Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [KA]


Recommended Posts

pomierzyłem troche sówmiarką ile jest miejsca i doszedłem do wniosku , że ten redox nie wejdzie na długość ale jest szansa zmieścić tam ten pakiet - http://gunfire.pl/product-pol-1152199162-Akumulator-Redox-LiPo-2400-mAh-11-1V-20C-rozdzielony-.html lub - http://gunfire.pl/product-pol-1152198579-Akumulator-Redox-LiPo-1750-mAh-11-1V-20C.html w najwęższym miescu między lufą zewnętrzną a risem jest 13,75mm szerokości a na długość około 104,95mm. Trzeciego wymiaru nie da sie zmierzyć ale listki o szerokości 30mm mają szense sie zmieścić. Jeżeli ma ktoś taką replike a ktoś inny taki pakiet to możnaby by było sprawdzić ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam parę pytań do posiadaczy eMek King Arms'a:

1. Czy ktoś próbował wkładać Mblock'a od AirsoftPro? Czy Mblock pasuje bez przeróbek do body i komory HU KA?

2. Wkładał ktoś może kompletny gearbox v2 od Ultimate'a? Podobno przez funkcjonalnego bolt catch'a nie wszystkie szkielety gearboxa pasują.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W skrócie:

 

posiadam S&W Magpul KA (http://www.military.pl/smith-wesson-m-p15-aeg-magpul-full-metal_10360t) z którą od półtorej roku pracuje batka Turnigy nano-tech 11.1v 1400mAh 40-80C. Obecnie po wymianie frontu na orisowany założyłem puche peq15 i do niej chcę dobrać batkę - niestety ów stockowego KA batka 7.4 (jakakolwiek) nie uciągnie.

 

A ponoć do stocka KA nie wkłada się lipola 11.1v...

 

Jakieś pomysły?

 

Kupiłem półroczną używkę w której wymieniono:

- kable na turnigy + mosfet (noname)

- prowadnicę na metalową SHS

Sam używałem przez rok na ww 11v i wszystko śmiga elegancko.

 

Kombinowałem wymieniając silnik na PJ z niebieską dupą od kumpla i na 7.4 działa ale bardzo słabo - przy 11v bałem się włączyć auto :P (różnica spoora)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam tą samą replikę (S&W M&P15 MOE), full stock, batka Turnigy 7,4V 1800mAh 20/40C i potwierdzam, że przy stocku 7,4V spokojnie daje radę.

 

Wierzę ;)

 

Już po sesji także zrobiłem małe rozpoznanie - na zębatkach i tłoku ani śladu zużycia (po półtorej roku działania na lipo 11.1v), podkładkowanie moim zdaniem było OK, dla pewności dałem kumplowi który zajmuje się serwisem i też stwierdził, że jest OK.

 

Kostka w porządku, na mosfetach się za dobrze nie znam - kumpel stwierdził, że mosfet to fachowa robota.

 

Pozostaje jedynie silnik i kable, które na moje oko mogą być za cienkie - 24 AWG turnigy. Te pójdą do wymiany.

 

Mam pytanie o silnik - stockowy jest cały szary (bez żadnych napisów), z czarną dupką?

Mój wygląda dokładnie tak samo jak ten w stockowym EA a to ponoć to samo co KA - link: http://wmasg.pl/pl/armoury/show/184733. Pytam bo jak pisałem kupiłem używkę i może ktoś włożył jakiś bubel. A google niestety mi nie pomogło w jego identyfikacji.

 

W każdym razie spróbuje wymienić kable i założyć silnik np. GFC Tornado F1 - zobaczymy co to da...

 

B-E-D-A - jaki rofik wychodzi na batce której używasz?

Link to post
Share on other sites

Planuję zakup repliki, ale z racji, że od kilku lat nie siedzę w temacie to muszę zadać pytanie. Musi to być M4 i musi to być zakup wykonany na Gunfire.pl z racji reklamacji. Ogólnie moje wymagania są takie, aby emka miała korpus z prawidłowymi oznaczeniami i najlepiej zestaw szyn. Znalazłem coś takiego:

http://gunfire.pl/pr...-M4A1-Colt.html

ale boję się, że to po prostu syf z gilem, bo cybergun zawsze mi się źle kojarzył. Czy mam rozumieć, że KA robi replikę, a Cybergun daje tylko licencję, czy jak to jest? Ma ktoś może tę replikę? Jakieś link?

Może polecacie coś innego?

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Czy mam rozumieć, że KA robi replikę, a Cybergun daje tylko licencję, czy jak to jest? Ma ktoś może tę replikę? Jakieś link?

Może polecacie coś innego?

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. :icon_smile:

 

Tak właśnie jest. To emka KA na licencji Cyberguna.

Edited by koho
Link to post
Share on other sites

Nie da się ukryć, że nie widziałem wszystkich możliwych replik King Armsa :icon_smile:, ale zakładam, że skoro nie jest to emka z ich budżetowej serii, to zapewne jest tam standardowa, metalowa komora hop-siup. Jak to zazwyczaj bywa. A czy ona taka legendarna... :icon_wink:

 

Dla pewności spytaj w sklepie.

Edited by koho
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam. Przymierzam się do zakupu tej eMki http://www.specshop...._-_CAD-AG-02-DE

Czy możecie mi coś o niej powiedzieć? Warto wydać te 1300zł za tę replikę, czy szukać czegoś innego? Czy preclufa 247mm będzie do niej pasowała?

 

Wygląda mi to na lufę zewnętrzną 10,5 cala, czyli tak naprawdę do środka wejdzie precka o długości do ~275 mm (bez ewentualnej kolizji z tłumikiem płomienia) - King Arms pakuje do swoich krótkich replik lufy o takiej właśnie długości.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

U King Arms'a tak to wygląda w eMkach:

- lufa zew. 10,5" = lufa wew. 267 mm

- lufa zew. 14,5" = lufa wew. 368 mm

 

No to ja jeszcze raz się powtórzę. Moja fabryczna lufa wewnętrzna KA, wyciągnięta z repliki posiadającej lufę zewnętrzną 10,5 cala, ma dokładnie 275 mm długości. I jeśli ktoś ma replikę KA, to radzę tej długości nie przekraczać, bo precka nie przejdzie mu przez tłumik płomienia, ze względu na zbyt małą średnicę wewnętrzną owego tłumika. Te 275 mm to maksimum. Wtedy precka kończy się praktycznie równo z gwintem na lufie zewnętrznej.

 

Nie sądzę również, aby przy lufie zewnętrznej 14,5 cala trzeba było dawać wewnętrzną 368 mm. Idę o zakład, że można dać dłuższą, ale jeśli znów bierzemy pod uwagę fabryczny tłumik płomienia od KA, to znów poprawka na fakt, że lufa precyzyjna nie da się do niego "upchnąć". Obstawiam ograniczenie długości precki rzędu 380-385 mm.

Np. Promyk 6.03 do Masady PTSa.

 

Odpowiedź na pytanie, czy te paręnaście milimetrów coś nam daję, to już inna para kaloszy, aczkolwiek ja prywatnie wolę, kiedy kulki opuszczając lufę precyzyjną nie poruszają się na pewnym odcinku w środku kanału lufy zewnętrznej ;).

Edited by koho
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,miałem przez pewien czas replike . Bardzo dobre wykonanie,klasycznie kolba się lekko chybocze i troche atrapa rury gazowej.Zasięg przyzwoity jak na 360 fpsów . I co najważniejsze brak przycinek oraz nie ma czegoś takiego ,że podczas powolnego naciskania spustu silnik potrafi się zatrzymać w połowie.(czy tam gearbox)

Link to post
Share on other sites

Ps miałem problem , gdyż kolba mi raz odleciała i miałem emke cqb xd. Dokręciłem mocniej śrube i nie miałem żadnego problemu , oprócz standardowego chybotania , które jest normalne w emkach i nie przeszkadza podczas "walki".

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie pytanko czy ktoś z Was próbował ładować w King Arms'y magi firmy Airsoft Systems? Dokładniej to : http://www.armysurplusandtoys.com/airsoft-systems-polymer-aeg-magazine-box-set-tan-p/tan-m4-m16-mags-systems.htm

 

e

Cena bardzo niska - 85 kulek też spoko. Tylko nie spotkałem się nigdy z nimi i jestem ciekaw jak feedują itd. Ew. Jakie Magi Wy polecacie. Za dosyć rozsądną cenę oczywiście.

 

Pozdrawiam

Camus

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy dobry wątek, a moim zdaniem nie ma potrzeby zakładania nowego.

 

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem M16A3 KA - wiec myśle że moge pisać tutaj, bo przeciez to tylko różnica w długości lufy i frontgripu.

 

Replike zakupiłem w zbrojowni i poprosiłem od razu o wymianę okablowania na niskooporowe i montaż najprostszego mosfetu ( preferuje ogien podeyńczy, a nie mam ochoty wymieniać styków, poza tym mniejsze opory) oraz wymianę gumki na czarną systema energy. Tak więc można powiedzieć ze replika jest prawie stock.

 

Wrażenia estetyczne

Przez moje ręce troche replik przewinęło, nigdy zresztą nie byłem specjalnie zwolennikiem platformy AR ale o tym później.

Jeśli chodzi o spasowanie, kolorystykę, wykończenie itd. misrzostwo świata.

Kolorystyka trudna do opisania - wydaje się że to własnie ta jedyna i własciwa (nie czarna, nie szara, taki ultra ciemny brąz z odrobiną oliwki - brzmi idiotycznie, ale trzeba zobaczyć na własne oczy, to jest to). ponad to elementy oryginalnie stalowe maja inny odcien od tych oryginalnie plastikowych czy stopu z ktorego wykonany jest lower i upper reciver.

Spasowanie idealne, nie ma żadnych prześwitów, nic sie nie telepie - no tutaj może jedno małe ale, pierścien który z przodu spina chwyt przedni ma leciutki luz, nie ma możliwości wyregulowania tego w zaden sposób, ale luz jest tylko zauwazalny jak zacznie sie tym elementem ruszać, sam z siebie raczej siedzi w jednej pozycji, nie dzwoni ani nie telepie sie.

Plastiki - chwyt pistoletowy - nigdy mi chwyt tych karabinów specjalnie nie leżał w ręce (osłona spustu jakoś nienaturalnie wyprowadzona) ale faktura tworzywa przyjemna, twardy ale nie kruchy, matowy - szkoda że to AEG gdyby miał grubość tak jak GBB abo palny pierwowzór mógł by być całkiem wygodny. Chwyt przedni - w środku atrapy osłon termicznych z informacją "do not remove" ładnie spasowane, nieregularności w jego odcieniu wyglądają całkiem naturalnie tak jak wydaje się że powinny wyglądać, jednak tu się pojawia drugie małe ale - ścianki mogły by być odrobinę grubsze, założony chwyt można minimalnie skręcić (ledwie zauważalne, ale jednak) z drugiej strony moze to kwestia tworzywa jest twarde, ale nie kruche, wiec raczej nie pęknie, ale jednak się poddaje. kwestia gustu, dla mnie zaniedbywalne. Kolba - pokryta szarym gumowaniem, rewelacyjna sprawa szkoda tylko ze to gumowanie szybko sie wytrze (już pojawiły się przetarcia), sama kolba z tego samego tworzywa co reszta plastików całkiem spoko.

Detale - oznaczenia grawerowane, bardzo eleganckie, nie żadna ordynarna biała farba tylko elegancke tłoczenie w tym wypadku COLT wersja A4 ma już oznaczenia FN z tego co wiem. Selektor - chodzi z przyjemnym kliknięciem jednak chciało by się zeby bardziej przystawał do body - mimo to nie ma opcji żeby przekręcić go poza ograniczniki. spust chodzi całkiem przyjemnie. Wisienka na torcie - przyżądy celownicze, szczerbinka typu BUIS - rewelacyjna w obsłudze - prosta nastawa na odległość i standardowa na wiatr. Szkoda tylko ze nikt nie wymyslił żeby była w tym szczerbinka szeroka i wąska (jest tylko wąska). jednak sprawiłem sobie standardowy chwyt transportowy - do asg wystarcza szeroka szczerbinka, poza tym czasem wygodniej jest nieść replike za ten chwyt. Bolt catch - działa i wygląda na to że jeszcze troche podziała (wydaje się że troche lepszej jakość niż chińszczyzna - troche już tym pomachałem i jeszcze działa) odgłos wydaje trochę lepszy niż niektóre znane mi wersje, jednak do gbb daleko mu, ale mimo wszystko taki smaczek cieszy.

 

Działanie

nigdy nie byłem zwolennikiem gb v2 moze z racji tego ze miałem manie pogoni z fpsami (v3 po prostu nie pęka)- jednak w pewnym momencie mi przeszło (po zbudowaniu kilko potworów z których sam bałem sie strzelać do kolegów).

Tutaj mam prawie stock i nie planuje nic w nim grzebać. zbrojownia i gunfire podaje 380fps - mam chrono, ale nie mam potrzeby sprawdzac ani nawet nie chec mi sie zerowac hu i szukac kulek 0.2. strzały są powtarzalne i celne na ponad 50m (nie wiem czy 60 czy 70), przy okazji strzelanek mój stock minimalnie odstępywał ubertuningom pod wzgledem zasiegu i celności, podkreślam minimalnie - właściciele dzid laserowych byli w szoku że stock prawie ich dogania a kosztował połowe albo nawet 1/3 tego co oni musieli wydac na swój ubertuning, podejżewam że zmiana lufy na jakiegoś promyka albo pdi całkiem zniwelowała by różnicę bez ingerencji w gb(choć przy takich fpsach można pokusić się o tanio koba).

Jeśli chodzi o rof - nie znam się, mi wystarcza, strzela ogniem ciągłym jak trzeba, reakcja na spoust przyzwoita. i tutaj moim zdaniem jest kolejne małe ale - replika działa cacy, ale silnik wydaje się być niezbyt mocny - lipo 7.4 1400 mah bez zarzutu, ale już nimh 8.4 to tak ledwie ledwie ciągnie. jeśli ktoś by chciał mocniejszą sprężynę wsadzać to musiał by się liczyć ze zmianą silnika albo korzystaniem z mocniejszych pakietów. Dla mnie w zupełności wystarcza.

 

Magazynki - z racji tego ze wcześniej byłem posiadaczem repliki sig556 ka posiadałem midcapy ka plastikowe wiec nie mam problemu z podawaniem, midcapy aresa plastikowe wygladaja identycznie i rowniez podaja, sprawdzalem jakies pmagi tez podawały (midy) i lowcapy boyia też, hicapów nie sprawdzałem, nawet tego fabrycznego, po prostu nie używam.

 

Ergonomia - przyznam sie że bardzo długo byłem przeciwny platformie AR dlatego że większość replik tego typu z jaka miałem do czynienia była tak taktyczna ze rece opadaja - środek cieżkości lądował kilometr od ciała i bieganie z tym stanowiło jakąś udręke, a karabin miał komando wygląd i mierzył 80cm (albo mniej) - a przez te ozdoby to czasami m249 wydawało się lżejsze. aż pewnego razu biegałem z porzyczoną repliką typu M (ciezko powiedzieć jaką dokładnie, a może to było HK) na pewno stała kolba i ris z przodu - ale pusty i bez zadnych uber pro kolimatorów z magnifierami ani acogów, leupoldów czy latarek, laserów i bóg wie co tam ludzie jeszcze wieszają. Stwierdziłem ta kolba ma idealną długość i to jest nawet całkiem dobrze wyważone, i stwierdziłem że warto zaryzykować, no i teraz moge powiedzieć ze dobrze zrobiłem, replika troche dłuższa ale wyważona idealnie, całkiem wygodna w obsłudze, osiągi conajmniej zadowalające i estetyka oraz solidność wykonania po rpostu zwala z nóg.

 

Podsumowanie

+jakość zewnetrznego wykonania, spasowania i kolorystyka

+osiągi bez ingerencji we "flaki" (wymiany gumki hu i kabli z mosfetem nie uznaje za ingerencje)

+ wyważenie

+detale (bolt catch, oznaczenia, szczerbinka BUIS)

-ścierające się ogumowanie kolby (zdaje sobie sprawe ze zadna taka powłoka nie bedzie wieczna, ale mogło by być chociaż odrobinę bardziej trwałe)

-silnik, ledwie daje rade na bateri 8.4 nimh po założeniu kabli niskooporowych i mosfecie (lipo 7.4 bez najmniejszego problemu)

- tuning - nie jest to moja opinia tylko powielona, podobno KA najlepiej działa jak mu sie nie przeszkadza i jeśli planuje sie jakikolwiek tuning zwiazany z ingerencja w gb trzeba liczyc sie z naprawde powaznymi wydatkami. moje wrażenia odnośnie silnika mogą to potwierdzać.

 

Dodatkowo mogę powiedzieć że miałem styczność też z Mkami EvolutinAirsoft - można stwierdzić że to KingArms tylko pod innym szyldem (osiagi proporcjonalnie mniejsze, bo tam z regóły jest 320 fps i krótsza lufa, teraz maja tez wprowadzone z modyfikacja do 420 fps)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...