Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Instalacja - idź do modelarskiego sklepu i kup przewody i końcóki deans. Przewód silikonowy 1,5mm2 koło 10zł za metr.

Póki zębatka działa (powinna być poprawione ustawienie jej w trakcie przeglądu) zostaw w spokoju.

Szkielet poszukaj na necie szkieletu cymy / boyi ewentualnie JG

prowadnica może być nawet PJ.

 

U kolegi wspawaliśmy blaszki od mocowania dekla, podpiłowaliśmy, wyrównaliśmy i działa.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W cm.048 jest dłuższa lufa o dobre 5 cm. Standardowa 455mm wejdzie, bez potrzeby kombinowania? Nie będzie się ruszać? Akm mi się cholernie nie podoba i wolę ak74, tylko tam jest niestandardowa lufa której nigdzie nie ma :(

 

Edit. Ten tłumik tłumi, czy to tylko zbędny bajer?

Link to post
Share on other sites

gdzie można dostać drumy do AK (47/AKM) i czy na AKMie jest gdzie zamontować bądź co trza było by zrobić żeby zamontować dwójnóg? (chodzi mi o coś ala RPK ale żeby można było także ten dwójnóg i drum w każdej chwili zamienić na zwykłego AKM)

Link to post
Share on other sites

Do kolegi MarinesPL, sam mam (CM048) AK74 lufa w stocku ma 490mm więc, bez problemu można zamontować 509mm i mieści się w urządzeniu wylotowym.

 

I co do kolegi Kano, można zamontować dwójnóg np. od Berylka, są na alledrogo.pl za jakieś 30 zł, montujesz go na lufie między muszką, a kolankiem rury gazowej. Polecałbym około 1 cm za kolankiem rury wspawać metalowy pierścień który zapobiegnie lataniu dwójnogu.

 

http://allegro.pl/dwojnog-beryl-i1541395477.html

Edited by konrad1313
Link to post
Share on other sites

ah, jeszcze jedno. na jaki aku jest taki drum, ile by kosztował (ja widzialem same w przedziale 200-300 zł) oraz. czy np jeden aku 2000mAh 10.8 albo 9.6 V wystarczyl by na chociaz jeden mag no i ostatnia sprawa. czy jesli taki karabinek mialby sluzyc raz tak raz tak, to czy oplaca sie kupowac precke( czy lufka że tak powiem ulegnie jakiemuś wpływowi młynu kulek z druma czy nie?)

 

przy okazji się spytam. im większy woltaż w aku tym szybciej się rozładowuje?

 

 

a, i lepiej to

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_252&products_id=4977&name=Cheetah_-_Magazynek_Elektryczny_-_Drum_-_AK_-_3000

drum 3000 kul, 300zł

 

czy

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_252&products_id=6251&name=Cheetah_-_Magazynek_Elektryczny_-_Podwojny_-_AK_-_1500_-_Ver.3

podwójny, też elektryczny, 1500 kul, 145 zł.

 

wiem ze drum lepszy ale patrzę też na cenę

Edited by Kano
Link to post
Share on other sites

Witam.

Ostatnio dosyć często daje mi się we znaki klątwa gównolitu. W mojej cm040 pękają kolejne części. Ostatnio pękł zawias kolby nie wiem z czego on jest, podejrzewam, że z gównolitu, ale chcę się upewnić. Komuś jeszcze pękła ta część? Mam znajomych spawających aluminium, może da się to spawać migiem z alu w jakimś argonie czy cuś?

 

dsc00060xz.th.jpg

Edited by Dziobak95
Link to post
Share on other sites

z tym że ja chcę mieć AK z że tak powiem - możliwością zmiany kiedy potrzebne było by można powiedzieć cięższe wsparcie "ogniowe" :P generalnie on ma służyć jako normalna szturmówka do lasu itp nawet montaż i koli zamierzam kupić ( choć jeszcze to rozpatrzę) a dwójnóg i drum mają być taką jak by alternatywą gdyby potrzebny był spam kulkami i zwykłe midy miały nie wystarczyć

 

edit>> nawet nie jestem pewien czy ten drum i dwójnóg kupię. chodzi o to czy jest taka możliwość. i czy mukł (mógł) by ktoś odpowiedzieć na pytania?

Edited by Kano
Link to post
Share on other sites

Jakie magazynki od ak74 pasują do 048m? Najlepiej bez podpiłowywania.

 

Podpinam się - jakie magi? Te będą pasować? I jeszcze jedno - czy prócz 7 ogniwowej 1500 MaH firefox'a jakaś batka ( z większą pojemnością ) będzie pasować do cm.048S ?

Edited by Fidel64
Link to post
Share on other sites

 

Mam tego podwójnego maga i daje spokojnie radę.

Wygląda na AK dużo lepiej niż drum.

Nie jest to karabin wsparcia, ale pojemny highcap.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...