Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wojsko czy Rekonstrukcja?


Recommended Posts

http://img244.imageshack.us/img244/4977/0303755259sg1.jpg

 

Witam.

 

Może mi ktoś obeznany powiedzieć, czy goście na tym zdjęciu to wojskowi, czy dobrze odwzorowujący rekonstruktorzy? I po czym to poznać? Niestety pokręteł na magach się nie dopatrzyłem ;). Więcej wg. mnie przemawia za wojskiem, ale mam wątpliwości.

 

I jeśli to wojsko, to dlaczego tak różnorodnie wyposażone? Są z różnych jednostek na manewrach? Czy po prostu kwestia braków sprzętowych?

 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

 

[A miniatur nie umiesz wstawiać?]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Wojsko.

 

Czemu?

 

1.Żaden z Panów nie ma kółeczka od hi capa :D

2. Te dwa KM'y. Ładnie dojeżdżone, btw. nie widziałem jeszcze takiego asg, tym bardziej z taka kolba.

3. Możemy tu wyróżnić dwie formacje ( jak widać po naszywkach i dwóch rodzajach kamizelek ).

4. Nie ma żadnego dzieciaka :D

5. Nie widziałem też jeszcze granatników do AK :)

Link to post
Share on other sites
1.Żaden z Panów nie ma kółeczka od hi capa

Ciężko stwierdzić, ale wystarczą metalowe/plastikowe RC lub LC.

 

3. Możemy tu wyróżnić dwie formacje ( jak widać po naszywkach i dwóch rodzajach kamizelek ).

A to nie są po prostu przygaszone wersje tych kolorowych?

 

4. Nie ma żadnego dzieciaka

Hehe :D

 

5. Nie widziałem też jeszcze granatników do AK

Ja widziałem. Nie wiem czy to była replika czy co, bo gość z tego nie strzelał, ale miał w istocie granatnik pod repliką AK.

 

koleś z Dragunovem ma naramienniki.

Pagony. Ale to można ewentualnie również "zrekonstruować".

 

Ogólnie rzeczywiście większość argumentów przemawia za wojskiem, ale może by ktoś coś dodał?

Link to post
Share on other sites

Ja tu widze raczej PM-84 a nie 63 :) (EDIT: widze ż ejuż poprawione :) )

 

Mykpykcyk - wszyscy u których widać naszywki sa z jednej jednostki. U czterech panów naszywek nie widać (u jednego jest widoczna tylko naszywka rozpoznania na prawym ramieniu) lae można się domyślać, ze są z jednej jednostki. Co do różnic w uzbrojeniu - nie pasuje mi tu tylko AK. Strzelcy mają normalnie Beryle, PM-84 to zapewne kierowca, KMiści oczywiście PK i strzelec wyborowy z SWD.

Pozostaje tylko kwestia tego AK - może na pododdziale nie mają na stanie Beryli z granatnikiem?

Trudno coś powiedzieć, bo kurka wodna nie znam tej naszywki i nigdzie w necie nie mogę jej znaleźć, więc nie wiem co to za jednostka...

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Raczej standard - za droga rzecz żeby dawać żołnierzowi na każde wyjście w pole :) Tak jak ja miałem przydzielone RPG-7 z celownikiem zwykłym i dołączanym do niego NSPU-3. Mimo że RPG leżał normalnie w magazynie razem z moim kałachem, to ani jednego ani drugiego celownika nie widziałem na oczy, bo leżał w głównym magazynie pułku... Ot, polska rzeczywistość :)

 

 

EDIT:

 

Dzięki dcm_Marecheq - nie zwróciłem uwagi na kolory naszywki i nie skojarzyłem ich z flagami :)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

I ja dodam swoje 3 grosze;-)

 

Obstawiałbym za wojskiem:

- nie widziałem jeszcze replik pallada D i PM 84,

- repliki beryla (robione tylko przez zapaleńców) i PKM nalerzą do rzadkości i wątpie żeby komuś udało się zgromadzić ich aż tyle w jednej grupie ASG

- Dragunov bez lunety - coś takiego może zdarzyć się tylko w naszym wojsku;-)

- ogólny bałagan, każdy sobie żepke skrobie....

Edited by Mike Pawel
Link to post
Share on other sites

Mnie też zaciekawił ten temat, Viamortis mógłbyś napisać skąd się wzięły te wątpliwości?

 

Uważam ze niezbyt dobre forum wybrałeś na takie pytanie bo zdecydowana większość myśli tylko w kategoriach ASG. A rekonstrukcja nie ogranicza się tylko do ASG ( i jakieś mam takie przeczucie że większość poważnych grup rekonstrukcyjnych używa innych rzeczy niż ASG).

 

W każdym razie jak to jakaś grupa rekonstrukcyjna to należą im się brawa ;-) .

Link to post
Share on other sites

No tak, teraz my są w nato ;).

Nie, od wielu lat mieszkamy w Polsce i niektórzy, ci bardziej konserwatywni, posługują się poprawną polszczyzną, a nie rusycyzmami czy makaronizmami.

Na modłę natowską, to mówiłbyś "epaulets".

 

I takie ogólne pytanie: co to, do k... nędzy, jest Dragunov?

Link to post
Share on other sites
Nie, od wielu lat mieszkamy w Polsce i niektórzy, ci bardziej konserwatywni, posługują się poprawną polszczyzną, a nie rusycyzmami czy makaronizmami.

Aleś się przyczepił. No mój błąd. Nie wiedziałem, że na to się mówi naramienniki, teraz już wiem. Forum i jego użytkownicy po raz kolejny mnie czegoś nauczyli, z czego cieszę się niezmiernie.

W PRLu się mówiło pagony, to napisałem pagony. W mordę jeża, nie ma co z tego robić wielkiej afery. A może ja po prostu jestem ruskim szpiegiem sabotującym media? :roll:

 

Mnie też zaciekawił ten temat, Viamortis mógłbyś napisać skąd się wzięły te wątpliwości?

Wątpliwości wzięły się z całkiem sporej różnorodności oporządzenia i nakryć głowy. Widziałem różne zdjęcia grup stylizujących się na WP, więc to raczej dość popularne. Poza tym, co trzymają w łapkach, zdaje się, że resztę można kupić za odpowiednie pieniądze. Ta różnorodność dała mi do myślenia, czy to nie jakaś grupa dobrze wystylizowana na WP, tudzież strzelec jakowyś.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...