Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki MadBull


Recommended Posts

MadBull 0,25

Replika G36C JG

Gumka HU Guarder

Lufa stockowa

Magi stock oraz Low Capy Boyi

Wystrzelone blisko 2 tyś kulek - zero zacięć czy problemów z podawaniem.

Skupienie dobre, zasięg podobnie. Czyli bez drestycznych zmian względem stosowanych wcześniej kulek TM.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wczoraj przetestowałem 0,25, naturlich porównałem z G&G i spostrzeżenia mam takie:

-Mb wymagają minimalnie mniejszego podkręcenia hu niż g&g, dlatego bezpośrednio po zmianie kulek może się wydawać, że g&g lecą te 2-3 metry krócej. U siebie dokręciłem hu minimalnie i zasięg się wyrównał

-przy 0,2 różnica w skupieniu między g&g a mb była bardzo duża na korzyśc gg, przy 0,25 różnica jest wyraźnie mniejsza, ale nadal jest.

-mój mid cap lepiej trawi g&g, jak napcham za dużo kulek to g&g wychodzą, mb się zacinają.

 

Strzelane z p90tm.

Link to post
Share on other sites

MB .28 i .30 - po wystrzeleniu 3 midów - patrzę do lufy i całą pokryta białym nalotem (bardzo gęsto usiane linie - jakby lufa zrobiła się gwintowana ;) )

 

Przy kulkach G&G i Guardera powtarzalność jest ok. Przy MB (.28 / .30) jest bardzo róźnie z tym - czasami poleci 100 kulek bardzo ładnie, a czasem leci cały mid na zasadzie każda kulka w inna stronę...

 

Sprawdzałem na gumce Systemy i Prometa fioletowej - Lufa Promet 363mm. M4 KA - 480fps

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

To ja coś powiem o madbulach - ostatnio robiłem sobie przegląd amunicji , jako że mam karabin wyborowy zależy mi bardzo na powtarzalności ...

 

Do meritum - wziąłem szkło powiększające ,porządną lampę i paczkę madbulli 0.4 , po usunięciu naprawdę dokładnym przeglądzie okazało się że kulek o idealnej kulistości bez żadnych defektów , zagłebień ,odprysków itp zostało z 2000 może z 500 ...

Za to po tym niemal 2 dniowym zabiegu powtarzalność wzrosła znacznie w porównaniu oczywiście do poprzednio uzyskiwanych wyników . Słowem do repliki z trybem auto to one się jednak nie nadają... No chyba że ktoś ma ochotę przeglądać 2000 sztuk żeby 1 hi capa uzbierać :P Możliwe że kuleczki z nowszej serii są lepsze...

Edited by Karol_K
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam ptw i używałem Madbuli 0.28 i miałem duże problemy bo magazynki nie podawały i z lufy leciał pyłek -tyle pozostawało z kulki, nie wiem jak inni użytkownicy ptw czy mieli podobne problemy z tymi kulkami (broń czyszcz bo jest moim oczkiem w głowie hehe). Obecnie używam G&G i różnica jest mega zero zacięć ,zero problemów z podawaniem kulek ,powtażalność taka jaka byc powinna więc dziękuje Madbuli już nigdy więc -mam uraz.

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa z moimi Madbullami. Kupiłem je na specshopie, załadowałem, odebrałem replikę z serwisu. Pewnie to po części też wina adaptera magów, ale w mojej gietce zdarzały się zacinki tych kulek (precision grade - 0,28), w dodatku nie wiedzieć czemu - zniknęło mi semi, zmieniło się na bursta, i teraz semi nie mam... Muszę przyznać, że oddziaływanie tych kulek na gb mnie zadziwia. Mimo wszystko, lecą naprawdę nieźle, w lufie Promyka żadnych zacinek, jedynie co jakiś czas, sporadycznie blokują mi się w komorze ( specyficzne chrząknięcie dyszy )... Będę musiał sprawdzić na magach i adapterze do G36...

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

@Azur

 

Zniknięcie semi z powodu kulek - ciekawa hipoteza ;]

 

Odebrałeś świeżo replikę z serwisu, załadowałeś nowe kulki i to przez nie GB inaczej pracuje? Radzę sprawdzić na innych kulkach (fusy mówią, że będzie to samo ;) ) i oddać replikę do serwisu ponownie, najlepiej nie w to samo miejsce. :P

 

Wybacz ironie, ale po prostu w takie cuda nie wierze.

Link to post
Share on other sites

Naradziłem się z paroma osobami - zniknięcie semi to nie wina kulek. :F

 

Co mogę powiedzieć po teście bojowym. 0,28 lecą jak po sznurku, w precce żadnych zacinek, powtarzalność doskonała, każda kulka leci tak samo. Natomiast lubią się zacinać w kołnierzu gumki Deep Fire - kwestia oleju silikonowego i problem znika.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

W SWD z A&K (full stock, gumka z Madbull Shark biała) zarówno na lufie stockowej jak i po włożeniu lufy precyzyjnej uzyskałem lepszą celność na kulkach G&G 0.28g, niż na kulkach Madbull 0.3g. Nie powiem, żeby mnie to cieszyło, gdy patrzę na cenę jaką przyszło mi zapłacić za Madbulle ;).

Link to post
Share on other sites

Chyba trafiła mi się felerna paczka (0.28) , próbowałem tego używać w 4 moich aegach do tego dla testu sypnąłem koledze , wszędzie to samo , znaczny spadek zasięgu i rozrzut kosmiczny , PJy biły je na głowę . Testowane na różnych lufach i gumkach .

 

Do tego znacznie gorzej kręcił je hopek , tam gdzie 0.32 PJa leciały po sznurku to te spadały jak by wogóle nie było gumki .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Kupiłem ostatnio 8 tysięcy kulek 0,25 Madbull Match Grade. Parę dni temu myłem je i przy okazji sortowałem, bo przez nieuwagę wsypałem do jednej torby jakieś inne kulki. Bardzo niefajnie wyglądały kulki MB z dziurami, jakby miejsce po wtrysku. Poza tym, w przeciwieństwie do G&G, zdarza im się często zacinać w komorze HU. Nie polecam, wręcz odradzam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Jak na razie mam na stanie madbulle 0.2 precisiony do glocka. Powiem, że w porównaniu do blasterów i gfc latają świetnie. Za to do GG odstają nieco skupieniem na dystansie 20+... ale to tylko boczniak ;p

 

Pęcherzyki - na 10 rozwalonych kulek Madbulla 0.2 nie znalazłem ani pęcherza (w niektórych mam wrażenie jakby na środku było to jakby leciutko spienione, ale te pęcherzyki są malusieńkie). w GG znalazłem 2/10.

 

Niedługo dostanę paczkę 0.28 madbulli, powiem jak się sprawują, G&G w mocniejszej replice nigdy nie testowałem, więc też kupię :)

Link to post
Share on other sites

Edytowac posta juz nie moge, mazne nowy. Dzisiaj doszly kulki 0,28 madbulla i powiem... 0,2 latają prościej i bardziej powtarzalnie od 0,28. 0,28 maja juz pecherze powietrza i spadają mi na emce po 40 metrach moze nawet mniej... pojde w las testowac powiem wiecej, na razie jestem nimi zawiedziony

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ma może ktoś konkretne porównanie madbullsów Precision Grade i Match Grade? Różnica w cenie przekłada się na korzyść MG czy wręcz na odwrót, wg relacji kolegi Tuksiaka? W temacie o KingArmsach czytałem, że są to właśnie madbulle w innym opakowaniu, a że 0,28 KA latają mi pięknie miło by było wiedzieć który to ich odpowiednik :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...