Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ktoś może wie na jak długo u krakmanów zniknęły nowe AKMy? Pisałem do nich, ale mnie chyba ignorują.

 

Wygląda na to, że wziąłem ostatnią sztukę bo zaraz po tym faktycznie zniknął ze stanu sklepowego.

 

Mam jednak kilka pytań.

 

Czy u Was również dźwięk strzału jest podobny do tego jaki wydaje niewyregulowany silnik? U mnie regulacja imbusem nie wiele daje chyba, że docisnę silnik zbyt mocno to wtedy słychać różnicę. W drugą stronę jednak to nie działa i wiele się nie zmienia. Słychać lekkie "harczenie".

 

Poza tym kupiłem 4 magi P&J do AKM - dokładnie te:

 

MAGI P&J

 

i żaden niestety nie podaje kulek :(

 

 

Prosiłbym o wskazanie i podpowiedź o ewentualnych magach, które napewno podpasują. Zastanawiam się nad kupnem tych firmy MAG. Czy ktoś używał?

 

MAGI MAG

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Ktoś może wie na jak długo u krakmanów zniknęły nowe AKMy? Pisałem do nich, ale mnie chyba ignorują.

Gadałem z nimi przez telefon i raczej przez najbliższe 2 tygodnie nic nie będzie. Mam nadzieje że w ogóle wrócą do oferty, bo replika jest fantastyczna i brat też taką sobie zażyczył.

Link to post
Share on other sites

Mogę potwierdzić, że magi GFC i MAG podają kulki bez problemu. Moim zdaniem nie opłaca się kupować magów GFC i PJ, jeśli za tą cenę można kupić magi lepiej wykonane takiego MAGa.

 

 

A czy magazynki MAG pasują dobrze?? Tzn. czy potrzebna jest interwencja taśmą izolacyjną??

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak MAG ale u mnie żaden z 4 sztuk midów P&J nie podaje kulek w tym modelu Cymy. Wku@#$%y zakupiłem blaszane hi-capy Cymy do AK47 i mogę potwierdzić, że banglają ładnie.

 

 

No ja przed zakupem napisałem do krakmanów i odpowiedzieli że PJ nie podchodzą. Za to jako laik kupiłem dwa Elementy no i też jestem w plecy :-F

Wzioł bym te magi od 47 ale mam cm.045 czyli replikę 74 i nie wiem jak by to wyglądała

 

Ps. Słupsk, miasto cudów :mrgreen: Studiowałem tam...

Link to post
Share on other sites

Panowie zależy mi na celnej broni która będzie się dobrze sprawować w lesie bo do budynku i tak nie będę jej używał ze względu na moc więc jeśli AKS74U ma być mało celny to kupie CM.040C.. w AKS74U podoba mi się jego wielkość więc łatwo by się z nim biegało.. czekam na waszą radę.. przypomnę tylko, że nie interesuje mnie aks74u z lufą ponad 300mm z tłumikiem żeby to zakryć precke.

Link to post
Share on other sites

Magi Maga są chyba nierozbieralne więc jeśli chcesz midcapa kupić to lepiej coś co będziesz mógł konserwować od środka...

 

miloslupsk: Naładuj tego mida kulkami i zwolnij paznokciem blokadę, zobacz czy kulki swobodnie i z dużym impetem opuszczają magazynek czy może się blokują....

Link to post
Share on other sites

 

miloslupsk: Naładuj tego mida kulkami i zwolnij paznokciem blokadę, zobacz czy kulki swobodnie i z dużym impetem opuszczają magazynek czy może się blokują....

 

 

I tu kolego trafiłeś w sedno. Bo magi te nie puszczają kulek jak je zwalniam :roll: Lecz to chyba nie przypadek, że sytuacja ta jest identyczna we wszystkich 4 magach. Dodam, że olejek sylikonowy tu nic nie pomógł. Dopiero jak porządnie pier@#$@ę o ziemię to zwalnianie jakoś idzie. Poza tym samo obsadzenie w w gnieździe nie jest do końca takie jak powinno. Podsumowując - do CM 0.48 nie nadają się magi dedykowane dla AKM firmy P&J

 

 

 

Ps. Słupsk, miasto cudów :mrgreen: Studiowałem tam...

 

Oj żebyś wiedział :-F Ten kto tu był, wie jakie mamy własne małe KONGO :-P

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Te magazynki chyba nigdzie nie pasują :P Ale da się je w dosyć łatwy sposób naprawić żeby i pasowały do twojego AKM'a i żeby ładnie podawały, żeby pasowały to musisz sam papierem ściernym popracować tam gdzie się zacinają etc. To chyba jest logiczne... Natomiast żeby podawały musisz rozebrać magi (na początku wybijasz pin u góry, wyjmujesz "środek" maga, odkręcasz śrubki i rozkładasz [uWAŻAJ żebyś niczego nie pogubił :P] ) i ten dżinks co podaje kulki spiłuj papierem ściernym z każdej strony, możesz także lekko przetrzeć kanaliki w których mieszczą się kulki, wtedy wszystko będzie śmigać ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...