba, że kupujesz northosa.

Link to post
Share on other sites

Niezależnie w jakim - zamocowanie blachy wymaga wiercenia (sama taśma naciągu czasem stosowana nie zapewnia wystarczającego trzymania). Jeśli nie masz zdolności nawet do podstawowych czynności manualnych poproś o pomoc kogoś kto potrafi wywiercić prosto otwór.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...