Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polska kopia MICH'a 2000


Recommended Posts

Hełmy MICH były projektowane pod zestawy nagłowne znacznie większe i bardziej "zabudowujące" ucho. Coś na wzór Peltor Sound Trap - nie pamiętam co to dokładnie było. Dlatego też bowman, czy inny płaski headset nie będzie uwierał.

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fajnie jak by zaczeli robić repliki hełmów pod rozmiar... Small, Medium i Large...

 

Volver ma robioną replikę podobno pod rozmiar Medium ale nie dokładnie odwzorowany więc tego nie napisali. Ale w mailu dostałem że to na podstawie Medium.

 

 

BTW: Ma może ktoś możliwość porównać jakiś oryginał Medium do niego? Jak to się je.

 

I szkoda że od razu nie robią otworów pod blachę... (wiadomo żeby było symetrycznie co by się nie bawić). ;-)

Link to post
Share on other sites

Nie do końca dobry wątek, ale nie mogę znaleźć starego a potrzebuje szybko pomocy.

 

Kupuje MICHa w rozmiarze Medium. Jest troszkę za duży na mnie, ale w granicy, także przeboleje to z racji braku rozmiaru SMALL.

 

Ale do rzeczy. Mój obwód głowy to troszkę ponad 55cm. MICHa jak wspomniałem kupuje w rozmiarze MEDIUM. Jakie powinienem wybrać poduszki, 3/4 cala czy 1 calowe?

Link to post
Share on other sites

wybaczcie, że tak wejdę Wam w temat z innym tematem, ale mam pewien problem, mianowicie jaki właściwie jest odcień koloru TAN tego hełmu??? Czy ten hełm pasowałby do MARPATa woodland i oporządzenia w CB?? Czy w lesie byłby potrzebny jakiś cover czy nie odznaczałbym się aż tak bardzo zółtym świństwem na głowie?? :-P

prosze o odpowiedz

dzięki :)

Link to post
Share on other sites

lukaso: Jeśli chodzi o volvera to dobraliśmy w miarę dobry kolor i na pewno nie dostaniesz "chorego na żółtaczkę" hełmu jakie czasem zdarza się zobaczyć.

Kolorek jest jak najbardziej jasny piasek.

Co do biegania w nim po lesie latem, to nic tylko jeszcze tarcze na czole wymalować;]

będzie go widać z powyżej zasięgu normalnej repliki. Typowy cel dla snajperek ;]

weź zielonego, a w razie potrzeby załóż pustynny pokrowiec. Najnowsza dostawa farby zielonej jest ciut jaśniejsza i bardziej przypomina kontrakt z artykułu na głównej. No chyba że masz szczęście i większość imprez masz na żwirowniach, jak by co służę radą.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem replikę hełmu Volvera TC-2002 i jest OK.

 

RZeczywiście jest to MEDIUM albo prawie medium.

 

Tylko takie uwagi:

 

- skorupa niestety jest ciENka jak by była z 2mm było by OK

- naklejka odchodzi od skorupy - trzeba by zastosować lepszy klej albo lepsze naklejki.

- krążki rzepa nie wiem czy są Velcro ale Velcro nie odchodzi mi tak jak klej od tych rzepów (nowy nie zakładany hełm a przy próbie odczepienia poduszki odchodzą razem z nią).

- paski nie są aż tak tragiczne jak w hełmach chińskich ale do ideału jeszcze troszeczkę potrzeba no i nie dawać tej skórki pod brodę. ;-)

-poduszki są niezłe, dobry patent z wyjmowanymi wkładami, szkoda że zamiast tej 1 grubszej nie ma 2 takich ciENkich.

 

To tyle było by mojego.

 

Ale i tak polecam jak na bazę do rozbudowy.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...