Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Czyli to nie wina tego, że ja coś spartoliłem, w sumie zmieniłem tylko gumkę HU i wszystko ustawiłem tak jak było...

 

A no i strzelam przecież 0.25 :P Ale rozumiem, że chodzi Ci o Guardery, teraz mam dylemat czy brać 0.25 czy 0.28...

Edited by skejtowy
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja powiem tak. Jak ja testowałem swoją replikę to pomiędzy kulkami 0,25g P&J a Madbullami różnica jest o tyle taka że madbulle lecą troszkę bliżej siebie (lepsze skupienie) w zasięgu może do 1m różnicy. Rożnica może była by lepiej widoczna na lufie precyzyjnej. Dlatego też wątpię że wina leży w kulkach. U mnie większość osób używa P&J i nikt nie narzeka.

 

Skejtowy sprawdź lepiej czy przy wkładaniu gumka się nie zgięła, kołnierz nie jest krzywy lub gumka nie przesunęła się w któryś bok. Wyjmij ją i zrób teflona oraz doszczelnij w miejscu komora-GB. Dodatkowo zapraszam do posiedzenia tez nad dystanserem. Ja siedziałem 3 godziny aby dobrać odpowiedni.

 

Co do cymy 0.28 kolegi jaki był tor lotu kulki? Tylko zauważ proszę że zasięg jednak może być taki sam ale jednak ty będziesz miał lepszy. Tak samo jest w moim przypadku. G36 JG stok zasięg można i powiedzieć porównywalny ale jednak mój jest lepszy. Tor kulki prosty i to na cięższych kulkach. Kolega nie widział że jednak jego kulka 0,20g leci na dystansie 3/4 delikatnie do góry i kulka opada. U mnie takiego zjawiska nie ma lecz gdy zrobię kulka leci i leci. Gdybyś przetestował na miarce no to inna pogawędka ;). Sprawdź gumkę i dobierz dystanser.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Czyli, że dystanser będzie lepszy z długopisa niż ten co jest w stocku...? I gumka skoro kręci kulki to raczej nie jest podwinięta...

 

Edit. A jaki Ty masz dystanser? I jak zobaczyć czy gumka jest podwinięta? Bo ładnie się zasunęła komora na nową gumkę, robiłem to powoli, żeby się nie podwinęło, jak już zaszło ładnie to tylko dopchałem komorę i powinno być git... Chyba, że to może też być wina dystansera...

 

Edit.2 Jak gumka mogła się przesunąć na bok, bo pierwszy raz o tym słyszę...?

Edited by skejtowy
Link to post
Share on other sites

No to już słyszysz. W bok a dokładnie przesunąć się w bok z cała lufą co może skutkować złym/krzywym wybrzuszeniem gumki. Jak np. wciskałeś na chama gumkę to mogła się ona naciągnąć i w tedy kołnierzyk będziesz miał krzywy. Kołnierzyk będzie kształtu jajka xD . Nic w tym nadzwyczajnego. Ja mam dystanser dobrany z kabla głośnikowego 1,5mm i na nim mi najlepiej podkręca kulki. Na emece to zaś inny kabel lepiej mi podkręca :) więc trzeba kombinować. Co do wkładów od długopisów one są *****we.

 

Ale jak wspomniałeś wyżej że all elegancko zrobiłeś no to Ja bym zobaczył czy się nie przesunęła gumka z lufą w bok i kombinował z dystanserem i tyle na temat a jak nie no to wymień gumkę na coś innego i porównaj.

 

Dla mnie hopek to najważniejszy element repliki ja na niego pieniędzy i czasu nie marnuję ;)

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Czyli, że co? Nowa gumka do wywalenia? Nie no szkoda mi tych 60zł( z przesyłką) Dam koledze, który w tym siedzi i mi to wszystko poreperuje, bo myślałem, ze chociaż gumkę będę umiał sobie założyć. Zrobi mi telfonfix bo wie gdzie co jak...

 

Ok, to tyle.... Dziękuję bardzo!

 

Pozdrawiam

 

 

Edit. Ja to zawsze mam pecha z tym ASG... Ile bym kasy nie wydał to co chwile coś ;P...

Edited by skejtowy
Link to post
Share on other sites

Pytałem o możliwość zamontowania kolby stałej do AIMS'a - dzięki Wyborowiec za odpowiedź. Tylko upewnię się jeszcze. Potrzebować będę tylko kolbę i nie będę musiał wymieniać tego całego mocowania z komory zamkowej?

 

I teraz odwrotne pytanie czy montowanie do:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...8m_cm-1415.html

 

Kolby Tantalowej czy AIMS'owej jest wykonalne w prosty sposób, Czy wymaga to już przeróbki komory ? A jeśli jest to do zrobienia bez przeróbki to czy obecnie można gdzieś dostać taką kolbę bo nie mogę takiego ustrojstwa znaleźć.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Tylko coś mi te FPS śmierdzą w moim AK, na Taiwanie w stocku było 437-440FPS... A teraz taki spadek, czy to może zależy od chrono? Było mierzone na kulkach 0.20g... A i ten dystanser długopisowy jest waszym zdaniem lepszy od tego co był w stocku?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...