Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Bo On chce zrobić pełnowymiarowe AK74? I musi wymienić podstawę szczerbinki ze szczerbinką, dekiel, okładziny, lufę zewnętrzną, rurę gazową, kolanko gazowe, okładziny, podstawę szczerbinki, urządzenie wylotowe.

 

EDIT

sunie
Sunia znaczy AKS74U. Edited by Hudler
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak @Hudler ma racje chce przerobić AKS74U na AKS74. Wiec chciałem się dowiedzieć czy te części będą okej. I czy w ogóle się opłaca takie coś robić ;). No i mała literówkę zrobiłem miało być "sunia".

A może lepiej sprzedać moje CM.045a i kupić CM.040C ?

Edited by Dunik
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam pytanie do posiadamy CM.048M [CM] i nie tylko.

 

Ostatnio oglądałem w Krakmanie ten model (z wystawy) i po wzięciu do rąk zauważyłem, że:

- chwyt rusza się na boki

- kolba minimalnie

- drewienko pod lufą też trochę "latało"

 

Czy u was też to występuje ?

Da się coś z tym zrobić czy tak ma być.

 

I jak jest w końcu z magazynkiem w CM.048M [CM] - metalowy czy plastik ? Na foto widać metal, w sklepie replika była bez magazynka. Sprzedawca zajrzał na stronę sklepu i stwierdził, że metalowy...

 

Pozdrawiam

M.

Edited by mirko
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy AK Cymy, szczególnie modeli nitowanych.

1. Czy zaobserwowaliście u siebie, że chwyt (ten koło spustu) przesuwa się 2-3mm tył - przód, a wraz z nim selektor (części te są ze sobą połączone).

Po odkręceniu plastikowego chwytu widać kabelki, radziłbym sprawdzić je czy nie są przytarte i ewentualnie obkleić izolką...

Jest jakiś sposób, aby ścisnąć te nity i wyeliminować ruszanie się chwytu ?

2. Czy u was również rusza się górna pokrywa nad selektorem (ta na zatrzask, przykrywająca sprężynę) ?

 

 

111qvn.jpg

Edited by mirko
Link to post
Share on other sites

izolka lekarstwem na wszystko. Na początku luzy były wszędzie. Pod muszkę troszeczkę izolki, tak samo z chwytem, kolbą, okładzinami, następnie podgięcie pokrywy żeby się trzymała stabilnie, delikatne wygięcie przełącznika trybu ognia i dokręcenie go porządnie (teraz trzeba włoyć troche siły, żeby prełączyć z awtomata na zabezpieczony). Kolejnym etapem była wymiana okablowania na głośnikowe niskooporowe 1mm2, wstawienie m150 systemy, baterii 12v 2300mAh, Zero doszczelniania i innych pierdół. Aktualnie replika ma 30k kulek przebiegu, 470 FPS na 50% hop upie i kulkach 0,28g madbulla przy ROFie na poziomie 21 k/s. Jedyne co do tej pory wysiadło w tym stocku to była sprężyna systemy ...

 

P.s. Teraz replika nie ma żadnych luzów.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

suwadło styknie bo ma na końcu taką małą dziurkę na pręcik, a co do samego pręta to albo sam zrób albo napisz do krakmanów może mają jakiś walający się to ci dorzucą jak coś będziesz brał u nich.

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich..._3_cm-1651.html tutaj widać tą szczelinę wyciętą w GB. Nie trzeba rozbierać GB bo wystarczy wetknąć w tą szczelinę drut.

 

A tak na boku mówiąc na tuja ten skaczący zamek jak to nic nie kopie.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze tylko wstawić zdjęcie takiego pręta? może go samemu zrobię tak jak mówisz.

 

 

EDIT. przede wszystkim chodzi mi o ta cześć która ma wchodzić do gb,z tego co myślę to tłok ma zahaczać o kawałek tego drutu i ciągnąc suwadło do siebie,podczas strzału suwadło odbija razem z ta spręzyną która w nim jest,to może jak tam się wstawi mocniejsza sprężyna to będzie mocniej kopać??

Edited by szymon91
Link to post
Share on other sites

Skusiliście mnie na EBB, dajcie fotke tego druta, albo jakiś rysunek poglądowy jak to ma wyglądać i jakie mniej więcej więcej wymiary. AIMŁ 500 fps+ EBB - kuszące ;D

 

P.s. zrobie fotki części po starciu z m150 po 30k kulek - ta liczba zbliża się wielkimi krokami, a przegląd trzeba wykonać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...