Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

magnifier/booster + eotech 552


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posiadam na swoim SCARze EoTech'a 553 i skadany do boku Magnifier 3x poączenie idealne ... Jak wiedzą wszyscy użytkownicy EoTech'a , lubi on odbijać obraz więc często widzimy swoje czoło zamiast okręgu z plamką , magnifier bardzo ładnie niweluje tą wadę i widać przez niego jasny i wyrażny obraz oraz ostry i wyrażny punkt celowniczy(wbrew pozorom punkt celowniczy jest nawet wtedy wyrażniejszy i wcale się nie powiększa ani nie rozmazuje (jest nawet ciut mniejszy)) ... plusem mojego modelu jest to iż posiada on funkcję szybkiego złożenia do prawego boku (sprężyna i miekki zwalniacz) może wtedy służyć do obserwacji i korzysta sie wtedy z niego tak jakbym sprawdzał komorę przekręcając delikatnie replikę na lewo (pomogło mi to kilkukrotnie zdefiniowac gracza "swój/wróg" z daleka nie widać nawet opaski) a nasz eotech wraca funkcjonalnością szybkego celowania (napewno szybszego niż ACOG) ... Tak więc mamy połączenie szybkiego celowania , precyzyjnego ,oraz lunety obserwacyjnej...

Jedyną wadą jest to ,że jest to dodatkowe dociążenie repliki...

 

Pozdrawiam

Junak

Link to post
Share on other sites

http://img135.imageshack.us/i/dsc06789v.jpg/ Ja też posiadam takie coś. Szczerze to na chwilę obecną nie widzę lepszego rozwiązania. Do asg i tak powiększenie rzadko kiedy się przydaje. W sumie tylko do wypatrzenia czegoś i możesz obserwować tor lotu kulki i widać jak ktoś dostaje. Także do spotowania i jako antidotum na termosów jak najbardziej ok.

Co do postów wyżej o tym, że punkt jest niewyraźny. Polecam zmniejszyć jasność punktu. Przy używaniu optyki warto pamiętać, że punkt powinien być na najniższym poziomie, przy którym jest widzialny.

Edited by PiPES
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Czy to jest tym samym co to drugie?

 

http://allegro.pl/magnifier-3x-do-aimpoint-montaz-qd-flip-up-2577-i1883240339.html

 

http://allegro.pl/bs-reddot-3x-magnifier-i1895377188.html

 

W opisie jednego jest napisane że współpracuje z Aimpointem.

W opisie drugiego że z Aimpointem i Eotechem

 

( Wiem że różnią się montażem ale czy można je zastosować w obu typach kolimatorów ?)

 

- Tzn wystarczy dobrać wysokość montażu ?

Edited by Żółwik
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

 

Ni mo na pewno. Swoją drogą, jest to najgorszej jakości luneta, jaką kiedykolwiek widziałem. Bazarowe 2x20 sprawują się o klasę lepiej.

 

EDIT:

 

o, no to widocznie mają jakiś nowy model, bo te sprzed 6-7 miesięcy takich bajerów nie miały.

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

A z jakiego powodu tak uważasz? Mam dwa magnifiery, jeden to ten, który podałem, a drugi, to ten:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2272

 

I sprawdzają się równie dobrze. I jeśli ten, który podałem nie ma regulacji ostrości, to w jaki sposób ją regulowałem? ;)

 

EDIT:

 

Hmm, mój był kupowany zimą, tak więc też przynajmniej te 7-8 miesięcy temu.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że wygląda na to, że obaj z Lesiem mamy te same magnifiery, a widocznie różnią się możliwością zmiany ostrości.

 

Z ciekawości poszedłem sprawdzić czy na pewno się nie mylę i okular jest ruchomy. Odkręcając go i dokręcając zmieniamy ostrość obrazu w lunecie i u mnie najlepsza ostrość występuje mniej więcej po połowicznym odkręceniu okularu.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że wygląda na to, że obaj z Lesiem mamy te same magnifiery, a widocznie różnią się możliwością zmiany ostrości.

 

U mnie na pewno tego nie było, gdyż był to główny powód sprzedaży - obraz był całkowicie zamazany. I na pewno regulacji nie było. A kupiłem go na pewno te 6-7 miesięcy temu. Więc albo mają różne partie, albo dostałem jakiegoś zalanego klejem/zapieczonego adamantium. :P

Link to post
Share on other sites

Jestem w szoku :P. Ktoś chce, abym podesłał filmik jak bawię się ostrością lunety? ;)

 

Ale żebyśmy też mieli jasność - mam nadzieję, że wszystkim nam chodzi o tą samą regulację, czyli korekcję ostrości do oka strzelca. Bo jeśli chodzi Wam o regulację ostrości (wynikającą z regulacji paralaksy), którą ustawia się na obiektywie lunety (w lunetach z taką możliwością, rzecz jasna, zapisywaną skrótem AO), to oczywiście w tym magnifeirze jej nie ma (jak i chyba w żadnym innym).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Właśnie przyszedł do mnie MAGNIFIER 3x do AIMPOINT montaż QD Flip-Up zakupiony od użytkownika only4men (allegro). Chciałem go spasować z Eotech 552 od tomkapl w mojej giecie. Więc pierwsza rzecz – magnifier ma za niski montaż. W momencie gdy go zakładam na koniec szyny RIS (przy kolbie) nie mam możliwości go ściągnięcia (za pomocą flip-up) bo wadzi o muszkę. Druga sprawa – kiedy patrzę przez magnifier obraz jest odcięty od dołu przez Eotech, jednak to nie jest problem, wystarczy założyć dłuższe śruby przy montażu magnifier’a i podłożyć 2mm gumę aby się spasowały na wysokości.

Największe obawy miałem ze znakiem celowniczym że będzie rozmazany, ale okazały się zbędne. Znak kolimatora jest ostry i wyrazisty. Bardzo miło się celuje. Po podwyższeniu również ustąpił problem ze ściąganiem magnifier’a.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Dorzucę coś od siebie względem magnifier'ów a regulacji ostrości. Może o tym wiecie ale nie widziałem aby było wspomniane. Za przykład weźmy magnifier x3 właśnie od Only4Men z alledrogo...czyli to co wyżej w zestawie ma puchacz. Większość tego typu urządzeń powinna dać się regulować. W tym modelu nie ma fabrycznie ruchomego okularu ani żadnej części aby szybko dostosować ostrość obrazu do oka. Ale wystarczy dobrać się do "przedniej" soczewki, wpierw odkręcamy pierwszą obręcz, potem ściągamy gumę/sylikon w której jest utopiona soczewka tak aby ją uwolnić i ją wyciągamy, dalej oczyszczamy pozostałości gumy gdzie na samym końcu siedzi 2ga obręcz. Teraz wystarczy ją albo wkręcać albo wykręcać co raz przystawiając soczewkę co pozwoli nam sprawdzać jak zmienia się ostrość. Na koniec gdy otrzymamy to co chcieliśmy zostawiamy soczewkę jak było dokręcając pierwszą, wyjętą wcześniej obręczą i mamy zakończoną regulację.

Swoją drogą to co wyżej opisałem niweluje też nie tylko nieostry obraz ale przypadki kiedy mamy rozmyte brzegi co tez jest efektem niewyregulowanej odległości soczewek.

Sprawdzone też na kopii Specter'a DR 1-4x i kopii lunety ACOG x4

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...